Skocz do zawartości

Opłata za wjazd do centrum miasta przyjęta przez sejm


doler

Rekomendowane odpowiedzi

PiS przyjął ustawę. Za wjazd do centrum miasta 2,5 zł za każdą godzinę i nie więcej niż 30 zł za dzień. Oczywiście za parkowanie auta również opłata. Maja podobno zwiększyć z 3 do 9 zł za godzinę w najbliższym czasie.

 

Takie coś miałoby sens, gdyby dotyczyło tych co najbardziej trują, czyli głównie starszych diesli. Dla aut z LPG nie ma żadnego zwolnienia... ani hybryd ! Tylko CNG i elektryczne... a, że tych aut jest jakiś promil z procenta to wszyscy zapłacą. KOlejny skok na kasę.

 

Brak słów. Banda p***%$% złodziei.

 

http://antyweb.pl/oplaty-za-wjazd-do-centrow-miast-ile-zaplacimy-za-godzine/

Edytowane przez doler
  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się od aut a skończy się w niedługiej przyszłości, że niektórzy ludzie będą płacić za wjazd do centrów miast ( chcą się pozbyć kogoś).

Śmierdzi to czymś. Najpierw zaczyna się niewinnie od paluszka a wiadomo jak kończy.

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za użytkowanie samochodów w centrach miast - pozyskiwanie pieniędzy.

Wydatki na 500plus - wydawanie ww. pieniędzy.

Przecież to jest normalne, że jak rząd rozdaje 100zł to musi z tego zabrać minimum 100,01 pln :)

Ja na nich nie głosowałem, przyznawać się czyja ręka do tego się przyłożyła..

Tak samo z wypłatami, 40% wszystkich kosztów ponoszonych przez pracodawcę na dane stanowisko to są podatki i ZUSy a pracownik dostaje z tego ,,aż" 60%

Edytowane przez Pawel93
Korekta językowa.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ciekawe jest czym jest tzw. centrum ? Bo z tego co wiem, to w większych miastach opłaty za parkowanie w centrach już są. Np. w Krakowie wygląda to tak, że kiedyś opłaty pobierane były za centrum - takie prawdziwe centrum. Teraz, jest to olbrzymi obszar nie wiem jak rozległy ale granice tego obszaru są bardzo od ścisłego centrum oddalone. Oczywiście nie ma jakichś parkingów itd, nie ma nawet chodników - w sensie auta parkują na poboczu ulicy w błocie - ale w tym błocie parkomat stoi a panowie z kontroli strefy krążą i mandaty ochoczo wypisują.

Czyli opłata, o której rozmawiamy, to już będzie druga opłata za parkowanie.

I to nie jest tak, że np. ludzie z miasta nie płacą  - ależ płacą. Jeśli mieszkasz w centrum, to możesz wykupić abonament, na parkowanie pod swoim mieszkaniem ale już dwie ulice dalej płacisz - nie zapłacisz- masz mandat. 

Strefę obsługuje firma prywatna, która w momencie gdy nie zapłacisz mandatu, ustali Twoje dane po numerze auta - przyśle Ci taki mandat do domu a jeśli wciąż nie zapłacisz, to zajmą Ci pieniądze na koncie bankowym - zastanawia mnie, jak ma się to do ochrony danych osobowych.

Jest to wg mnie kradzież. Za co ludzie mają płacić? Za chodnik? Który jest wspólny ? 

A tu dojebią kolejne opłaty.

Panowie- to jest jakiś, kurwa dramat !

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHHA - ja wprowadzili tak szybko to zniosą. Zniszczą ich ludzie mający biznesy w centrach miast. Lub centra miast całkowicie opustoszeją. Nikt nie będzie jechał do centrum aby coś kupić mając perspektywę zapłaty za parkowanie i za wjazd.

 

Ja już w tej chwili, ze względu na strefy płatnego postoju baaaardzo rzadko jeżdżę do centrum miasta. Tylko jeżeli naprawdę muszę załatwić jakąś sprawę urzędową. Zakupów już w ogóle nie robię w centrum. Życie już toczy się na obrzeżach. Spotkania na kawie też na osiedlach albo w galeriach - bo łatwo zaparkować i nie trzeba za parking płacić i łątwo o miejsce parkingowe. A w centrum jak jest z parkowaniem wszyscy wiedzą - unikam centrum jak ognia. I tak zacznie robić większość polaków.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakładam partię, potrzebuję poparcia i członków. Założenie jest takie żeby populistycznie wejść w dupę każdemu po trochu, a gdy już to da nam owoce i wejdziemy w przeważającej liczbie na scenę to powolutku zaczniemy pozbywać się demokracji w tym popierdolonym kraju, wprowadzimy rządy autorytarne. Proponuje siebie za wodza, nie zawiedziecie się :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakładam partię. Moje postulaty.

