Skocz do zawartości

Pies dla osoby aktywnej


Paulo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paulo napisał:

dla osoby aktywnej

Ludzie tutaj dają nazwy ras, jakby wiedzieli co lubisz i jaki myślisz.

 

Żeby to był pies rzeczywiście taki jaki chcesz musimy ograniczyć spis psów do minimum. Łatwiej wybrać z kilku ras niż z pierdyliarda.

 

Właśnie wymyśliłem nową liczbę xd

 

Niestety kolego musisz wypełnić ankietę:

 

Aktywny pies, dobra. Ale co dalej:

1. Dom czy buda na podwórku? Ma ci grzać nóżki?

2. Wielkość psa. Ilu tonową bestię? Ma być do kolana (błeee) czy wielkości Seicento? (Yeeaa)

Pamiętaj, że to bezpośrednio wiąże się z tym ile do pieca będziesz musiał wrzucić.

 

Na przykład słoń zjada 225 kg dziennie.

A to że jest gruby....

 

3. Jaką aktywność fizyczną uprawiasz? Rower? Bieganie? A może szukasz trufli po lasach?

Albo w wolnym czasie pływasz po Amazonce?

 

Węch czy pływanie? Chcesz uczyć sztuczek czy pies ma być bardziej z tych obronnych?

Powiedz wszystko co ci leży na sercu.

 

4. Kardynalna sprawa to sierść.

Scooby Doo czy Kudłaty?

 

5. Jakieś specjalnie życzenie odnośnie wyglądu?

6. Co z dziećmi? I innymi psami/zwierzętami?

 

Jednocześnie chciałem przypomnieć, że Markowi Kotońskiemu nadal polecam mopsa.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kiedyś opisy rasy psów i natrafiłem na idealnie pasującego Twoim wymaganiom, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jak sobie przypomnę to dam znać. 

Mnie z kolei interesuje jaki pies polecany jest dla neurotyka. Nie może to być Labrador, bo nie lubię tej rasy, a poza tym jest za duży do mojego mieszkania.   

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Johnsons napisał:

Czyli, że w sensie wpływ terapeutyczny? Łagodny, łatwy w obsłudze? Misio, przytulak?

Taki który w przypływie mojej złości mnie nie pogryzie. Tu nie chodzi o to, że katowałbym psa bez powodu, ale istnieją ludzie tacy jak ja, którzy szybko się denerwują, podnoszą głos i pies mógłby zareagować agresją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

którzy szybko się denerwują, podnoszą głos i pies mógłby zareagować agresją. 

 

4 minuty temu, Sonic napisał:

Poszukaj psa jak zaczniesz panować nad emocjami

Zwierzaczki znacznie obniżają stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sonic napisał:

@Johnsons ale również wymagają wiele cierpliwości. Jeśli autor będzie kompulsywnie wyłądowywał się na zwierzęciu to będzie go tylko krzywdził. Praca nad zwierzęciem wymaga wiele wysiłku aby zachowywało się tak jak sobie tego życzymy.

W pełni się zgadzam z wypowiedzią. 

Kiedyś myślałem nad Cavalier king charles spaniel, Mopsem lub Buldogiem francuskim.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.