Skocz do zawartości

Jaki biznes na 14 metrach?


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Mam możliwość wejść w posiadanie nieruchomości 14 metrów, ale nie wiem czy chcę.

 

Nieruchomość chciałbym wynajmować komercyjnie. Natomiast nie bardzo wiem komu bym mógł ją wynająć. Jaki biznes zmieści się w takim miejscu. Lokal w bramie. Blisko już jest kebab, poczta i kiosk. Małe miasteczko w południowo-wschodniej części Polski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi krawieckie (nadal bardzo dobra branża), serwis GSM, etc.
W małych miasteczkach często mieszka mało zamożnych ludzi, nie istnieje tam praktycznie klasa średnia, dlatego celowałbym w "usługi konsumpcyjne"- typu GSM, dorabianie kluczy, może lumpeks.
Wydaje mi się, że dobrą opcją byłby sklep zabawkowy w związku z programem 500+
Wadą lokalu na pewno jest to, iż znajduje się w bramie i to ,że to małe miasteczko, choć to może wpływać na większą monopolizację danych usług.
Z mniej moralnych i trudnych logistycznie usług, polecałbym lombard, choć to bardzo niebezpieczny interes...
Pomyślności :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzacie od dupy strony ;)

 

Sprawdź na co jest zapotrzebowanie w twojej miejscowości, zrób listę nisz rynkowych lub/ i usług, których ilość jest niewystarczająca.

 

Następnie wykreśl z listy wszystko czego nie da się zorganizować zgodnie z obowiązującymi przepisami na tych 14 metrach kwadratowych.

 

Następnie wykreśl wszystko co jest inwestycją, na którą cię nie stać.  

 

Z tego co zostanie na liście wybieraj.  

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh pamiętam jak w mojej miejscowości był w takim lokaliku sklep muzyczny. Nie dało się tam obrócić nawet. Dziś rozrośli się i obecnie to jeden z największych graczy w regionie. A wtedy mieli kilka gitar, kilka wzmacniaczy i głośników. Tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 Owszem - to jest rodzinny biznes i chłopaki są muzykami. Chciałem pokazać, że powierzchnia nie jest tak bardzo istotna gdy chce się coś otworzyć. Wiadomo, że salonu samochodowego na 14m2 nie zrobi, ale mały biznes z perspektywami jak najbardziej. Swoją drogą ciekawy temat - sam mam lokal użytkowy o pow. 21m2 i zastanawiam się jak go zagospodarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować franczyzy np mały salon jakiejś telefonii komórkowej. Jeśli to jest jedyna poczta w promieniu kilku do kilkunastu kilometrów to zapewne w tygodniu ruch jest tam spory.

link do play http://www.i4-mobile.pl/cooperation/open-salon

link do strony o franczyzach : http://franchising.pl/

I zrób listę usług, których w okolicy brakuje jak doradził @Mosze Red

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.