Skocz do zawartości

Ankieta o obecności ojca przy porodzie.


Obecność ojca przy porodzie - hot or not?   

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłbyś przy porodzie swojego dziecka?

    • Tak, to jedna z najwspanialszych chwil w życiu mężczyzny
      7
    • Tak, jeśli by partnerce zależało i potrzebowała wsparcia.
      28
    • Nie, bo to nie męskie.
      8
    • Nie, bo mogę mieć potem opory przed uprawianiem z żoną seksu.
      12
    • Nie, bo boję się, że zasłabnę.
      5


Rekomendowane odpowiedzi

@Tomko To co piszesz świadczy o brakach w Twojej wiedzy, Jeśli by szkodziły zbadać to można poprzez badania hormonów, a nie ginekologiczne. I jak palenie Ci szkodzi to

 palić jakoś możesz. 

Ciekawe czemu te wszystkie tabsy na potencję są bez recepty. One myślisz, że nie mogą zaszkodzić? 

Co do mnie to bądź spokojny jak będzie potrzeba to zrobię sobie implanta, co działa 5 lat i napewno nie będę zapieprzała do ginekologa co chwilę, ten etap mam napewno za sobą. 

20 minut temu, tytuschrypus napisał:

Tu znów mamy piękny, konsekwentny przykład przerzucania odpowiedzialności na "gnojka". A kim jest kobieta, która przygodnie dała dupki? Ponownie chciałbym tutaj zwrócić uwagę wszystkich, że to jest dokładnie ten sposób myślenia który tłumaczyłem w poście o zdradach. Dokładnie ten mechanizm racjonalizacji, widoczny teraz jak na dłoni. Czyli to, że ona dała dupki nie ma znaczenia i ona nie jest w oczach tej oto Pani odpowiedzialna. Odpowiedzialny jest "gnojek".

Tu mamy pokazane jak polskie prawo jest krzywdzące kobiety. Nie obliguje faceta do żadnej odpowiedzialności, ale tylko kobietę. Jak zajdziesz musisz urodzić, ale nie ma już jak zapłodnisz musisz zająć się ciężarną i dzieckiem.

Kto nalega na seks, kto mówi częściej, że gumka to be, że wyjmie? Uważam, że kobieta zgadzająca się na to, jeśli to przygodny seks jest głupia, bo nie myśli i chorobach.

Ale to się nie zdarza tylko na jednorazówkach na imprezie. To mogą być też partnerzy, którzy na wieść o dziecku mówią "nara mała". I czasem wyjeżdżają z kraju, bądź inaczej kombinują jakby się wykpić od płacenia alimentów.Winny jest on, bo powinien być odpowiedzialny, ona go do seksu również nie zmusiła. Czemu zawsze odpowiedzialność ma spadać na kobietę? Nie mówiąc o tym, że panom zdarza się nie wyjąć na czas bądź zdjąć gumkę, mając w dupie konsekwencje. 

Nie popieram rozwiązłości, ale w obie strony. Nie na zasadzie ona, dała jej wina i on nie mógł myśleć tylko musiał włożyć. 

 

18 minut temu, tytuschrypus napisał:

Właśnie po to, by kobiety przed tym kiedyś uchronić był tzw. ślub. Tylko wtedy trzeba się gzić nie z kim popadnie na dyskotekach po kiblach jako "wyzwolona" i postępowa kobieta, "której ciało jest jej własnością i nikt jej nie będzie mówić, z kim ma uprawiać seks a z kim nie".

On tak samo. Nie chce z nią być mógł trzymać kutasa przy sobie. To moja rada dla wszystkich panów niegotowych do związków, bycia ojcem etc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki na potencję z reklam to ziołowe specyfiki, które powiedzmy działają. Farmakologiczna wiagra jest też na receptę i kosztuje 200zł za 7 tabletek czyli jakieś 7 stosunków dla mężczyzn z problemami. Chcesz o tym porozmawiać? Dziękuję i do widzenia. 

 

Ostatni twój post kolejny raz potwierdza, że zdolnoś przyswajania argumentów masz na poziomie ameby, bo te same rzeczy były wiele razy wałkowane w innych założonych tematach. Wg mnie ośmieszasz się tylko w kolejnym i ośmieszasz też inne kobiety. No ale rób sobie tam co chcesz. Możesz nie chodzić do lekarza i żreć co chcesz. Dla mnie lepiej bo nie będziesz się później rozmnażać.

 

Ja się już wyłączam z tej jałowej dyskusji. Powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Jemu dużo łatwiej po rozwodzie jest znaleźć partnerkę, nie mają wielu ograniczeń związanych z rodzicielstwem, a jak jest dobrym mężem i ojcem raczej mało, która go zostawi i skaże się na bycie samotną matką

Dlatego może powiem, niech wybrzmi. Kobieta która sama doprowadziła do rozpadu małżeństwa np. poprzez zdradę sama skazuje się na samotne macierzyństwo i nic (w gmnie) nie powinno jej się należeć poza alimentami. No a to, że kobiety rodzą to się tego przeskoczyć nie da. Mnie też to irytuje z drugiej strony nie chciałabym, żeby facet dziecko rodził. Btw. Jak się boisz (nie dziwię się) porodu itd. to możesz adoptować przecież. Sama o tym myślę, żeby sobie ciała i zdrowia nie niszczyć :P 

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

A z kolei jak nie ma rozwodu tylko normalna rodzina, ojciec czerpie wszelkie profity z bycia rodzicem bez tych przykrych i bolesnych konsekwencji.

O tu się zgodzę i w dodatku jak tata wyjdzie z dzieckiem na spacer, zmieni pieluchę czy posprząta w domu to jest "ooooo! jaki super facet, idealny tatuś, mąż" itd. Kobieta "e tam. to przecież matka, to jej OBOWIĄZEK". No, ale wszystko idzie do przodu, pewnie jeszcze sporo czasu upłynie zanim zaczniemy traktować zajmujących się dziećmi ojców jako coś super i wyjątkowego. 

2 godziny temu, Pozytywniak napisał:

Dzisiaj już wiem, że nie należy zmieniać naturalnych zachowań w przyrodzie i nie wolno mężczyźnie zbliżać się do rodzącej kobiety.

No ok, ale np. w czasie kiedy żonie zaczynały się dopiero skurcze, kiedy jeszcze aż tak mocno nie bolało, nie było skurczy partych itd. było tak źle? Bo tak jak powiedziałam, chciałabym żeby facet był przy mnie w czasie gdy wszystko się rozpoczyna i trwa ileś tam godzin, z kolei wtedy gdy już musiałabym przeć (czyli ostatnie 5 minut?) wolałabym żeby wyszedł. 

43 minuty temu, Tomko napisał:

Ty już nawet nie jesteś za emancypacją tylko jesteś po prostu głupia. Tabletki tak mocne i skomplikowane jak antykoncepcyjne to nie Ibuprom, że sobie łykniesz i ból przejdzie.

Wut? Wiesz jak wygląda wizyta u ginekologa? Moja pierwsza wyglądała tak, że owszem, zostałam zbadana usg, cytologia (co tak naprawdę nie mówi wiele czy kobiecie mogą zaszkodzić tabletki, czy nie) następnie pani przepisała tabletki na 6 miesięcy "dziękuję do widzenia", nawet nie powiedziała kiedy mam je zacząć brać i jak o.O 

A na kolejnych wizytach (już u pana, bo miałam traumę po pani) było tylko: "nic nie dolega?" "nie" "no to ma tu pani na 3 miesiące receptę". Więc kolejnych wizyt mogłoby nie być bo i tak nic nie wnosiły poza nową receptą. A jak "coś się dzieje", to nie trzeba brać tabetek, żeby pójśc do ginekologa. Tak samo cytologię można sobie robić raz na rok niezależnie od tego, czy bierze się tabletki czy nie. A jak któraś nie dba o takie kwestie, no to jej problem. 

30 minut temu, tytuschrypus napisał:

A kim jest kobieta, która przygodnie dała dupki?

Dlaczego tak się uczepiliście kobiet które zaszły w ciążę i twierdzicie, że dała przygodnie dupki? Równie dobrze gdybyś miał dziewczynę, to ona może zajść w ciążę z Tobą, a Tobie może się nie widzieć ojcowanie. To znaczy, ze dała przygodnie dupki Tobie?

10 minut temu, Fit Daria napisał:

i napewno nie będę zapieprzała do ginekologa co chwilę, ten etap mam napewno za sobą. 

Raz na pół roku :P 

3 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Albo jest równouprawnienie, albo nie. Jeśli dajecie dupki na lewo i prawo i traktujecie seks przygodnie, to nie piszecie potem, jak to kobieta poświęca się dla mężczyzny dając mu dupki. Sama powyżej napisałaś zdanie wprost świadczące o tym, że mężczyzna chce jej "za darmo", co w sposób logiczny wskazuje na to, że dla Ciebie dawanie dupki jest pewnym rodzajem waluty i dawać możesz, byle nie za darmo.

Sami na forum piszecie, że kobieta kupczy dupką, więc stosuję tą samą narrację :) Ja dupką nigdy nie kupczyłam, ale to wiadomo że teraz manipuluję i kłamię, dowiedziałam się że tak można trafiając na audycje i na forum.

Btw. nie mogę znaleźć Twojej wypowiedzi o podobnym statusie majątkowym co równolatek, więc nie zacytuję, ale zgadzam się. Jeżeli rówieśnik kobiety nie jest programistą, to w sumie mogą miec podobny "majątek" a czasem może być, że kobieta i większy. Tylko zazwyczaj w związkach starszy jest facet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mrowka napisał:

Sami na forum piszecie, że kobieta kupczy dupką, więc stosuję tą samą narrację :)

Bracia - możecie obserwować ten sam mechanizm, który opisywałem w innym temacie. Jeśli ktoś zastanawia się, czemu o tym wspominam cały czas - bo cały czas występuje:) Pani daje argument, że czemu mielibyśmy chcieć dupki za darmo. Jest to jednocześnie spójne z resztą jej argumentacji. Gdy argument ten zostaje obalony, pani próbuje w żenująco nieudolny sposób odwrócić kota ogonem na zasadzie odbicia piłeczki a`la "A u was murzynów biją".

 

Ty słoneczko nie stosujesz tej samej narracji - Ty po prostu się ośmieszyłaś i w pełni odsłoniłaś swój, znany nam tutaj kobiecy pogląd na kupczenie dupką - że jeśli samiec ma dostać dupki, musi coś dać, zupełnie jakby seks nie był obupólną przyjemnością. Także pudło, bo tylko przyznałaś w ten sposób, że mamy dobre spostrzeżenia i Twoje dziecinne próby w rodzaju "Ja tak piszę bo wy tak piszecie" tego nie zmienią:)

 

37 minut temu, Mrowka napisał:

Jeżeli rówieśnik kobiety nie jest programistą

Ale skąd to zastrzeżenie? Czyżby kryła się za tym kolejna bzdura, że dziewczynki się zniechęca bla bla bla? Bo ja znam mnóstwo programów aktywizujących kobiety w tej sferze, tylko wiesz jaki jest problem? Ich w większości to całe programowanie po prostu nie interesuje. Bo te, które interesuje to dawno są programistkami tak samo jak Ci mężczyźni. Bo od dawna mogą.

 

To jest tak jak z nauką gry na fortepianie/pianinie. Z 200 lat z okładem każda kobieta od małego dziecka, której rodzice byli dobrze sytuowani miałą lekcje gry na pianinie, środki i możliwości by rozwijać talent, kreatywność i budować kobiecą potęgę w tej dziedzinie. A teraz wymień choć jedną kompozytorkę z lat powiedzmy 1700-1920. Także nie widzę powodu stosowania takiego argumentu.

 

40 minut temu, Mrowka napisał:

Tylko zazwyczaj w związkach starszy jest facet :) 

Po pierwsze, dowody i statystyki, że tak jest. Po drugie, mylisz chyba skutek z przyczyną. Starszy jest facet, bo Pani woli starszego, już dorobionego, żeby móc na nim żerować. Sama tak nie masz? :) Przecież oboje wiemy, że tak;) To się samo nie dzieje, bez udziału tych młodszych co to chcą być ze starszymi.

