Skocz do zawartości

Lewacka nowomowa


TPakal1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

Trochę śmigałem po necie w wolnej chwili. I na jednym z "nieprawych" portali dostrzegłem taki tytuł artykułu. 

https://kultura.onet.pl/muzyka/gatunki/pop/izraelska-ministra-eurowizja-2019-albo-w-jerozolimie-albo-w-ogole/rj44p01

 

Treści artykułu nie czytałem bo nie obchodzi mnie. No, ale ten tytuł. Ministra, czyli po staremu kobieta minister. Ciekaw jestem jak będzie w tej nowomowie choćby kobieta kierowca. Kierownica, kierowniczka, no kułła nie wiem. ?

 

Proszę, oświećcie mnie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TPakal1 napisał:

Ciekaw jestem jak będzie w tej nowomowie choćby kobieta kierowca. Kierownica, kierowniczka, no kułła nie wiem. ?

 

Ktoś mi dawno temu mówił, że chyba jakiś językoznawca stwierdził, iż rodzaj żeński tego słowa powinien brzmieć - "kierowca", a rodzaj męski "kierowiec". ;) 

Ale ciężko mi było w to uwierzyć.?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę mówił po ludzku a nie po ich gównianych nowomowach niech sami do siebie tak gadają.

Doktor oznacza tytuł przykładowo a, że brzmi męsko no trudno, możemy zacząć mówić na kobiety Doktorki ale ja gdybym był kobietą wolałbym bym być doktorem niż doktorką, kierownicą, lekarką(choć to jest popularne).

Zresztą jak na moje to się wzięło od dawnych tytułów, na których mężczyźni pełnili rolę. Nie mamy przecież Cesarki tylko Cesarza, mamy ewentualnie cesarzową. W ogóle cały język trzeba by było zmienić na te ich nowoczesności.

Wiadro - facet/ Wiadrownica- kobieta

Piasek facet- /Piasecznica- kobieta

Lód facet/Lodownica kobieta.

Ja pieprzę już dalej nie wymyślam, bo ci lewaki mają takiego downa, że to się w głowie nie mieści. Z tymi ludźmi nie ma co dyskutować,bo oni to wszystko zrujnują, chcą dobrze a wychodzi paleniem w piecach ludźmi.

Pozdrawiam.

Edit1: Dla jasności jeszcze.

Gdyby wszystkie formy jak Doktor oznaczały by role żenskie i gdybym na przykład ja był doktorem i generalnie doktor to by miało brzmienie kobiecie, to miałbym to tak głęboko w pupie, że ciężko to określić chyba by mi wyszło to nawet gardłem.

Ludzie lewa, czy naprawdę nie mamy innych problemów niż te wasze duperele ?

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię niech feministki i lewaki robią co chcą, dostali Szwecję i co się tam dzieje ? Nie trzeba mówić, dziś rząd wydał kolejne oświadczenie coś tam o wojnie, że w razie co nie pomoże obywatelom.

Z najbogatszego państwa po 2 wojnie światowej, Słiden stanie się ponoć za kilka dobrych lat krajem trzeciego świata a po jeszcze kilku dobrych latach przestanie istnieć.

Ciekawe jak daleko lewaki są w stanie się posunąć. Te ich myślenie jest dla mnie nie raz interesujące, co to za wściekłość ich tak napędza...

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jędrula napisał:

A w czym właściwie nam to przeszkadza?

W sumie to w niczym i tak nasze dni są policzone. Europa jest kaput, już od dawna, każdy kto ma trochę mózgu to jest w stanie to zauważyć. Przyjdą Araby to nie będzie problemów z końcówkami.  Jeżeli dla lewej strony ważniejsze jest mordowanie seniorów, nienarodzonych, urodzonych i przyjmowanie dziczy to o czym my tu mówimy. 

Szkoda strzępić ryja. 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Wiadro - facet/ Wiadrownica- kobieta

Piasek facet- /Piasecznica- kobieta

Lód facet/Lodownica kobieta.

Mięso - facet/ ... - kobieta

Ser - facet/ ... - kobieta
 

Nasz język jest wyjątkowy, można tworzyć do woli i lewaki korzystają. Korzystajmy i my!!!

 

Lód - facet/ Lodziara- kobieta

Komin - facet/ Kominiarka - kobieta

Kontakt - facet/ Donosicielka - kobieta

Alfons - facet/ Dziwka - kobieta

Kucharz - facet/ Przesolona - zupa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betoniarz - facet/Betoniarka - kobieta.  ?

Tam gdzie pojawia się marksizm (kiedyś jako podwaliny komunizmu, teraz kulturowy) zawsze pojawia się lewacka nowomowa. Tak kułła tęsknią za nowym Stalinem???

https://vod.tvp.pl/video/leksykon-prl,nowomowa-czyli-jezyk-totalitaryzmu,301399

 

"członek z ramienia przesunął się na czoło".  ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie! Odświeżę ten temat, bo uważam, że warto wspomnieć o narastającym, a kretyńskim zjawisku tworzenia nowym słówek. Czytając pewien artykuł na portalu info, którego nazwa rozpoczyna się na "o", natrafiłem na nowe, aczkolwiek oparte na starym słowie "LGBT", słowo LGBTQI. Włożyłem trochę wysiłku aby rozkminić ten nowy słowny twór. I odkryłem, że skrót ten został uzupełniony o kolejne nowe upodobania dziwnych „nieheteroseksualnych” ludzi. Dodano do skrótu kolejne dwie litery od queer i intersex.

