Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę podjąć się 10 dniowemu wyzwaniu.

Reguły gry.

 

1.W ciągu najbliższych dni nie dopuszczaj do siebie żadnych bezproduktywnych myśli ani uczuć.

Nie pozwalaj sobie na zadawanie odbierających ci siły pytań.ani stosowania osłabiających twoją witalność słów i metafor.

 

2.Kiedy złapiesz się na tym,ze koncentrujesz się na czymkolwiek negatywnym-a z pewnością tak będzie-musisz natychmiast zastosować techniki zmiany swojego nastawienia emocjonalnego i skierować go w lepszym kierunku.

jako pierwszą broń wykorzystuj przede wszystkim pytania pomagające ci rozwiązać problem,np:"Co w tym widzę dobrego"albo"Co muszę ulepszyć",Zmienia one twoje nastawienie .

Nie będziesz ignorować problemu,ale znajdziesz się w o wiele lepszym stanie,kiedy zaczniesz identyfikować wszystko to co musisz zmienić.

      Ponadto co rano w ciągu tych dni nastawiaj się na sukces zadając sobie pytania poranne.

Możesz to zrobić zanim jeszcze wstaniesz z łózka albo kiedy bierzesz prysznic,ale nie odkładaj tego na później .

Pozwoli ci to od razu po przebudzeniu skupić się na ustawieniu dodających sil wzorców emocjonalnych i wzorców zachowań.

Wieczorem zadawaj sobie pytania wieczorne np:"Co dzisiaj z siebie dałem?" , "Jak dzisiejszy dzień przyczynił się do podniesienia jakości mojego życia? albo jakiekolwiek inne pytania które według ciebie wprowadza cie we wspaniały nastrój tuz przed zaśnięciem.

 

3.Przez najbliższe 10 dni skupiaj się wyłącznie na ROZWIĄZANIACH, a nie na problemach.

w chwili gdy dostrzeżesz możliwość pojawienia się jakiegokolwiek problemu zacznij natychmiast zastanawiać się na jego rozwiązaniem.

 

4.Jeśli zaczniesz się załamywać czyli jeśli złapiesz się na bezproduktywnych myślach lub uczuciach,nie potępiaj się za to.

Nie stanowi to żadnego problemu,pod warunkiem ze natychmiast zmienisz swoje nastawienie .

Gdy jednak miało się okazać ze będziesz się skupiał na czymkolwiek negatywnym przez dłuższy czas,musisz odczekać do kolejnego ranka i zacząć 10 dniowy cykl od nowa.

      Celem tego ćwiczenia jest 10 kolejnych dni bez żadnych negatywnych myśli.

Musisz wiec zacząć wszystko od początku ,bez względu na to,w ciągu ilu dni z dziesięciu wykonywałeś ćwiczenie poprawnie.

 

Pragnę podzielić się z wami tym wyzwaniem źródło książka "Obudź w sobie olbrzyma" gorąco polecam.

 

Wyzwanie ma na celu stworzenie nawyku radzenia sobie w trudnych sytuacjach i nie zamartwianiu się bzdurami.

 

"Najpierw sami tworzymy własne nawyki potem nawyki tworzą nas "

 

Ciekawe ile zajmie mi osiągniecie 10 dni bez żadnych ograniczających myśli 30 a może 50 dni zobaczymy!!! :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Też chętnie spróbuję, ponieważ jestem w trudnym dla mnie momencie życia i dręczą mnie myśli odbierając siłę oraz chęć do działania. 

Jakie są pytania poranne? Wydaje mi się, że nie podałeś ich przykładów. 

Edytowane przez Beno
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Beno napisał:

Jakie są pytania poranne? Wydaje mi się, że nie podałeś ich przykładów. 

Pytania w sytuacji problemowej.

1.Co dobrego niesie ten problem?

2.Co należy poprawić?

3.Co jestem skłonny przestać robić aby wszystko zaczęło się dziać po mojej myśli?

4W jaki sposób mogę cieszyć się życiem,robiąc to co konieczne aby wszystko zaczęło się dziać po mojej myśli?

 

Pytania poranne

1.Co mnie w życiu uszczęśliwia?

2.Co wywołuje u mnie podniecenie?

3.Z czego w życiu jestem dumny?

5.Co daje mi w życiu przyjemność?

6.W co wierze i czemu chce się poświecić?

7.Kogo kocham?

Jeśli nie będziesz umiał odpowiedzieć na pytania zamień je na tryb dopuszczający np"Co mogłoby mnie uszczęśliwić".

Edytowane przez Pieter
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.