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Nie obliguje faceta do żadnej odpowiedzialności

Tu mamy kolejny przykład bracia, jak Pani celowo udaje, że nie rozumie pewnych pojęć, żeby zwrócić dyskusję na inne tory i zadziałać w myśl zasady, że odpowiednio długo powtarzane kłamstwo staje się prawdą.

 

Czego nie rozumiesz w takim konstrukcie jak ALIMENTY ?

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Kto nalega na seks, kto mówi częściej, że gumka to be, że wyjmie?

Nie wiem. A Ty wiesz, masz jakieś badania? Mnie na przykład namawiała moja pełna frywolnych obyczajów ex. Była żona nie namawiała w ogóle, ani ja jej. Ale łatwo się powtarza feministyczną propagandę, mizoandryczko:) Wiesz, byłaś prostytutką, możesz mieć... Nieco fałszywy obraz;) Ale, ale, bo nam umyka najważniejsze -  kto się zgodził?

 

Tu dygresja - kurwa, mam nadzieję że każdy kto się kłócił przez te 80 stron o odpowiedzialności czyta i zaczyna rozumieć, co wam chciałem przekazać.

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Winny jest on, bo powinien być odpowiedzialny, ona go do seksu również nie zmusiła. Czemu zawsze odpowiedzialność ma spadać na kobietę?

Po pierwsze - znów zbzdurzysz i udajesz że alimenty nie istnieją. Po drugie - a ona to co, niewinna? On ją do seksu zmusił? Znów prezentujesz klasyczny dla siebie, dziecinny sposób przerzucania odpowiedzialności - widzę, że za wszystkie rzeczy w życiu Twoim i hipotetycznych sytuacjach odpowiadają inni, nawet za to, że kobieta da dupy bez gumki. To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne, moja postępowa koleżanko, zwolenniczko-równouprawnienia-o-ile-nie-oznacza-przynoszenia-takich-samych-pieniędzy-jak-facet-niech-zarabia-więcej-i-żeby-to-było-w-połowie-moje Saro;)

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Nie chce z nią być mógł trzymać kutasa przy sobie.

Chyba żartujesz. To bardzo prymitywne i wulgarne, co piszesz. Jest dorosła, odpowiada za siebie i swoje czyny. Zrobiła to z własnej woli. Napiszę więc na Twoim poziomie - jak ona byłą niedojrzałą panią niegotową do bycia matką, to mogła trzymać nogi w zwarciu, zamiast je rozkładać na zawołanie bez zabezpieczenia. Tak, czy nie?

 

To oczywiste bo każdy dorosły człowiek ponosi konsekwencje swoich czynów i znów się sama miażdżysz, drogie dziecko. Jak dorośniesz, to zrozumiesz. Choć wątpię.

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

jeśli samiec ma dostać dupki, musi coś dać, zupełnie jakby seks nie był obupólną przyjemnością.

Cóż, dla mnie jest średnią przyjemnością, a seksu mojemu samcowi nigdy nie odmawiam, chyba że mam okres. Kupczę tak bardzo. 

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Ale skąd to zastrzeżenie? Czyżby kryła się za tym kolejna bzdura, że dziewczynki się zniechęca bla bla bla? Bo ja znam mnóstwo programów aktywizujących kobiety w tej sferze, tylko wiesz jaki jest problem? Ich w większości to całe programowanie po prostu nie interesuje. Bo te, które interesuje to dawno są programistkami tak samo jak Ci mężczyźni. Bo od dawna mogą.

Stąd zastrzeżenie, bo jak słusznie zauważyłeś, kobiety mało to interesuje, a co za tym idzie - jest mniej programistek. A mniej kobiet interesuje się programowaniem niż mężczyzn, z jasnej przyczyny - między obiema tymi płciami są RÓŻNICE, które wy staracie się zatrzeć na forum. Tzn. oczywiście zatrzeć te, które nie są Wam na rękę.

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Starszy jest facet, bo Pani woli starszego, już dorobionego, żeby móc na nim żerować. Sama tak nie masz? :) Przecież oboje wiemy, że tak;)

W którym miejscu zeruję na moim patrtnerze? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Jeśli chodzi o prawo to do zmienienia jest kilka rzeczy - prawo reprodukcyjne ( legalna aborcja do 12 tygodnia, antykoncepcja bez recepty, edukacja seksualna), 

 

Spoko, robimy obustronne prawo do aborcji, wszak dziecko jest wynikiem działań dwóch osób przeciwnej płci. Chcesz, skrob się do 12 tygodnia ;) 

 

Ale mężczyzna jako wyłączny dysponent swojej spermy powinien też mieć takie prawo. Więc twoim obowiązkiem jest poinformowanie ojca o zajściu w ciążę, a on ma prawo wezwać cię do dokonania aborcji, wszak sperma była jego i nie chce mieć dziecka z tobą. Proste, uczciwe i sprawiedliwe.

 

Jak nie poinformujesz w terminie urzędowym o zajściu w ciążę = zataiłaś = dziecko traci prawa alimentacyjne i spadkowe, jest jedynie twoim dzieckiem i twoją odpowiedzialnością.

 

Jeśli zgłosiłaś w terminie i tatuś chce dzidziusia wszystko jest ok, płaci alimenty jest waszym dzieckiem.

 

Jeśli zgłosiłaś po terminie, a on chce uznać mimo tego dziecko, to po urodzeniu i testach DNA ma do tego prawo ;)  

 

Jeśli zgłosiłaś w terminie i tatuś wezwał cię do dokonania aborcji, a ty nie usunęłaś, a wszak twoje ciało nikt do zabiegu medycznego zmuszał cię nie będzie siłowo, to wtedy brak alimentów, brak spadku dla dzieciaka. Prosta i uczciwa sprawa, ty masz prawo do macicy i jajeczek, facet do dysponowania spermą, prawa wszystkich stron są chronione.

 

Zaraz zaczniesz krzyczeć czemu dziecko winne, a no niczemu, ale skoro można je wyskrobać do 12 tygodnia to oznacza, że dziecko nie jest istotą ludzką, a wszelkie ustalenia prawne nie dotyczą istoty ludzkiej, w przeciwnym wypadku musiałabyś uznać płód za człowieka, a aborcja do 12 tygodnia byłaby morderstwem. Więc nie dyskutujemy o prawach dziecka - człowieka, tylko o prawie do dysponowania własnym ciałem oraz nasieniem :) 

 

W skrócie twoja vagina, twoje prawa, sperma mężczyzny jego prawa. Cukierkowo prawda? 

 

Oczywiście nie dotyczy dzieci poczętych w małżeństwie, wszak małżeństwo jest po to, aby stworzyć rodzinę (z wykluczeniem małżeństw w separacji).

 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

rozwiązanie problemu dyskryminacji kobiet na rynku pracy.

 

Na status kobiet na rynku pracy wpływa około 20 czynników, z czego tylko jednym z nich jest płeć, reszta jest bezpośrednio zależna od działań kobiety, czyli sama odpowiada za swoją sytuację. Czyli tak naprawdę pay gap jeśli w ogóle istnieje to mieści się w granicach błędu statystycznego 1 - 2 %.  Każdy poważny ekonomista, matematyk czy statystyk to stwierdzi na podstawie danych.

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Są ku temu 2 sposoby - podwyższenie poziomu kształcenia na kierunkach humanistycznych, pedagogicznych, psychologicznych - co by dało same korzyści, mniej ludzi by się dostawało i kończyło, przez co dostawaliby większe pieniądze i mielibyśmy lepszy system szkolnictwa, psychologów, pielęgniarki etc. 

 

Zawody humanistyczne nie budują dobrobytu, zawody humanistyczne nie zapewniają pracy, społeczeństwo złożone z humanistów upada. Podwyższenie poziomu kształcenia humanistów nic nie daje w skali choćby kraju.W zdrowym społeczeństwie humanistów jako takich powinno być +/- 10% a nie 70% .... A szkolnictwo mamy kiepskie nie dla tego, że brakuje wykwalifikowanej kadry, tylko dla tego że sam system i program nauczania jest do dupy.

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Drugim sposobem jest zachęcanie, robienie różnych akcji, żeby zachęcić kobiety do studiowania kierunków ścisłych, a nie wmawiać od dzieciństwa, ze kierunki humanistyczne są dla dziewczynek lepsze. 

To nie jest robienie akcji, tylko to jest rola rodziców. Ponadto nie zachęca się do nauki czegoś np. matematyki, tylko do nauki tego do czego dziecko ma talent i lubi. Zadaniem rodzica jest określić do czego ma dziecko zdolności dać możliwości rozwoju w tych dziedzinach, a dziecko jak dorasta samo wybiera coś z wachlarza możliwości. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

No i to, o czym już wspomniałam delegalizacja utowaryzującej kobiety kultury - prostytucji, klubów ze striptizem, seksualizujących reklam, teledysków, hostess przy rozgrywkach sportowych.

Żadna ustawa prohibicyjna w historii świata nie działała i nie zadziała, tak samo jak nie ma równości i nie będzie. Nawet nie chce mi się robić wykładu czemu nie zadziała. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Czytałam ostatnio na forum temat o sekretarkach, że sekretarz be, bo lepsza pani w mini. I, że jak to facet ma mi kawę robić? To jest właśnie to o czym mówię. 

Moją sekretarką, jest starsza bardzo ogarnięta pani, a czemu tak właśnie, a nie inaczej?

 

Bo jak miałem młodsze, wszystkie liczyły na świetlaną przyszłość poprzez dobrania się do rozporka szefa. Co również świadcz, o tym czemu tak mało kobiet robi karierę opierając się na realnej wiedzy i umiejętnościach, bo chcą iść drogą na skróty, że tak powiem pierwotnie naturalną. Kilka lat temu założyłem monitoring w gabinecie, żeby na wypadek "on mnie zgwałcił", "on mnie molestował" było wiadomo kto kogo chciał molestować. Zresztą znam kilka osób, które postąpiły tak samo.  

 

Między innymi przez takie zachowania nie poważam kobiet, za to, że są kobietami, natomiast poważam niektóre kobiety, za osiągnięcia czy umiejętności zawodowe, mój szacunek nie jest dawany za nic, trzeba sobie zasłużyć. Co oczywiście nie oznacza, że dyskryminuję na starcie za płeć. Daję takie same szanse na udowodnienie swojej przydatności, jednakże jak pokazuje praktyka bardzo mało kobiet jest w stanie konkurować z mężczyznami. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Świetnym przykładem jest ten tekst o kluczyku i zamku :). Z tym właśnie chce walczyć. I albo stwierdzamy, że seks bez zaangażowania jest zły i wszelkie ONS, FwB. I ostracyzm wobec obydwu płci, albo żadnej. Tylko zero ostracyzmu to więcej wpadek, więcej chorób i chyba brak zasad. Więc pierwsza opcja podoba mi się znacznie bardziej. 

 

Tylko wiesz, rozwiązłość seksualną wypromowało twoje środowisko, teraz chcecie walczyć z owocami własnego spierdolenia, realy? 

 

Podoba ci się bardziej pierwsza opcja, ponieważ jesteś 3/10 w makijażu i jak będzie prohibicja seksualna masz większą szansę na ułożenie sobie życia, więc chcesz wymusić na społeczeństwie pewne zachowania, ale oczywiście społeczeństwo ma to w dupie.

 

Każda kobieta, która jest minimum 5/10 wybierze drugą opcję bo to opcja na zdobycie lepszych genów, więc woli próbować wielu facetów, bo ma jakieś szanse na podniesienie swojego statusu dzięki temu. 

 

I każdy ma prawo do własnej moralności i własnej oceny moralności innych i dobranie sobie partnera choćby w oparciu, o tą moralność, więc każdy ma prawo nie lubić rozwiązłych kobiet i nazywać grona owych rozwiązłych kobiet np. puszczalskimi zdzirami, a że owe puszczalskie panie poczują się źle, no cóż czemu mają się czuć źle, przecież we własnym pojęciu nie robiły nic złego, jedynie były nowoczesne, postępowe i do tego popularne. Więc skąd to dziwne uczucie? ? 

 

Nie ma prawa natomiast odnosić się do konkretnej osoby, publicznie z inwektywami, bo wtedy narusza dobra osobiste tej osoby. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Dokładnie. Czyli trzeba dążyć, by zmniejszyć różnice płac pomiędzy płciami.

