Skocz do zawartości

Swap silnika czy remont??


I_am_the_Senate

Rekomendowane odpowiedzi

ŻADNEGO CASTROLA  :) Po nim tylko syf nie jeden rozkręcałem co śmigał na castrolu i pełno nagaru. Wszystko byle nie te co rozlewane w Polsce niestety :(. Ja tam śmigam na valvoline synpower silnik w środku czysty. Swoją drogą castrol syntetyczny w de kosztuje 70e za bańkę u nas około 200zł cenowo jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam silnika. Mój ma oznaczenie AUM. Niestety w ogóle nie mat takich ofert, gdzie silnik byłby w samochodzie i można byłoby posłuchać, a nie chcę kupować w ciemno. Jest dużo ofert tanich Audi A3 sprzed 2000 r. Na internecie szukałem różnic i okazało się, że mój typ ma inną turbinę, sterownik, elektronicznie sterowany dolot powietrza i inny termostat, ale słupek jest niby ten sam. Gdybym kupił silnik z takiego samochodu (A3 sprzed 2000r.) to pasowałby bez problemu, czy najlepiej kupić całe auto i wymienić łącznie ze sterownikiem?

Znalazłem anglika Audi TT 1.8T 180 km, gdybym zrobił takiego kompletnego swapa na sześciobiegowej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnawiam temat. Przez długi czas albo nie miałem kasy, albo nie było silników. Teraz nie ma w moich stronach silników AUM, ale niedaleko jest AGU, czyli ten montowany przed liftem. Ma on inną przepustnicę, sterownik, wtryski, turbinę oraz jedną sondę lambda. Jednak mnie interesuje tylko kadłub silnika, skorupa. Osprzęt i cała reszta będzie moja. Chciałem się zapytać, czy da radę tak to złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz z tym maleństwem.

Nie daj się wciągnąć ciemnej stronie mocy.

Teraz, I_am_the_Senate napisał:

Ma on inną przepustnicę, sterownik, wtryski, turbinę oraz jedną sondę lambda

Nie chce mi się strzępić jęzora, ale będę kibicował całości procesu.

CHEROKEE VOYAGER FRONTERA 25 TD VM Silnik kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał na Allegro tylko na grupach na facebooku, na allegro to same Janusze.

Sam należę do klubu pewnej marki, jest panna która której facet rozbiera auta z UK, nigdy nikomu nic zjebanego nie wcisnęli, zawsze stan dobry minimum.

Ciebie interesuje tylko blok z kompletną głowicą skoro resztę masz sprawne zobacz czy w tych oznaczeniach był taki sam blok i taka sama głowica bo w 1.9 TDI np. najmocniejsze jednostki miały inna głowicę. Jak załatwisz dobry słupek z góra to dobry mechanik Ci to pięknie ogarnie. Razem zapłacisz ze 3 tysiące a ze swojego doświadczenia wiem, że remonty też się różnie kończą.

Edytowane przez Vortex of Destruction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.