Skocz do zawartości

Shero - zatrudniamy tylko kobiety.


Taboo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiawiałem wczoraj ze znajomym, który jest wysoko postawioną osobą w pewnym dużym koncernie, zajmuje się między innymi rekrutacją. 

 

Dostał on odgórnie instukcje, że teraz na staże i inne, wyspecyfikowane stanowiska ma zatrudniać tylko i wyłącznie kobiety. Akcja nazywa się Shero (bo w słowie bohater po angielsku jest "he"...).

 

Powiedział mi że akcja nie jest jak na razie rozgłaśniana, a ja sam nie mogę znaleźć detali na necie. Jestem ciekaw czy w takiej właśnie postaci wkrótce wypłynie to do opini publicznej.

 

Czy ktoś się spotkał już z tym wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Taboo napisał:

Czy ktoś się spotkał już z tym wcześniej?

No jasne. Ale ja akurat spotkałem się w obie strony. Na niektóre stanowiska niby może złożyć każdy, ale zatrudniane są tylko kobiety. Nawet na asystentów zarządu przychodzą aplikacje facetów, ale jakoś nigdy nikt ich nie zatrudnia. 


Czasem jest w firmach przekonanie, że na jakieś stanowiska lepiej nadaje się ta albo inna płeć, albo robi się to propagandowo - na przykład zatrudnia programistkę. Potem życie i biznes szybko weryfikują te założenia.

 

5 minut temu, Rnext napisał:

W sumie niezła strategia budowania sobie firmowej bazy seksualnej dla wyższej kadry

Dobrze, że ZUS teraz płaci za dłuższe L4, bo jak im wszystkie po załapaniu umowy zajdą w ciążę to może być słabo:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

W sumie niezła strategia budowania sobie firmowej bazy seksualnej dla wyższej kadry

Jak sam stwierdził, brzydkiej nie zatrudni ;)

 

 

10 minut temu, tytuschrypus napisał:

Czasem jest w firmach przekonanie, że na jakieś stanowiska lepiej nadaje się ta albo inna płeć

Własnie ta akcja ma niby świadczyć o nie dyskryminowaniu kobiet w miejscu pracy, czyli bardziej jakies pokłosie feministycznych akcji, poprawność płciowa czy grom go wie co jeszcze.

 

Moderację proszę o scalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tytuschrypus napisał:

bo jak im wszystkie po załapaniu umowy zajdą w ciążę to może być słabo

Znajomy tak w swojej firmie zatrudniał laski, aż zadziałało prawo serii. Najpierw jedna przyjechała z wakacji zapłodniona a potem rozpętało się piekło i wybuchła epidemia ciąż :D

11 minut temu, Taboo napisał:

ta akcja ma niby świadczyć o nie dyskryminowaniu kobiet w miejscu pracy

Właśnie dlatego wspomniałem o perwersji tej strategii ;) Wystarczy spojrzeć pod innym kątem i się wszystko odwraca w stronę dupy. Tylko czekać jak rozgarnięty dziennikarz wysmalcuje artykuł czemu to służy i strach będzie zatrudniać panie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Taboo napisał:

Własnie ta akcja ma niby świadczyć o nie dyskryminowaniu kobiet w miejscu pracy, czyli bardziej jakies pokłosie feministycznych akcji, poprawność płciowa czy grom go wie co jeszcze.

I to jest właśnie absurd tego typu akcji, bo na dyskryminację odpowiada się dyskryminacją - za takie coś uważam działanie, które bierze pod uwagę przy zatrudnieniu inne czynniki niż kompetencje. Tak samo wszelkie parytety i inne tego typu bzdury. 

 

Ja sam mam kompletnie w dupie jakiej płci są osoby w moim departamencie, jeśli dobrze pracują. Z kobietami jest tylko taki problem, że często niestety ich drogą zawodową jest umowa o pracę + ciąża i ciągną nieobecność nie dlatego, że muszą a dlatego, że nie chce im się wracać do pracy - i to jest smutna praktyka, a każdemu kto się miga od pracy bardzo żałuję, że nie mogę tego w twarz powiedzieć bo mam swoje zdanie o takiej "etyce pracy". 

