Skocz do zawartości

Brak zainteresowań - domena mężczyzn czy kobiet?


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, tytuschrypus said:

zy zainteresowanie wspinaczką oznacza, że chodzi co tydzień/dwa na ściankę, czy też mogę z nią kompetentnie pogadać o uprzężach. Bo tak to ja się bieganiem też "interesuję" - no biegam sobie co jakiś czas, nawet buty jakieś do tego mam:)

Ok Tytusie niewiasty, które znam i uprawiają ten sport ekstremalny są ekspertkami i wiedzą zaginają nie jednego faceta. Szkolą i są instruktorami - sprzęt, technika oraz różne scenariusze sytuacji awaryjnych i jak je rozwiązać mogą gadać godzinami.

Ba kilka jest uznawana jako eksperci na całym Świecie.

 

I jestem facetem po rozwodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pytonga napisał:

Ba kilka jest uznawana jako eksperci na całym Świecie.

I to w takim razie zainteresowanie pełną gębą. Ja na kobiety w takim stopniu się czymś interesujące (a nawet "trochę" mniejszym niż bycie znanym na całym świecie) trafiam znacznie rzadziej, niż na mężczyzn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Uważam że w tej kwestii jest po równo. Ale tak jak wspomniano wyżej... to z  facetami można głębiej  porozmawiać  na tematy naukowe  i o hobby... Przynajmniej czesciej niż z kobietami, których zwykle interesują ploty i rozmowy o kosmetykach. Ale to też nie znaczy że kobiety w ogóle niczym się nie interesują. Znam parę lasek które malują, interesują się fotografią a jedna motoryzacją nawet.

A znam też facetów którzy całymi dniami potrafią siedzieć przed tv i smęcić.

Ja sama mam dużo zainteresowań. Swego czasu grałam na gitarze (od czasu do czasu do tego wracam), można że mną pogadać o motoryzacji, muzyce, interesuje mnie fotografia, psychologia, podróże,  trenuję, trochę też bawię się w rękodzielnictwo. Choć są to większości powierzchowne zainteresowania to jednak gdy mam okazję z kimś pogadać o którejś z tych dziedzin to potrafię nawijać godzinami... :P

mysle że to też dużo zależy od środowiska w jakim się przebywa...ją swego czasu spotykałam się z harcerzami, którzy mieli dużo pasjii było o czym pogadać :) zarowno dziewczyn jak i facetow

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Niestety nie mogłam wcześniej nic odpisać, bo mi to forum nie pozwalało.

Gwoli wyjaśnienia: pisałam z komórki, więc ciężko byłoby mi używać polskich znaków.

 

Temat miał za zadanie pokazać zainteresowania zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Niestety, ale na tym forum niejednokrotnie w wypowiedziach panów spotkałam się właśnie z wybielaniem płci męskiej, a zaniżaniem płci damskiej.

Nie wiem czemu, ale temat w pewnym momencie zszedł tylko na temat pań.

 

Odnośnie zainteresowań pań to wiele osób już potwierdziło tutaj na forum, że znają takie kobiety.

Co całkowicie nie zaniża możliwości panów.

Czy jest więcej mężczyzn, którzy się czymś interesują niż pań, hmm... być może. Nie znam statystyk.

Z mojego otoczenia wydaje mi się, że jest mniej więcej po równo.

 

Zainteresowania pań, które znam osobiście hmm.. to np.:

* prawo - dziewczyna, która interesuje się tą dziedziną jest w stanie przegadać nie jedną osobę

* zioła - pani ta może godzinami opisywać, jakie zioła na co powinno się brać, co umożliwiają jak szkodzą

* kremy, maści - po przeczytaniu składu pani ta jest w stanie powiedzieć bardzo wiele, widać, że się tym interesuje

 

Mnie osobiście bardziej interesują konkretne programy komputerowe (bez wchodzenia na forum w szczegóły).

Natomiast jeżeli mówimy o pasjach to zawsze jest za mało czasu, aby je wszystkie realizować.

 

Ktoś tutaj jeszcze wspominał o osiągnięciach: dlaczego poprzez osiągnięcia wszyscy od razu myślą o własnych firmach, biznesach, osiągnięciach światowych.

Ja mam na myśli osiągnięcia każdego człowieka w życiu, dojście do wszystkiego samemu.

Zrealizowanie swoich planów i założeń. Zdobycie wykształcenia, zawodu, pracy, spełnienie marzeń, samorealizacja.

To coś co każdy z nas może i powinien realizować.

I na pewno jeżeli samemu, bez niczyjej pomocy dojdzie się do realizacji własnych celów będzie to największe osiągnięcie.

Pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, calandra said:

Gwoli wyjaśnienia: pisałam z komórki, więc ciężko byłoby mi używać polskich znaków.

 

8 minutes ago, calandra said:

Mnie osobiście bardziej interesują konkretne programy komputerowe

Zainteresowania okołoinformatyczne i polskich znaków nie daje rady ogarnąć...ciekawe...bardzo ciekawe...

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konwalia

 

Nie walnąłem sterotypowej listy, po prostu włączyłem popularną stronkę www.wp.pl i tam po kolei wypisywałem co widzę. Takie strony bazują na ogólnym trendzie i zainteresowaniach, nic nie zmyśliłem. Gdyby podano tam informacje, że kobiety strzelają z myśliwców do ludzi jako hobby to bym to podał. 

Z twoich zainteresowań mam ponad połowę, które podałaś jako fajne u faceta. 

Ja nie umniejszam ( choć może się tak wydawać) ja przestawiam punkt widzenia popularnego portalu na dzień dzisiejszy oraz moich własnych obserwacji.

Aha i nie przejmuj się ja pisałem o ogóle, który zaobserwowałem. Dla pociechy powiem ci, że moi rodzicie w zasadzie niczym się nie interesują ojciec samochodami jedynie, pamiętam iż kiedyś łowił a tak to w zasadzie, jego pasją jest non stop robota i wymyślanie zadań sobie i mi przy okazji. 

Natomiast ja mam od cholery zainteresowań i jak kobieta mnie pyta czym się interesuję to nie wiem od czego zacząć, ale to w niczym nie pomaga, bo dla kobiety ważny jest status, kapusta i wygląd. To co ma się w głowie jest ignorowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniami to bywa różnie. Ktoś gdyby spojrzał na mnie obecnie, pomyślałby, że jestem pustakiem bez zainteresowań. Tymczasem gdy miałem ok. 20-23 lata, nie dość, że kształciłem się w zakresie matematyki i informatyki, to jeszcze czytałem masę książek o filozofii, typach osobowości, słuchałem masę eksperymentalnej muzyki, a filmy jakie wrzuciłem na warsztat dotykały nawet niszowych filmów typu noir lub gore. Obecnie jednak, czuję, że bardzo dużo rzeczy przeczytałem/przestudiowałem i zwyczajnie obecnie mało rzeczy jest w stanie mnie zainteresować inaczej, niż co najwyżej na płaszczyźnie hedonistycznej.

 

Przykładowo, mój profesor inżynier od SQL-a gdy my jeszcze na studiach rozpracowywaliśmy skomplikowane zapytania, on przeglądał sobie pudelka. Tak - profesor od baz danych, dziedzina informatyki. Rozumuję to dokładnie w taki sposób, tzn. facet poznał całą istotę sztucznej inteligencji, baz danych, technologii informacyjnych, zapewne także filozofii (bo to zawsze się w pewien sposób ze sobą wiążę) - i obecnie mało rzeczy jest w stanie go intelektualnie interesować - teraz więc bawi się emocjami i ogląda głupoty w stylu 'Majdan się ożeni?!'. Facet czuje, że dużo poznał, zgłębił - czuje się spełniony, czuje spokój wewnętrzny.

 

Mój profesor od statystyki mawiał anegdotkę o profesorze i doktorancie który się u niego doktoryzował - doktorant mówił coś w stylu 'eh... Pan tak dużo wie o tym przedmiocie, wszystko to Pan ma w głowie'. Profesor mu odpowiedział: 'Drogi przyjacielu, teraz to ja mam to w dupie :)'.

 

Jeśli ktoś ma powiedzmy 35-40 lat i interesuje się bardzo filozofią lub nauką (nie stosowaną), to jest to dla mnie stuprocentowy dowód, że przespał swoje młode lata życia, mało się kształcił i teraz nadrabia.

Edytowane przez arch
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować ale jednak przeważnie faceci mają konkretniejsze zainteresowania.

 

Według moich doświadczeń:

30% kobiet ma zainteresowania i pasje;

50% udaje, że je ma czyli filmy z netflixa, podróże AI i kosmetyki,

20% jest pusta jak dzban.

 

Przy facetach obserwuje tendencje, że jak już deklaruje zainteresowanie czymś to ma to sensowne podwaliny i się nie skompromituje.

