Skocz do zawartości

Fotografia jest patriarchalna z założenia - mężczyzn zła ciąg dalszy.


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - perełka!

Artykuł właśnie znalazłem jak to mężczyźni poprzez wynalezienie fotografii robią kobietom kisiel z mózgu i wpędzają w problemy psychiczne przy okazji selfie. Tak tak :D. Panowie Daguerre i Niepce pewnie tak się teraz kręcą w grobach, że swobodnie można by ich wziąć do wydrążenia nowego tunelu pod nitkę metra w Londynie.

Panie i panowie - Katarzyna Stupnicka – absolwentka fotografii na UAP, amerykanistyki na UW, studentka gender studies, researcherka. Pisze książkę o tym, jak wynalezienie fotografii wpłynęło na samopostrzeganie kobiet. Wytłumaczy wam teraz, dlaczego to, że od instagrama i selfie pier...li się młodym dziewczynom w głowie, to wina mężczyzn.

http://krytykapolityczna.pl/kultura/fotografia-jest-patriarchalna-z-zalozenia-czyli-o-czym-zapomnielismy-w-dyskusji-na-temat-selfie-feminizmu/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę dorobiła sobie ideologie patriarchatu do fotografii. A tak w zasadzie to wszystko sprowadza się do tego, że źródłem zjebania kobiet są wynalazki. O ile poniekąd może być to prawda to obiektywnie również działa to na mężczyzn. Jprdl co ja jestem winy, że jakaś tępa dzida ma za mało lajków pod zdjęciem i przez to popadła w depresje. Jak ja miałem mało lajków to mnie nie lajkowały. Ponadto żadna ale to kurwa żadna nie przyszła dać dupki na pocieszenie. Także tego :P 

 

Kurła poza tym idąc dalej tym tokiem rozumowania (z artykułu). Narzędzia kuchenne też są patriarchalne. Przykładowo taki wałek do ciasta posiada kształt faliczny, więc symbolizuje penisa i może być potencjalnym narzędziem gwałtu analnego. Chociaż jak mówi stare przysłowie głodnemu chleb na myśli. Stąd być może taka pani feministka widząc we wszystkim penisa tak naprawdę o nim marzy. Ponieważ go nie ma to musi zadowolić się zwykłym wałkiem do ciasta. Potem czuje się wykorzystana i zgwałcona przez wałek. Jako, że to symbol faliczny (męski) to uważa, że została zgwałcona przez mężczyznę. I tak w koło Macieju. Logika artykułu i feministek wyjaśniona.

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fotografia jest niebezpieczna i patriarchalna tylko kobieca próżność. 

 

Kto zmusza te wydmuszki do bycia najatrakcyjniejsza lochą na targu świń ze zdjęciami atencjuszek. 

 

Ostatnio trafiłem na maxmodels  i sporo zdjęć nie miało nic wspólnego z profesjonalnym modelingiem i fotografia. Byle wypiąć dupkę i uchylić cyca za ocenkę. 

 

Pomijając inne fotki czy instagramy, to z nimi te durne feministki powinny walczyć jako przykładem uprzedmiotowienia kobiety.

 

Ps. Ciekawie ile takich marnych modeleczek sypie się za możliwość sesji.:) Taki dobry fotograf-wizażysta może sobie dobrze poużywać w zamian za podbicie złudnej atrakcyjności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej dewastujące dla kobiecej psychiki jest lustro ("powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie"). A tak naprawdę, winne opresji są same kobiety. Przecież gdyby wszystkie były facetami, to by nie było opresyjnego względem nich patriarchatu ;) 

 

No i jakież są w końcu te wszystkie silne, niezależne, skoro byle fotka je zabija?

 

7 godzin temu, Tomko napisał:

dojdzie do tego, że niektórzy mężczyźni po usłyszeniu czegoś takiego zaczną zamykać te kobiety w stodole

Poddawałem już Wam pod rozwagę myśl, że kobiecość może być przez nas odbierana jako zestaw zaburzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki bełkot, że nawet ja nie mam siły napisać ściany tekstu by to obalić:P

 

Ale pisząc filozoficznie, w sumie każdy wynalazek można winić za spierdolenie życia. Masakra. A potem takie Sary czytają i mamy to co mamy, to już jest wyższy poziom absurdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzenie dzieci to patriarchat! Na świecie rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek, każda macica, która wypluwa męskiego potomka przyczynia się do utrwalenia patriarchatu!

 

Precz z "wroginiami" kobiet !!!!

 

:lol:  

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.