Skocz do zawartości

Co zrobić?


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie skierowane do panów. Bardo proszę się nie śmiać. Wiem, że to może śmieszne, ale nie bardzo mam kogo się o to zapytać, wole być anonimowa.

Mam 24 lata, zawsze byłam pulpetem, żyłam w swoim świecie, interesuję się anime, filmy, lubię też rysować i czytać książki z zakresu SF i grać w gry na PS.

Zawsze byłam skrajną introwertyczką, mam dużą nadwagę. Do tej pory ze względu na zainteresowania i wyczerpujące techniczne studia nie myślałam o relacjach damsko - męskich.

W ostatnim czasie zaczęłam o tym dużo myśleć i coś czego się najbardziej wstydzę - odczuwać instynkt macierzyński, oglądać się za każdą kobietą w ciąży i wózkiem z małym dzieckiem.

Chciałabym się z kimś związać, a do tego muszę coś zrobić ze swoją aparycją.

Jak to widzicie? Ile kg jest akceptowalne przy 172 cm wzrostu? Jak podchodzicie to kwestii zabiegów upiększających? Jakie ćwiczenia dają najlepsze efekty i co sprawia, że na kobietę patrzycie nie jak na krótką znajomość, a na towarzyszkę życia?

Jestem dziewicą, nie chce tego tracić na przelotny romans, a dla właściwego mężczyzny.

Będę wdzięczna za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria

 

Nick Fit oraz temat z nadwagą ? Sara ? ? 

 

Jeśli chcesz dziecko, to musisz schudnąć, ponieważ to dla Twojego dobra oraz dziecka. Nie chodzi tu o to iż się nie spodobasz komuś tam bo są ludzie, którym się podobają grubsze panny tylko chodzi o to byś nie umarłą przy porodzie albo nie oślepła lub by dziecko nie miało chorób.

Ja patrzę na kobietę jako towarzyszkę życia wielopoziomowo. Począwszy od wyglądu po charakter, zainteresowania, ducha, umysł itp, itd.

Pozdrawiam i się nie wstydź jak coś to pytaj.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi to oblicz sobie kalorykę dla siebie żeby schudnąć + dodaj liczne spacerki w tygodniu i sie tego trzymaj.

Taki prosty zabieg a z perspektywy czasu zobaczysz dużą zmianę.

Oczywiście nie oczekuj efektów od razu, ale gwarantuje że będą.

 

Jak schudniesz zobaczysz jak Ci sie twarzyczka zmieni.

 

Co do instynktu macierzyńskiego raczej krzywo na to patrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Fit Daria said:

Mam 24 lata, zawsze byłam pulpetem, żyłam w swoim świecie, interesuję się anime, filmy, lubię też rysować i czytać książki z zakresu SF i grać w gry na PS.

Może masz takie geny ale oprócz tego twoje zainteresowania nie są związane ze sportem ani ruchem stąd i tendencja do otyłości. Czas poszerzyć zainteresowania-SPORT i ruch.

 

46 minutes ago, Fit Daria said:

Do tej pory ze względu na zainteresowania i wyczerpujące techniczne studia nie myślałam o relacjach damsko - męskich

To nie jest żadne wytłumaczenie.

 

46 minutes ago, Fit Daria said:

W ostatnim czasie zaczęłam o tym dużo myśleć i coś czego się najbardziej wstydzę - odczuwać instynkt macierzyński, oglądać się za każdą kobietą w ciąży i wózkiem z małym dzieckiem.

Instynktów się wstydziesz naturalnych?? ...

 

47 minutes ago, Fit Daria said:

Chciałabym się z kimś związać, a do tego muszę coś zrobić ze swoją aparycją.

Nie tylko do tego. Jak chcesz mieć dziecko bez otyłości to też schudnij to i dziecko bedzie zdrowsze. Ale przede wszystkim zrób to dla siebie i swojego zdrowia.

 

48 minutes ago, Fit Daria said:

Jak to widzicie? Ile kg jest akceptowalne przy 172 cm wzrostu?

Każdy inaczej to widzi bo każdy facet ma inne preferencje. Ja lubie szupłe ale kształtne i symetryczne panny. Przy tym wzroście brałbym ok 50-60 kg.