 

1. Powsadzać wszystkich sprzedajnych polityków i aferzystów

2. Nałożyć podatki na korporacje takie jak mają polscy przedsiębiorcy

3. Jeden podatek równy dla wszystkich przedsiębiorców 15% niezależnie od tego ile zarabiasz, czy 1000 czy 100.000 tys złotych. Dlaczego ktoś obrotny ma ich płacić dwa razy więcej ? ZUS 10% od przychodu OSIĄGNIĘTEGO. Spółki prawa handlowego CIT 15%. Brak podwójnego opodatkowania.

4. Media TYLKO I WYŁĄCZNIE w polskich rękach. Discovery może być amerykańskie.

5. Autostrady - winieta na rok w okolicach 120-160 zł. A nie k&rwa 60 zł za jednorazowy przejazd...

6. Akcyza od importowanego auta z UE 0%

 

To na początek. Resztę dopisujcie.

Edytowane przez doler
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy i jak mam tą opłatę odprowadzać bo nie doczytałem?

Co to kurwa ma być? Te psy już chyba wiedzą, że to ich ostatnia kadencja i chcą nakraść ile sie da.

Jak te zestarzałe zgłupiałe nasiąknięte propagandą stare społeczeństwo sie nie przebudzi, a na pewno tak nie będzie, to niedługo wprowadzą podatek od oddychania.

Gardzę tymi "politykami", tfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

A co dopiero jak rząd nie jest ani liberalny ani łagodny a istnieje tylko dlatego, że wyborczo korumpuje społeczeństwo za jego własne pieniądze? 

 

Panowie, strzyżenie jedwabnika dopiero się rozkręca. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty klimatyczne/uzdrowiskowe w byle dziurze to Wam nie przeszkadzają ale już za wjazd do centrum tak. 

 

Jestem za, poczytajcie jakie godziny, jakie zasady. To co się teraz dzieje to przesada. Wszystko obstawione, dymiące 10-letnie złomy. Przy 30 stopniach piekło.

 

Czy to skok na kasę to nie wiem. Kto to będzie pobierał? Może to będzie zadanie samorządów i ich pieniążki?

  • Like 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kniaź z Bajki napisał:

Myślę że w tej kadencji już raczej nic nowego nie dorzucą

Nie ? To ja ci powiem. Co kilka lat w roku wyborczym będą jednorazowo za pomocą ustawy dorzucać 13 emeryturę. 

 

9 godzin temu, Pawel93 napisał:

Ja na nich nie głosowałem, przyznawać się czyja ręka do tego się przyłożyła..

Zaraz po wyborach pytałem kilka osób z rodziny, sąsiadów, znajomych. Trochę osób głosowało na PiS. A wiesz co się dzisiaj dzieje jak jest rozmowa o polityce ? Część z tych co głosowali, teraz nabiera wody w usta i nie przyznaje się do tego, że na nich głosowało. 

Szkoda że nie nagrywałem za pierwszym razem filmików na telefonie. Teraz w ramach przypomnienia bym im to odpalał, gdyby któryś nie przyznawał się. Tylko spodziewam się, że pewnie bym leżał szpitalu z obrażeniami ciężkiego pobicia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, loh-pan napisał:

To co się teraz dzieje to przesada. Wszystko obstawione, dymiące 10-letnie złomy.

Wystarczy stworzyć parkingi wielkopowierzchniowe jak w cywilizowanych miastach.

 

Centra wymrą - będziemy mieli sporo takich małych własnych Detroit. 

 

To jest właśnie kwintesencja myślenia w naszym kraju - nie zachęca się do tego, żeby korzystać z alternatywnych źródeł transportu, tylko wymusza rozwiązania. Gdyby dojechanie komunikacją miejską do centrum bez posiadania samochodu było konkurencyjne, to każdy rozsądnie myślący, racjonalny człowiek by z niego korzystał i nikogo nie trzeba do tego namawiać, tak jak w Warszawie jak ktoś ma metro w pobliżu nie trzeba zachęcać do korzystania z niego. Ja w swoim mieście nie dojeżdżam do centrum samochodem, bo jestem wygodnicki - po prostu nie opłaca mi się inaczej i nie mam alternatywy (chyba, że zamiast 10 minut mam jechać godzinę w jedną stronę) i takich osób jest wiele. 

