Skocz do zawartości

Program 100 kg na klatę do końca roku.


deleteduser15

Rekomendowane odpowiedzi

@BigDaddy @Quo Vadis? Jak polecacie podciągać się na drążku? Do klatki (z przodu) czy do karku? Jest jakaś różnica? Zawsze podciągałem się dotykając karku. Nie umiem podciągnąć się tak jak ten koleś na filmie, nie mam po prostu siły. Do karku podciągam się 5 razy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podciągam tak by broda była nad drążkiem. Zmieniam tylko chwyty. Jak się podciągasz mało razy to zastosuj sposób Pavla Tsastouline- podciągaj się jak tylko widzisz drążek, kilkadziesiąt serii po 1-3 powtórzenia, ile możesz w ciągu dnia i tak przez tydzień. Później tydzień przerwy- nie podciągasz się w ogóle. Po tych dwóch tygodniach sprawdz jakie masz osiągi.

Jak nie możesz się ani razu podciągnąc wykorzystaj ruch negatywny.

 

Pompki są ok, kiedy nie miałem dostępu do siłowni przez dłuższy czas to robiłem wiele wariacji, przez dzień czasem wychodziło ich kilkaset. Jak masz możliwość dodać plecak to czemu nie. Bardzo dobre są też pompki na poręczach tzw dipsy. To jedno z moich ulubionych ćwiczeń na klatkę i triceps. Co ciekawe będąc w wojsku gdzie przez kilka miesięcy nie mogliśmy w ogóle korzystać z siłowni robiliśmy tylko pompki w na prawdę dużych powtórzeniach (kto więcej hehe) to wracając na siłownię o dziwo mogłem wycisnąc więcej niż przed pójściem do wojska. Ale podejrzewam, że to kwestia diety bogatej w mięso, którym nas tam paśli w każdym posiłku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigDaddy Dzięki :)

Też odczuwacie takie chrupnięcia ćwicząc barki? Dzisiaj coś mnie podkusiło i mimo, że powinienem cały dzień poświęcić na regenerację po wczorajszym treningu, zrobiłem 3 serie 10 kg hantlami po 10 ruchów.  Przy każdym ruchu słyszałem jak mi strzela w barkach. Ćwicząc sztangą nigdy nie czułem tego. A podobno to hantle są "zdrowsze" dla barków, bo łatwiej opanować ciężar, technikę i ruch. 

hantle opuszczałem trochę poniżej uszu. Mam skrzywiony kręgosłup na odcinku klatki piersiowej, może to jest powodem...

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

Też odczuwacie takie chrupnięcia ćwicząc barki?


3 serie 10 kg hantlami po 10 ruchów.  Przy każdym ruchu słyszałem jak mi strzela w barkach. .

 

Mam skrzywiony kręgosłup na odcinku klatki piersiowej, może to jest powodem...

Jesli możesz wzbogać dietę o kolagen, collaflex/forflex z apteki albo inny suplement, galartki miesne jak i owocowe, wcinaj parówki - tak na prawdę jest w nich mała ilość mięsa ale dużo innych "części" krówek ktore na kolana chrząstki i stawy bardzo dobrze wpływają :)

 

Sprawdź na yt czym jest trening rotatorów - zbawienne na barki a nie potrzeba dlugo czasu na to ;)

 

10kg na jedną hantle nie za dużo? Nwm jakie masz mozliwosci ale lepiej czasem 5/7 kg i lepiej wyizolować ciężar

 

na wady kregoslupa polecam drążek,na grupach street workoutu na fb są ludzie ktorzy cale wady kregoslupa wyeliminowali cwiczeniami na przestrzeni 2/3 lat :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od rozpoczęcia ćwiczeń. Na razie łapa większa w obwodzie o 1 cm po ćwiczeniach, ale jestem słaby w porównaniu do tego co było kiedyś. Przy 40 w bicepsie (42 na pompie) siłę mam jak gdy miałem 34 a ważę 77, od dwóch tygodni przestałem się odchudzać i jem normalne czyli około +/- 2000 kcal dziennie. Na razie więcej nie dołożę więcej, bo nie pracuję nigdzie a dowalę chochlą i znowu mi bojler wywali. Trening Split pociągnę jeszcze do końca miesiąca a w lipcu zacznę 5x5 i chyba kreatynę kupię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie co do wstrzykiwania testo. Mówisz, że nie zauważyłeś wypadania włosów na głowie. A masz skłonność do łysienia? Przerzedzają ci się z wiekiem włosy? Urosły ci cycki?