 

50 minutes ago, Fit Daria said:

Jak podchodzicie to kwestii zabiegów upiększających?

Tzn co? Sztuczne cycki?

 

51 minutes ago, Fit Daria said:

Jakie ćwiczenia dają najlepsze efekty

Zmiana sposobu odrzywiania. to 60-70% podstawy sukcesu. Zamiana słodyczy na np słodkie owoce. Cukier na miód itd

Sport regularny. Więcej spalać niż jeść kalorii. Bieganie, rower, pływanie, siłownia cokolwiek ALE regularnie.  Ćwiczenia-idź na siłownię i wez instruktorkę to ci pokaże i zrobi grafik.

 

53 minutes ago, Fit Daria said:

co sprawia, że na kobietę patrzycie nie jak na krótką znajomość, a na towarzyszkę życia?

To zależy czego facet szuka na dany moment.

Jak bzykanko to nieistotne aż tak jakie ma cechy a bardziej jak wygląda.

Jak na dłużej to składowa obu powyższych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giorgio A prosiłam to dla mnie naprawdę kłopotliwa sprawa...

 

@SzatanKrieger Dziecko to w przyszłości. Przecież wszyscy wiemy co jest dla mężczyzn najważniejsze... A też mam pewne wymagania co do partnera.

Dlatego się pytam ile jest wg Was optymalnie, co jesteście w stanie zaakceptować i procentowo ile % to wygląda, a ile reszta ( i będe wdzięczna za wymienienie co tą resztą jest), by kobietę traktować jako potencjalną żonę i matkę dla dzieci.

 

9 minut temu, Koszwil napisał:

Co do instynktu macierzyńskiego raczej krzywo na to patrzymy.

Dlaczego?

 

2 minuty temu, TheFlorator napisał:

Instynktów się wstydziesz naturalnych?? .

Trudno to wyjaśnić. Kiedyś inaczej widziałam swoją przyszłość. Myślałam, że mi to niepotrzebne. Wychodziłam z założenia, że dzieci są super, ale cudze. A od jakiegoś czasu dziwne rzeczy się ze mną dzieją i owszem czuję pewne zażenowanie tą sytuacją. Moja rodzina nadal myśli, że odrzucam życie rodzinne. Głupio mi się przyznać do zmiany zdania.

 

Na razie zrezygnowałam w cukru, mięsa, fast foodów i ćwiczę na orbitreku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Fit Daria said:

Trudno to wyjaśnić. Kiedyś inaczej widziałam swoją przyszłość. Myślałam, że mi to niepotrzebne. Wychodziłam z założenia, że dzieci są super, ale cudze. A od jakiegoś czasu dziwne rzeczy się ze mną dzieją i owszem czuję pewne zażenowanie tą sytuacją. Moja rodzina nadal myśli, że odrzucam życie rodzinne. Głupio mi się przyznać do zmiany zdania.

 

Bzdura.

Instynkt przyszedł i tyle. To naturalne. Żadna zmiana zdania tylko nowy etap. Pierdol co rodzina myśli. jak chcesz to im to powiedz jak nie to nie. nie ich sprawa.

 

Co do ćwiczeń to weź się za to konkretnie i zrób z tego swoje hobby abyś "źle się czuła" nie robiąc tego.

Ile kg do zrzucenia masz?

Na prawde polecam wziąć parę sesji z trenerem bo efekty bedą lepsze, nie zrobisz sobie kontuzji i może ci diete rozpisze. pieniadze dobrze zainwestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator W sumie to nie rodziną się przejmuje. To ona wręcz mi mówiła, że jestem nienormalna i że to niekobiece. Mi samej ze sobą tak jakoś głupio. Że prymitywne instynkty biorą górę nad intelektem, ambicjami, planami na przyszłość. Zastanawiam się czy idzie to jakoś przeskoczyć. Ale jest to coraz intensywniejsze.

 

Do zrzucenia zakładając, że powinnam ważyć 60 kg to blisko 50... Przez te 4 lata studiów się strasznie zaniedbałam. Siedzący tryb życia,jedzenie na szybko do tego nocny tryb.

