Skocz do zawartości

Kurs a może studia?


Silny88

Rekomendowane odpowiedzi

@Soprano - O multisite słyszałem też i musze generalnie o tym poczytać więcej. Idzie mi dobrze, tak myślę :) Już na wordpress.com mój theme czeka kilka miesięcy, już mi odpisują i wprowadzam poprawki :) Pracuję teraz nad motywem premium i idzie mi chyba spoko. Większość najtrudniejszych rzeczy zrobiona.

 

Co do zmian to stworzyłem stronę główną i tam w Customizerze można zmieniać slajdy (tytuł, zdjęcie i opis), również sekcję "about", "portfolio", "testimonials" i w każdym z nich parę rzeczy do Customizera. Zrobiłem tam też coś takiego jak Sortable, czyli można sobie ustawić która z sekcji jest pierwsza, druga itp, klika i przeciąga, wszystko w Customizerze. Na stronie portfolio dałem możliwość wyboru wyglądu portfolio, czyli masonry albo zwykły grid. Również wybór animacji. Dałem też możliwość wyboru animacji w niektórych elementach. Również w Customizerze daję możliwość zmiany koloru każdego elementu :) Napracowałem się, nie powiem. Ale wszystko fajnie działa. Dam też możliwość schowania niektórych elementów. Teraz czeka mnie sporo CSSa jeszcze. Wygląd raczej minimalistyczny.

 

Page buildera nie daję, to pierwszy motyw, napracowałem się już i tak mocno a jeszcze trochę roboty czeka, mam nadzieję że coś sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loh-pan - Jakbyś jeszcze tu kiedyś wpadł to pytanie odnośnie kolorów i Customizera. Co lepiej zrobić, możliwość zmiany każdego koloru na stronie, każdego dosłownie elementu czy tylko coś typu color scheme i tam np. dać 5 takich układów do wyboru? Pierwsza wersja powoduje, że klienci sami sobie wszystko ogarną ale z drugiej strony dodaje sporo kodu (chociaż wymyśliłem jak to mocno zoptymalizować, ale mimo wszystko).

 

Jak myślisz, co lepiej spróbować?

 

Pozdro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 11:24, Silny88 napisał:

@self-aware Wiesz może jak wygląda sprzedaż grafiki (mockupy, wizytówki loga, szablony stron www) na takich platformach jak CreativeMarket, mojo marketplace? Jest szansa wejść w taką sprzedaż? Czy to mało opłacalne?

Hej, niestety nie mam pojęcia :) Powiem Ci szczerze, że jeszcze nie sprzedaję niczego. Wciąż pracuję nad płatnym produktem. Ale jestem już bardzo blisko wydania go na świat :D Ciągle coś zmieniam w kodzie (pieprzony perfekcjonizm). Stworzyłem sobie trochę własnych przydatnych elementów do Customizera w Wordpressie, kod napisałem w taki sposób, że teraz dużo rzeczy to kopiuj-wklej i liczę na to, że kolejne motywy będę robił szybciej... Czy będę miał dobrą sprzedaż nie wiem, dam znać. Natomiast nie wiem na ile sprzedaż WordPressowych rzeczy jest związana ze sprzedażą grafiki, zatem moje doświadczenia w niedalekiej przyszłości mogą niewiele pomóc.

Edytowane przez self-aware
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.06.2019 o 09:47, self-aware napisał:

Ehh kurwa, wrzucenie czegokolwiek na to themeforest to masakra, non stop odrzucenie :( Tracę już motywację do tego cholerstwa. Człowiek zmotywowany, robi non stop i chuj.

Co jest główną przyczyną odrzuceń? Jak ten motyw na repozytorium WP, są jakieś pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Soprano - Niestety nie zdawałem sobie sprawy z tego, że na themeforest Twoja praca musi być ZAJEBISTA. Jestem odrzucany ciągle z powodu "niespełnionych wymagań Themeforest". Nawet nie podawali powodu, aż któryś się zlitował chyba i napisał mi, że chodzi o aspekt wizualny. Napisał, że tutaj trzeba "significant changes". Teraz tworze kolejny, duuużo patrzyłem na pintereście i w ogóle w necie i zamierzam spróbować na tych dwóch pozostałych, Creativemarket i Mojo. Szkoda, że tego @loh-pan już tu na forum nie ma, pokazałbym mu to co zrobiłem to może jako gość, który w tym siedzi dałby mi parę wskazówek. Jeśli chodzi o aspekty graficzne to mistrzem nie jestem, ale też jakimś znowu leszczem też nie. Myślałem, że dam radę. Problem jest taki, że themeforest ma rynek mega przesycony i wymagania ciągle rosną. Cóż... Mam nadzieję, że te pozostałe strony sprzedażowe dadzą mi jakieś $ i uda się jakoś zrobić parę motywów i zacząć sprzedawać u siebie.

 

Ciężko jest, kasy coraz mniej, siedzę dzień w dzień i zaangażowania w to wpierdoliłem bardzo dużo :)

 

Co do tego z repozytorium WP to jak porównuję do innych to jakiegoś super szału nie ma, ale to w sumie prościutki motyw. Wiem, że korzysta z niego 200+ osób, tyle pisze w statystykach. Teoretycznie więc jakbym zrobił do tego wersję premium to coś tam powinienem opchnąć, no chociaż niech z 10% osób z tego to kupi. Jak skończę obecny, czyli za jakiś tydzień-dwa to zabieram się za to i zobaczymy.

 

Zmęczony jestem...

 

Może chęci (nawet te mega mocne) to jednak za mało i potrzeba jednak jeszcze trochę tego talentu. A może ze zmęczenia już bredzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.