 

Pay gap to fikcja, 1 - 2 % jak mówiłem. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Promować kobiety na wyższe stanowiska

Promuje się na wyższe stanowiska za wiedzę, umiejętności, zaangażowanie i czas poświęcony firmie. Nie za posiadanie waginy, jak chcesz być promowana to ucz się , zapierdalaj, popełniaj jak najmniej błędów, pracuj jak najdłużej, zwyczajnie bądź lepsza na swoim stanowisku niż wszyscy inni.

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

jeśli nie to zrobić tak, żeby mężczyźni szanowali kobiety, doceniali to co one robią dla nich i, żeby tej władzy nie używali przeciw kobietom a dla nich.

 

Czyli wracamy do pełnego patriarchatu jak w XVII - XVIII wieku, albo to albo nowoczesność i pełna odpowiedzialność za swoje czyny ;) 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

I biorąc to wszystko pod uwagę jak możecie mówić, że to mężczyźni są dyskryminowani?

 

Bo są, kobiety mają przywileje w większości dziedzin życia, podkreślam nie prawa tylko przywileje. No i co mamy brać pod uwagę, bełkot o nieużytecznych studiach humanistycznych, pay gap, który nie istnieje, czy szacunku, który chce się dostać za nic, a nie za to co się sobą prezentuje?  

 

Prawo rozwodowe, czy alimentacyjne to akurat przykład kolosalnego nadużycia, ale tylko jeden z możliwych przykładów. 

 

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

Może i mrzonkami, ale lepsze to niż marazm i pogodzenie się z czymś czego nie akceptuję.

Czyli wracamy znów do podstaw, tak naprawdę chodzi o to, ze coś ci się nie podoba, nie potrafisz rozwiązać tego problemu w obrębie własnej płci, więc przerzucasz dziecinnie odpowiedzialność na innych. I tak brak spektakularnych karier, słabe wykształcenie, niskie zarobki to w 98% wina samych kobiet, a jedynie mała część wynika z jakiejś dyskryminacji, która najczęściej i tak dotyczy obu płaci, a nie tylko kobiet.

 

I jak mówiłem ludzie żyją zawsze w społeczeństwie, które ma podział kastowy, zawsze tak jest, a każda kasta podzielona jest dodatkowo na warstwy i tego nie da się zmienić. Jedyne co się może zmienić to to, że jednostka w wyniku SWOICH WŁASNYCH DZIAŁAŃ, przejdzie do wyższej warstwy swojej kasty lub zmieni kastę na inną i w obrębie niej będzie awansować, to jest właśnie to co dają ludziom wolności obywatelskie, możliwość kształtowania własnego losu czyli awansu społecznego i ekonomicznego. 

 

  • Like 10
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 15:33, Florence napisał:

A tak w ogóle NIE wyobrażam sobie porodu  naturalnego - tylko cesarka- mały szew kosmetyczny pod brzuchem, którego po wygojeniu praktycznie nie widać jak u bratowej. :)

Nie wiem po co się tu udzieliłam, bo kompletnie o tym nie myśle i jak na razie to dla mnie kosmos i zwykłe gdybanie. :D

 

Przeżyłam oba porody (cesarkę i naturalny) i zaprawdę powiadam Ci - "nie idź tą drogą". Natura wie co robi.

 

Mój mąż był przy porodzie drugiego dziecka. Gdyby nie chciał to bym go nie zmuszała, ale on na fizjologię jest dość odporny (pracował kiedyś przy programach medycznych i widział niejedno) toteż po przywiezieniu mnie do szpitala pojechał się kimnąć i wrócił gdy akcja się rozkręciła. Miałam nie ukrywam wątpliwości czy to jest miejsce dla faceta, ale przyznaję - bałam się i chciałam żeby był przy mnie. Był dla mnie ogromnym wsparciem i jego obecność dawała mi poczucie bezpieczeństwa, pomimo, że personel był świetny. 

Seksu bynajmniej nie unika ;) 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mrowka napisał:

Cóż, dla mnie jest średnią przyjemnością,

Współczuję, ale to meritum w żadnym stopniu nie zmienia, więc nie wiem po co ta uwaga, poza chęcią zmiany tematu czyli jak zwykle w Twoim wypadku:) Masz ciekawe poczucie erystyki, że tak powiem:)

 

12 godzin temu, Mrowka napisał:

A mniej kobiet interesuje się programowaniem niż mężczyzn, z jasnej przyczyny - między obiema tymi płciami są RÓŻNICE, które wy staracie się zatrzeć na forum.

Czekaj, czekaj. Czyli to, że w dobie równouprawnienia kobiety mniej są zainteresowane lepiej płatnymi zawodami to jest jakiekolwiek usprawiedliwienie? Kisnę:D przypominam, żeby przez Twoje meandrowanie nam to nie umknęło - rozmawiamy tutaj o tym, że kobieta ma dokładnie takie same szanse jak mężczyzna się dorobić. Ty odpisujesz - ok, chyba że facet jest programistą. Ja na to - ale każda kobieta może być programistą i też tyle zarabiać. Ty odpisujesz - no nie, bo one w naturalny sposób nie są tym zainteresowane. 

 

Mam wrażenie, że najwięcej tutaj udzielają się Panie, dla których koncept szeroko rozumianej odpowiedzialności za siebie jest zupełnie obcy i to jest kolejny jego przejaw. Jeśli ja nie jestem w stanie/nie chcę/nie umiem/nie potrafię/mam problem/nudzi mnie dobrze płatne zajęcie, to nie szukam usprawiedliwienia w tym, że to natura tak zrobiła i tyle i jest to zależne od mojej płci.

 

12 godzin temu, Mrowka napisał:

Tzn. oczywiście zatrzeć te, które nie są Wam na rękę.

Chyba raczej odwrotnie:) To zdaniem niektórych tutaj Pań, w tym Twoim, równouprawnienie jest dobre, jeśli chodzi o przywileje, ale jak mówimy na przykład o pracy zawodowej, to dziwnym trafem nagle się okazuje że kobieta nie jest w stanie pracować w zawodzie dobrze płatnym, takim jak mężczyzna:D #niedasie Tu masz to dobrze wytłumaczone:

 

10 godzin temu, Mosze Red napisał:

Promuje się na wyższe stanowiska za wiedzę, umiejętności, zaangażowanie i czas poświęcony firmie. Nie za posiadanie waginy, jak chcesz być promowana to ucz się , zapierdalaj, popełniaj jak najmniej błędów, pracuj jak najdłużej, zwyczajnie bądź lepsza na swoim stanowisku niż wszyscy inni.

Nie ma chyba ilości lajków, która byłaby dla mnie wystarczająca na poparcie tego poglądu:) To jest istota, którą tłumaczyłem już gdzieś tutaj na forum. Nikt o zdrowych zmysłach nie dyskryminuje nikogo, dzięki któremu może zarobić dużo więcej hajsu - a na coś takiego wybitny wpływ mają osoby zarządzające. I gwarantuję, że na odpowiednio poważnym szczeblu nikt się dyskryminacją nie przejmuje - jeśli dzięki dobremu zarządzaniu firma robi lepsze przychody, to może jeździć na wózku, śmierdzieć, mieć rude włosy, być cyganem, kobietą, garbatym - to nie ma żadnego znaczenia. 

 

Ale jak ktoś jest leniwy albo nie posiada umiejętności, to najłatwiej krzyknąć #niedasie, #dyskryminujo ;)

 

W ogóle to jest strasznie zabawne, że tutaj poglądy na temat biznesu wyraża osoba, której doświadczenie zawodowe jest na poziomie larwalnym:) Ale to tylko potwierdza, że @Fit Dariatylko powtarza to, co karzą mówić a co tak ładnie trafia do dziecięcych móżdżków - a jej nie mówią, że trzeba zapierdalać. Jej mówią - to nie Twoja wina, nie masz stanowiska i większych pieniędzy bo Cię dyskryminują. Przyjemniej i łatwiej w takie coś uwierzyć i jest to powszechnie znany mechanizm społecznej manipulacji. 

 

12 godzin temu, Mrowka napisał:

W którym miejscu zeruję na moim patrtnerze? :) 

Nie wiem - jeśli nie płacicie za wszystko po równo, to chyba właśnie w tym. A nawet, jeśli płacicie Ty ze swoim partnerem, to w jaki sposób zmienia to powszechny trend? Ja nie robię jakiś 95% rzeczy, o których tutaj wypisujecie (pomijam już to, że to są zwykle bujdy i mity powielane przez niedouczonych imbecyli, jak pay gap).

 

To jest bardzo proste - rozmowa dotyczyła pieniędzy od samego początku. Jednym z argumentów jakie podałaś to fakt, że starszy mężczyzna ma więcej czasu na wypracowanie majątku. Logiczny wniosek jest prosty - jest to przyczyna, dla której kobiety wybierają sobie partnerów i nie szukają wśród równieśników - hipergamia. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale to że "prawie zawsze" mężczyzna jest starszy to Ty napisałaś.

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus, nigdzie nie pisalam o dyskryminacji. Co najwyzej o tym ze kobieta na kilka lat wypada z rynku pracy jeżeli urodzi dziecko/dzieci. 

I owszem, nikt kobiecie nie zabroni uczyć się programowania ani innych umiejętności uważanych za męską 'domenę', tylko jaki jest sens uczenia się czegoś czego ktoś nie lubi, nie czuje sie z tym komfortowo? I tu właśnie mówię, że są pewnie różnice między płciami. Serio myślisz, ze kobieta sama sobie wybiera co jest dla niej interesujące? Równie dobrze Ty mógłbyś zacząć uczyć się robić manicure hybrydowy, i z pewnością znalazłby się ktoś kto by ci za to zapłacił, ale po co skoro jest to dla Ciebie mało interesujące?

No widzisz, płace z facetem po równo. Cieszę się ze sie zgadzamy ze jednak nie żeruję. I nawet powiem Ci, ze gdybym się z nim nie spotykała to finansowo wychodzilabym lepiej niz teraz. Tak właśnie żeruję. 

Teraz znowu to co napiszę, będzie uznane za manipulację i kłamstwo. Spotykalam się z samcami w moim wieku (max 1 rok różnicy). Po 1. Byli golodupcami, po 2. Wcale niezbyt przystojnymi, po 3. Nawet wysocy nie byli! I mimo tego wszystkiego bylam zakochana, tylko wiesz co nie 'pyklo'? Juz pisałam, ale powtórzę. Samoocena zerowa (mimo moich szczerych chęci podbudowania), niezdecydowanie a do tego dochodziły takie kwiatki jak : nerwica, depresja, choroba dwubiegunowa. Ostatni z nich był przemocowy, więc szybko sie wymiksowalam. 

I mam trwać w takim związku w imię czego, bo nie rozumiem?

Doszłam w koncu do porozumienia sama ze sobą i stwierdziłam ze czas zacząć wymagac czegoś od samca, ze zasługuje na kogos lepszego poza samcem ktory 'jest'. No i tak widzisz, trafilam w 10, póki co nie narzekam, moze jest jakiś haczyk ale jeszcze o nim nie wiem, a nie chce mi się csly czas zyc w strachu, ze facet okaże sie psychopata, czy zaraz zostawi dla innej ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mrowka napisał:

nigdzie nie pisalam o dyskryminacji. Co najwyzej o tym ze kobieta na kilka lat wypada z rynku pracy jeżeli urodzi dziecko/dzieci.

Widzisz (to znaczy, Ty nie widzisz, ale inni zapewne widzą;)), znów to samo. Przypominam po raz kolejny: wymiana argumentów w tym zakresie dotyczyła tego, że kobieta przez zajściem w ciążę ma dokładnie takie same szanse na dorobienie się jak mężczyzna.  I teraz przeklejam moją wypowiedż z poprzedniego posta, bo widzę, że jest taka potrzeba: "Ty odpisujesz - ok, chyba że facet jest programistą. Ja na to - ale każda kobieta może być programistą i też tyle zarabiać. Ty odpisujesz - no nie, bo one w naturalny sposób nie są tym zainteresowane." Ja odpisuję - to niech się zainteresują, bo to nie jest argument, że zarabiają mniej. Ty odpisujesz - ale ja nigdzie nie pisałam o dyskryminacji, tylko o tym, że kobieta wypada z rynku pracy jeżeli urodzi dziecko. 

