Skocz do zawartości

Opłata za wjazd do centrum miasta przyjęta przez sejm


doler

Rekomendowane odpowiedzi

@Unhommeok, jaka jest średnia zarobków we Francji ?

http://www.copernic-avocats.pl/wynagrodzenie-we-francji/

Wklejam link do strony, gdzie podane jest najniższe wynagrodzenie we Francji, które jest o około 500 € wyższe, niż ŚREDNIE wynagrodzenie w Polsce. Proszę Cię - nie porównuj Polski z Francją.

Edytowane przez Headliner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Unhomme napisał:

Chcialbym, zebys rozwinal ta mysl. Ciekawy jestem jak to wedlug Ciebie mialoby funkcjonowac.

Normalnie. Tak samo, jak to, że mój znajomy nie jedzie autem do centrum Monachium bo mu się nie opłaca. Ale nie dlatego, że nie ma tam parkingów, nie dlatego że jest zakaz wjazdu do centrum albo extra opłata, tylko że w sumie szybciej, wygodniej i taniej jest dojechać KZ. Zwyczajnie jest to bardziej konkurencyjne - połączeń jest dużo, są różne środki transportu, p&r, korzystne bilety aglomeracyjne... Ja jeżeli nie mam mega farta i nie mam pracy tuż przy stacji kolei, to gdybym mieszkał od mojego miasta tyle co on od centrum Monachium to jechałbym chyba 1,5h w jedną stronę. 

 

I opcji jest dużo, bo często pada to na poziomie koncepcji, planowania, na przykład węzłów przesiadkowych, planowania rozbudowy linii i tak dalej. Buduje się np ekstra wiaty przystankowe.

 

Zmierzam do tego, że w moim mieście barsziej opłaca się gnić w korku niż poruszać KZ i to nie grodzeniem i utrudnianiem wjazdu do centrum powinno się z tym walczyć. A u mnie główną trasę okalającą centrum chcą "uspokoić" i ją zawęzić do jednego pasa w każdą stronę w z dwóch, też żeby zachęcić ludzi. Nie sądzę, żeby wszyscy jeżdżący samochodami to byli ideowcy - po prostu jest tak wygodniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Headliner said:

@Unhomme @SzatanKrieger

O to chodzi, jeśli rząd pozwoli Polakom zarabiać na tym poziomie to myślę, że i nastroje się zmienią - jak na razie trzyma się Polaków na minimum egzystencji - celowo 

Wysokie zarobki nie biora sie z tego, ze rzad tak postanowil. 

 

Rzad moze oglosic, ze od jutra minimum w Polsce bedzie 6000 zlotych netto, tylko wiesz jakie beda konsekwencje tego - za chleb bedziesz placil 50 zlotych. To sie nie przelozy w zaden sposob na polepszenie twojego bytu.

 

Bogate kraje latami sie rozwijaly i dzieki temu ludzie zarabiaja tam wiecej.

 

Polska niestety byla pod ruskim butem przez dekady gdzie zrobiono z nas dziadow. Teraz trzeba to nadrobic. Firmy beda sie rozwijac, konkurowac, to beda placic wiecej. Do tego trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w norge, tyle że płatne bramki przy wjazdach do miast i często następne do centrum, i oczywiście płatne parkingi.

Pod marketami bezpłatne, zazwyczaj do 3h, i sępy tylko czekają na tych co przekroczą lub biletu nie pobiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quoty w kolejnosci poprzednich postow:

 

lxdead:
"powolutku zaczniemy pozbywać się demokracji w tym popierdolonym kraju, wprowadzimy rządy autorytarne."

Demokracja juz byla, patrz nizej:

Ambergold, proba zbankrutowania LOT-u zeby go kupic za grosze, nietykalni sedziowie ktorzy nie przestrzegali prawa ktorego przestrzegania pilnowali, pierdolone gender, ubieranie chlopakow w przedszkolach w spodniczki, (za samo to uzylbym Kalasznikowa)...

Moglbym tak dlugo...

Niech mnie Bog broni przed dalszym ciagiem.

Sadze ze bede mimo wszystko glosowal na PiS.


Koszwil:
"te psy już chyba wiedzą, że to ich ostatnia kadencja i chcą nakraść ile sie da."

Zdziwisz sie. Nie ostatnia. Coraz bardziej jestem o tym przekonany.

To zla wladza ale poprzednia byla jeszcze gorsza.

Mieli wszystkie mozliwosci, poparcie narodu mnie wliczajac a interesowaly ich zegarki za 10k i totalna bezkarnosc.


Headliner:
"A co byś powiedział np. o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej ?"

Za darmo to sie nie da nawet panienki bzyknac.

Paliwo spada z nieba jako darmowy deszcz?

Tramwaje i pociagi tez?