Postęp w sile i zmianie sylwetki jest szybki? W sensie np. z dnia na dzień widzisz zmiany?

 

Myślałem o teściu, tylko boję się najbardziej łysienia bo włosy mi się już przerzedzają.

 

Ja 3 miesiąc na siłowni po tym jak się zapuściłem. 192cm wzrostu, 120 kg (zszedłem z ponad 130kg-nigdy wcześniej nie byłem tak ciężki)

 

Po 3 miesiącach:

 

Wyciskanie: doszedłem do 80, na dniach będę próbował 85, może 90 pęknie.

przysiad: 120 kg (ponoć dobry wynik jak na początkującego i w zasadzie nie robiącego wcześniej fbw

martwy ciąg-110, ale naciągnąłem/naderwałem mięsień na plecach przez niedokładne wykonywanie ćwiczenia i zaprzestałem na jakiś okres czasu.

 

Dawniej uprawiałem sporo sportu, piłka nożna, rower. Nogi zdecydowanie silniejsze od góry.

Edytowane przez Tamerlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TamerlanNie polecam nikomu sterydów, bo przy odrobinie pecha można sobie trwale zablokować przysadkę mózgową i trzeba będzie walić teścia, żeby właśnie nie łysieć, nie tyć i nie zachowywać się jak baba. Nie wspominając o innych skutkach ubocznych. Niedobory testosteronu powodują wypadanie włosów, jak i zbyt duże dawki stosowane w dopingu. Cycki mi nie urosły tzn. ginekomastii nie dostałem, nawet nie brałem środków przeciwdziałających temu, ale biorąc Omnadren czułem tkliwość sutków. Swędziały mnie i piekły, ale po odstawieniu to minęło. Obecnie włosy mi wypadają, ale to skutek zażywania leków (nie sterydów). Na cyklu, ani po włosy mi nie wypadały, coś tam urosło na klacie, ale mało. 

Z tych które brałem najlepiej na mnie Omka działała. Brałem również Testosteron Prolongatum, co po nim zanotowałem: potworny wzrost popędu (z resztą na Omce też), wzrost wytrzymałości, pompy treningowej, mięśnie były twardsze niż zwykle. Trochę urosłem. Ale... nie zanotowałem żadnych przyrostów siły w wyciskaniu. Np. Na płaskiej wyciskałem 95 wtedy i nawet sterydy nie pozwoliły podnieść rekordu (jak się potem okazało, źle ćwiczyłem klatkę piersiową, bo zbyt wąsko trzymałem sztangę przez co pracowały głównie barki i tricepsy). Wbijałem wtedy 2x w tygodniu tego teścia przez okres 10 tyg z bilansem na + bo łapa urosła, barki coś tam szersze się zrobiły i plecy wyraźnie większe. Przytyłem 5 kg, ale spora część z tego to była retencja wody (miałem opuchniętą twarz) i tłuszczu na brzuchu przybyło. Po zakończeniu kuracji brałem Clomid na odblok. No ale źle się odżywiałem, nie miałem wtedy w ogóle pojęcia o diecie i na treningach popełniałem sporo błędów. Co mogę jeszcze wspomnieć. Wzrostu agresji nie odczułem w przeciwieństwie do Omnadrenu. Ruchać za przeproszeniem to mi się tak chciało, że masturbowałem się po kilka razy dziennie. Nie miałem wtedy dziewczyny, ale przypuszczam, że gdyby miał to coś bym tam jej uszkodził w wyniku ostrego tarcia. Aha, no i obrzęki nóg mi dokuczały, czasami miałem przez to problem z wchodzeniem po schodach, bo mnie kostki bolały w nogach. Nie polecam jeżeli masz skłonność do trądziku, bo moje plecy były całe w krostach. 
A teraz coś o Omce. Odbyłem 2 cykle. Pierwszy 10 tygodniowy po 1 strzale na tydzień + 30 mg mety dziennie (ta meta okazała się walona). Mój znajomy koksiarz brał w tym czasie Trenbolon i nic nie urósł. Też dostał wałek. Na cyklu z Omki przytyłem 10 kg. Do tego brałem kreatynę i inne odżywki. Możliwe, że dlatego tak dużo przytyłem ponieważ wcześniej miałem długą przerwę w treningach i omę zapodałem żeby jak najszybciej wrócić do formy. Skutki uboczne: straszne obrzęki nóg, opuchnięta twarz, znaczna agresja, trądzik, nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych oraz podniesiony poziom kreatyniny i cholesterolu, nawrót epilepsji co było powodem przerwania ostatniego cyklu.  Pozytywne skutki: wzrost popędu, potężny wzrost siły i pompy treningowej, w chuj twarde "nabite" mięśnie, stany euforyczne. Czułem się naładowany energią. Po pierwszym cyklu z omki lekko kilka wyciskałem 100 kg. 80 - 90 kg jechałem na płaskiej na serie. Przyrosty siły takie jak na początkach przygody z siłownią, co od samego patrzenia na sztangę siła rosła. Na drugim ostatnim cyklu w moim życiu waliłem ome 3x w tygodniu po jednej ampułce. 100 kg wyciskałem w ostatniej serii po 8 razy na klatę. Łapa urosła do 44 cm, plecy nabrały kształtu litery V pomimo dużego brzucha. 
Podsumowując: i tak bym doszedł do 100 kg na klatę na wycisk raz, ale zajęło by mi to więcej czasu. Teraz już bym więcej tego samego błędu nie popełnił, bo to strata pieniędzy i zdrowia w moim wypadku była. Moim zdaniem sterydy są dla ludzi chorych, oraz dla tych którzy mają na prawdę szansę coś osiągnąć w kulturystyce lub innych dyscyplinach sportowych. 

