Skocz do zawartości

Artykuł 13- Cenzura Internetu


EMKEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nasz piękny eurokołchoz planuje wprowadzić w życie art. 13, który zakończy zapewne erę internetu jaki znamy. 

Jak to ma działać? Powiedzmy ,że chcę wrzucić tutaj na forum jakiś link , video, materiał ,który nie jest mój. Wszystko to będzie przechodzić przez specjalny filtr globalny, który "stwierdzi" czy to co jest wrzucane już kiedyś pojawiło się w internecie i czy ja jestem tego właścicielem (copyright). Jeśli filtr odrzuci wrzucany content zostanie on usunięty lub wrzucający będzie musiał zapłacić PODATEK aby tę treść udostępnić. Podkreślam ,że dotyczy to także linków do innych stron. 

Platformy będą musiałby się dostosować do tych nowych przepisów i ustawić własne filtry strzegące treści udostępnianych na forum. Jeśli portal się do tego nie ustosunkuje i łamane będą prawa własnościowe (copyright) platformy zostaną ukarane grzywnami.

Art. 13 to zagrożenie dla wszelkiej maści gamerów, bloggerów, streamerów i właścicieli portali (m.in tego forum). Co więcej bardzo prawdopodobne byłoby (gdy art. wejdzie w życie) ,że każdy użytkownik internetu dostanie swój osobisty login i hasło aby można było namierzyć KAŻDEGO bez przeszkód i stele monitorować co robi w sieci. 

 

Źródło: 

 

 

(za te udostępnienie video musiałbym zapłacić podatek :lol:)

 

Co myślicie o tym? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ACTA to był pikuś. Od dawna wiadomo, że ZSRE jest organizacją totalitarną, o programie marksistowskim, mającym jak najbardziej ograniczyć wolność osobistą, a także zniszczyć tożsamość indywidualną. Teraz biorą się za ostatni bastion jako takiej wolności i anonimowości, czyli internet. Mam nadzieję, że to tylko test społeczeństwa, czy jest gotowe na takie ograniczenia wolności. Ogółem, przyszłość jawi się nieciekawie.

 

Na koniec, klasykiem: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.