 

13 minut temu, Rnext napisał:

Znajomy tak w swojej firmie zatrudniał laski, aż zadziałało prawo serii. Najpierw jedna przyjechała z wakacji zapłodniona a potem rozpętało się piekło i wybuchła epidemia ciąż :D

Klasyka:D chodziło o to, by jak mieć o czym rozmawiać z jak największą ilością koleżanek, a o czym się lepiej rozmawia niż o kupkach, pieluszkach, zasypianiu i karmieniu? Chyba tylko o zajęciach dodatkowych dla dwulatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tytuschrypus napisał:

I to jest właśnie absurd tego typu akcji, bo na dyskryminację odpowiada się dyskryminacją - za takie coś uważam działanie, które bierze pod uwagę przy zatrudnieniu inne czynniki niż kompetencje.

Znajomy przyznał że czuje się z tym chujowo. Nie dalej jak parę dni temu miał na rozmowie laskę, która przyszła spóźniona 15 minut i ubrana w dres...na pytanie czemu nie dała znać, telefon albo sms, powiedziała że myślała że przystanek jest bliżej firmy. Ni przepraszam ni pocałuj w dupę i usiadła na krześle.

 

Znajomy juz wiedział że rozmowa nie potrwa długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tytuschrypus napisał:

I to jest właśnie absurd tego typu akcji, bo na dyskryminację odpowiada się dyskryminacją

Ależ feminazistyczna nowomowa ma na to doskonałe określenie - bo w przypadku szykanowania mężczyzn jest to tzw. "dyskryminacja pozytywna" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Taboo napisał:

Znajomy przyznał że czuje się z tym chujowo. Nie dalej jak parę dni temu miał na rozmowie laskę, która przyszła spóźniona 15 minut i ubrana w dres...na pytanie czemu nie dała znać, telefon albo sms, powiedziała że myślała że przystanek jest bliżej firmy. Ni przepraszam ni pocałuj w dupę i usiadła na krześle.

A to jest klasyk przy prowadzeniu jakichkolwiek rekrutacji - zwykle wiadomo po pierwszych kilku zdaniach, jaki będzie "werdykt" bo takie rzeczy widać. Im więcej rekrutujesz, tym wcześniej widzisz oznaki tego czy ktoś się nadaje czy nie. I w ten sposób jakiś być może ogarnięty chłopaczyna nie ma nawet szans na to stanowisko a kolega zaprasza takie pańcie bo... Właściwie nie wiadomo co. 

 

@Rnextpełna zgoda - nowomowa w klasycznym wydaniu. Muszę przyznać, że jest to rzecz która mnie po ludzku wkurwia, bo czuję się jak w Orwellu właśnie:) 

 

Miałem to obszerniej opisać w temacie feministki, ale dosłownie 10 sekund przed wysłaniem Drizzt zamknął temat - dobrze prosperująca firma (a raczej takie mogą sobie pozwolić na tego typu pierdololo ideologiczne akcje) zatrudnia ludzi tak, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy, i jeśli może zatrudnić kobietę, która zrobi to samo co mężczyzna, to zatrudni - a jeśli to zrobi lepiej, to nawet jak śmierdzi i tak będzie pracować dopóki przynosi hajs. To jest bardzo proste i to wymusza zwyczajnie rynek. Nie potrzeba parytetów. 

 

Ostatnio widziałem parytety nawet w e-sporcie. W Overwatch League pojawiły się protesty publiczności, że nie ma tam w ogóle kobiet - i pojawiła się jedna. Ale akurat ona i tak się miała pojawić, bo po prostu jest dobrym graczem na tej "pozycji" na której gra. Innych nie ma i nie będzie, bo tam gdzie jest poważny hajs bierze się najlepszych i jeśli jakaś kobieta będzie lepsza, to żeby wygrać nikt nie zawaha się jej wziąć do teamu - proste. Ale i tak padły propozycje, żeby obligatoryjnie kazać drużynom mieć X kobiet w składzie, nie pamiętam ile.

 

Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra – pracuje w dużej firmie i mam pod soba dużo kobiet i powiem tak –  jak bym powiedzial coś w stylu “dzisiaj nie będzie kar a ta co wygra dostanie w nagrode wycieczke” – I dal im pałki w ręke to by się nawzajem wytłukly – oczywiście wszystkie oficjalnie najlepsze przyjaciołki.

Tyle co musze nasłuchac sie gównoburz, jeczenia plot oraz bawic się w psychologa to ręce opadaja.