 

Czy w prosty, jasny i czytelny sposób wszyscy widzą, w jaki sposób dyskutuje tutaj samica? Rozbijam to na czynniki pierwsze, ponieważ jesteś bardzo reprezentatywnym przypadkiem, rozmowa z większością kobiet rządzi się podobnymi zasadami. 

 

Kolor zielony - teza. Kolor żółty - ostatni argument Pani Mrówki, nie mający z tezą nic wspólnego, a nawet sprzeczny z tym, co jest podstawowym założeniem tezy. Quod erat demonstrandum.

 

14 minut temu, Mrowka napisał:

I owszem, nikt kobiecie nie zabroni uczyć się programowania ani innych umiejętności uważanych za męską 'domenę', tylko jaki jest sens uczenia się czegoś czego ktoś nie lubi, nie czuje sie z tym komfortowo?

Pogrubione słowo kluczowe. To po pierwsze. Po drugie - widzisz, jak każda mało dojrzała osoba mylisz rzeczywistość i pracę zarobkową (przypomnę,  tym rozmawiamy) z zainteresowaniami i lubieniem czegoś. Zdradzę Ci sekret - ja nie jestem pasjonatem dziedziny, dzięki której zarabiam całkiem nienajgorsze pieniądze. Część rzeczy w tym mnie naprawdę interesuje, część jest moim obowiązkiem. Jednak nie może być to rzeczowy argument, dla którego kobieta zarabia mniej niż mężczyzna i jakiekolwiek uzasadnienie tego faktu.

 

16 minut temu, Mrowka napisał:

Równie dobrze Ty mógłbyś zacząć uczyć się robić manicure hybrydowy, i z pewnością znalazłby się ktoś kto by ci za to zapłacił, ale po co skoro jest to dla Ciebie mało interesujące?

Z pewnością mógłbym, ale my tu piszemy o zarabianiu pieniędzy, słoneczko. Ale przede wszystkim, nigdy nie użyłbym tego jako argumentu w rozmowie, dlaczego zarabiam mniej od kobiet (a jest to istotny składnik życia i wielu naszych dyskusji) a poza tym, rynek jasno precyzuje, że robienie manicure hybrydowego jest warte stosunkowo mało. Rynek wycenia bowiem wszystkie czynności, jakie wykonujemy. Absolutnie wszystkie. Za to już szeroko rozumiany wizaż jest też idąc Twoim tokiem rozumowania mało męskim zajęciem, a jednak mężczyzn stylistów i projektantów mody płci męskiej jest mnóstwo - i robią na tym bardzo konkretne pieniądze. A może nawet więcej - są w tych zawodach i branżach, gdzie są konkretne pieniądze. Zresztą, są badania które potwierdzają znacznie większą kreatywność mężczyzn i większe predyspozycje kobiet to wykonywania schematycznej, powtarzalnej pracy, ale to inny temat.

 

21 minut temu, Mrowka napisał:

Spotykalam się z samcami w moim wieku (max 1 rok różnicy). Po 1. Byli golodupcami, po 2. Wcale niezbyt przystojnymi, po 3. Nawet wysocy nie byli!

To ciekawe, że wymieniasz 3 cechy, z czego wpływ ma się głównie na pierwszą, czyli brak pieniędzy;) Ale oczywiście to nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, podobnie jak dyskusje o intercyzie, prawda? ;)

 

Tu znów przypomnę, od czego wyszliśmy - ja napisałem, że kobiety wiążą się z mężczyznami starszymi właśnie dlatego że mają więcej pieniędzy. Ty w odpowiedzi na to napisałaś, że to wcale nie o pieniądze chodzi. Po czym w dalszej kolejności wymieniasz mi 3 cechy, które charakteryzowały Twoich rówieśników, z czego od wieku zależy tylko jedna - właśnie pieniądze. (tu znów dla ułatwienia kolorem zielonym teza, kolorem żółtym ostatni argument Pani Mrówki)

 

Chyba, że sugerujesz iż starszy mężczyzna jest przystojniejszy i wyższy (mam nadzieję, że nie miałaś na myśli związków z etapu przedszkola, bo wtedy faktycznie taka zależność istnieje;)) i to jakaś reguła :D

W ten oto sposób sama pięknie potwierdziłaś przyczynę, dla której kobiety wiążą się ze starszymi mężczyznami - po co pisać, że to nie dla pieniędzy? Cała reszta to racjonalizacja, bo przecież choroby dwubiegunowe, nerwice i depresje to nie jest rzecz charakterystyczna dla wieku i to jest chyba oczywiste.

 

28 minut temu, Mrowka napisał:

I mam trwać w takim związku w imię czego, bo nie rozumiem?

Nie jest tak, że nie rozumiesz, tylko pytanie które zadajesz nie ma nic wspólnego z tym, co pisałem, co jasno wyklarowałem Ci krok po kroku wyżej:)

 

32 minuty temu, Mrowka napisał:

No widzisz, płace z facetem po równo. Cieszę się ze sie zgadzamy ze jednak nie żeruję.

Tymczasowo, bo przecież jesteś za wspólnotą majątkową i równouprawnieniem jednocześnie, więc jeśli jest lepiej sytuowany, to przecież będzie Ci się należeć połowa pieniędzy, których on zarabia więcej. Zakładam, że tak jest skoro to przez niego wydajesz więcej;) No ale teraz mógłby się spłoszyć, więc udajesz postępową i wyzwoloną i płacisz za siebie:) 

 

33 minuty temu, Mrowka napisał:

I nawet powiem Ci, ze gdybym się z nim nie spotykała to finansowo wychodzilabym lepiej niz teraz.

Tu dodam bracia na marginesie - myślę, że każdy z bardziej doświadczonych użytkowników domyśla się, czyją winą w razie czego będzie to, że Mrówka nie oszczędziła na mieszkanie;) Znamy to, słoneczko, znamy. To jest zawsze faceta wina. Jak studiowałem forum to nawet ktoś wspominał, że Pani go oskarżyła o to, że przytyła przez niego :D 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fit Daria napisał:

rozwiązanie problemu dyskryminacji kobiet na rynku pracy.

Żeby coś takiego napisać, trzeba być ignorantem, który patrzy tylko na slogany w tv czy na ulicy i nie potrafi nawet sobie zadać pytania "dlaczego"?

Dlaczego kobiety średnio (bardzo ogólnie) zarabiają mniej.

 

Ja tak na szybko, bo nie mogę patrzeć na takie bzdury.

 

Na dzień dobry dwie tabelki:

2oyeQGz.pngpUHLEtl.png

 

I to już w sumie nam wyjaśnia sytuacje, ale pojedźmy jeszcze troszkę dalej.

 

Wprost:

  • W Polsce zaledwie 7 proc. spółek giełdowych zarządzanych jest przez kobiety. (nie to żeby się nie nadawały, to na pewno przez ten ucisk kobiet hahahha)

 

pracuj.pl na podstawie danych GUS:

  • Kobiety ponad 2-krotnie częściej niż mężczyźni pracują w niepełnym wy­miarze czasu pracy.
  • Wśród dyrektorów średnio na każdych trzech mężczyzn przypada jedna kobieta.
  • W marketingu (gdzie przeciętne pensje kobiet dyrektorów są wyższe) na kierowniczych stanowiskach mężczyzn jest o 60% więcej niż kobiet,
    a w IT na 23 mężczyzn dyrektorów przypada tylko jedna kobieta.
  • Potwierdzone badaniami (Women Don’t Ask: Negotiation and the Gender Divide, L. Babcock i S. Lascheverdane) niższe skłonności kobiet do negocjacji podczas zatrudniania i rozmów o podwyżkach.

 

Można tu podać jeszcze multum czynników i statystyk potwierdzających, że nierówność płac to niezła ściema do nakręcania zbuntowanych bab. U mężczyzn - większe skłonności do ryzyka, praca po godzinach, częstsze delegacje, zmiany miejsca zamieszkania z powodu pracy, mniej urlopów, większe obowiązki na tym samym stanowisku co kobieta, większość najbardziej niechcianych zawodów (a dobrze płatnych) zdominowana przez mężczyzn, itd.

 

Cebulski w swojej prezentacji rozłożył to wszystko na czynniki pierwsze, jak ktoś chce wiedzieć więcej to polecam obejrzeć.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się na szybko do wkladu finansowego w zwiazek i mieszkanie, bo wlasnie PRACUJĘ. 

1. W wątku o intercyzie pisałam, ze mogłabym na to pójść, zeby facet mi długów nie narobil. Mieszkalabym u niego a nawet dokladala do rachunkow, a na swoje odkladalabym sama. Tylko w tym wypadku jeżeli on zarabialby wiecej a mielibysmy jechac np. Na wakacje to dostosowuje sie do moich możliwości finansowych - czyli jedziemy na tańsze wakacje.

Co do tego ze zarabia więcej- nie wiem ile zarabia, ale na pewno ma mniejsze wydatki np. W zwiazku z tym ze mieszka z rodzicami. Gdybym się z nim nie spotykała to pewnie zrezygnowałabym z czesci rzeczy ktore do tej pory robilismy razem, bo po prostu nie chcialoby mi sie z domu wychodzić. Gdybym umawiala sie z facetem ktory zarabia mniej to nawet wtedy wychodzilabym mniej korzystnie finansowo, bo zapewne bysmy wychodzili, co oznacza ze wydaję pieniądze na te wyjścia. 

2. Odnosnie tego czemu Jeszcze (a wiec majac 22 lata...) nie uzbieralam nana mieszkanie. PRACUJĘ zawodowo dopiero od niecalego roku, wiec nawet nie mialam kiedy zebrac tak duzej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Drizzt napisał:

U mężczyzn - większe skłonności do ryzyka

Tomasz Sowell podawał w swoich książkach ("Ekonomia dla każdego", "Ekonomia stosowana") badania, które mówiły o tym, że 93% wypadków śmiertlenych w miejscu pracy dotyczy mężczyzn. To jest dopiero dyskryminacja? Może by tak spowodować, najlepiej jakimiś ustawami, aby te procenty były rozłożone równo, po 50% na każdą płeć?

Jakiś czas temu oglądałem na jakimś Discovery serię o najniebezpieczniejszych zawodach świata. Natrafiłem na odcinek o poławiaczach królewkich krewetek z Alaski. Wypływają oni raz lub dwa razy do roku w czasie sztormu, gdzie wysokość fal sięga nawet 12 metrów, na kilka tygodni w morze na połów. Zarobki w granicach 50 tysięcy USD za rejs. Taka kwota pozwala utrzymać rodzinę w USA przez cały rok na w miarę przyzwoitym poziomie. Jakoś nie widziałem tam kobiet i nie słyszałem żeby kiedykolwiek za życia i pracy tych rybaków pływali z kobietą. To jest tylko jeden przykład.

 

Ten sam Tomasz Sowell w "Ekonomii stosowanej" pisał o badanach losów absolwentów szkoły biznesowej przy Uniwersytecie Harwarda z przełomu lat 80tych i 90tych XX wieku. Otóż w każdym badaniu wychodziło, ze ogrom absolwentek nie pracuje wcale. Jak Sowell wczytywał się z czego to wynikało, to okazywało się, że kobiety te nie podejmowały pracy zarobkowej, ponieważ ich mężowie zarabiają na tyle dużo, że im samym nie połacało się podejmować pracy. Zajmowały sie w tym czasie domem i dziećmi.

 

Murray Rothbard w swoim eseju na temat dyskryminacji kobiet opisywał przypadek własnego znajomego, milionera posiadającego własną firmę. Jego żona nie pracowała, ponieważ jak wyżej jej się to nie opłacało. Dzieci nie mieli. Niby zajmowała się domem, ale to zajmowanie się domem polegało na tym, że mieli zatrudnioną w domu osobę do sprzątania. Dzięki zarobkom męża, mieszkali obydwoje w sporym domu w prestiżowej dzielnicy jednego z większych miast w USA, obydwoje mieli samochody i żonę było stać na niemal wszystko. Szanowna pani miała aż tyle czasu wolnego, że za namową koleżanki zaczęła raz w tygodniu chodzić do miejścowej kawairni na spotkania kółka feministycznego gdzie to kobiety podobne do niej narzekały jak o w życiu mają strasznie.

 

Rozumiem, że te kobiety należy siłą zagonić do pracy i przestać dyskryminować?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze oglądałam na jutubie dlaczego kobiety zarabiają mnie. Nie pamiętam kto to opowiadał, ale znalazłam to na forum i trwalo ok 1,5h. 