Chyba by sie troche pogniotły przy upadku.


Unhomme:
"Alternatywe masz w postaci komunikacji miejskiej badz roweru miejskiego."

A podmiejskiej?

Do pracy mam 25+ kilometrow.

Do przystanku autobusu podmiejskiego 2 km.

Deklarujesz sie dojechac rowerem, w zimie tez?

Do pociagu podmiejskiego 5km, probowalem bo by mi sie oplacalo, oszczednosci na paliwie, o 8:00 rano nie zostawisz samochodu bo nie ma nawet jednego wolnego miejsca.

Stawia sie na krawezniku i wystarczy JEDEN mandat na miesiac/dwa i moje oszczednosci na benzynie ida w pizdu.

cd. ponizej.


tytuschrypus:
"mój znajomy nie jedzie autem do centrum Monachium bo mu się nie opłaca."

Ano.

Bylem w Berlinie samochodem, tez sie placi za ekologie, trzeba kupic nalepke, wolalem zostawic woz na granicy strefy, wlasnie na parkingu Park&Ride.

Tyle ze miejsc bylo tam OD CHOLERY i jeszcze kilka a i samych parkingow do diabla.

Wystarczylo wejsc po schodach na gore i byla kolej podmiejska.

Po prostu bez sensu bylo jechac dalej samochodem.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Unhomme napisał:

Bogate kraje latami sie rozwijaly i dzieki temu ludzie zarabiaja tam wiecej.

 

Polska niestety byla pod ruskim butem przez dekady gdzie zrobiono z nas dziadow. Teraz trzeba to nadrobic. Firmy beda sie rozwijac, konkurowac, to beda placic wiecej. Do tego trzeba czasu.

Tak, tak wiem o czym piszesz. Jednak po II wojnie swiatowej RFN w 30 lat rozwinął się o wiele bardziej niż Polska 30 lat po upadku komuny. Ja wiem oczywiście, że plan Marshalla itd. oczywiście wiemy dlaczego USA wzięły pod opiekę RFN...

Ale nic to...

30 lat po upadku komunizmu- popatrz na Niemcy wschodnie - dawny NRD - lepiej niż w Polsce - lepiej.

Polska podobno była początkiem upadku komuny i całego ZSRR.  I co mamy po 30 latach ? 

Nawet połowy tego co Niemcy nie mamy...

To już nie chodzi o to jak piszesz, że rząd ogłasza zarobki 6000 zł ale tu jest coraz gorzej...

Cały czas dorzucają kolejne podatki, opłaty za to za tamto, ceny w górę,  nawet ku....a za oddychanie jest podatek jak pojedziesz do Zakopanego czy nad morze...tzw. klimatyczne.

Egzekwowanie tych wszystkich opłat rząd opanował do perfekcji. 

Przecież są kraje gdzie nie płaci się za wodę z tego co się orientuję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa kraje gdzie ktos cie dźgnie nozem, pojdziesz do aniolkow a on dostanie 3 miesiace w zawieszeniu bo jest troche bardziej opalony niz ty.

Zamienilbys sie zeby tam mieszkac w zamian za te korzysci o ktorych piszesz?

 

Wiesz gdzie bylo najlepiej?

U Kaddafiego.

Nie chce mi sie szukac ale tam mieli od cholery rzeczy o ktorych mozemy tylko marzyc.

Potem weszla tam zachodnia demokracja i mamy to co mamy i tam jest jak jest.

Mam szacunek dla niego.

Ten facet mial jaja, nie spierdalal jak reszta afrykanskich kacykow.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Headliner said:

Jednak po II wojnie swiatowej RFN w 30 lat rozwinął się o wiele bardziej niż Polska 30 lat po upadku komuny

No wlasnie, bo u nich nie bylo ruskich (celowo z malej). RFN sie rozwijal a my zylismy w pojebanym zacofaniu.

 

34 minutes ago, Headliner said:

30 lat po upadku komunizmu- popatrz na Niemcy wschodnie - dawny NRD - lepiej niż w Polsce - lepiej.

To w ogromnym stopniu zasluga zjednoczenia RFN i NRD. RFN wpompowal olbrzymia kase w NRD.

U nas nie bylo zadnej pomocy po upadku ZSRR, musielismy sobie sami radzic.

38 minutes ago, Headliner said:

Cały czas dorzucają kolejne podatki, opłaty za to za tamto, ceny w górę

We FR i w wielu innych krajach UE jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Wystarczy stworzyć parkingi wielkopowierzchniowe jak w cywilizowanych miastach.

 

Centra wymrą - będziemy mieli sporo takich małych własnych Detroit. 

