Skocz do zawartości

A gdybyś mógł pamięcią cofnąć się do wybranego miejsca ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - gdybyś mógł się cofać pamięcią z doskonałą precyzją do poprzedniego miejsca i móc dany moment analizować na bieżąco ?

 

Pozornie ten temat nie ma nic wspólnego ze zdradami kobiet czy tez ich manipulacjami ale doczytajcie do końca :

" Black mirror" sezon pierwszy odcinek numer 3(każdy odcinek opowiada inną historię - polecam ten serial, być może ktoś z was oglądał serial "po tamtej stronie 1995" jest on na bardzo podobnej zasadzie zrobiony).

W trzecim odcinku dowiadujemy się, że pewien pan około 30 lat, zaczyna podejrzewać, że kobieta go zdradza z pewnym panem.

 

Na początku mówi, że to tylko znajomy z dawnych lat, następnie iż była to tylko dawna miłość, później iż spotykali się tylko tydzień, następnie że miesiąc a później okazuje się, że dzięki spostrzegawczości zauważa, iż zdrada trwa od co najmniej 18 miesięcy i jest podejrzenie, że nawet jego ukochane dziecko nie jest jego. Pani zaręcza się, że jest jego ale gdy nakazuje odtworzyć dany momenty z kopulacji to dowiadujemy się, że stosunek był bez gumki, w pierwszym momencie chce ta kobieta usunąć z pamięci te momenty ale zdradzony na to nie pozwala a później zaczyna pani płakać i łkać pod siebie ale niestety prawda okazuje się ogromnie bolesna dla pana, dla pani po części również bo cały misterny plan idzie w pisdół.

Kobieta oczywiście mówiła, że facet przesada i że jest przewrażliwiony i by się ogarnął no ale dzięki urządzeniu do odczytu pamięci dochodzi do prawdy natomiast gdyby tego nie miał do tej pory wychowywał by nie swoje dziecko ze zdradzającą go żoną.

 

A więc uważam, że dla każdego kto się interesuje serialami gdzie należy używać mózgownicy a nie ślepo tylko oglądać to polecam, chociaż akurat w tym odcinku specjalnie kopuły nie trzeba było używać. Fajnie jest ukazana zdrada kobiety i jak się ona zachowuje, czyli robi z nas idiotę, nie ma chęci przy seksie, wyolbrzymia nasze problemy i zachowuje się oschło.

Polecam wszystkim obejrzeć ten serial albo chociażby ten odcinek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

@zuckerfrei

 

Spoko chłopaki, fakt faktem ten black mirror nie jest aż tak dobry przedstawia raczej pewne ciekawe koncepcje, natomiast jak wspomniałem naprawdę dobry to był " Po tamtej stronie 1995" Obczajcie intro :D 

 

A tu macie scenę, którą serial z 1995 przewidział czyli przeszczepianie głowy. Ostatnio jakiś Rosjanin chciał by mu głowę przenieść do jakiegoś ciała

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tu macie trailer na przykład z drugiego odcinku pierwszej serii. 

Jeśli ktoś jest przeboleć starsze efekty specjalne, to myślę iż będzie miał co oglądać wieczorami nie które odcinki naprawdę były fajne.

Link pod spodem przedstawia "valerie 32"  czyli odcinek o ...A zresztą sami se włączie :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead

 

No właśnie ten serial jest też jak ten twightlight zone w jakimś sensie.

Naprawdę gdyby odświeżyli nawet te odcinki bez wielkich zmian to mógłby niezłą kapustę zarobić. 

Do dziś wiele odcinków wspominam jak to, że na przykład na świecie zostały tylko kobiety a mężczyźni wyginęli no i kobiety zbudowały pokojową cywilizację ale przez przypadek odnajdują zahibernowanych mężczyzn chyba dwójkę albo jednego już nie pamiętam i zaczynają się bitwy o tego faceta i podkładanie świń.

