Skocz do zawartości

Kadra Reprezentacji na MŚ 2018 w Rosji


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia. Nawałka wybrał kadrę na MŚ w piłce nożnej w Rosji. Każdy kto się interesuje naszą reprezentacją, ma wyrobione swoje zdanie na temat wybrańców Nawałki. Swoją skromną osobą, postanowiłem skomentować wybory selekcjonera. Pominę głównych naszych orłów znad Wisły a skupię się na tych co pojechali a nie powinni i na tych których nie zabrała powinien wziąć. 

 

 

  • B.Białkowski - Chłopak ma wspaniały prezent na końcówkę swojej kariery. Pracował na to solidnie przez całe swoje życie piłkarskie . "Bóg Ipswich Town" tak go nazywają kibice owego klubu. Nic w tym dziwnego. Po obejrzeniu paru meczów z jego udziałem żałuje, że ma 30 lat. Gdyby skoczył na taki poziom, mając 21 lub 24 lata, jego kariera nie skończyła by się na Ipswich Town a większym klubie z europy. Szczęsny i Fabiański mieli by godnego konkurenta, miedzy słupkami.  
  • Jan Bednarek debiutował zaledwie rok temu w reprezentacji Polski. Talent z Poznania został najdroższym piłkarzem sprzedanym z naszej ligi. 6 mln euro. Nikt takich pieniędzy nie wydaje przypadkiem. Na powołanie pracował solidnie cały sezon. Bednarek bardzo przypomina mi słynnego obrońce R.Varane z Realu Madryt. Chłopak będzie lekiem na kontuzje Glika ! Zobaczycie !
  • Rafał Kurzawa jest wielkim wygranym całego zgrupowania w Arłamowie. Rok temu grał jeszcze w I lidze z Górnikiem Zabrze i wywalczył awans do ekstraklasy. To pokazuje, jak wielki zrobił progres. W Rosji zamiesza na boiskach. Transfer po MŚ gwarantowany do ligi zagranicznej.
  • Dawid Kownacki może być jokerem nr jeden w naszej reprezentacji. Chłopak niesamowicie rozwiną swoje umiejętności w Sampdoria Genua. Potwierdzeniem tego jest wybór przez dziennikarzy, do najlepszej 11-tki młodych piłkarzy Serie A.

 

  • Sławek Peszko osobiście mam pretensje do Nawałki o powołanie tego piłkarza na Mundial. O wyjeździe do Rosji powinna decydować forma piłkarza a ta była ostatnio całkowicie niezauważalna. Z całym szacunkiem do tego piłkarza, swoją role już spełnił w reprezentacji. Na jego miejsce powinien powołać innego piłkarza o którym wspomnę niżej. Poza tym obawiam się w kraju wódki lecącej z kranów chłopak może się trochę zapomnieć  :P Wszyscy wiemy co w tym temacie Sławek potrafi :)

 

Sebastian Szymański  największy błąd selekcjonera przy braku powołania. Osobiście nie jestem zagorzałym fanem Legi Warszawy ale talent tego chłopka obserwuje od dłuższego czasu. Dla jego gry, często oglądam mecze legii. Po cichu liczyłem, że pojedzie. Chłopak lewonożny, cały czas się wybija, wyróżnia. Miałem nadzieję, że na mundial się załapie. Trener zdecydował inaczej, szkoda. Na pewno widział bym go na miejscu S.Peszko vel Vodka. Moim zdaniem Nawałka miał by doskonałego asa w rękawie, w postaci młodego Szymańskiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Szymański zrobił dobre wrażenie na selekcjonerze. ale odpadł bo nie jest przygotowany psychicznie na walkę. Technicznie, szybkościowo dałby więcej niż Peszkin, ale z relacji z treningów wynika, że po kilku mocnych wejściach kadrowiczów po prostu się wystraszył. O tym, że nie jest gotowy fizycznie do gry na poziomie seniorskim czytałem już w styczniu, aczkolwiek chłopak ma tak duże umiejętności, że trenerzy nie chcieli go odsyłać do rezerw, ale woleli żeby się ogrywał na wyższym poziomie.

Dla mnie to chłopak na przyszłość. W takim wieku w kilka miesięcy można zrobić duży progres fizyczny, więc w kolejnym roku czy dwóch może próbować zastąpić Błaszczykowskiego.