Miałam kiedyś trenera, ale przy każdym treningu mam wrażenie, że chciał mnie zamordować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Fit Daria said:

W sumie to nie rodziną się przejmuje. To ona wręcz mi mówiła, że jestem nienormalna i że to niekobiece. Mi samej ze sobą tak jakoś głupio. Że prymitywne instynkty biorą górę nad intelektem, ambicjami, planami na przyszłość. Zastanawiam się czy idzie to jakoś przeskoczyć. Ale jest to coraz intensywniejsze.

Nie przeskoczysz. Może zagłuszysz chwilowo ale nie przeskoczysz. Instynkt to coś naturalnego i tyle. Zawsze wezma górę nad intelektem. Żaden wstyd.

 

5 minutes ago, Fit Daria said:

Do zrzucenia zakładając, że powinnam ważyć 60 kg to blisko 50... Przez te 4 lata studiów się strasznie zaniedbałam. Siedzący tryb życia,jedzenie na szybko do tego nocny tryb.

Miałam kiedyś trenera, ale przy każdym treningu mam wrażenie, że chciał mnie zamordować

No masz tu pole do popisu. I to jak najszybciej i to dla własnego zdrowia dziewczyno. Chodzi o twoje serce, cukrzycę itp itd.

Siłownia, basen, rower KONIECZNIE

 

Mam znajomych co dopiero się decydowali na sport jak wylądowali w szpitalu z sercem. OK, 2 razy twój wiek ale wiem jakie są efekty zaniedbania samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina Ci powiedziała że jesteś niekobieca! Rodzina kazała Ci ruszyć dupę? 

A gdyby nie oni to co? Nadal tkwiłabyś w tym bagienku? 

Zrób to dla siebie a nie dla rodziny i ciesz się z wyników bez względu na innych.

Mając te 172 cm i smukłą sylwetkę będziesz mogła przebierać w kandydatach, oj na pewno stworzysz orbitę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 co sprawia, że na kobietę patrzycie nie jak na krótką znajomość, a na towarzyszkę życia?

Jak kobieta wygląda na zdrową tzn nie ma nadwagi, żółtych zębów ani ubytków nazębnych widocznych gołym okiem. Jeśli potrafi budować zdania wielokrotnie złożone oraz jeśli z pierwszych rozmów nie da się wywnioskować, że ostro na balety chodzi, co jest znakiem dla mnie, że w domniemaniu się laska kopciłą, a teraz pragnie się sprzedać jako nówka sztuka.

Patrze czy z rozbitej rodziny nie jest i jak się odnosi do swojej rodziny, czy obgaduje swoich przyjaciół za plecami, lub oczernia ich przy mnie. Czy jest bardzo interesowna i roszczeniowa i czy ma syndrom wiecznej pokrzywdzonej ofiary.

 

Poza tym to wiadomo, że nie może to być żadna maciora,musi umieć ubrać się powinna umieć stosownie, a nie jak dziwka chodzić w leginsach gdzie dupa prześwituje, a ta idzie tak do pracy pracując w urzędzie (true story).

 

Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, jedz tyle ile potrzebujesz, ruch obowiązkowo, bo wtedy łatwiej znieść restrykcje kaloryczne. Nawet kobiety z duzą nadwagą jak chciały to czyniły cuda, żeby schudnąć, więc nawet jak jesteś z gatunku tych, co by mogły się z niedźwiedziem na ręke siłować i wygrać, to jak się zaweźmiesz to dasz radę, a jak nie to zawsze pozostaje Ci czytanie harlekinów i książek typu "Zmierzch" czy "50 Twarzy Greja".

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheFlorator napisał:

Instynkt to coś naturalnego i tyle. Zawsze wezma górę nad intelektem. Żaden wstyd.

W tym temacie mam straszny mętlik w głowie. Sami tu piszecie, że da się nad tym panować, żeby używać głowy... Mi głowa mówi, że jestem za młoda, że to ból którego mogę nie wytrzymać, bo mam niski próg bólu, że trudno o odpowiedzialnego, nadającego się na ojca mężczyznę.

 

 

Co do badań robiłam kilka miesięcy temu. Wszystko w porządku i cukier i cholesterol i cała reszta. Jedynie coś z hormonami tarczycy, nie do końca jest tak. Planuję się wybrać do endokrynologa.

Siłownia też, jak ogarnę chwilowe problemy finansowe.

