Skocz do zawartości

Ćwiczenia na kręgosłup z yt.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Kiedy robię biceps, to mam taki mały ból w połowie pleców. Jako, że remontuje mieszkanie, kiedy podwieszały sufit z płyt k-g. Trzymałem je głową i taki ból mam mniej więcej tez w połowie pleców, nad krzyżem. Muszę iść do fizjoterapelty. To mus ale możecie mi cos polecić z yt. Co ym w domu porobił? Pzdr ZF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli Cie przez "środek" kręgosłupa, czy po bokach bardziej ? , promieniuje gdzieś i ? , boli tylko przy ruchu? , jeżeli tak, to jakim? zgięcie kręgosłupa, wprost  czy może rotacja? , jaki rodzaj bólu tępy?, czy może jakby cię prąd walnął ? XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pępka przykładam do góry najmniejszy palec dłoni i to będzie to miejsce. To było z 5 tygodni temu nie jest lepiej ani gorzej. Myślałem ze przejdzie. Wiec fizjo na 100. Do tego jeszcze szpachlowanie ścian. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie typowe przeciążenie, jeżeli by ten ból trwał tak  do 3-4 tygodni to bym proponował poczekać , dać temu spokój, odpocząć, ale 5 tygodniu to stosunkowo długo, tak że polecam DOBREGO fizjo( nie daj się spławić magnetoterapią, prądami czy innymi laserami, jako dodatek super, ale tylko DODATEK do terapii którą zaproponuje fizjo). Na moje oko przy tym jak miałeś na głowie te płyty mogło dojść do przeciążenia działającego na kręgi, przez nadmierny docisk stawowy, może to wiązać się z blokadą np. kręgu- odblokowanie terapeuta manualny(prosta rzecz nic strasznego, nie boli) , może to być także bolące więzadło które biegnie przez środek kręgosłupa i wiele innych rzeczy ale z mniejszym prawdopodobieństwem niż te które wymieniłem XD. Ćwiczenie na już: klęk japoński ręce wysunięte przed siebie, robisz głęboki wdech i długi wydech(wyobraź sobie że nabierasz powietrza w bolące Cię miejsce na kręgosłupie) modyfikacja: klęk japoński ręce przed siebie z tym że dajesz je do boku, raz w lewą następnie w prawą stronę,  tak że czujesz rozciąganie bocznej części tułowia z oddechem tak samo jak wcześniej. Polecam jeszcze aplikacje kinesiotapingu ( pewnie pomoże a może jeszcze przy okazji jakaś dupa na kolorowe plastry poleci XD)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pofikalem wczoraj, jeżeli dobrze zrozumiałem, ten klęk japoński to bardziej czułem rozciąganie pod łopatkami. Powalcowalem się jeszcze na pufie, zrobiłem mostek, chyba coś chrupneło tam, posmarowałem sie jeszcze ibu coś tam żelem, dziś rano jest o wiele lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Polecam zaopatrzyć się w książkę dr Niesłuchowskiego "Kręgosłup klucz do zdrowia" czy jakoś tak.

Lekarz większość życia spędził na poprawianiu kręgosłupów, w książce są rysunki z ćwiczeniami na każdą partię i na każdy ból.

Na pewno coś sobie dobierzesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.