Skocz do zawartości

W co zainwestować 200 tys. zł?


Paulo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już będziesz chciał w coś zainwestować to przede wszystkim poznaj kogoś kto siedzi w tej branży od lat i coś tam w niej osiągnął. Po rozmowie z kimś takim często diametralnie zmieniał mi się pogląd jaka jest rzeczywistość i co się opłaca a co nie.

 

Szukając po internecie, pisząc na forach najprawdopodobniej zbudujesz sobie błędy obraz sytuacji. Musi być konsultacja z kimś kto od lat jest w temacie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulo ale wybacz pytanie, czy jest coś na czym się znasz?

 

Coś umiesz robić? Coś, co mógłbyś w niedalekiej przyszłości zmonetyzować?

 

Jaki jest horyzont inwestycji?

 

Ile możesz jej poświęcić czasu tygodniowo / miesięcznie?

 

Jaki jest zakładany poziom ryzyka (co to znaczy bezpieczna inwestycja w Twoim rozumieniu)? Gwarantowana?

 

Bo inaczej możemy wróżyć ze szklanej kuli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestował w kobiete. 

 

Drogie prezenty. Wycieczka do okoła świata.

Jakieś auto dla swojej kobiety.

Albo kupiłbym jej mieszkanie.

 

Operacje też można zrobić. Na piersi, usta czy coś tam jeszcze...

 

Może też fajna sprawa to wesele na 300 osób. 

 

Albo jakieś drogie kosmetyki, fajna bielizna...

 

Myśle, że z tego coś wybierzesz ??

 

Powodzenia

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojkr napisał:

Działka budowlana pod miastem albo mimo wszystko mieszkanie na wynajem.

Tak się składa, że posiadam oba. Z mieszkania coś tam kapie, ale  z działki? Masz jakiś plan na to by 8 arów budowlanej generowało zysk? Czy masz tu na myśli wzrost jej wartości za ileś tam lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stelkor napisał:

Wiem, że weźmiesz to za żart, ale ja bym pomyślał nad agencją towarzyską. Zobacz jak to wygląda w twoim mieście. Biznes dochodowy, i nigdy nie wyjdzie z mody. 

Rozmawialem z gościem który miał kontakty w "tym światku". Mówił że odrazu przyjdzie do ciebie jakiś "opiekun" który za odpowiednią opłatą będzie ci pilnować biznesu. I mówił też ze czasami lepiej już wcześniej mieć takiego opiekuna bo okaże się że dopłacasz do biznesu. Albo przyjdzie dwóch "opiekunów" i wtedy jest problem bo znajdziesz się między młotem a kowadłem. Mówił bardziej o warunkach serbskich/ bałkańskich ale myślę że wszędzie działa to tak samo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to już trochę inaczej wyglada, jest tez dużo prywaty.

@Stelkor równie dobrze, to może być piekarnia bądź zakład pogrzebowy. (To do głowy mi przyszło za małolata jak oglądałem jakiś western, tyle trupów Hmmm ten od trumien, zbije fortunę :p)

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bronisław napisał:

Ja bym zainwestował w kobiete. 

 

Drogie prezenty. Wycieczka do okoła świata.

Jakieś auto dla swojej kobiety.

Albo kupiłbym jej mieszkanie.

 

Operacje też można zrobić. Na piersi, usta czy coś tam jeszcze...

 

Może też fajna sprawa to wesele na 300 osób. 

 

Albo jakieś drogie kosmetyki, fajna bielizna...

 

Myśle, że z tego coś wybierzesz ??

 

Powodzenia

 

No i to jest dobra myśl :) Dzieki temu SMV kobiety wskoczy do góry i będzie mogła znaleźć znacznie lepszych niż ten, który zainwestował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I Paragwaj okolice Asuncion głównie, ale też San Lorenzo i Capiata jeśli chodzi o ziemię pod zabudowę. Jest sporo miejscowości gdzie budują się zagraniczni rezydenci, okolice robią się modne, warto kupić kilka dużych działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne lub infrastrukturę. 

 

Jeśli chodzi o ziemię pod inną działalność np. wielkopowierzchniową rolniczą, to też jest tego bardzo dużo i jest w czym przebierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aby dopiąć sprawę trzeba być na miejscu, jak wyglądają loty w tą cześć świata ile kosztuje bilet, hotel, prawnicy. Koszty logistyki. Ja latałem po całej Europie, jednak na inny kontynent? Nigdy. Temat bardzo ciekawy i o ile ziemia to tylko ziemia to bardzo kusi mnie paszport.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiocha 1000 osób i są 3 miejscówki. Dodatkowo w gminie pewnie jeszcze 5-6. Ludzie czekają... Ostatnio moda, że robią nawet stypy, gówniarstwu urodziny, 18-tki, obłożenie non-stop. Na wsi, dziki wschód... 

 

Racja, kuchnia to pewnie sanepid. Tyle, że jak tylko udostępniasz miejsce do przygotowania/podgrzania to nie wiem. Większość osób i tak zamawia wszystko na zasadzie kateringu/zewnętrznych dostawców - ciasta, dania, przekąski. Na mój rozum to pomieszczenie z gazem/energią, do tego woda i jazda. Większy problem z toaletami czy parkingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Oktabryski napisał:

@Paulo ale wybacz pytanie, czy jest coś na czym się znasz?

 

Coś umiesz robić? Coś, co mógłbyś w niedalekiej przyszłości zmonetyzować?

 

Jaki jest horyzont inwestycji?

 

Ile możesz jej poświęcić czasu tygodniowo / miesięcznie?

 

Jaki jest zakładany poziom ryzyka (co to znaczy bezpieczna inwestycja w Twoim rozumieniu)? Gwarantowana?

 

Bo inaczej możemy wróżyć ze szklanej kuli.

Z zawodu jestem technik mechanik samochodowy, ponad 5 lat spędziłem za granicą, pracowałem na magazynie, teraz planuje wrócić do kraju i tak się zastanawiam, w co mogę zainwestować. Czasu będę mieć naprawdę dużo natomiast jeśli chodzi o ryzyko nie interesuje mnie jakieś lokaty typu Amber Gold itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiarka CNC za 100-150k lub wtryskarka, postawić w garażu + jakiś pracownik albo lepiej 3 pracowników na 3 zmiany = mała firma, tylko trzeba trochę siedzieć w temacie CNC albo żeby jeden z tych pracowników umiał zaprogramować i ustawić maszynę. Można produkować jakieś elementy do rakiet latających na Marsa albo do samochodów elektrycznych.

Edytowane przez elon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.