Skocz do zawartości

Intercyza przed małżeństwem - czy to brak zaufania?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kochani koledzy i koleżanki, co uważacie w powyższym temacie?

Czy nalegalibyście na intercyzę przed zawarciem małżeństwa, czy nie?

 

Od dłuższej chwili bardzo mnie intrygowało, aby zadać to pytanie, bo niejednoznacznie spotykałam się już z tą kwestią w innych wątkach na tym forum.

Jednak takiego tematu nie znalazłam.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, calandra napisał:

Jeżeli nie ufacie partnerce to po co się z nią żenić

Zaufanie wobec partnerki? Kobiety? 

To jak podpisać cyrograf z diabłem. 

Małżeństwo to kontrakt. A do kontraktu dajemy aneks w postaci intercyzy.

Edytowane przez Still
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SzatanKrieger napisał:

To dojdźmy do porozumienia. Dla nikogo nie jest on korzystny i gra gitara :D 

Dla mnie ślub jest ucementowaniem związku. Przyjmuję nazwisko męża, on mi daje poczucie bezpieczeństwa ( w tym finansowe, rozdzielność to jakaś farsa). Ślub się powinno brać z osobą, której się ufa. Bez zaufania nie ma nic.

  • Haha 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still - widzę, że zostałeś mocno dotknięty wewnętrznie skoro nie jesteś w stanie zaufać partnerce.

Jeżeli tak jest - to i partnerka nie będzie do końca w stanie zaufać Tobie.

 

Jak myślisz co może spowodować brak zaufania?

Myślę, że najlepiej jak sam sobie odpowiesz na to pytanie.

 

Małżeństwo dla jednych to kontrakt, dla innych coś więcej.

Kto co lubi ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

Przyjmuję nazwisko męża

Zawsze możesz zostać przy swoim. 

 

4 minuty temu, Fit Daria napisał:

on mi daje poczucie bezpieczeństwa ( w tym finansowe

A kto broni znalesc dobrze płatna pracę? Poczujesz się bezpieczna i niezależna od faceta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Still napisał:

A kto broni znalesc dobrze płatna pracę? Poczujesz się bezpieczna i niezależna od faceta. 

Ależ nikt. Ale w sytuacji pojawienia się potomstwa sprawa się komplikuje. Ktoś na pewien czas musi poświęcić życie zawodowe i niezależność dla dobra małego człowieka.

 

3 minuty temu, Still napisał:

Zawsze możesz zostać przy swoim.

Mężczyznom raczej zależy na tym by żona i dziecko miały jego nazwisko. 

 

@Ksanti A co ma powiedzieć kobieta, która poświęciła się dzieciom i zrezygnowała z pracy zawodowej albo pracuje na pół etatu? Przy intercyzie zostaje z niczym jeśli on znajdzie sobie młodszą. To dopiero jest sprawiedliwość. 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@calandra

Jak zmienić prawo? Nie ma w Polsce dyktatora aby mógł od tak sobie zmieniać prawo. Mamy demokracje, a wy kochane kobiety już zadbacie o to aby prawo byo po waszej stronie zawsze kosztem mężczyzn. Zmiana partnerki nic nie da w kontekście 100% pewności, że nigdy nie dojdzie do rozstania. No chyba, że z jakiegoś powodu nie da się rozstać bo jest to zagrożone czymś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Still powiedział. Zawsze może sobie znaleźć dobrą pracę. Ale po co skoro misiu może orać na 2 etaty?

 

Gadanie o utrzymaniu dziecka jest gówno argumentem, bo kobiety maja macierzyńskie, a jak się żyje razem to i tak mężczyzna dokłada każdy grosz do dziecka

Edytowane przez Chciak
Błędy, oraz auto korekcja
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

 

@Ksanti A co ma powiedzieć kobieta, która poświęciła się dzieciom i zrezygnowała z pracy zawodowej albo pracuje na pół etatu? Przy intercyzie zostaje z niczym jeśli on znajdzie sobie młodszą. To dopiero jest sprawiedliwość. 

Nie prawda, dostaje kosmiczne alimenty na dziecko z których sama coś bierze dla siebie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

Ależ nikt. Ale w sytuacji pojawienia się potomstwa sprawa się komplikuje. Ktoś na pewien czas musi poświęcić życie zawodowe i niezależność dla dobra małego człowieka.

Płacą na macierzyńskim. 