I zgadzam sie ze wszystkim co ten pan tam opowiadal. Akurat nie jestem zwolenniczką teorii wobec której kobiety zarabiają mniej, bo są 'dyskryminowane', tylko mają po prostu inne predyspozycje. Jak już zostalo wspomniane - są mniej skłonne do ryzyka, rzadziej negocjują podwyżki, krócej pracują i wiele innych zostało nawet omówione w audycjach na radio samiec. Dlatego nie rozumiem tej presji na forum (nie calym), ze kobieta MUSI zarabiac tyle samo co mężczyzna, skoro natura kobiet jest zupelnie inna. Serio, wolę zarabiac mniej niz facet ale zostac KOBIETĄ. Jeżeli facetowi się to nie podoba to moze iść szukać sobie lepiej zarabiającej. Przeciez nikogo nie zmuszam. 

Do niedawna uważałam, przepelniona feministyczna propagandą, że powinnam zarabiać wiecej od faceta, być samowystarczalna, niezalezna itd. Itd. Tylko po co? Dopóty dopóki sama jestem w stanie sie utrzymac nie mam zamiaru rywalizować z samcami kto lepiej zarabia, bo robilabym to po prostu wbrew sobie. Dziekuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mrowka napisał:

Dlatego nie rozumiem tej presji na forum (nie calym), ze kobieta MUSI zarabiac tyle samo co mężczyzna, skoro natura kobiet jest zupelnie inna. Serio, wolę zarabiac mniej niz facet ale zostac KOBIETĄ.

Po prostu nie rozumiesz tego, o czym tu piszemy:) my wskazujemy tutaj, jakie są konsekwencje pozyskiwania pewnych przywilejów oraz idących za tym możliwości. Tłumaczyłem już (nie tylko ja zresztą) w tym temacie, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka i ciągle do tego wracamy.

 

Ty dziwnym trafem wiążesz bycie KOBIETĄ z mniejszymi zarobkami, co jest bardzo wygodne. Ale jeśli niezależność, to ze wszystkimi konsekwencjami. A jeśli zależność, to również.

 

A kobiety otumanione feministyczną propagandą chcą być zależne w tematach, w których trzeba wziąć dupkę w troki, a niezależne w sprawach, które są dla nich wygodne - my to tutaj wiemy i to co piszesz świetnie się w ten trend wpisuje.

 

Godzinę temu, Mrowka napisał:

. W wątku o intercyzie pisałam, ze mogłabym na to pójść, zeby facet mi długów nie narobil. Mieszkalabym u niego a nawet dokladala do rachunkow, a na swoje odkladalabym sama. Tylko w tym wypadku jeżeli on zarabialby wiecej a mielibysmy jechac np. Na wakacje to dostosowuje sie do moich możliwości finansowych - czyli jedziemy na tańsze wakacje.

Kompletnie nie widzę związku z dyskusją. Zapytałbym Ciebie, jaki to ma związek, ale niestety już wiem, że Ty sama nie masz pojęcia, jaki to ma związek. Ale to bardzo szlachetne, że NAWET dołożyłabyś się do rachunków w miejscu, w którym byś mieszkała:D 

 

Godzinę temu, Mrowka napisał:

Gdybym się z nim nie spotykała to pewnie zrezygnowałabym z czesci rzeczy ktore do tej pory robilismy razem, bo po prostu nie chcialoby mi sie z domu wychodzić. Gdybym umawiala sie z facetem ktory zarabia mniej to nawet wtedy wychodzilabym mniej korzystnie finansowo, bo zapewne bysmy wychodzili, co oznacza ze wydaję pieniądze na te wyjścia. 

To jest ciekawy fragment. Czyli czy facet zarabia mniej, czy więcej, to Pani jest zawsze stratna finansowo. No, ale jest jedno wyjście - on płaci za wszystko i wtedy nie można go posądzić o to, że przyczynia się do strat budżetowych. A tak poza tym, to świetny kolejny dowód na to, że część kobiet poza facetami nie ma żadnych ciekawych rzeczy do roboty i w sumie to oni są jedynym impulsem robienia czegokolwiek - w tym wychodzenia.

 

Godzinę temu, Mrowka napisał:

2. Odnosnie tego czemu Jeszcze (a wiec majac 22 lata...) nie uzbieralam nana mieszkanie. PRACUJĘ zawodowo dopiero od niecalego roku, wiec nawet nie mialam kiedy zebrac tak duzej sumy.

Tu znów nie rozumiem, po co to piszesz. A Ty rozumiesz? Ja odnosiłem się tylko do tego, że napisałaś iż wychodziłabyś lepiej finansowo (czyli mogła odkładać więcej), gdybyś się z nim nie spotykała. Z czego dla kobiecej logiki wniosek jest taki, że to z jego winy nie wychodzisz tak korzystnie finansowo jak byś mogła.

 

Mnie nieodmiennie bawi, że zostałaś tu zmiażdżona merytorycznie przez kilka osób niezliczoną ilość razy, równie niezliczoną ilość razy wskazano czarno na białym logiczne luki albo sprzeczności w Twoim rozumowaniu, ale to w żaden sposób nie wpływa na zmianę Twoich poglądów. Racjonalny człowiek potrafi pod wpływem argumentów zmieniać swoje poglądy, to się w życiu przydaje. Jesteś kolejnym dowodem na to, że u kobiet takie zjawisko jest znacznie rzadsze. Ale - niech zgadnę - to zapewne przez naturalne warunkowanie jesteś głupsza (gorzej idzie Ci wyciąganie wniosków i adaptacja swoich działań i przekonań do tych wniosków) :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/21/2018 at 10:52 AM, Mrowka said:

Ja bym chciała zeby facet mi towarzyszył chociaz do tego najgorszego momentu w ktorym wychodzi kupa, siki i dziecko w jednym momencie xd 

Serio, czulabym sie bezpieczniej gdyby był przy mnie i pilnował zeby personel nie traktował mnie jak zwierzę. 

I tak bywa.

Ale nie zdziw sie gdy potem on, widzac ciebie z rozlozonymi nogami widzi kupe i siki i zamiast chciec namietnego sexu chce mu sie rzygac.

Kobiety chca wielu rzeczy ale w ogole nie mysla jakie moga byc tego konsekwencje.

Potem bardzo sie dziwia ale potem-a nie da sie przerobic na przedtem.

Co sie widzialo - tego sie nie odwidzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Ramaja Awantura said:

życie to nie fiołki i lawenda

Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Otóż zapachy unoszące się wokół kobiety w trakcie porodu niejednego są w stanie doprowadzić do torsji. Co widać to jedno, ale co się wywącha przy okazji to kolejny temat na sporą rozprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

kobieta przez zajściem w ciążę ma dokładnie takie same szanse na dorobienie się jak mężczyzna.

Ok, niech Ci będzie, zgodzę się. PRZED zajściem w ciążę i tylko pod warunkiem, że są w tym samym wieku. Po ciąży nich płaci na kobietę i dziecko, żeby je wychowywała - niech poluje na mamuta ;). Ale tu już też pisałam - planując dziecko z kimkolwiek, podziękowałabym Panom, którzy twierdzą, że po 1 roku życia dziecko ma iść do żłobka a matka do pracy. Z resztą coraz wiecej kobiet decyduje się na zostanie w domu z dzieckiem dłużej i zdaje się, że nie dziadują, tylko W KOŃCU jest to możliwe.

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Po drugie - widzisz, jak każda mało dojrzała osoba mylisz rzeczywistość i pracę zarobkową (przypomnę,  tym rozmawiamy) z zainteresowaniami i lubieniem czegoś.

Ok, tylko jak już doszliśmy do wniosku kobiety myślą inaczej od mężczyzn, a jakby nie było przy programowaniu jest potrzebne bardzo myślenie analityczne, schematyczne, a tego nie da się nauczyć ot tak, więc nawet gdyby kobieta stwierdziła "ok, nie lubię tego ale może mi przynieść pieniądze w życiu", to jest bardzo spore prawdopodobieństwo, że się w tym nie odnajdzie, bo po prostu myśli inaczej.

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Rynek wycenia bowiem wszystkie czynności, jakie wykonujemy.

Tak, a kobiety ze względu an swoją niższość względem samców wykonują te gorzej płatne zawody np. przedszkolanki, nauczycielki, pielęgniarki, kosmetyczki itd.

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Twoim tokiem rozumowania mało męskim zajęciem, a jednak mężczyzn stylistów i projektantów mody płci męskiej jest mnóstwo - i robią na tym bardzo konkretne pieniądze.

Tak samo jest mnóstwo kobiet programistek. Widzisz, zawsze znajdują się wyjątki od reguły.

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Zresztą, są badania które potwierdzają znacznie większą kreatywność mężczyzn i większe predyspozycje kobiet to wykonywania schematycznej, powtarzalnej pracy, ale to inny temat.

Zgodzę się. Sama wolę taką :) 

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Tu znów przypomnę, od czego wyszliśmy - ja napisałem, że kobiety wiążą się z mężczyznami starszymi właśnie dlatego że mają więcej pieniędzy. Ty w odpowiedzi na to napisałaś, że to wcale nie o pieniądze chodzi. Po czym w dalszej kolejności wymieniasz mi 3 cechy, które charakteryzowały Twoich rówieśników, z czego od wieku zależy tylko jedna - właśnie pieniądze.

 

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

W ten oto sposób sama pięknie potwierdziłaś przyczynę, dla której kobiety wiążą się ze starszymi mężczyznami - po co pisać, że to nie dla pieniędzy? Cała reszta to racjonalizacja, bo przecież choroby dwubiegunowe, nerwice i depresje to nie jest rzecz charakterystyczna dla wieku i to jest chyba oczywiste.

Ok, niech Ci będzie. Tzn. żeby nie było, ze swoim samcem nie jestem dla pieniędzy, bo jak już pisałam - płacimy po równo. Tylko gdybym miała z nim zachodzić w ciążę, to oczywistym jest, że ma lepsze możliwości utrzymania tego dziecka. Gdybym spotykała się z samcem w moim wieku, to stać by nas było może na jakąś klitkę, a tutaj oczywiście potwierdza się argument z psychologii ewolucyjnej, że kobiety szukają samców, którzy zapewnią bezpieczeństwo im i ich dzieciom. Więc nie wiem o co ten ból dupki, skoro tak było jest i będzie? Tak jak mówiłam - jak będziesz chciał mieć dziecko, to poszukaj sobie Pani w Twoim wieku, z podobnym majątkiem i do dzieła. Przecież nie zakazuję, ale mi pozwól wybierać tak jak MI się podoba. 

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Kompletnie nie widzę związku z dyskusją. Zapytałbym Ciebie, jaki to ma związek, ale niestety już wiem, że Ty sama nie masz pojęcia, jaki to ma związek. Ale to bardzo szlachetne, że NAWET dołożyłabyś się do rachunków w miejscu, w którym byś mieszkała:D 

VS

21 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Tymczasowo, bo przecież jesteś za wspólnotą majątkową i równouprawnieniem jednocześnie, więc jeśli jest lepiej sytuowany, to przecież będzie Ci się należeć połowa pieniędzy, których on zarabia więcej

Dlatego wyjaśniłam sprawę z intercyzą :) 

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Tu znów nie rozumiem, po co to piszesz. A Ty rozumiesz? Ja odnosiłem się tylko do tego, że napisałaś iż wychodziłabyś lepiej finansowo (czyli mogła odkładać więcej), gdybyś się z nim nie spotykała. Z czego dla kobiecej logiki wniosek jest taki, że to z jego winy nie wychodzisz tak korzystnie finansowo jak byś mogła.

VS

22 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Tu dodam bracia na marginesie - myślę, że każdy z bardziej doświadczonych użytkowników domyśla się, czyją winą w razie czego będzie to, że Mrówka nie oszczędziła na mieszkanie;)

Dlatego wyjaśniłam dlaczego JESZCZE nie oszczędziłam na mieszkanie.

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:

To jest ciekawy fragment. Czyli czy facet zarabia mniej, czy więcej, to Pani jest zawsze stratna finansowo. No, ale jest jedno wyjście - on płaci za wszystko i wtedy nie można go posądzić o to, że przyczynia się do strat budżetowych.