Trzeba przyznać, że Nawałka ma teraz większy wybór niż na EURO, choć przeciwnicy są mocniejsi. O ile pozostałych najlepszych reprezentantów nie położą kontuzje, to o poziom meczów się nie boję. W razie czego mamy kim straszyć z ławki. Zawsze może wejść Kownacki, Bereszyński, Teodorczyk, czy Pan Asysta Kurzawa. Jeżeli trzeba by było się bronić jest Jędrzejczyk i Góralski. Lewandowski chętnie przyjmie rolę gościa od czarnej roboty, więc Milik i Grosicki mogą mieć trochę miejsca.

Osobiście uważam, że pozostałe reprezentacje bardzo się Nas boją. Nikt Nas nie zlekceważy, dlatego każdy mecz będzie solidną dawką walki, a wyniki będą albo na styku, albo będą rozstrzygane w końcówkach meczów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolić na granie w siatkopiłkę na 2 tyg przed mundialem to debilizm sztabu trenerskiego. Przez to został wyeliminowany nasz najlepszy obrońca. Zobaczycie jak to się odbije na naszej defensywie. Brak słów.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler A wiesz jak często wybija się bark podczas robienia przewrotki?

To że Glik odniesie kontuzję to było dla mnie niemal pewne, aczkolwiek spodziewałem się jej wcześniej (w trakcie sezonu) i myślałem, że puści mu któryś z mięśni przy starcie. Chłop jest twardy, wiemy jak gra. Do tego grał bodaj najwięcej ze wszystkich reprezentantów. Ma nieco wyeksploatowany organizm, a struktury mięśniowej nie ma jak S. Ramos. Musiało coś strzelić. Nie wiem czy nie lepiej, że stało się to teraz, a nie w trakcie turnieju. Jest czas żeby sobie inaczej taktykę poukładać i można powołać Kamińskiego w jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner A czy robienie przewrotki jest stałym elementem treningów ? Albo granie w siatkonogę, w której bardzo łatwo o kontuzje ?

 

Glik to faktycznie duży i mocny chłop. W swoim wieku. Ale mimo wszystko sztab trenerski nie powinien pozwalać im na grę w siatkonogę oraz robienie przewrotek.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler siatkonoga sama w sobie jest bezpieczna. Jest formą zabawy oraz ćwiczeń ruchowych i technicznych. Więc za taką formą treningu jestem za.

Ale rzeczywiście, jako trener zastanowiłbym się nad ubarwianiem tej gry przewrotkami. Swego czasu Sir Alex Ferguson dostawał piany kiedy Nani robił mu fikołki po golach. SAF bardzo bał się urazów w takich chwilach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, doler napisał:

A czy robienie przewrotki jest stałym elementem treningów ? Albo granie w siatkonogę, w której bardzo łatwo o kontuzje ?

Ponoć tak. Zresztą, tego typu figury w siatkonodze wykonuje się często. Równie dobrze mógłby się kontuzjować przy innym elemencie treningu. 

 

A Peszkin to osobna historia - pół człowiek, pół litra:) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still Wiadomo, że forma sportowa absolutnie nie stoi za Sławkiem i z racji tego jechać nie powinien, ale to gość ze "starej gwardii" i on tam jedzie z innych celach. Ma trzymać atmosferę w szatni;)

Tak to wygląda z Twojego opisu, że Kurzawa jechać nie powinien, ajest to nie tyle wielki wygrany zgrupowania w Arłamowie, ale także całego minionego sezonu, ogrom asyst w naszej skopanej lidze i do tego wcześniejsze zgrupowania i mecze w kadrze już pokazywały, że jego wrzutki ze stałych fragmentó mogą być bezcenne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Mundial się nie rozpocznie, to ciężko jest przewidzieć jak Nasi będą grać. Dla mnie tylko wielkim nieporozumieniem jest powołanie Peszki... Tutaj trochę trener dowalił do pieca, ale kto wie, może się pozytywnie zaskoczymy :D

 

Jeśli uda się wyjść z grupy, to uznam to już za sukces ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krugerrand napisał:

@Still Wiadomo, że forma sportowa absolutnie nie stoi za Sławkiem i z racji tego jechać nie powinien, ale to gość ze "starej gwardii" i on tam jedzie z innych celach. Ma trzymać atmosferę w szatni;)

Tak to wygląda z Twojego opisu, że Kurzawa jechać nie powinien, ajest to nie tyle wielki wygrany zgrupowania w Arłamowie, ale także całego minionego sezonu, ogrom asyst w naszej skopanej lidze i do tego wcześniejsze zgrupowania i mecze w kadrze już pokazywały, że jego wrzutki ze stałych fragmentó mogą być bezcenne. 