 

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

Mężczyznom raczej zależy na tym by żona i dziecko miały jego nazwisko

Mi na tym nie zależało aby była miala moje nazwisko. Sama tak zdecydowała. Natomiast dziecko z automatu dostaje po uznaniu ojcostwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Fit Daria said:

Dla mnie to synonim nieodpowiedzialności ze strony faceta i mentalność - zjadłem ciastko, ale nadal chce je mieć . 

Dla kobiety taki ślub to raczej średni interes. Bo po ciula mi takie coś? Wtedy nie biorę ślubu i żyję na kocią łapę.

I tak wlasnie robie.

 

15 minutes ago, Fit Daria said:

Dla mnie ślub jest ucementowaniem związku. Przyjmuję nazwisko męża, on mi daje poczucie bezpieczeństwa ( w tym finansowe, rozdzielność to jakaś farsa). Ślub się powinno brać z osobą, której się ufa. Bez zaufania nie ma nic.

I ok.

A jak od niego odpływam to nie z 80% jego kasy tylko MAX 50/50 a nie alimenty do konca zycia.

Juz nawet na pojebanym Zachodzie od tego odchodza bo im sie spoleczenstwa rozjezdzaja.

Facet ktory wie ze na kazde widzimisie kobiety moze byc obdarty do zywej skory nie jest chetny do pracy 12 godzin na dobe dla dobra rodziny ktora nie wiadomo jak dlugo bedzie rodzina, w dodatku on nie bedzie mial tu ani slowa do powiedzenia.

Faceci nie sa do mowienia, sa do PŁACENIA.

Pech ze nie do konca sa z tego zadowoleni wiec glosuja nogami.

Zwrot o 180 stopni i wlaczyc dopalacze.

Poki co u nas dziwki jeszcze nie sa zakazane, cipa do dyspozycji to 100-xxx pln/h

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti - po pierwsze znajdź partnerkę, która będzie miała swoje zasady i swoją dumę.

Taka osoba nie pozwoli sobie w przypadku rozstania na jakąkolwiek pomoc z Twojej strony, nie wspominając o innych kwestiach.

Bo przecież tego się obawiasz rozstania.

 

Druga rzecz co właśnie dowiedziałam się od faceta, czy zawsze wchodząc w związek małżeński myślisz o rozstaniu?

Jeżeli tak, czy w związku z tym takie małżeństwo ma sens?

 

Prawo zawsze można zmienić, owszem nie ma dyktatora, ale są inne sposoby.

Jak chcesz coś zmienić w życiu, lub do czegoś dążysz też zawsze mówisz, że się nie da bez żadnych prób?

Jeżeli coś Ci się nie podoba to próbuj to zmienić, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

Mężczyznom raczej zależy na tym by żona i dziecko miały jego nazwisko. 

A jak kobieta będzie chciała zostać przy swoim, lub mieć dwu członowe to facet powinien walnąć focha?

 

4 minuty temu, Fit Daria napisał:

Ale w sytuacji pojawienia się potomstwa sprawa się komplikuje.

Nic się nie komplikuje, facet nadal przecież będzie łożył siano na cały ten biznes.

 

Co do zaufania, czy słowa " I nigdy Cię nie opuszczę... " i tak dalej mają inne znaczenie z intercyzą a inne bez? Jeżeli nie ufasz partnerowi, to nie ważne czy będzie intercyza czy jej nie będzie, jak będzie wypowiadał te słowa to i tak nie uwierzysz,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria Wszystko zależy od powodu rozstania, obstawiam że większość braci tutaj a przynajmniej ja, gdyby do rozpadu małżeństwa doszło z winy ich/mojej winy (znaleźli by sobie młodszą jak to ujęłaś) sami z siebie zobowiązali by się do alimentów, ba, nawet sypnął bym te kilka stów więcej dla ex. Inna bajka gdyby do rozpadu doszło bo to samica znalazła by nowego bolca, wtedy nawet grosza bym nie rzucił, chyba że tylko i wyłącznie tyle żeby każda jedna złotówka poszła na dziecko, nie na waciki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, calandra napisał:

Druga rzecz co właśnie dowiedziałam się od faceta, czy zawsze wchodząc w związek małżeński myślisz o rozstaniu?

Jeżeli tak, czy w związku z tym takie małżeństwo ma sens?

Zawsze masz wybór. Rycerz w lsniacej zbroi zamiast faceta mającego cohones i równo poukładane w głowie. 

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.