Owszem, ale czy narzekam? Nie. Po prostu napisałam Ci jak jest.

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:

A tak poza tym, to świetny kolejny dowód na to, że część kobiet poza facetami nie ma żadnych ciekawych rzeczy do roboty i w sumie to oni są jedynym impulsem robienia czegokolwiek - w tym wychodzenia.

Cóż, nie mam zbiorczego mózgu z innymi kobietami, więc mowię o sobie - że ja bym nie wychodziła, bo wystarczająco dużo swoich zajęć mam w domu. A nie wychodzę, bo nie lubię przebywać wśród ludzi. Nie mogę w ten sposób odpocząć :) Z samcem czuję się nieco bardziej pewnie i bezpiecznie.

10 godzin temu, JoeBlue napisał:

Ale nie zdziw sie gdy potem on, widzac ciebie z rozlozonymi nogami widzi kupe i siki i zamiast chciec namietnego sexu chce mu sie rzygac.

Może źle napisałam - chciałabym żeby był ze mną dopóki nadejdzie kulminacyjna akcja, wtedy wolałabym żeby wyszedł. Tylko że co się dzieje z kobietą "obrzydliwego", kiedy ma dopiero skurcze, bo nie wiem? Gdyby Twoją kobietę bolał ząb, to też byś wyszedł, bo obrzydliwe? xD 

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Mnie nieodmiennie bawi, że zostałaś tu zmiażdżona merytorycznie przez kilka osób niezliczoną ilość razy, równie niezliczoną ilość razy wskazano czarno na białym logiczne luki albo sprzeczności w Twoim rozumowaniu, ale to w żaden sposób nie wpływa na zmianę Twoich poglądów.

Ale przecież ja już zmieniłam zdanie np. w wątku o intercyzie, o czym pisałam nawet tutaj wyżej. Tylko wybacz, nie będę zmieniać poglądów w 5 minut od przeczytania jakiejś wiadomości na forum. Dodatkowo napisałam to:

21 godzin temu, Mrowka napisał:

Zdaje się ze oglądałam na jutubie dlaczego kobiety zarabiają mnie. Nie pamiętam kto to opowiadał, ale znalazłam to na forum i trwalo ok 1,5h. 

I zgadzam sie ze wszystkim co ten pan tam opowiadal. Akurat nie jestem zwolenniczką teorii wobec której kobiety zarabiają mniej, bo są 'dyskryminowane', tylko mają po prostu inne predyspozycje. Jak już zostalo wspomniane - są mniej skłonne do ryzyka, rzadziej negocjują podwyżki, krócej pracują i wiele innych zostało nawet omówione w audycjach na radio samiec. Dlatego nie rozumiem tej presji na forum (nie calym), ze kobieta MUSI zarabiac tyle samo co mężczyzna, skoro natura kobiet jest zupelnie inna. Serio, wolę zarabiac mniej niz facet ale zostac KOBIETĄ. Jeżeli facetowi się to nie podoba to moze iść szukać sobie lepiej zarabiającej. Przeciez nikogo nie zmuszam. 

Do niedawna uważałam, przepelniona feministyczna propagandą, że powinnam zarabiać wiecej od faceta, być samowystarczalna, niezalezna itd. Itd. Tylko po co? Dopóty dopóki sama jestem w stanie sie utrzymac nie mam zamiaru rywalizować z samcami kto lepiej zarabia, bo robilabym to po prostu wbrew sobie. Dziekuje.

Ale ty sobie wmówiłeś, że ja jestem feminazistką, która krzyczy o dyskryminacji kobiet (gdzie nie pisałam tak, może Daria, nie wiem), chce wyzyskiwać samca, pasożytować, nic nie wnosić do związku/małżeństwa a potem puścić faceta w samych gaciach. A gdy piszę coś zgoła innego, to Ty nadal w kółko to samo: chcesz pasożytować ble ble ble. 

Ok, więc wypunktuję: 

- O intercyzie napisałam, że tak tak na początku uważałam, ze intercyza jak dla mnie przekreśliłaby jakiekolwiek planowanie ślubu tak potem doszłam do wniosku, że w sumie intercyza może być ok. 

- Potem napisałam to co zacytowałam wyżej. Że rzeczywiście, kobieta może "dorobić się" tak samo jak mężczyzna w jej wieku, PRZED zajściem w ciążę, a to dlaczego nie "dorabia się" (w praktyce) tyle samo co jej rówieśnik wynika jasno z psychologii ewolucji - inne predyspozycje, inne role, inna natura itd. 

- Kajam się, o ja nic nie warta kobieta, która nigdy nie doścignie zajebistości mężczyzn tylko dlatego że Bóg (o ile istnieje) stworzył ją jako posiadaczkę pochwy i macicy, która żyje po to by być całkowicie posłuszna mężczyźnie, albo żeby zaczęła z mężczyznami rywalizować i żyła wbrew sobie i swojej naturze. 

- Wybacz, ale ani - 100% posłuszeństwo wobec samca (czyli jak będzie mnie pizgał, znęcał psychicznie to nadal muszę przy nim być, bo przecież JESTEM KOBIETĄ) ani rywalizacja kto zarabia więcej - mnie nie pociagają. Idę gdzieś po środku, i to moja DECYZJA mój WYBÓR. Ty sobie możesz wybrać inaczej jak pisałam wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adams napisał:

Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Otóż zapachy unoszące się wokół kobiety w trakcie porodu niejednego są w stanie doprowadzić do torsji. Co widać to jedno, ale co się wywącha przy okazji to kolejny temat na sporą rozprawę.

ale co trupem wali? XD żartuje, jeżeli tak to w ogóle bym nie chciał, po co. Przecież facet to nie jest koleżanka by być przy kobiecie przy każdej jej czynności np. jak sra

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanki tez nie pomagaja w sraniu.

Rzecz w tym ze baby permanentnie testuja gdzie sa granice meskiego oporu.

Shit testy w skali globalnej.

A ze baby sa stadem - zakrzycza kazdego kto sie sprzeciwi.

Trzeba miec dekady lat doswiadczenia jak z tym walczyc, wtedy mozna je polozyc na łopatki kilkoma zdaniami.

To proste jak konstrukcja cepa, wymaga tylko jaj a o te dzisiaj trudno.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 17:28, Mrowka napisał:

No a to, że kobiety rodzą to się tego przeskoczyć nie da. Mnie też to irytuje z drugiej strony nie chciałabym, żeby facet dziecko rodził.

To jest właśnie w tym najgorsze :D. Nie umiem się pogodzić z tym jak jest, ale żadne inne rozwiązanie nie wydaje mi się lepsze. Facet rodzący? No cóż... nie chce i nie umiem sobie tego wyobrazić. No, ale jest to tak, bo jest to czynność kwintesencją kobiecości, ale zaprzeczeniem męskości, natomiast gdyby z natury oni rodzili byłoby zapewne inaczej. Tylko wtedy jak To powiedziała Gloria Stein wtedy aborcja byłaby sakramentem, a za poród naturalny stawiali by pomniki :P 

Drugą opcją są te sztuczne macice ( prace nad nimi są już w zaawansowanym stadium), ale to też mnie nie przekonuje, tak jak dzieci z probówek. 

Jedynym i najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby wynalezienie leku na ból porodowy, ale takiego prawdziwego, bo te obecne są dawana póżniej, do tego w kręgosłup, takie usprawnienie by poród nie wiązał się z ryzykiem i hospitalizacją i nie było żadnych szyć krocza. Żeby było tak jak to jeden z panów mówił "wyplucie" dziecka i już, ale do tego raczej daleko ?

 

W dniu 21.06.2018 o 17:28, Mrowka napisał:

O tu się zgodzę i w dodatku jak tata wyjdzie z dzieckiem na spacer, zmieni pieluchę czy posprząta w domu to jest "ooooo! jaki super facet, idealny tatuś, mąż" itd. Kobieta "e tam. to przecież matka, to jej OBOWIĄZEK"

O tym właśnie pisałam. Sama to u siebie zauważyłam, że patrzę przychylniejszym okiem na ojców z wózkiem ( zwłaszcza jak są sami, bez kobiet), a z kolei jak widzę kobiety same z wózkiem a jest to weekend albo wieczór to się zastanawiam gdzie są tatusiowie :D 

Czy nie spotkałam się z poglądami, że samotny ojciec nie powinien pracować albo zostawiać dziecko samemu, ani to żeby ktoś miał opory ojców zatrudniać.

Panowie pytanko mam - czy zdarzyło się Wam, żeby pracodawca zapytał w Was czy macie dzieci albo planujecie rodzinę zakładać? :) 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 18:20, tytuschrypus napisał:

Czego nie rozumiesz w takim konstrukcie jak ALIMENTY ?

Kpisz czy o drogę pytasz? Porównujesz rzucenie kilku groszy do wychowywania dziecka? To rodzenie, poświęceń, bycia odpowiedzialną za drugą osobę, zmiany swojego życia o 180 stopni, do rezygnacji z wielu rzeczy? Odpowiedzialność to coś więcej. Mówię o odpowiedzialności za kobietę, która zapłodniłeś i o dziecko, które ona w wielkich bólach będzie rodzić. 

Zresztą nawet te alimenty...zobacz sobie informację o liczbie dłużników alimentacyjnych i kwocie długu w Polsce. To są miliardy złotych. 

 

W dniu 21.06.2018 o 18:20, tytuschrypus napisał:

Była żona nie namawiała w ogóle, ani ja jej. Ale łatwo się powtarza feministyczną propagandę, mizoandryczko

No tak, logiczne. Skoro u Ciebie nie było tak tzn, że zjawisko jest zmyślone przez złe manipulatorskie feministki. Że ja na to nie wpadłam, ale głupia jestem ( kupiony dyplom na prywatnych, zaocznych studiach w końcu :D ). 

Bo przecież to oczywiste, że to wszystko propaganda, że zdejmowanie gumek przez mężczyzn stał się wręcz "trendem", że aż dostało specjalną nazwę, że to panowie mówią, że bez gumki to gorzej.

No w mojej "pracy" miałam właśnie dokładny obraz. Panowie o zerowej wyobraźni gdybym była na ich miejscu to bym włożyła na siebie 2 gumki dla pewności :D Bo wiadomo, że to zawód o podwyższonym ryzyku. I generalnie bardziej by ryzykowali. Prawda? A gdzie tam! Miałam 2 próby gwałtów + awanturę o zwrot pieniędzy, bo co to za seks z gumką. Są gotowi dopłacać do seksu bez zabezpieczenia. 

Pewnie powiesz, że reklamy prezerwatyw  to też żaden argument, gdzie kobieta się obawia, że chce założyć prezerwatywę a on "będzie dobrze" a potem "ups". To była nie tyle reklama co kampania przeciwko stosunkowi przerywanemu i zachęcania do stosowania kondomów.  Albo tematy na różnych forach, portalach, "jak ją przekonać do seksu bez" w drugą stronę się jakoś nie spotkałam. 

 

W dniu 21.06.2018 o 18:20, tytuschrypus napisał:

On ją do seksu zmusił? Znów prezentujesz klasyczny dla siebie, dziecinny sposób przerzucania odpowiedzialności - widzę, że za wszystkie rzeczy w życiu Twoim i hipotetycznych sytuacjach odpowiadają inni, nawet za to, że kobieta da dupy bez gumki.

A Ty z kolei zwalniasz mężczyzn z jakiejkolwiek odpowiedzialności. Prezerwatywy to "męska" antykoncepcja, to oni mają nad tym kontrolę, czy się zsuwa czy nie pęknie, czy on po prostu jej nie zdejmie. I podważam on nie musi wkładać, nikt mu nie każe. Najbardziej mnie wkurwia, ona pijana, on w miarę trzeźwy ( jak nie trzeźwy to chyba średnio mu stanie) i dochodzi do seksu, wtedy nie odmawiała, ale dziś czuję się zgwałcona, a on w ogóle nie widzi w tym co się stało nic złego. Wy zapewne tym bardziej.

A jak gość mówi, że kocha, a po dowiedzeniu się, że zapłodnił spierdala jak struś pędziwiatr jest po prostu skurwielem i to nie wiem jak ale powinno być karalne. 

