Skocz do zawartości

Jak obniżyć poziom cholesterolu nie biorąc leków?


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat mam podniesiony poziom cholesterolu, nie jest to jakaś drastyczna wartość, ale na pewno ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Schudłem 16 kg, praktycznie do zera ograniczyłem słodycze, jedynie od czasu do czasu pozwolę sobie na jakiegoś fast fooda. Jem od 4 do 5 posiłków dziennie, staram się nie podjadać pomiędzy mini. Mimo maksymalnych starań poziom cholesterolu jest i tak powyżej normy. Sytuacje komplikuje fakt, że zażywam mnóstwo leków przeciwpadaczkowych. Najpewniej to one są przyczyną, ale odstawienie w moim przypadku w ogóle nie wchodzi w grę. Spełniłem to co lekarze zalecili i nic to nie dało. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damian napisał:

Ile ten cholesterol wynosi?

Całkowity 257 (do 200 norma) Tragedii nie ma. 

To i tak lepiej, bo w zeszłym roku wynosił ponad 300. Tylko, że u mnie hipercholesterolemia jest dziedziczna, nie chcę skończyć jak ojciec - cukrzyca, choroba wieńcowa, hipercholesterolemia + parę innych chorób. 

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Towarzysz_Winnicki said:

Całkowity 257 (do 200 norma) Tragedii nie ma. 

To i tak lepiej, bo w zeszłym roku było ponad 300.

Co Ty chcesz zbijać? Normalny cholesterol. 

 

"Wysoki poziom cholesterolu we krwi wiąże się z dłuższym życiem oraz rzadszym występowaniem chorób". Jak chcesz sobie zrobić krzywdę to zbijaj, bierz statyny etc. 

 

6 minutes ago, Towarzysz_Winnicki said:

nie chcę skończyć jak ojciec - cukrzyca, choroba wieńcowa, hipercholesterolemia + parę innych chorób. 

To już kwestia diety i stylu życia, podejrzewam ,że ojciec o siebie nie dba , pije piwo i zjada tony chleba i cukrów. 

 

10 minutes ago, Towarzysz_Winnicki said:

hipercholesterolemia

Piękna nazwa :lol: a jak groźnie brzmi :lol:

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, EMKEJ napisał:

To już kwestia diety i stylu życia, podejrzewam ,że ojciec o siebie nie dba , pije piwo i zjada tony chleba i cukrów. 

Oprócz tego piwa, reszta to prawda, nie dba o siebie wcale. Najlepsze jest to, że mając cukrzycę typu 2, powinien je ograniczać a wpierdala za kliku. Słodycze co dostaliśmy jako upominki na Boże Narodzenie, opierdolił wszystko sam.  
Statyn nie zamierzam brać. Wystarczy mi chemia którą zażywam na co dzień.  

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie bierz statyn. To jest chemiczny syf, który więcej zepsuje niż pomoże. Owszem, zbije Ci trochę cholesterol ale narobi masę innych potężnych szkód.

 

Nie wiem czy jesteś wyznawcą tylko i wyłącznie medycyny akademickiej/konwencjonalnej, ale jak masz otwarty umysł to proponuję pana Ziębę. Ma bardzo ciekawe informacje w kwestii cholesterolu i jego zbijania. Na YT można obejrzeć. Zdrowia życzę, brachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.