Wręcz przeciwnie, cieszę się, że Kurzawa jedzie. Źle mnie zrozumiałeś, bo złego słowa na niego nie napisałem. 

Edytowane przez Still
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krugerrand napisał:

Wiadomo, że forma sportowa absolutnie nie stoi za Sławkiem i z racji tego jechać nie powinien, ale to gość ze "starej gwardii" i on tam jedzie z innych celach. Ma trzymać atmosferę w szatni;)

No, ale zamiast niego mógłby jechać ktoś inny, a on jako animator albo coś:) 

 

Jeszcze rozumiałbym, jakby chociaż nie wchodził z ławki, ale on nawet na EURO był 12-13 zawodnikiem, co jest dla mnie niepojęte. Nie widzę tych mistrzostw, choć bardzo chciałbym chociaż wyjścia z grupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still W takim razie wszystko jasne:)

@tytuschrypus Takie osoby też w kadrze są potrzebne. Ja z kolei wychowałem się na kadrze z lat 90tych ubiegłego wieku, która dostawała od każdego w dupę, a mecze przegrywałą jeszcze zanim wyszli z szatni, potem to już były kadry jadące na wilekie turnieje na trzy mecze: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Ostatnie Euro to jakaś jaskółka. Dlatego dla mnie wyjście z grupy też będzie ogromnym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Kownacki:) tak. Duży talent. Poukładał sobie wiele spraw w głowie i transfer też dobry zrobił. Trafił pod dobre skrzydła. 

Ta reprezentacja która jest nie daje pewności na jakiekolwiek sukcesy. Ale widać, że trener i najlepsi zawodnicy wyciskają z niej co mogą. Nawet jak dostaną od wszystkich w d..e, to nikt nie zrzuci tego na niewłaściwą atmosferę, motywację, czy przygotowania. Po prostu inni będą lepsi.

Mi bardzo podoba się coś innego. Starsi, bardziej doświadczeni zawodnicy (Glik, Lewandowski, Krychowiak, Piszczek, Błaszczykowski, Szczęsny) ciągną młodych w górę. Widać, że młodsi zawodnicy korzystając z ich rad robią mniejsze lub większe postępy. O ile po EURO wypadnięcie każdego podstawowego zawodnika kończyło się rozsypaniem planu gry, o tyle teraz jest to po prostu obniżenie poziomu. Czasem duże, czasem małe, ale gra jakoś się toczy. Duży postęp już zrobili: Zieliński, Kownacki, Milik, Bereszyński, Linetty czy też Bednarek. To są ludzie, którzy mogą grać już. A są jeszcze w odwodzie (na przyszłość) Kurzawa, Szymański, Stępiński, Frankowski czy Arek Reca (22 lata; przypatrzcie się temu chłopakowi; idzie do Atalanty Bergamo - 7 msc. w lidze, świetny trener; może się tam rozwinąć na klasowego lewego obrońcę). PL nie dysponuje takim zapleczem osobowym jak Niemcy, Hiszpania czy Francja, więc cieszy mnie że mamy chociaż to:)

Jestem bardzo ciekawy taktyki jaką przyjmie Nawałka. Obstawiam 4-4-2. Szczęsny-Piszczek,Bednarek, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Zieliński, Krychowiak, Grosicki - Lewandowski, Milik. Są to zawodnicy na tyle zgrani i elastyczni, że nawet bez zmian osobowych Nawałka jest w stanie w trakcie gry zmienić system gry.

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy gdybać czemu tego nie zabrał. Podjął takie decyzje i będzie z niej rozliczany po mistrzostwach. Nieporozumienie jest powołanie Peszki kosztem młodego zawodnika ala Szymański ale wiemy że o powołaniach decyduje też Lewandowski i sądziliście że jego świadek na ślubie oraz człowiek robiący atmosferę nie poleci? Pewnie było tak że przecież jak to Sławka ostatnie mistrzostwa to niech ma prezent a młodzi jeszcze się wykażą tylko po co dawać nadzieje. Powoływać 35 ludzi podczas gdy inne reprezentacje od razu wybierają 23 i bez szemrania o tym dlaczego ten i ten nie jedzie a u nas jak zwykle wielkie show musi zostać zrobione. Kownacki może wiele zyskać na grze w pierwszej Reprze jak dadza mu szansę, Bednarek też. Zawodnik Górnika Kurzawa pokazał się najlepiej w naszej lidze i byłem sam orędownikiem by pojechał na MŚ aby tam pokazać swoje umiejętności, o ile dostanie szanse. Kwestia czy wytrzyma cała nasza kadra ciśnienie i balonik, które pompują media w nasz naród i wg których naszym minimum jest półfinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naszym kopaczom życzę jak najlepiej, jak zawsze, ale prawda jest taka że będą mieli problemy z wyjściem z grupy, a jak wyjdą skończą mundial na 1/8 finału, obym się mylił.