 

@IgorWilk Pisałam, że nie rodzina jest tu największym problemem. W kwestii odchudzania chce dla siebie, żeby się lepiej ze sobą poczuć, nie męczyć się tak i nie kupować ciuchów tylko w wybranych sklepach.

W drugiej kwestii nie wiem, muszę sobie to jakoś w głowie poukładać. I dowiedzieć się czy ja tego chce czy tylko hormony. Nikt nigdy za mnie nie decydował i im też nie dam.

2 minuty temu, WąsatySamiec napisał:

Nawet kobiety z duzą nadwagą jak chciały to czyniły cuda, żeby schudnąć, więc nawet jak jesteś z gatunku tych, co by mogły się z niedźwiedziem na ręke siłować i wygrać, to jak się zaweźmiesz to dasz radę

Schudłam już 20 kg, ale to nadal nic. I czuję też nie do końca dlaczego presję czasu i jestem jeszcze bardziej sfrustrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Fit Daria said:

W tym temacie mam straszny mętlik w głowie. Sami tu piszecie, że da się nad tym panować, żeby używać głowy...

Nie wiem kto tak pisał jeśli chodzi o instynkt macieżyński?

Raczej chyba o seksie tak piszą tu.

Zreszta pytaj kobiet. Wg mnie instynkt to instynkt. Możesz zagłuszyc na jakis czas ale wróci.

 

3 minutes ago, Fit Daria said:

Mi głowa mówi, że jestem za młoda

Teraz kobiety zachodzą późno w ciążę ze względu na kariery itp.

Biologicznie dziecko im szybciej tym mniejsze ryzyko chorób i komplikacji dla dziecka. Także 24 to wcale nie za młoda.

 

5 minutes ago, Fit Daria said:

że to ból którego mogę nie wytrzymać, bo mam niski próg bólu,

pytaj bab

 

5 minutes ago, Fit Daria said:

że trudno o odpowiedzialnego, nadającego się na ojca mężczyznę.

Nie wiem. Ogarnij sie wagowo dla siebie i dziecka. W międzyczasie zacznij mieć interakcje z facetami. Jest kupa "normalnych" i chcacych dzieci.

 

7 minutes ago, Fit Daria said:

Co do badań robiłam kilka miesięcy temu. Wszystko w porządku i cukier i cholesterol i cała reszta. Jedynie coś z hormonami tarczycy, nie do końca jest tak. Planuję się wybrać do endokrynologa.

Nie wiem. Swoje widziałem z nadwagą w zyciu ludzi i z brakiem ćwiczeń generalnie. Kończyło sie w szpitalu.

 

8 minutes ago, Fit Daria said:

Siłownia też, jak ogarnę chwilowe problemy finansowe

To nie przedłużaj tego. Rower i bieganie masz "za darmo". Ale trzeba chcieć i odpocząć od PS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, TheFlorator said:

Także 24 to wcale nie za młoda.

To w sam raz na pierwsze dziecko, potem mamy zjawisko 37 letnich panien szukających partnera, męża . Po co, żeby czekać 10 lat na dziecko i się nie doczekać. 40 i bye bye.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, TheFlorator said:

Po 35 roku życia diametralnie wzrasta ryzyko powikłań u dziecka typu syndrom Downa.

One często o tym nie wiedzą, nie wiedzą też że liczba jajeczek jest ograniczona i ciagle spada. Juz kobieta 33 lata ma chyba 5 % jajeczek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szarżowałbym tak z tym bieganiem, jeśli faktycznie to duża nadwaga to można nabawić się problemów ze stawami i kontuzji, a z resztą się zgodzę, kalorykę będziesz trzymała poniżej zapotrzebowania i będziesz chudnąć, do tego jakieś dłuższe spacery. Jak ktoś wspomniał trening personalny z trenerem na siłowni, tylko nie kupuj planów i diet u trenerów online typu Czarny Furiat czy inne ścierwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fit Daria napisał:

że jestem za młoda, że to ból którego mogę nie wytrzymać, bo mam niski próg bólu

Eee tam, to tylko tak się wydaje ;) a nawet jeśli ból Cię przerośnie, nie martw się tym na zapas, personel szpitala nie pozwoli Ci zwariować z bólu.
 