 

W dniu 21.06.2018 o 18:20, tytuschrypus napisał:

Chyba żartujesz. To bardzo prymitywne i wulgarne, co piszesz. Jest dorosła, odpowiada za siebie i swoje czyny. Zrobiła to z własnej woli. Napiszę więc na Twoim poziomie - jak ona byłą niedojrzałą panią niegotową do bycia matką, to mogła trzymać nogi w zwarciu, zamiast je rozkładać na zawołanie bez zabezpieczenia. Tak, czy nie?

 

Różnica jest ogromna. Bo ona często kocha i robi to dla niego. Nie zawsze, ale umówmy się bo jak zaprzeczysz to Ci znajdę z 10 przypadków z forum, że mam rację. To mężczyzna inicjuje najczęściej, więc to on ma być odpowiedzialny i myśleć o konsekwencjach. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Chcesz, skrob się do 12 tygodnia ;) 

Ależ dziękuję Ci bardzo. Ale chyba człowiek na poziomie nie powinien używać takiego słownictwa ;) To się nazywa terminacja bądź usunięcie ciąży. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Ale mężczyzna jako wyłączny dysponent swojej spermy powinien też mieć takie prawo. Więc twoim obowiązkiem jest poinformowanie ojca o zajściu w ciążę, a on ma prawo wezwać cię do dokonania aborcji, wszak sperma była jego i nie chce mieć dziecka z tobą. Proste, uczciwe i sprawiedliwe.

Ehm....Pogięło Cię? Musisz być bardzo przepracowany. 

A jeśli myślisz tak naprawdę to świadczy o świetnie o ignorancji i poziomie empatii ?Ale dobrze wytłumaczę Ci to, powolutku ?

Zaczniemy od wkładu mężczyzny w akt prokreacji? Orgazm, tak? Czy to, że ciąża zostanie kontynuowana ma jakieś fizyczne znaczenie dla mężczyzny? Ma skurcze, czuję dziecko w brzuchu? Nie, bo to co on ma wspólnego z płodem, to sperma, która równie dobrze mogłaby wylądować w jakieś chusteczce. To, że dziecko przyjdzie na świat to kwestia wyłącznie kobiety, bo to jej ból i poświęcenie. 

Do 12 tygodnia to płód, nie człowiek bez 2 zdań, masz rację. Tylko widzisz tu musimy wrócić do kwestii wspomnianej już empatii. Może być kobieta, która po dowiedzeniu się o ciąży jest wyłącznie załamana i nie myśli o płodzie jak o dziecku. I może zdecydować o aborcji. Natomiast inna po zobaczeniu 2 kresek na teście od razu czuję instynkt macierzyński i wolałaby umrzeć niż ZABIĆ SWOJE DZIECKO. Nigdy się do końca nie wie jak się zareaguje. I zmuszanie kobiety do takiego czynu jest skurwysyństwem. Tak samo jak zostawienie jej z tym całkiem samą. 

Kij ma 2 końce, no niestety. Skoro kobieta zachodzi w ciąże to ona decyduje. Tu równości nie ma, a Ty byś chciał te nierówność i nazywać ją równością zrównywać orgazm do ciąży i porodu i wychowania dziecka, typowe dla turbo Mizogina :D 

A mężczyźni mogą się zabezpieczyć, kupić tabletkę po jak np gumka pękła. To co napisałeś jest do zaakceptowania tylko w jednym przypadku, jak udowodni, że kobieta oszukiwała go i specjalnie zaszła w ciąże ( oszukiwanie, że brała tabletki czy to sławetne wstrzykiwania sobie spermy przetransportowanej w ustach :D ). 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

W skrócie twoja vagina, twoje prawa, sperma mężczyzny jego prawa. Cukierkowo prawda? 

Cukierkowo. Zapłodniona komórka jajowa to już nie jest sperma, ale nadal w ciele kobiety :)

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Oczywiście nie dotyczy dzieci poczętych w małżeństwie, wszak małżeństwo jest po to, aby stworzyć rodzinę

Małżeństwa są zawierane z różnych względów, są również takie bezdzietne. I tu już uważam, że powinna być wspólna decyzja. Na zasadzie mąż powinien wiedzieć, że kobieta chce usunąć. Niepowiedzenie traktowałam być jako coś na równi zdrady. Powinni porozmawiać, jeśli on ma inne zdanie, powinien móc przedstawić swoje argumenty, ale ostateczna decyzja zawsze powinna być kobiety. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Na status kobiet na rynku pracy wpływa około 20 czynników, z czego tylko jednym z nich jest płeć, reszta jest bezpośrednio zależna od działań kobiety, czyli sama odpowiada za swoją sytuację. Czyli tak naprawdę pay gap jeśli w ogóle istnieje to mieści się w granicach błędu statystycznego 1 - 2 %.  Każdy poważny ekonomista, matematyk czy statystyk to stwierdzi na podstawie danych.

 

Polecam najpierw to obejrzeć. Tu jest wszystko, łącznie z badaniami nt tego, dlaczego tak mało kobiet dostaje się na kierownicze stanowiska i jak wielką rolę odgrywają stereotypy. Są to sprawy nie uniemożliwiające kobietom osiągnięcie sukcesu, ale znacznie to utrudniające. I kobieta musi dać z siebie znacznie więcej niż mężczyzna by osiągnąć to samo. Nie neguje tego, że mężczyźni mają może ciut lepsze predyspozycje do kierowania, są bardziej skłonni do ryzyka, szybciej podejmują decyzje czy mnie ulegają emocjom. Nawet Wasz ukochany Peterson mówił, że różnice są, ale nie są duże. Napewno to, że 5 % wszystkich CEO to kobiety nie jest spowodowane jedynie różnicami biologicznymi, w duże mierze to stereotypy, założenie, że kobieta może w ciąże zajść, więc lepiej jej nie awansować, nie mówiąc już o tym że jak kobieta do czegoś doszła to napewno dała komuś dupy. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Czyli tak naprawdę pay gap jeśli w ogóle istnieje to mieści się w granicach błędu statystycznego 1 - 2 %

Jeśli istnieje oczywiście, że istnieje. Gdyby nie istniało takie zjawisko po co ktoś nadawałby mu nazwę? Uważam, że jest ona napewno większe no i kolejne pytanie - jakim prawem w ogóle istnieje? I wy jako tacy zwolennicy "prawdziwego" równouprawnienia nie powinniście z tym walczyć? 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Zawody humanistyczne nie budują dobrobytu, zawody humanistyczne nie zapewniają pracy, społeczeństwo złożone z humanistów upada.

Obecne społeczeństwo. Kiedyś humanizm był podstawą i jakoś mam wrażenie, że ludzie jacyś inteligentniejsi byli. Mogę to powiedzieć nawet po uczelniach na których studiowałam, ludzie z polonistyki byli dużo bardziej inteligentni, oczytani, poruszali ciekawsze tematy niż ci z uczelni ekonomicznej.

Ale w takim społeczeństwie to ok, to niech nie otwierają tylu kierunków humanistycznych, a było tyle, żeby szli tam faktycznie ludzie nadający się do tego, a nie Ci którym się nigdzie indziej nie udało dostać. Kiedyś znawca literatury to jest ktoś, dziś jak tak komuś powiesz to się tylko drwiąco uśmiechnie. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

To nie jest robienie akcji, tylko to jest rola rodziców. Ponadto nie zachęca się do nauki czegoś np. matematyki, tylko do nauki tego do czego dziecko ma talent i lubi. Zadaniem rodzica jest określić do czego ma dziecko zdolności dać możliwości rozwoju w tych dziedzinach, a dziecko jak dorasta samo wybiera coś z wachlarza możliwości. 

Owszem w dużej mierze rodziców. W ogóle to jest temat rzeka. Bo to się kształtuje już od małego, kiedy chłopcy dostają pod choinkę zabawki, gry, a dziewczynki ubranka. Gdy od małego wpaja się jednym, że ważniejszy jest rozwój intelektualny, a drugim że wygląd. Na dziewczynki się bardziej chucha i dmucha, a chłopców hartuje i bardziej namawia do ryzyka. I w sumie trudno ocenić co jest typowo kwestią biologii, a co wychowania. 

Jednak przez te kilka pierwszych lat nie kształcą się tak bardzo zainteresowania. A potem ster przejmuje w dużej mierze szkoła. 

I jeśli uważamy, że nauki techniczne, ścisłe są tymi bardziej pożądanymi to nie trzeba stawiać już od początku edukacji. Zrobić wszystko by branże IT, techniczne było kojarzone z "męskimi". 

Czytałam o tym, że w jednej z polskich szkół uczniowie na dzień kobiet zrobili w swoim mniemaniu zabawny prezent koleżankom i każda dostała zestaw szufelki ze zmiotką, a żaden nauczyciel nie zareagował, oni musieli się wcześniej umówić, ktoś dorosły musiał wiedzieć. Póki społeczeństwo będzie obojętne wobec takich zachowań nigdy nie będzie normalnie. 

No nie może być tak co lubią, bo większość dziewczynek lubi to co się w przyszłości nie przydaje, bo opłacalne jest to co lubią chłopcy. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Żadna ustawa prohibicyjna w historii świata nie działała i nie zadziała, tak samo jak nie ma równości i nie będzie.

Ale można to ograniczać i prawnie i poprzez edukację. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Moją sekretarką, jest starsza bardzo ogarnięta pani, a czemu tak właśnie, a nie inaczej?

To akurat popieram, choć oczywiście nie argumentację, bo każda kobieta chce robić karierę przez łóżka i prawie każda, która osiągnie sukces będą w miarę atrakcyjną za taką będzie uznawana. A zatrudnienie dojrzalszych kobiet za ich kwalifikacje, a nie za rozmiar biustu i walory seksualne jak najbardziej jest ok. A nie jak szanowny pan Administrator co twierdzi, że wziąłby młodą w mini, ale kamery nawet w kiblach. To jest obrzydliwe. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

o jak miałem młodsze, wszystkie liczyły na świetlaną przyszłość poprzez dobrania się do rozporka szefa.

To chyba miałeś pecha do sekretarek :) 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Między innymi przez takie zachowania nie poważam kobiet, za to, że są kobietami,

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Co oczywiście nie oznacza, że dyskryminuję na starcie za płeć.

Nie widzisz tu sprzeczności, prawda?? Skoro zakładasz z góry, że taka jest większość kobiet to znaczy, że jesteś uprzedzony i dyskryminujesz. 

W każdym Twoim poście to widać, Tobie się wydaje, że " piszesz jak jest" a to czysta mizogina i uprzedzenia, a te posty jak to mówisz z serii " Red bawi i uczy" przeczytałam chyba wszystkie, do jednego wrócę w dalszej części posta i wszystkie są przesiąknięte nienawiścią i wręcz pogardą wobec kobiet. 

 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Daję takie same szanse na udowodnienie swojej przydatności, jednakże jak pokazuje praktyka bardzo mało kobiet jest w stanie konkurować z mężczyznami. 

No oczywiście i mając takie przekonania w ogóle nie jesteś uprzedzony i nie dyskryminujesz kobiet. I w czym dokładnie konkurować? Nie wiesz, że ludzie są różni i mała ilośc cech jest ściśle związana z płcią, może akurat miałeś pecha do kobiet w tej kwestii? 

 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Tylko wiesz, rozwiązłość seksualną wypromowało twoje środowisko, teraz chcecie walczyć z owocami własnego spierdolenia, realy? 

Serio? Rozwiązłością nazywasz to, że kobiety zdobyły więcej praw? Że nie są już zamknięte w domach? Mężczyźni zawsze tacy byli, zawsze zdradzali tylko kobiety nie miały nad tym takiej kontroli. Moje środowisko chciało równości i dalej to promuje. Bo też odłamów feminizmu jest wiele. A ja nauczona doświadczeniem wiem, że chyba łatwiej wprowadzić ostracyzm dla rozwiązłości mężczyzn niż akceptację na rozwiązłość kobiet i, żeby wartość kobiety przestała być zależna od ilości jej partnerów czy od tego czy jest dziewicą czy nie. Obecną sytuację zawdzięczamy w dużej mierze Kościołowi Katolickiemu i jego kulcie "czystości" i jego logika "niepokalana" czyli nikt jej nie skalał, a co kala? Penis kala. W takim razie na logikę, jak ktoś kala to przypadkiem nie on powinien być winny? Wg KK najwyraźniej nie i to zawsze jest wina kobiety.

