Skocz do zawartości

Więcej pieniędzy dla kobiet od mężczyzn, nowe prawo emerytalne.


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, slavex napisał:

@Jan III Wspaniały

W firmie prywatnej jak się trafi kijowy menedżer to spora część ludzi zbuntuje się i grozi odejściem z pracy. Oznacza to spore problemy dla firmy, panie menedżerze albo będzie pan umiał ułożyć sobie relacje z podwładnymi, albo jak na pan nie umie szanować ludzi i zarządzać ludźmi to tam są drzwi.  

 

W mundurówce są szybkie emerytury więc wszyscy zaciskają zęby i jakoś wytrzymam. Nikt problemu nie widzi. A gdyby przyszedł kijowy gościu i ludzie rzucili papierami to nagle tam na górze byłby alarm, że trzeba gościa zmienić, a jak nie to ktoś wyżej uwali głowy tych niżej co wstawili nieodpowiednich ludzi.

Właśnie o tym pisałem w pierwszej odpowiedzi. Myślisz, że nie było takich alarmów? Wiesz ile ich to obchodzi? Wiesz jaka jest gadka?  ,,Jak Ci się nie podoba to się zwolnij"- cytat najbardziej znany wszystkim żołnierzom. Tutaj nie ma dyskusji, buntu. Przełożony to jest świętość, za nie wykonanie rozkazu możesz dostać wyrok. Plus do tego Ci wyżej to są wujkowie tych co wydają rozkazy. To jest totalnie inna rzeczywiść.

 

Proszę moderatorów o scalenie odpowiedzi, zagalopowałem się. 

Edytowane przez Jan III Wspaniały
dodany wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały gdzie ja piszę, że Policja to zło? Czy mechanik na komisariacie naprawdę musi nosić mundur albo kapelan w wojsku? Chodzi mi o wywalanie kasy w błoto.

 

Stąd potem bierze się negatywne postrzeganie Policjanta i obronna postawa samych Policjantów. Przeczytaj to co napisałem. Wynagradzani powinni być Ci którzy rzeczywiście służą. Od prewencji po antyterrorystę, oczywiście inaczej ale to i to jest służba i tu nie mam zastrzeżeń.  Denerwują mnie ci co się po kątach chowają i czekają na emeryturę, a niestety taka jest znaczna (bardzo widoczna) część. 

 

Ok. Zbyt duże uproszczenie. Tyle samo idzie na pensje ile na emerytury. Moim zdaniem to chore. Piszę o Wojsku nie o Policji. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jeszcze trzeba tym biednym i pokrzywdzonym przez los istotom dać? W związku z tym mam taką propozycję: niech każdy mężczyzna w momencie przyjścia na świat uiszcza pewną sumę do budżetu, a potem urzędnicy tę kwotę będą dawały każdej urodzonej dopiero co kobiecie. Sprawiedliwe nie:)

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 teraz się zgadzam. Kapelani, prokuratorzy, lekarze maja tyle wspólnego z wojskiem co nic.

Dwa dowodztwa: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Sztab Generalny Wojska Polskiego. To bym pierwsze zlikwidował i utworzył jedno. No ale Peło stwierdziło, że będziemy posiadać dwa. Pytałem kiedyś starszego Oficera, które Dowództwo czym się zajmuje- nie potrafił odpowiedzieć. Tutaj jest patologia.

Konczymy ten pobocznych wątek, bo drugi temat się robi.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.