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z dopingiem to polecam Testosteron Prolongatum 2/3x w tygodniu po jednej ampułce przez okres 10-12 tygodni.  Po skończonym cyklu weź Pregnyl na odblok 2 tygodnie po ostatnim strzale. Zaopatrz się także w Nolvadex na wypadek ginekomastii. O szczegóły zapytaj swojego doktora, ja dawno temu się w to bawiłem i nie pamiętam już co i jak.
Omkę odradzam. Powoduje więcej skutków ubocznych i nietrwałe przyrosty z racji dużej retencji wody. Reszty sterydów nie brałem (oprócz walonej metki), ale obserwowałem na siłowni ludzi którzy brali rzekomo oryginalny Trenbolon, Dekę, Boldenon, Primobolan, Oxandrolon i nie było widać u nich progresu. Z resztą sami przyznawali kiedyś, że jakoś słabo klepie ;) Jeden brał Anapolon i konkretnie go rozjebało, ale nie wiem skąd to wziął, pytałem u kilku "doktorków" i nikt nie miał. Najpewniejsze sterydy pod względem oryginalności to testosteron. Przynajmniej za moich czasów tak było.  

Ale lepiej odpuść sobie na razie cykl, ja bym na Twoim miejscu zjechał trochę z masy, bo jeśli masz skłonności do tycia to zalejesz się jeszcze bardziej. Schudnij i dopiero potem wbijaj. 

Jak na początek to masz wyniki nie odbiegające od normy. Większość bywalców siłowni od tego zaczynała. Siła będzie rosła wraz z przyrostem masy mięśniowej. 

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam raczej  z ciekawości.

 

Jeszcze tylko uściślę:

 

martwy ciąg-zaniechałem, boje się bólu. Odczekam jeszcze parę dni.

wyciskanie-80kg na 5 powtórzeń, będę wjeżdżał z 85-90 niedługo

przysiady-120kg- weszłoby więcej ale się boję po tych plecach.

 

Wolę stopniowo iść w górę

Edytowane przez Tamerlan
dopiski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

Czytałeś wszystkie wypowiedzi w temacie? Jak co to polecam trening 5x5. 

Tak, cały temat "przeleciałem". W sumie to mam swojego trenera też chociaż jak zapoznałem się z podstawami to wolę sam. Odczuwam wzrosty praktycznie non stop (wiem, że to do czasu wszystko), znaczna poprawa sylwetki, samopoczucia.

 

Z dopalaczy to jedynie kreatyna i wpc (chociaż białko odpuściłem ostatnio)

 

Jeszcze jedno pytanie, co skłoniło cie do teścia? Koledzy z siłowni?

Edytowane przez Tamerlan
dopiski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Towarzysz_Winnicki Tanita - wbrew pozorom wyniki są miarodajne.

 

Dwa miesiące temu miałem już 14 %, ale za dużo węgli i się podlałem do 16 % :( - ale to i tak dobrze bo zaczynałem od 23% i na redukcji zbudowałem trochę mięśni więc taka rekompozycja mi wyszła.

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.