Skocz do zawartości

Wybielająca pasta do zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów. Chciałem się zapytać, jakie macie zdanie na temat past wybielających. Czy są one według was faktycznie skuteczne? Macie jakieś godne polecenia? I co sądzicie o tej ECODENTA czarna pasta wybielająca z węglem drzewnym i teavigo, znajomy twierdzi, że dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Ksanti said:

Szkliwo to delikatna rzecz a soda jest żrąca. Przecież tym klozet się czyści :P

ale nie spożywczą tylko kaustyczną :lol: Sam wywaliłem pastę do zębów i zamieniłem ją sodą oczyszczoną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2018 o 01:01, Amnesia Haze napisał:

ECODENTA czarna pasta wybielająca z węglem drzewnym i teavigo

Nie próbowałam akurat tej, ale kiedyś kupiłam stricte wybielającą i to była kompletna klapa, nie zużyłam nawet połowy - zaraz po wymyciu miałam wrażenia jakby były nie tak czyste jak powinny. <_<

 

Raz coś mnie podkusiło, żeby na większych zakupach kosmetycznych wrzucić do koszyka paski wybielające - zużyłam 4 (stosowałam dwa dni), ale przerwałam, bo stały sie nadwrażliwe,

poczułam lekki ból przy jedzeniu (na szczęście to szybko minęło) i uznałam, że nie będę tego stosować, bo nie są mi potrzebne, a mogą tylko zaszkodzić (szkliwo). 

Po sobie wiem, że najzwyklejsza pasta np colgate, blend-a-med (ok już nawet niech będzie ta white :P) i mycie dobrą elektryczną szczoteczką (w życiu nie wróciłabym już do manualnej) 2-3 razy dziennie sprawia,

że zęby są białe, nie ma cudów. :) Polecam też raz na parę miesięcy skaling i piaskowanie - widać różnice. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jakoś nigdy mi nie zależało na tym by wybielać zęby bo nie mam z tym problemów żadnych. Jednak jako, że teraz przerzuciłam się na naturalne kosmetyki tak też i pastę zmieniłam. Używam pasty Babuszki Agafii z których jestem zadowolona. Nie zawierają fluoru i mają przyjemny smak. Zauważyłam tez, że moje już nie mam tak wrażliwych zębów na zimno jak kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.06.2018 o 22:22, Magician napisał:

A najlepiej to wymienić cały garnitur na biały. Za jedyne 40 tysi. I po sprawie.

Właśnie się nad tym zastanawiam... boję się tylko bólu i to mnie wstrzymuje.

 

8 godzin temu, Tamerlan napisał:

To jaki jest najskuteczniejszy w stosunku do ceny sposób na wybielenie zębów?

Śnieżka akrylowa ?

 

A tak serio to słyszałem jeszcze o płukaniu jamy ustnej olejem kokosowym i po tym właśnie szorowanie szczoteczką z sodą oczyszczoną. Ale na efekty zauważalne trzeba jakiś czas zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi pastami to faktycznie raczej zabieg  mark. ja używam Elygidium wybielająca, bez szału,w  rodzinie ktoś sobie strzelił zupełnie odlotowe zęby ale to było bardzo kosztowne ale efekt jest

W dniu 2.06.2018 o 22:22, Magician napisał:

A najlepiej to wymienić cały garnitur na biały. Za jedyne 40 tysi. I po sprawie. 

są białe aż oczy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, Amnesia Haze napisał:

@QueenCreole O folii nie słyszałem. 

Musisz zmieszać sodę oczyszczoną z pastą do zębów, nałożyć taką mieszankę na kawałek folii aluminiowej, przyłożyć do zębów i "owinąć" zęby taką folią. 

Znalezione obrazy dla zapytania baking soda white teeth foil

Tak powinno to wyglądać. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham kawę. :) Nie zauważyłam, ponieważ staram się sięgać po gumy do żucia po kawie (żuję 20 minut max). Poza tym ja bielę kawę mlekiem. 

Sam oceń: 

fZxJ21o.png

 

Nie stosowałam nigdy jeszcze żadnej metody wybielania zębów. Po prostu dbam o nie i co najważniejsze, nie spożywam cukru. :) Polecam zamienić go na ksylitol, który ma na zęby bardzo dobry wpływ. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 18:00, Ella F. napisał:

...w  rodzinie ktoś sobie strzelił zupełnie odlotowe zęby ale to było bardzo kosztowne ale efekt jest

są białe aż oczy bolą.

Jak Krzysio Ibisz? Wyglądają jak klawisze fortepianu, takie równe i białe. Aż komiczne. Chętnie bym sobie jakieś ładne zafundował, ale nie takie nieskazitelne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Amnesia Haze napisał:

@QueenCreole No bielsze masz te zęby niż ja, pewnie mój epizod z fajkami swoje zdziałał. Taka biel, jaką widzę u Ciebie dla mnie byłaby w zupełności zadowalająca. Ta jak @Oscar piszę, też bym nie chciał takich ząbków w stylu Ibisza. 

Ja byłam nałogową palaczką od lat. :D Także też ekscesy z paleniem były. Aczkolwiek zawsze, nawet podczas palenia, bardzo dbałam o zęby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QueenCreole Jeśli to Twoje uzębienie to szacunek, nie ma się do czego przyczepić:)

Samym wybieleniem problemu się nie wyleczy, moja dentystka powiedziała mi kiedyś dokładnie to samo co powiedziała@Magician U mnie problemem były dziąsła, które powodowały kamień i płytkę nazębną, więc żeby mieć zdrowe i białe zęby zacząłem używać specjalistycznej pasty, w zasadzie żelu Likvum Gel firmy Splat, nitkować zęby oraz płukać płynem. Kondycja moich dziąseł poprawiła się na tyle, że jak wcześniej czyściłem zęby u stomatologa raz na pół roku czy rok, teraz raz na dwa, trzy lata i to tylko z lekkiej płytki, kamienia i próchnicy brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.