Natomiast współcześnie funkcjonują takie określenia jak "używana", "łatwa", "puszczalska" , "dajka", mówienie o kobiecie i jej seksualności jak o przebiegu w samochodzie. Z tym walczy feminizm. Niekoniecznie o to, żeby seks był traktowany jak podanie ręki, seks z obcymi na imprezach jak wyznacznik "dorosłości". Gdzie Ci rodzice co mieli z dziećmi rozmawiać o tych sprawach? Nie ma, bo oni sami nie wiedzą jak i zawsze się im wydaje, że to jeszcze nie czas. A edukacja seksualna w szkołach? Jej praktycznie nie ma. Mam siostrę w wieku dojrzewania i może mnie o wszystko zapytać, ja jej tłumacze, ale większość nastolatków nie ma kogo i kogo pytają? Stron porno pytają. O to walczy "moje środowisko". Nie o seks układy, pojedyncze numerki i traktowanie kobiet jak 3 dziurek. W kwestii prostytucji, striptizu, filmów porno zdania są podzielone. Jedni optują za używaniem określenia "sex workerzy", niedawno czytałam artykuł od, którego niedobrze mi się zrobiło o kobiecie, aktorce porno, mającą małe dziecko i zapytana co powie, jak dziecko się dowie co ona robi, a ona odpowiedziała - "mamy też uprawiają sex", tylko szkoda, że nie z tatusiem, którego nie ma, tylko z różnymi panami na ekranie. To jest spierdolenie owszem.

Ale jest też drugi "obóz" również feministyczny - walka z uprzedmiotowianiem kobiet, seksualizacją i odbieraniem im podmiotowości. I pod tym podpisuje się obydwoma rękami. Chciałabym, że "kochanie się" odzyskało swój pierwotny sens, a nie było usługą, a więc jednocześnie kobiece ciało towarem. 

Mam wrażenie, że cały czas jest walka pomiędzy dwoma skrajnościami. Konserwatyzm - seks w celu prokreacji, w małżeństwie, ale jeśli tak nie jest dostaje się tylko kobietom. Albo rozwiązłość - seks jako przyjemność, bez zobowiązań, FwB, ONS, męskie wieczory i rajdy po burdelach. Tu kobieta rozwiązła jest spoko, tylko do momentu spustu, ewentualnie dłuższa znajomość bez zobowiązań. Tylko ci panowie, w większości w końcu chcą się ustatkować i już nie wybierają na partnerki tych, z którymi się kiedyś "kochali", pogardzają nimi, a jednocześnie narzekają, jakie te kobiety zepsute, że już nie ma porządnych kobiet. Nie psujcie ich nie, traktujcie jak zabawki na jeden raz to nie będzie problemu. Może wzięlibyście odpowiedzialność za swoje czyny? 

Na przykład nie zachowujcie się tak jak w przypadku " Magdy lat 21". Wykorzystanie w najbardziej chamski sposób, że aż nie chce się wierzyć w prawdziwość tej sytuacji. Rozmawiałam na ten temat z kilkoma panami i co się dowiedziałam? Że to jej wina, że dała się tak potraktować. Serio? Jak ktoś Was okradnie to Wasza wina, bo w złym miejscu auto postawiliście? Tyle tylko, że kradzież jest karalna, a to nie. Więc można, zero poczucia winy, moralności, że tak się z ludźmi nie postępuje. W seksie cała odpowiedzialność spada na kobietę, liczy się tylko to na co kobieta pozwala, a nie to co mężczyzna robi. To uczy mężczyzn nieodpowiedzialności i przyzwala na wykorzystywanie i krzywdzenie kobiet.

 

A powinno być, tak żeby każdy uprawiał seks z człowiekiem, do którego coś czuję, jest zaangażowany, czuję namiętność, a nie jest mu wszystko jedno czy to ta cipka czy inna. Seks jest dla przyjemności, oczywiście, ale bez uczucia jest pusty. A co więcej jedni na tym zyskują ( mężczyźni), doświadczenie, przyjemność i przy tym nic nie tracą, a drudzy głównie tracą ( kobiety). 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Podoba ci się bardziej pierwsza opcja, ponieważ jesteś 3/10 w makijażu i jak będzie prohibicja seksualna masz większą szansę na ułożenie sobie życia, więc chcesz wymusić na społeczeństwie pewne zachowania, ale oczywiście społeczeństwo ma to w dupie.

No, ale mi Redziu pojechałeś, no jeju jeju :D. Co ciekawe to było przed tym, więc ciekawe skąd ta ocena, czyżby męska intuicja? Niemniej napisałam wyżej czemu uważam tak, a nie inaczej. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Każda kobieta, która jest minimum 5/10 wybierze drugą opcję bo to opcja na zdobycie lepszych genów, więc woli próbować wielu facetów, bo ma jakieś szanse na podniesienie swojego statusu dzięki temu.

Serio? Chyba, że jak już po wielu próbach trafi na tego jedynego to on jej powie, że za wielu "próbowała". Można poznawać mężczyzn, orientować się co, który ma do "zaoferowania" bez uprawiania z nimi seksu. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

a że owe puszczalskie panie poczują się źle, no cóż czemu mają się czuć źle, przecież we własnym pojęciu nie robiły nic złego, jedynie były nowoczesne, postępowe i do tego popularne. Więc skąd to dziwne uczucie? ? 

 

Ale dlaczego takie łatki dostają tylko kobiety? A, bo mężczyznom o seks trudniej, tak? W takim razie dlaczego jak był temat intercyzy, było coś o tym, że to nie wina mężczyzn, że kobietom jest w czymś trudniej, to dlaczego w tej  materii kobiety mają cierpieć dlatego, że mężczyznom jest trudniej zdobyć seks? Wszędzie te podwójne standardy :D

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Promuje się na wyższe stanowiska za wiedzę, umiejętności, zaangażowanie i czas poświęcony firmie.

Ale również dyskryminuje się za posiadanie waginy i macicy w szczególności. Tam gdzie kobiet jest mało ( i nie ma ograniczeń fizycznych, żebyś mi zaraz z górnikiem albo budowlańcem nie wyjechał), powinno się promować kobiety. Nie mówię o parytetach, bo ich nie popieram. Ale skoro na przykład w IT na jedną kobietę przypada 8 mężczyzn, to logiczne, że jeśli pracodawca ma 2 CV, z podobnymi kwalifikacjami, z tą tylko różnicą, że jedno jest od kobiety, a drugie od mężczyzny to powinien zatrudnić kobietę ( nie mam nic przeciwko takiej samej zasadzie w szkołach czy stanowiskach pielęgniarskich, tyle że w drugą stronę ;) ), podobnie na politechnikach, stażach etc. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Czyli wracamy do pełnego patriarchatu jak w XVII - XVIII wieku, albo to albo nowoczesność i pełna odpowiedzialność za swoje czyny ;) 

To była alternatywa, wolę pierwszą opcję. Napewno nie może być tak, że mężczyźni mają nadal pełną władzę i wykorzystują ją przeciw kobietom. 

O patriarchacie zapomnijcie, to czasy, które nie powrócą już ;) 

Już, któryś raz tu to piszę, dla Was coś jest albo zawsze białe albo zawsze czarne albo nie ma tego w ogóle. Czyli albo mamy patriarchat, pełną zależność kobiet od mężczyzn albo mamy dyskryminacje kobiet w drugą stronę, zapominając o różnicach i ograniczeniach, których się zniwelować nie da. Jeśli by to przedstawić na wykresie, zakładając, że patriarchat ma wartość 0, a to co Ty rozumujesz jako nowoczesność miało wartość 1 to idealnym rozwiązaniem byłoby 2/3. Bo jest kilka rzeczy w patriarchacie, które były dobre i z pożytkiem dla wszystkich. 

 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Bo są, kobiety mają przywileje w większości dziedzin życia, podkreślam nie prawa tylko przywileje. No i co mamy brać pod uwagę, bełkot o nieużytecznych studiach humanistycznych, pay gap, który nie istnieje, czy szacunku, który chce się dostać za nic, a nie za to co się sobą prezentuje?  

Przywileje i prawa mają mężczyźni - w kwestii seksualnej, zarządczej, finansowej. Mają prawa te same co kobiety, ale nie mają ich obowiązków w kwestii rodzicielstwa. Ich zdrady są częściej wybaczone, więcej zarabiają. 95% wszystkich prezesów wielkich firm to mężczyźni, mało, że nie rodzą to nie muszą się śpieszyć z zakładaniem rodziny, nie są ofiarami seksizmu i molestowania ( jeśli są to są to rzadkie przypadki), cieszą się większym szacunkiem w miejscach pracy, rynek jest dostosowany do nich i mogłabym tak bez końca wymieniać. 

 

W dniu 21.06.2018 o 22:21, Mosze Red napisał:

Jedyne co się może zmienić to to, że jednostka w wyniku SWOICH WŁASNYCH DZIAŁAŃ, przejdzie do wyższej warstwy swojej kasty lub zmieni kastę na inną i w obrębie niej będzie awansować, to jest właśnie to co dają ludziom wolności obywatelskie, możliwość kształtowania własnego losu czyli awansu społecznego i ekonomicznego. 

 

Gówno prawda. Oczywiście, żeby coś osiągnąć trzeba przede wszystkim samemu działać, ale coś takiego jak płeć nie powinna Cię ograniczać. I z stereotypami i dyskryminacją społeczną trzeba walczyć, a nierówności biologiczne starać się wyrównywać. 

 

 

@Drizzt Ale, ja o tym kilka razy już pisałam. Problem polega na tym, że to nie jest tak, że te kobiece są łatwiejsze, myślę że większość mężczyzn w przedszkolu czy w roli pielęgniarza by sobie nie poradziło, bo kobiety mają do tego lepsze predyspozycje, tylko to wszystko skonstruowane jest tak, że zawody gdzie mężczyźni najmniej się nadają są najmniej płatne. A te typowo zdominowane przez mężczyzn, gdzie jest im dużo łatwiej niż kobietą są płatne najlepiej. 

W dniu 22.06.2018 o 12:17, Drizzt napisał:

W Polsce zaledwie 7 proc. spółek giełdowych zarządzanych jest przez kobiety. (nie to żeby się nie nadawały, to na pewno przez ten ucisk kobiet hahahha)

Pisałam o tym wyżej jak i w wykładzie jest to wyjaśnione. Są różne powody i napewno nie wyłącznie taki, że się nie nadają. Więcej mężczyzn napewno ma do tego predyspozycje, analityczny umysł, skłonność do ryzyka, ale nie jest napewno tak, że 93% kobiet się do tego nie nadaje. 

 

W dniu 22.06.2018 o 12:17, Drizzt napisał:

W marketingu (gdzie przeciętne pensje kobiet dyrektorów są wyższe) na kierowniczych stanowiskach mężczyzn jest o 60% więcej niż kobiet,

Pytanie dlaczego? Skoro więcej kobiet kończy studia. Okej czynniki, które wymieniłam wyżej + zakładanie rodziny, ale też niechęć pracodawców do awansowania kobiet. I tu znów bym wróciła do argumentu czemu intercyza jest niesprawiedliwa :) Bo ona mu sie domem zajmuje, dziećmi by on się mógł pracą zająć i to co on zarobi również należy się jej. 

 

W dniu 22.06.2018 o 23:06, JoeBlue napisał:

Ale nie zdziw sie gdy potem on, widzac ciebie z rozlozonymi nogami widzi kupe i siki i zamiast chciec namietnego sexu chce mu sie rzygac.

Kobiety chca wielu rzeczy ale w ogole nie mysla jakie moga byc tego konsekwencje.

Potem bardzo sie dziwia ale potem-a nie da sie przerobic na przedtem.

Co sie widzialo - tego sie nie odwidzi.

To pokazuje jak wielka była jego "miłość" skoro wsparcie żony w takiej chwili spowodowało niechęć do niej. To jakby on kiedyś zachorował, też by go widziała np obsranego, a potem powiedziała, że sorry ale to mnie przerosło. Ciekawe co byś o niej pomyślał. 

 

18 godzin temu, Ramaja Awantura napisał:

rzecież facet to nie jest koleżanka by być przy kobiecie przy każdej jej czynności np. jak sra

Gratuluję porównania, też będziesz może kiedyś potrzebował żony i mam nadzieję, że Ci powie, że ona nie jest Twoim kolegą, żeby wszędzie z Tobą łazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.