Zakładam, chyba nie bezpodstawnie, że skrót ten ma przed sobą szalenie "fajną", świetlaną i opisaną w barwach tęczowych przyszłość. :)

 

Choćby taką LGBTQIKLUHBDYGHKJSN. :)

Nie wydaje się Wam to jakimś absurdem? 

 


 
Edytowane przez TPakal1
poprawienie tekstu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedno ciekawi. Mamy chłopa, któremu obetną jajca z fiutem i zamontują sztuczną cipkę, dadzą hormony i zrobią z niego kobietę - a później ta "kobieta" znowu poczuje zew do bycia chłopem - dadzą jej testosteron, przyszyją sztuczny penis - to jak kogoś takiego nazwać zgodnie z nowomową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Mnie tylko jedno ciekawi. Mamy chłopa, któremu obetną jajca z fiutem i zamontują sztuczną cipkę, dadzą hormony i zrobią z niego kobietę - a później ta "kobieta" znowu poczuje zew do bycia chłopem - dadzą jej testosteron, przyszyją sztuczny penis - to jak kogoś takiego nazwać zgodnie z nowomową?

Bezkompromisowy – połączenie bzu rosnącego na komputerze, należącego do Cygana i sów.

 

P.S. Zapomnieliśmy o górniczkach :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat staje na głowie ... ludziom się w głowach tenteguje żeby nie pisać brzydko - "pierdoli", ale cóż znak naszych czasów. 

Lewactwo / komunizm / socjalizm - jak by tego nie nazywać zawsze służył tylko jednemu, osłabieniu państwa i jego degradacji - np. Rosja Carska została rozpieprzona tylko po to by Niemcy mieli czyste plecy na froncie wschodnim w czasie pierwszej Wielkiej Wojny.

Teraz to samo robi się celowo z Europą, całe to multikulti, gender, feminizm doprowadzi do upadku państw UE i .... wojny na tle religijnym/kulturowym. Bardzo komuś na tym zależy, najbardziej chyba na prawie darmowej i niewolniczej sile pracującej na rzecz wielkich korporacji. No i oczywiście wszystko pod egidą scentralizowanej władzy UE w Niemczech.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TPakal1 napisał:

Choćby taką LGBTQIKLUHBDYGHKJSN. :)

Nie wydaje się Wam to jakimś absurdem?

Chyba znacznie prędzej zobaczymy LGBTQIZNP. Te ostatnie od zoo-, necro- i pedo. Miłość nie wybiera, i inne tego typu hasełka. Skoro płeć nie jest przeszkodą, to może gatunek też nie? Albo wiek?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_na_rzecz_Miłości_Bliźniego,_Wolności_i_Różnorodności

 

Cytat

„w 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad dwa lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem”

Jak sądzicie, ten który to napisał nadal siedzi albo został zlinczowany? Nie, to tekst Daniela Cohn-Bendit. Polityka entuzjastycznie witanego w Polsce przez michnikowszczyznę. A jeśli stworzy się wystarczająco dużo absurdów w mowie, może i takie kwiatki przejdą do "normalności". W mętnej wodzie łatwiej łowić, łatwiej się schować. Out of sight, out of mind - czego nie widać tego nie żal.

 

"Dla większej ich chwały, król nakazał im w dzień i w nocy nosić złote, ozdobne tablice z tytułem mędrca, który dzierżyli. I kiedy już każdy mędrzec nosił swoją tabliczkę, zaczęto za nimi wołać "o wy głupcy!". Tak to mądrość stała się anachronizmem, przeszkodą postępu i w rezultacie nienormalnością".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W języku polskim są nazwy zawodów, czy czynności, które w wydaniu męskim znaczą co innego i żeńskim co innego. Przykład. Maszynista - z reguły to ten co kieruje pociągiem. Maszynistka - ktoś kto operuje na maszynie do szycia, czy pisania. No i jak to po feministycznemu odmienić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, balin napisał:

Przykład. Maszynista - z reguły to ten co kieruje pociągiem. Maszynistka - ktoś kto operuje na maszynie do szycia, czy pisania. No i jak to po feministycznemu odmienić?

Ty szowinistyczna, mizoginiczna męska świnio! Jak śmiałeś znaleźć takie przykłady!

 

Poskarżę się adwokatce i prokuratorce, a sędziówka Cię skaże i wylądujesz wśród więźniczek i strażniczek.

 

P.S. @balin bez urazy bracie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie Panowie jak w opisie zgrabnie wybrnęli: 

 

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dr-sylwia-spurek

 

14 godzin temu, balin napisał:

W języku polskim są nazwy zawodów, czy czynności, które w wydaniu męskim znaczą co innego i żeńskim co innego. Przykład. Maszynista - z reguły to ten co kieruje pociągiem. Maszynistka - ktoś kto operuje na maszynie do szycia, czy pisania. No i jak to po feministycznemu odmienić?

Murarz - Murarka

Spawacz - spawarka

Tapeciarz - Tapeciarka

Ale w czym problem, przecież takich zawodów panie wykonywać nie będę. I po problemie. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.