Skocz do zawartości

W co zainwestować 200 tys. zł?


Paulo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2018 o 17:32, Mosze Red napisał:

Kup ziemię w jednym z krajów Ameryki Południowej,

To jest genialny pomysł, szapoba,

A największy atut to to , że będzie gdzie spierdoloić jak  nasi sąsiedzi przyjaciele zaczną znowu uszczęśliwiać swój kraj ...

No i masz prawie darmowe egzotyczne wakacje kiedy chcesz;)

Edytowane przez Wikary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się dobrze nie znasz na nieruchomościach, nie masz doświadczenia na rynkach finansowych rozważ zainwestowanie w złoto. 

Sztabki, monety 1 oz i część w ETF na złoto.

Kup i zapomnij na kilka/kilkanaście lat, a gdy nagle będzie głośno w mediach o rekordach na złocie, sprzedawaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snoopy napisał:

Jeżeli się dobrze nie znasz na nieruchomościach, nie masz doświadczenia na rynkach finansowych rozważ zainwestowanie w złoto. 

Sztabki, monety 1 oz i część w ETF na złoto.

Kup i zapomnij na kilka/kilkanaście lat, a gdy nagle będzie głośno w mediach o rekordach na złocie, sprzedawaj. 

Nie lepsze jest srebro? Stosunek wartości srebra do złota wynosi prawie 80/1. Dodatkowo srebro jest wykorzystywane w przemyśle. Ponoć (słowo klucz ja tam młody jestem nie znam się jeszcze na tym) ~90% srebra zostało juz wydobyte. Srebro to produkt uboczny wydobywania innych rud jak np. złoto. Z tego co mi wiadomo tylko ~40% srebra jest wydobywane w kopalniach srebra. Koszt wydobycia i aktualna cena powoduje że coraz więcej złóż nie opłaca się  wydobywać. Akcje spółek wydobywczych są "tanie".  Czyżby dołek ? Od czasu do czasu słychać sygnały ze zbliżamy się do kolejnego kryzysu i jeśli popatrzymy np na wykres bezrobocia możemy zobaczyć ze tuż przed kryzysem bezrobocie spada w okolice powiedzmy 4%. I tak z każdym kryzysem nie ważne czy XX wiek czy np. 2008 rok. Jesli ceny akcji i nieruchomosci lecą na łeb i szyję, kapitał ucieka w kruszec stąd wzrost ceny podczas kryzysu. Według mnie podczas najnowszego kryzysu ten kapitał może uciec także w kryptowaluty, to stosunkowo nowy instrument wiec może będziemy mieć kolejna bańkę jak z 2017 roku? Zna się ktoś bardziej na tym i mógłby dopisać jakieś spostrzeżenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wikary napisał:

To jest genialny pomysł, szapoba,

A największy atut to to , że będzie gdzie spierdoloić jak  nasi sąsiedzi przyjaciele zaczną znowu uszczęśliwiać swój kraj ...

No i masz prawie darmowe egzotyczne wakacje kiedy chcesz;)

Dokładnie. I postawić na tym jakiś niedrogi domek letniskowy. I najlepiej gdzieś blisko oceanu. Jak ktoś będzie miał namiar to również poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Carleon napisał:

Nie lepsze jest srebro? Stosunek wartości srebra do złota wynosi prawie 80/1. Dodatkowo srebro jest wykorzystywane w przemyśle. Ponoć (słowo klucz ja tam młody jestem nie znam się jeszcze na tym) ~90% srebra zostało juz wydobyte. Srebro to produkt uboczny wydobywania innych rud jak np. złoto. Z tego co mi wiadomo tylko ~40% srebra jest wydobywane w kopalniach srebra. Koszt wydobycia i aktualna cena powoduje że coraz więcej złóż nie opłaca się  wydobywać. Akcje spółek wydobywczych są "tanie".  Czyżby dołek ? Od czasu do czasu słychać sygnały ze zbliżamy się do kolejnego kryzysu i jeśli popatrzymy np na wykres bezrobocia możemy zobaczyć ze tuż przed kryzysem bezrobocie spada w okolice powiedzmy 4%. I tak z każdym kryzysem nie ważne czy XX wiek czy np. 2008 rok. Jesli ceny akcji i nieruchomosci lecą na łeb i szyję, kapitał ucieka w kruszec stąd wzrost ceny podczas kryzysu. Według mnie podczas najnowszego kryzysu ten kapitał może uciec także w kryptowaluty, to stosunkowo nowy instrument wiec może będziemy mieć kolejna bańkę jak z 2017 roku? Zna się ktoś bardziej na tym i mógłby dopisać jakieś spostrzeżenia?

 

Srebro jest ciekawą alternatywną o dużo większym potencjale wzrostu, jednak należy pamiętać, że jest dużo bardziej podatne na wahania cenowe, co dla osób nie znających się na inwestycjach może być emocjonalnie zabójcze i spowodować sprzedaż na lokalnych dołkach. 

Jednak jeżeli mimo wszystko ktoś chce zainwestować w srebro polecam ETF-y, gdyż przy zakupach fizycznego kruszcu jest problem zarówno z samym przechowaniem jak i późniejsza odsprzedażą. 

 

Nie ma na co liczyć, nie dorobicie się wielkiego bogactwa na złocie, bo nie służy ono do tego. 

Złoto ma za zadanie utrzymać realną wartość Waszego majątku w długim terminie, jest świetną formą polisy ubezpieczeniowej na niepewne czasy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.