 

To tak, jakby zwolennicy transportu samochodowego po prostu likwidowali kolejne linie tramwajowe i autobusowe. A że to skok na kasę to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tytuschrypus napisał:

nie zachęca się do tego, żeby korzystać z alternatywnych źródeł transportu

A jak ma być, skoro budowę infrastruktury rozpoczęto od budowy stadionów a te liche, acz drogie autostrady (kredyty dla "wiadomokogo" gwarantowane pieniędzmi podatników) nie różnią się od ekspresówek? 

46 minut temu, loh-pan napisał:

Opłaty klimatyczne/uzdrowiskowe w byle dziurze to Wam nie przeszkadzają

Oczywiście że przeszkadzają. Skąd taki wniosek że nie?

I podatek od deszczu (powierzchni dachu) też. I akcyza w paliwie i cała masa innych, jak wysranych gówien przez gołębie na starówce. 

50 minut temu, loh-pan napisał:

Wszystko obstawione, dymiące 10-letnie złomy

Polecam choćby aplikację "Kanarek". Pomoże Ci zdemitologizować propagandę i spojrzeć realniej na udział ruchu samochodowego w zanieczyszczaniu powietrza. Jakoś dziwnym trafem jest w tej chwili wielkomiejski szczyt u nas a PM10 i PM2.5 są na poziomach typu 25-40%. Jak by co - zimą miewamy po 400%. Chyba wówczas cudownie przybywa samochodów? 

Acha, przy okazji wiesz że średnio produkujesz 600kg CO2 rocznie? Patrz jakie tu jest pole do opodatkowania oddychania. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Polecam choćby aplikację "Kanarek". Pomoże Ci zdemitologizować propagandę i spojrzeć realniej na udział ruchu samochodowego w zanieczyszczaniu powietrza. Jakoś dziwnym trafem jest w tej chwili wielkomiejski szczyt u nas a PM10 i PM2.5 są na poziomach typu 25-40%. Jak by co - zimą miewamy po 400%. Chyba wówczas cudownie przybywa samochodów? 

Acha, przy okazji wiesz że średnio produkujesz 600kg CO2 rocznie? Patrz jakie tu jest pole do opodatkowania oddychania. 

 

Nie chodzi o zanieczyszczanie powietrza tylko o moje samopoczucie. Spaceruję ulicami i nie podoba mi się ten syf. Smród, brud, hałas. Po prostu tak mam. 

 

27 minut temu, tytuschrypus napisał:

Wystarczy stworzyć parkingi wielkopowierzchniowe jak w cywilizowanych miastach.

 

Pełna zgoda. Zamiast budować np. stadiony budujmy parkingi. 

 

 

Rozumiem, że każdy dodatkowy podatek boli. Nie bronię rządzących, nie głosuję i nie mam prawa do narzekania, niech robią co chcą. Problem w tym, że niezależnie od partii sytuacja byłaby taka sama. Kombinowanie, złodziejstwo, kumoterstwo etc. Plusik dla obecnej ekipy taki, że podzielili się z masami. Prawdopodobnie lewizna idzie tak samo jak wcześniej ale ludzie dostali po pięć stówek na dzieciaka. Prowincja nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, loh-pan napisał:

Plusik dla obecnej ekipy taki, że podzielili się z masami. Prawdopodobnie lewizna idzie tak samo jak wcześniej ale ludzie dostali po pięć stówek na dzieciaka. Prowincja nie narzeka.

Nie narzeka, bo nie wie skąd się te pieniądze biorą. Jeśli myśli, że z tego co wcześniej szło do kieszeni polityków, a ci są tacy szlachetni i nie biorą do kieszeni, to pozostaje tylko załamać ręce, bo to jest ktoś naiwny kto nie patrzy na rzeczywistość realnie tylko przez pryzmat ideologii. Na Gierka to zakładam każdy pisowiec pomstuje i jego "życie na kredyt".

 

Państwo nie ma swoich pieniędzy. Tylko prowincji nie interesuje skąd one się biorą i ile przyjdzie za to zapłacić im i ich dzieciom, bo w tym czasie część z nich sobie pracuje na czarno i ciągną zasiłki. A "frajerzy" ich utrzymują. Beneficjenci "darmowych" pieniędzy nie narzekają i to jest oczywiste.

 

19 minut temu, loh-pan napisał:

Pełna zgoda. Zamiast budować np. stadiony budujmy parkingi. 

Albo dawajmy alternatywę w postaci transportu publicznego. Wtedy sam chętnie wsiądę w komunikację miejską, a nie będę krążył za miejscem do parkowania czy sępił na najbliższej w centrum galerii handlowej, bo tam jest godzina za darmo.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wg mnie pisanie że

W Szwecji też tak jest i wszytsko działa, w Niemczech benzyna droższa i jest ok, auta są stare i kopcą... itd. itp jest o tyle bez sensu, że są to slogany jakimi stara się nas ogłupić.