Edytowane przez Sonic
Literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie znikomy procent ludzi ma zainteresowania. Większość prowadzi życie ameby. Mężczyźni być może nieco głębiej wchodzą w pewne sprawy (na czym nagrywali film, jaka to była gitara, kto był producentem w studio etc.), kobiet to zwykle nie interesuje, ale nie wiem czy mogę powiedzieć, że mężczyźni przeważają w sprawie hobby/pasji. Jeśli tak, to tylko trochę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hydraulik myślę, że niektóre już zostały wymienione wcześniej.

 

Ale dobrze, mówimy o hobby i pasjach to np.

Pani X - bieganie, taniec towarzyski (konkretnie nie będę wymieniać jakie), rysowanie, siłownia, pływanie, chodzenie po górach, programowanie

 

Pani Y - siłownia, fitness, taniec towarzyski (konkretnie nie będę wymieniać jakie), ziołolecznictwo, programowanie

 

Pani Z - języki obce, różne kultury np. japońska, fryzjerstwo, dietetyka, składniki chemiczne tego co się kupuje

 

Pani R - chodzenie po górach, w każdy weekend czasami częściej, historia miejsc górskich, danego regionu

 

I oczywiście dodam, że każda z tych pań dodatkowo pracuje na codzień.

Myślę, że przykładów wystarczy, znam też wielu mężczyzn, którzy mają dużo ciekawych zainteresowań.

Pozdrawiam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, calandra napisał:

składniki chemiczne tego co się kupuje

Kur%a ale se hobby znalazła ta Pani Z hahahaa.

Czytanie składników chemicznych to ja robię na klozecie jak zapomnę komórki wziąć ze sobą, w sumie może i to nawet mądre hobby jest :D 

@calandra

 

Te twoje znajome to chyba wszystkie góralki i jak nie chodzą po górach bo piździ nie słychanie to siedzą i programują hahaaah tylko co tak programują xd :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger hehehe no tak napewno dużo czytasz ;)

Ta Pani może powiedzieć Ci znacznie więcej o tym co dany skład oznacza, czy dany składnik powinien tam być czy szkodzi itp.

 

Góralki powiadasz hmm... nie sądzę ale skoro tak uważasz ;), po prostu to fajne spędzanie czasu wolnego.

 

W zimie też można chodzić po górach, może nie wszędzie, ale bardzo fajnie się wtedy przejść, polecam ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/13/2018 at 8:53 AM, calandra said:

Pani Y - siłownia, fitness, taniec towarzyski (konkretnie nie będę wymieniać jakie), ziołolecznictwo, programowanie

Pani Z - języki obce, różne kultury np. japońska, fryzjerstwo, dietetyka, składniki chemiczne tego co się kupuje

Pani R - chodzenie po górach, w każdy weekend czasami częściej, historia miejsc górskich, danego regionu

Mało coś. U mnie wygląda to tak:

- siłownia

- rower górski i szosowy

- rolki

- narty

- bieganie

- pływanie

- chodzenie po lesie, zadupiach i opuszczonych miejscach

- chodzenie po górach

- zbieranie grzybów

- programowanie VBA (pralkę i zmywarkę też programuję, ale nie pasjonuje mnie to aż tak bardzo)

- przetwórstwo owocowo warzywne (kiszenie ogóra i takie tam)

- języki obce (mówię po angielsku, niemiecku i rosyjsku)

- dietetyta sportowa i suplementacja

- składniki chemiczne pożywienia i środków utrzymania czystości

- fotografia krajobrazu i reportaż

- komputerowe systemy zarządzania

- business intelligence

- turystyka motocyklowa

- sztuki walki

- strzelectwo sportowe

- kolekcjonowanie płyt winylowych

- piwowarstwo domowe

- muzyka (gram na dwóch instrumentach)

- inżynieria dźwięku

- defensywna jazda samochodem (wożenie VIP-ów)

- ecodriving

Oczywiście wszystko w różnym stopniu, ale skoro nie wnikamy w powierzchowność zainteresowań, to nie widzę sensu tego roztrząsać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Wam jak kiedyś na jednym portalu, na potrzeby forumowe (gdzieś tu można o tym poczytać bo zrobiłem wpis) wrzuciłem jako profilowe, dokładnie tą fotę (jak by co, to Mathieu Amalric)

thumb_52212_media_image_simple_384x485.j

 

i uderzałem do pań, które miały w zainteresowaniach kino/film.

Większość z nich była oburzona, że wysługuję się fotą Keanu Reevesa :D 

To tyle (co i na przedzie) jeśli chodzi o głębię zainteresowań pań np. filmem. 

 

Nawiasem mówiąc, powtórzyłem ten eksperyment podając jako lokalizację Niceę. Nawet rodaka nie poznawały :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.