Glika nie ma

Lewandowski nie ma formy

Milik podobnie.

W dodatku zbyt mocno pompowany jest balonik, nasza reprezentacja gra dobrze, ale tak naprawdę od 20 paru lat nie istnieje na arenie międzynarodowej, ,pomijając ostatni 1/4 finału ME, nie sugerujmy się rankingiem FIFA.

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 22:07, MG-42 napisał:

Nasi też dobrze grali. To był naprawdę dobry mecz. Wynik nie odzwierciedla gry, trochę szczęścia nam brakło.

Nie inaczej.

 

A z Chile to tylko test, jest materiał do analizy i oby wyciągnęli wnioski.

Plus dla Bednarka, minus dla Pazdana. Wreszcie cieszą gole bo ostatnio ich brakowało w meczach towarzyskich. Sytuacji bramkowych też mieliśmy całkiem sporo (tylko Krycha kilku nie wykorzystał) więc nie ma co narzekać. Myślę, że powinniśmy zagrać z czterema obrońcami w linii i w odpowiednim momencie zmienić styl na 3 obrońców a nie odwrotnie.

 

Naszą najmocniejszą stroną jest jednak atak i powinniśmy się na tym skupić najbardziej. Lepiej stracić 3 gole i strzelić 4 niż zremisować 0-0. Ale to już trenera dylematy... Oby miał nosa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jesteśmy uzależnieni do Lewandowskiego. Strzela, sciąga na siebie zawodników robiąc miejsce kolegom, rozgrywa, wraca się do defensywy, dyryguje i podpowiada. Po jego zejściu dno. Milik po podaniu Teo spartolił sytuacje a komentatorzy "jeszcze odczuwa skutki kontuzji" Bramka na 2:1 z dupy a potem na 2:2 przepiękna ale też tak naprawdę przez nasze błedy. Obrona Bednarek na plus a Pazdan za bardzo się spina no ale wg komentatorów to wina braku Glika obok. Strony na pozątku zajebiście, potem opadli z sił a Chile siało postrach na skrzydłach i mimo niekorzystnego wyniku walczyli do konca a nasi zamiast pazernie jeszcze ich dobić to zaczeli się bawić. Mówią sparingi no ok wiadomo materiał da szkoleniowcowi i na pewno nie przemawiają do mnie teksty "zmęczeni po sezonie bla bla bla, ciężkie treningi" To jest reprezentacja i mają zasuwać oraz godnie się pokazać na MŚ

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 09:27, Krugerrand napisał:

@Still Wiadomo, że forma sportowa absolutnie nie stoi za Sławkiem i z racji tego jechać nie powinien, ale to gość ze "starej gwardii" i on tam jedzie z innych celach. Ma trzymać atmosferę w szatni;)

Tak to wygląda z Twojego opisu, że Kurzawa jechać nie powinien, ajest to nie tyle wielki wygrany zgrupowania w Arłamowie, ale także całego minionego sezonu, ogrom asyst w naszej skopanej lidze i do tego wcześniejsze zgrupowania i mecze w kadrze już pokazywały, że jego wrzutki ze stałych fragmentó mogą być bezcenne. 

Tomasz Iwan też kiedyś za zasługi pojechał bodajże do Korei i Japonii. Jak to się skończyło wszyscy pamiętamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawałka zrozumiał i wyleczył się z 3-5-2 po tym co zobaczył w drugiej połowie. Zakładam, że była to ostatnia szansa dla tej taktyki - kompletnie oblana. Jakość kadry wydaje się według mnie gorsza niż przed Euro, ale czas pokaże co na mundialu zaprezentujemy. Osobiście liczę na 1/4, bo w 1/8 najprawdopodobniej Belgia/Anglia, gdzie w przypadku tych pierwszych może być problem z "team spirit", a Anglia jest przereklamowana i ciąży nad nimi klątwa euro-mundialowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.