Wątki o spiskowych teoriach też były czy też pamiętam jeden odcinek jak ludzi zmieniali w Reptilian na zasadzie "że my wam przywracamy prawdziwą waszą postać, ludzka postać była fałszywą" albo jak facetowi ,narzeczona każe pojechać po coś do sklepu we wigilię a ten nagle nie wraca, ona myśli iż ją zostawił w ten dzień a się okazuje, że wpadł w jakąś czasoprzestrzeń i się pojawia po 10 latach jak gdyby nigdy nie. Później widzimy, że kobieta już ma innego faceta i się pyta dlaczego ją zostawił, następnie po jednym dniu znów znika na 10 lat i pojawia się jak babka ma coś około 40 aż zaczynają pojmować, że mają czas na rozwiązanie zagadki tylko raz na 10 lat.

 

Naprawdę każdy odcinek daje bardziej lub mniej do myślenia no ale trzeba również przyznać, że serial się postarzał i przydałoby się go przedstawić tak jak w black mirror z nowymi efektami itd.

Pozdrawiam i dzięki za uwagę.

 

P.S Berzerk był świetny :)  @lxdead

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie klimaty uwielbiam do Strefy Mroku wracam raz-dwa razy do roku, śmieszne jak kiedyś tworzono programy, seriale, filmy itd. z pasją, siłą "świeżości", oryginalności a dziś wszystko to albo rimejki, albo re-booty, jakby jakakolwiek innowacja w Hollywodzie, ba, w ogóle popkulturze została zabita, skończyła się i dochodziło do powtórki z rozrywki ? Rod Sterling stworzył serial gdzie każdy odcinek był czymś całkowicie nowym, do tego każdy ciekawy, pobudzał wyobraźnie. Jakby nie patrzeć to trochę to kurwa boli, aż człowieka "ciśnie" żeby powiedzieć "kurła, kiedyś to było" :D  

 

@SzatanKrieger Noo ba, nigdy nie zapomnę jak trafiłem na serial z '97, końcówka mnie dosłownie rozjebała na łopatki, pierwsze co zrobiłem po ostatnim odcinku to szukanie jakichś kontynuacji, żadnej wówczas nie było ale trafiłem na źródło, czyli komiks/magne/nowele graficzną (jak zwał tak zwał). Gdy swego czasu dostępna była online na fanowskiej stronie to doczytałem do końca 35 tomu. Od niedawna zbieram po naszemu, jako że wydawany jest u nas w kraju. Dziwi mnie że HBO nic nie kombinuje z nabyciem praw do adaptacji, raz że wpisuje się to w HBOwskie "standardy" (gore na ultra poziomie, seks, dewiacje itd.), a dwa że Gra o Stolec się kończy :D 

 

 

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead

 

Jak lubisz berserk to polecam również również "Gantz" oraz "Claymore"

Nie wiem czy czytałeś te mangi ale naprawdę polecam. W gantz też są bardzo chamskie sceny pamiętam, że czytałem tą mangę jak opętany :D 

W tej mandze nikt się nie pierdzielił w tańcu :) Uwielbiam takie dla dorosłych, zrobili również anime ale tylko do 22 odcinka i ze słabą grafą mimo, że manga ma cudowną grafikę. Za to Claymora już anime całkiem dobrze zrobili tylko od pewnego momentu tez trzeba jechać mangę

Gantz

https://matome.naver.jp/odai/2148481973863197901/2148482070263630003

Claymore

Podobny obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cofać się pamięcią do wybranego miejsca to było by coś, ale nie potrzebne jest mi roztrząsanie dawnych spraw od nowa. Zapewne gdybym miał taką możliwość niepotrzebnie zadręczał bym się dawno zamkniętymi sprawami, przypominał je sobie i analizował setki razy. Telewizji ani seriali nie oglądam nie mam czasu i szkoda na to czasu, to już lepiej książke poczytać a nie januszowe reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.