 

39 minut temu, Fit Daria napisał:

Schudłam już 20 kg, ale to nadal nic

Jakie znowu nic, dziewczyno, to jest mega wyczyn!! Brawo :) Jeśli dobrze ogarniam cyferki o tej porze dnia ;) to startowałaś z wielkiej masy i naprawdę to nie jest żadne byle co. Nawet, jeśli wciąż jak twierdzisz dużo przed Tobą. Jesteś na dobbrej pozycji, bo już wiesz, że potrafisz i wiesz jak to zrobić. Jeśli brak Ci wiary, motywacji i pomysłów, załóż wątek w dziale treningowym, obiecuję ze będę Cię dopingować a i chętnie podpowiem co nieco :) 
 

32 minuty temu, TheFlorator napisał:

pytaj bab

pffff


 

Głowa do góry, @Fit Daria. Jesteś w stanie to zrobić :)
I jak już jeden z Panów napisał - nie pytaj, co się komu podoba. Pojadę banałem, ale to prawda - to sobie samej Ty się masz podobać przede wszystkim. To pozwoli Ci zbudować pewność siebie, a z nią znacznie podniesie Ci się poziom atrakcyjności :) Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giorgio pojechaleś po całości ?.

Krótko  i na temat , wprost do celu.

Szczerze i prawdziwie .

Ale mam wrażenie że @Fit Daria szybciutko "przeoczyła" twoją celną ocenę sytuacji.

I szybciutko przyjęła wygodną odpowiedź ( jedną z powyższtch) ? jako jedyną i prawdziwą.....

Krew w piach bracie.

Jest powód dla którego pyta o co pyta .

Nic co tutaj napiszemy tego nie zmieni.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fit Daria napisał:

Chciałabym się z kimś związać, a do tego muszę coś zrobić ze swoją aparycją.

A próbowałaś w ogóle zacząć ćwiczyć? Po co Ci zabiegi upiększające? Po co wydawać na takie bzdety kasę jak można po prostu ruszyć tyłek, mocno się zmotywować i to za darmo! Możesz oczami wyobraźni zobaczyć siebie chudą i robić wszystko by do tego stanu doprowadzić poprzez po prostu ćwiczenia. Oczywiście do tego zadbać o dietę, ograniczyć cukier i jeść dużo warzyw i owoców w zamian. 

Wiesz ile satysfakcji daje jak dąży się do zgrabnej sylwetki w taki sposób? Nie na skróty, wylewając poty i męcząc się przynajmniej 2,3 razy w tygodniu na bieżni. Trzeba tylko mieć do tego pozytywne podejście i nie narzucać sobie presji. Zapraszam na ten temat: 

 Tutaj dostaniesz kopa motywacyjnego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria - jeżeli chciałabyś poznać moje zdanie to przeczytaj, bo chciałabym coś dorzucić od siebie.

Świetnie, że już schudłaś te 20 kg, pytanie raczej brzmi, w jaki sposób? (ćwiczenia, zdrowe odżywianie czy niejedzenie)

Przy 172 cm powinnaś ważyć około 70 kg.

 

Pierwsza kwestia ćwiczenia same w sobie - nie wiele Ci pomogą w schudnięciu.

Najwięcej daje dieta, ćwiczenia są na drugim miejscu.

Druga rzecz: dieta powinna być dostosowana do Twojego obecnego PPM - jeżeli będziesz jadła zbyt mało, to zamiast chudnąć, Twój organizm się przyzwyczai i pozostaniesz na stałym poziomie, nic Ci to nie da.

Dodatkowo dziennie powinno się spożywać około 2 litrów wody i nie najadać na noc.

Dieta powinna się składać np. z 5 posiłków, które należy spożywać co ok. 3 godziny.

Dania powinny być bogate w węglowodany (ok. 50%) i pozostałe czynniki.

 

Ćwiczenia jakie zaczynasz lub już zaczęłaś powinny być dostosowane do Ciebie, i Twojego stylu życia.

Nie muszą być zbyt ciężkie, ważne aby były systematyczne.

Najlepiej jak coś zaczniesz robić codziennie, niekoniecznie dużego, np. codzienne spacery po 5 km, coś w tym stylu albo rower po ileś km.

Coś co lubisz i w czym się czujesz.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.