Skocz do zawartości

E-book czy papier?


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podbijam temat z prozaicznego powodu. Czytam ostatnio "Wojnę o pieniądz" Song Hongbinga w papierze i mnie hooy jasny strzela i gały na wierzch wyłażą bo jakiś debil to takim maczkiem napisał że chyba zacznę to czytać przez lupę.

W związku z tym zdecydowałem się na czytnik, dlatego  pytanie do Was czy do 300 zł da się kupić coś sensownego ?

Dodam że nie przepadam za gadżetami i uwielbiam książki w papierze, sprawia mi dużą radość posiadanie ich ale wzrok mam jaki mam i tego już nie przeskoczę.

Do tego też dużo podróżuję i czytnik  wydaje się najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal fanatycznym zwolennikiem publikacji elektronicznych. Jak jakiejś pozycji książkowej nie ma w formie elektronicznej to mnie skręca. Z ogromną ulgą rozdysponowaliśmy cztery wielkie kartony papierowych książek (rozdane, uwolnione ulicznie itd), uprzednio zaopatrzywszy się częściowo w ich wersje elektroniczne. 

 

Oboje mamy Kindle (już ładnych parę lat) i iPady (B. ma mini i naprawdę jest super, wcale nie za mały).

Kindle jest świetny z dwóch powodów - czas pracy na baterii oraz komfort wyświetlacza dla oczu niemal w każdych warunkach. W tandemie z Calibre - super wygoda w zarządzaniu biblioteczką. 

iPad praktyczniejszy bo od razu wygodniejszy net i inne apki pomocnicze. Ale jednak częste ładowanie i trochę "pali oczy" przy dłuższym czytaniu. W pełnym słońcu w zasadzie nie da się czytać. Natomiast multimedialność i interaktywność niektórych książek zachwyca (obczajcie publikacje "Life on Earth" Wilsona w iTunes Store).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki papierowe mają swój urok, ale czytnik jest bardziej praktyczny, możesz mieć całą bibliotekę na jednym urządzeniu czy karcie pamięci. 

 

Zajęło mi trochę czasu przekonanie się do czytników, ale teraz zdecydowanie skłaniam się ku nim. 

 

Mam obszerną papierową bibliotekę, jednakże książki tradycyjne kupuję w przypadku gdy posiadam np. część jakiejś serii i wyjdzie kolejny tom lub książki, które wyszły tylko w papierze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam tzw. mix, czyli korzystam z czytnika w podróży, nie trzeba wtedy dźwigać tomisk, czasami gabaryty książek porażają. W domu tylko papier, zapach, kominek, ciepło, bujany fotel i leżąca naga kobieta na rozłożonym na podłodze dywanie z miękkiej, grubej wełny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.