Jeśli auta są stare i kopcą to ja się pytam dlaczego ? Czy polacy hobbystycznie jeżdzą starymi autami ??? Taki kraj kolekcjonerów ?? No, kurwa nie ! Każdy chciałby iść do salonu po nowe auto - nawet hybrydę czy elektryczną Teslę ;) ale kurwa jeździmy tym na co nas stać. A większość stać na auto starsze niż 10 lat - taka jest prawda. Dlaczego ? Bo zarabiamy w Polsce chujowo - 30 lat po tym jak obaliliśmy :)))

komunę w Europie ( podobno dzięki Polsce komunizm upadł ) 

Benzyna tańsza niż w Niemczech ? - gówno prawda - w porównaniu do zarobków jest relatywnie w chooooj droższa.

Tak samo jest z zanieczyszczeniem powietrza zimą. Czym ludzie mają palić ?

Instalacje pieców gazowych są drogie - i nie wierzcie w dofinansowania do pieców w starym budownictwie bo to lolejna bzdura pod publikę. 60 % dofinansowania do pieca ( jak się komuś uda uzyskać ) a gdzie instalacja tego pieca? Gdzie instalacja calego systemu ogrzewania ? Często właścicielami mieszkań w starych kamienicach w centrach miast są emeryci. Skąd Ci ludzie mają brać na to kasę? Z 1500 emerytury po 40 latach harówy? 

To jeszcze co niektórzy palą węglem - węglem z Rosji - o wiele gorszej jakości niż ten polski. Dlaczego? Bo polski węgiel jest drogi i się nie opłaca :)

Kumacie jak to działa ? :)) 

Do tego deweloperzy zabudowują miasta jak się tylko da. Na każdym trwaniku powstaje blok. Wycinka drzew na wielką skalę. 

Tak jak w Krakowie pozabudowywane są tzw. korytarze powietrzne, które zapewniały cyrkulacje powietrza w mieście - a potem płacz, że smog - no ja pier.... le.

Ostatnio czytałem gdzieś informację, że wysypiska śmieci w całej polsce płoną, bo podniesiono opłatę za skladowanie śmieci z 20 zł do 140 zł za tonę :) - także śmieci płoną. Patrzcie ile syfu idzie to atmosfery - to jest walka ze smogiem w Polsce a rząd jakie ma rozwiązanie??

Oczywiście dojebać kolejne opłaty przeciętnemu Kowalskiemu - bo ten ma w chooooj kasy i zapłaci.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zrobić, ale z głową. Można było przyjąć, że kompletny zakaz wjazdu mają auta stare z silnikiem diesla, która emitują największe zanieczyszczenia. Hybrydy i auta LPG powinny były zostać zwolnione z wszelkich opłat, a jedynie obecne diesle i benzyny w jakiejś symbolicznej opłacie za wjazd typu złotówka za 1h i max 5 zł za dzień, aby nie odbiło się to na kieszeni obywateli.

 

Niestety, ale nic z tych rzeczy nie ma miejsca. Jest to kolejny skok na kasę PiS. Kasa na programy socjalne się kończmy, mimo, że tyle z uszczelnienia VAT-u ściągają. A może odkładać mają na roszczenia żydowskie z ustawy 447 ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, doler napisał:

kompletny zakaz wjazdu mają auta stare z silnikiem diesla, która emitują największe zanieczyszczenia

To jest wciąż element tej samej retoryki i wskazywania problemu tam gdzie jest on najmniejszy. Poza tym ta cała pseudoekologia motoryzacyjna w PL sprowadza się do wyemitowania syfu gdzie indziej a nie jego redukcji. Zresztą produkcja i eksploatacja hybryd czy elektryków też nie jest wcale taka super ekologiczna. 

51 minut temu, doler napisał:

w jakiejś symbolicznej opłacie za wjazd typu złotówka za 1h i max 5 zł za dzień, aby nie odbiło się to na kieszeni obywateli.

Do tego sprowadza się przecież pomysł rządzących. Stawki są tylko inne.

Ktoś kto musi wjechać i tak wjedzie i zadymi. Ale skoro zapłaci to wszystko w porządku? Syf zniknie? 

Nikt racjonalnie myślący nie będzie robił na około rzeczy które mógłby robić prościej (np. poruszać się do- i po centrum). A skoro nie ma infrastruktury, zostanie ukarany przez tych, którzy jej budowę sami zaniedbali.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.