 

To jest właśnie kwintesencja myślenia w naszym kraju - nie zachęca się do tego, żeby korzystać z alternatywnych źródeł transportu, tylko wymusza rozwiązania. Gdyby dojechanie komunikacją miejską do centrum bez posiadania samochodu było konkurencyjne, to każdy rozsądnie myślący, racjonalny człowiek by z niego korzystał i nikogo nie trzeba do tego namawiać, tak jak w Warszawie jak ktoś ma metro w pobliżu nie trzeba zachęcać do korzystania z niego. Ja w swoim mieście nie dojeżdżam do centrum samochodem, bo jestem wygodnicki - po prostu nie opłaca mi się inaczej i nie mam alternatywy (chyba, że zamiast 10 minut mam jechać godzinę w jedną stronę) i takich osób jest wiele. 

 

To tak, jakby zwolennicy transportu samochodowego po prostu likwidowali kolejne linie tramwajowe i autobusowe. A że to skok na kasę to inna sprawa.

Transport zbiorowy (publiczny) to jest właśnie kwintesencja socjalizmu - wszyscy równi, menel czy kułak, jadą razem tramwajem przez miasto.

Ja się na to nie zgadzam! Kto mnie pytał o zdanie?

Podobnie jak z tą "prohibicją" na sprzedaż alkoholu po 22.00. Część miast uległa temu cudownemu remedium na wzmożone spożycie alkoholu w społeczeństwie. Wprowadził to już Poznań, niedługo Wrocław, a za nimi pójdą kolejni. Wszyscy wiedzą o co chodzi, o wyeliminowanie konkurencji knajp, gdzie za piwo trzeba 10-15 zł zamiast 3-5 w sklepie. W żadnym wypadku nie wpłynie to na zmniejszenie spożycia, wręcz przeciwnie będzie przyczyną patologii (meliny, taksiarze handlujący z bagażnika).

Dlaczego ludzie są tak głupi, że się temu nie sprzeciwiają?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Headliner napisał:

Z tego co się orientuję to np. Pan Jacek M. prezydent Krakowa wykazał środki finansowe w kwocie 9 mln zł. a jego żona chyba 6mln :))

No proszę, i podobno długo się zastanawiał czy kandydować na kolejną kadencję (jest prezydentem od 2002 r.), ale żona, która najpierw była przeciwna, go namówiła :rolleyes:

 

11 godzin temu, Jerzy napisał:

Rację to Ty masz, ale Twoje rozwiązanie wymaga zakupu i utrzymania wysokiej jakości taboru, zatrudnienia personelu, optymalizowania tras itd. Nakłada, nakłady, nakłady.

A tak to wpierdalasz kolejny podatek i nic nie musisz robić, a strumień szekli płynie.

Oczywiście, a zadłużone pod korek samorządy będą chętnie korzystały z takiej możliwości dorobienia, podobnie jak to było z radarami. Wiara, że to tylko możliwość wprowadzenia jest złudna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Beno said:

Transport zbiorowy (publiczny) to jest właśnie kwintesencja socjalizmu - wszyscy równi, menel czy kułak, jadą razem tramwajem przez miasto.

Troche poleciales ?

 

Czyli takie szybkie pociagi i samoloty to tez kwintesencja socjalizmu ? ? Wszyscy rowni, Janusz budowlaniec, Piotrek programista, leca razem z Francji do Polski ?

 

Trzeba przyznac, ze niektorzy to maja fantazje ?

Edytowane przez Unhomme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Unhomme napisał:

Czyli takie szybkie pociagi i samoloty to tez kwintesencja socjalizmu ? ? Wszyscy rowni, Janusz budowlaniec, Piotrek programista, leca razem z Francji do Polski ?

Zawsze można wprowadzić osobne wagony/przedziały dla plebsu i dla elit, co by bratu @Benotrochę ulżyć ? na podstawie legitymacji partyj... Znaczy, chciałem powiedzieć zeznania rocznego ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Perun napisał:

z całym szacunkiem, ale dzielenie ludzi na profesje i ich ocenianie przez ten pryzmat jest słabe.

Ja to jako żart ze stwierdzenia, że transport publiczny jest konceptem socjalistycznym odebrałem, a nie serio ocenę:)

Jakby co, to ja z osobnymi przedziałami też żartowałem :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy spalin to fikcja literacka stworzona dla nakręcania hajsu również dla koncernów samochodowych. Kto zna temat doskonale wie o co chodzi. Ekologia to ładna i użyteczna przykrywka dla kręcenia hajsu z głupich mas dla polityków.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobili na bilety lotnicze, a nie dostali przejazdu za darmo. 

Darmowa komunikacja miejska to żerowanie na podatnikach z niej nie korzystających, a dodatkowo wyraźnie takie podejście w tym temacie obniży standard podróży, chociażby z powodu paradoksu menela ?... 

Gdy menel jedzie autobusem to autobus jedzie menelem ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.