 

Faceci to zupelnie inna bajka (w wiekszości, ponieważ zdażaja sie wyjatki) dostaje robote siada i napieprza.

Uhh musialem to z siebie wyrzucic J

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytongapotwierdzam obserwacje, a i wyrzucenie rozumiem - ja w tym celu napisałem o kobietach w ciąży, co potem ciągną macierzyński nie ze zdrowotnych powodów. Gdzie mam to głośno wyrazić jak nie tu? :D 

 

Dla równowagi, znam kierowniczkę która w jednym banku jest już po drugiej ciąży i była dokładnie tyle, na ile jej zdrowie pozwalało - dzieci normalne (znam), a ona spędziła na zwolnieniu 2 miesiące przed terminem, wróciła chyba miesiąc po, bo oddała do żłobka. Z drugim trochę dłużej. Da się więc, tylko ona naprawdę ceni karierę i naprawdę chce się rozwijać zawodowo i to widać, a nie marzy tylko o tym, żeby już w końcu nie musieć pracować i żeby miś tyrał na wszystko. 

 

Ale doszliśmy do takiego poziomu "równouprawnienia" i spierdoliny że nawet normalna w sumie sytuacja budzi mój szacunek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei on zajmuje się rekrutacją na stanowiska biurowe.

 

7 minut temu, tytuschrypus napisał:

Ale i tak padły propozycje, żeby obligatoryjnie kazać drużynom mieć X kobiet w składzie

Może niech jeszcze x z tych x kobiet będą czarne? Paranoja!

 

8 minut temu, Pytonga napisał:

Tyle co musze nasłuchac sie gównoburz, jeczenia plot oraz bawic się w psychologa to ręce opadaja.

Ja pracuję akurat w niedużej firmie w mieszanym towarzystwie, ale też czasem jak widzę gównoburze lasek na produkcji, jedna na drugą napierdala, ta robi to, ta jest taka, tworzenie podziałów między sobą...a tak się składa że część z nich mieszka w jednym miejscu, więc wsiadają w jeden samochód i jadą :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są tacy cwani, niech spróbują zrobić podobną akcję przy rekrutacji na stanowiska programistek. Ciekawe, gdzie tyle świnek morskich znajdą. Życzę powodzenia ;)

 

@zuckerfrei

Swego czasu wycieczka do działu kadr przypominała przejście przez bramy piekielne. Ja nie wiem, jak przy takim harmiderze można pracować.

Edytowane przez Ancalagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ancalagon napisał:

Skoro są tacy cwani, niech spróbują zrobić podobną akcję przy rekrutacji na stanowiska programistek. Ciekawe, gdzie tyle świnek morskich znajdą. Życzę powodzenia ;)

Z moich obserwacji wynika, że coraz więcej tych różnych staży (stażów?) Nokii i innych takich. Jak to w praktyce wygląda? Panie łażą na "wyrównujące" meetingi dla pań programistek, a potem w prawdziwej robocie ich brak? Ciekawi mnie to, nigdy o to w sumie znajomków nie pytałem.

 

Czy chodzi o to, że sekcja programowania by padła po 3 miesiącach po prostu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus

Kilka lat temu standardowo na dobrych studiach informatycznych było 10% kobiet. Teraz podobno jest nieco więcej, nie sprawdzałem :P

Samych programistek na rynku jest 6%, przynajmniej tak było rok temu - może jest już 7%.

 

Dokładnie o to chodziło, nie widzę powodzenia w projekcie złożonym z samych kobiet.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ancalagon napisał:

Kilka lat temu standardowo na dobrych studiach informatycznych było 10% kobiet. Teraz podobno jest nieco więcej, nie sprawdzałem :P

Samych programistek na rynku jest 6%, przynajmniej tak było rok temu - może jest już 7%.

Ok, czyli wszystko w normie:)

Pytałem, bo są te grupy zrzeszające programistki, jakieś specjalne tylko dla kobiet seminaria, programy, staże bla bla bla - wiem, że przynajmniej w Nokii. Traktuję to jako wyraz desperacji przy obecnej sytuacji na rynku pracy w IT, który jest HUUUGE rynkiem pracownika. Ale w takim razie widać propaganda propagandą, a biznes biznesem.

 

Ja o współpracy z kobietami i obserwacjach na ten temat mógłbym ładną rozprawkę napisać :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.