Skocz do zawartości

To be or not to be - Prawdziwy mężczyzna.


Rekomendowane odpowiedzi

 Zainspirował mnie temat @Ragnar1777 gdzie śmiech przez łzy, dodawaliśmy nasze przemyślenia:lol:.

A teraz na poważnie....

Być facetem w naszych czasach, to nie to samo co kiedyś. Ni jak się łączy z tym co było normalne, zrozumiałe. Idąc ulicą, widzę popierdalających "facetów" w damskich ciuszkach, na nóżkach maja obcasy, zachowaniem przypominają kobiety. Marzą o byciu delikatnym, zniewieściałym. Na przeciwności losu, porażki, reagują płaczem lub wymachiwaniem rączkami niczym kobieta widząca myszke. Coraz mniej jest "real good men ", widać ich ale zdecydowanie mniej niż kiedyś.

Jak oglądam obecnie co nie które filmy, widzę żałosny wizerunek faceta. Gangster nie jest już ubrany w garnitur, koszulę nie ma tego szorstkiego zimnego spojrzenia. Przedstawiają ich jako kretynów, pól debili w dziarach. W mas mediach pokazują wizerunek faceta dwojako. Na macho i hipstera. A gdzie klasa, wyrafinowanie? Pamiętacie Ojca Chrzestnego? Kobietom robiło się mokro na jego widok a faceci mieli szacunek do gościa z telewizora.

Obecnie idolem kobiet wkraczających w życie jest min. J. Bieber. Koleś ma być wzorem faceta dla młodych kobiet? Postać bezbarwna, nuda , badziewna. Gdzieś czytałem, że media porównują go do 2Pac'a. Dla mnie jest to niewiarygodne aż zabawne. Świat jeszcze nie spadł na psy i z drugiej mamy jeszcze podstarzałego pana G.Clooneya. Jego styl bycia ratuje witerunek faceta w mediach. Tacy jak on nie żyją, wiecznie. A młode dziewczyny które staną się kobietami, piszczą do takich "Dzastinków" Binerów.

Być mężczyzną w obecnych czasach ? Co to znaczy ? Sam nie jestem pewien. Może chodzi o pozerstwo. Robienie z siebie gwiazdy na sile, ego niczym Mont Everest i kompletne bycie niesamodzielnym. Wszyscy ci odmieńcy "maja jaja" ?, skoro tak się prowadzą. A huja tam prawda ! Z idioty nie zrobisz faceta, prędzej nauczę swojego psa latać do toalety i spuszczać wodę niż wytłumaczę gościowi, że zachowuje się jak pizda a nie mężczyzna. Cały świat mówi tolerancja wobec takich osób i zachowań. A ja pierdole ! Jak widzę takie zjawiska to rzygam na to i nawet nie myślę po sobie posprzątać ! 

Co według mnie oznacza być mężczyzna ? Nie chodzi o wygląd, ciuchy, fryzury. Prawdziwy samiec musi umieć się zachować, nie może panikować na widok myszki, musi wiedzieć kiedy być dżentelmenem a kiedy skurwysynem ! Mam mieć zakodowany szacunek do siebie. Powinien głośno wyrażać swoje zdanie. Mając żonę, dziewczynę zmuszony jest do bronienia zażarcie swojego terytorium. Będąc samemu (nie uznaje słowa singiel!), nie ma prawa wejść w pardę drugiemu samcowi! Facet który odbija drugiemu kobietę, to dla mnie brak honoru i szacunku. Nie wyobrażam sobie iść do wyra z zajętą kobieta. Czuł bym się jak szmata ! Prawdziwy facet szanuje drugie faceta, a nawet jeśli go pokona, nie ważne w jakiej dziedzinie, powinien pokazać szacunek swojemu rywalowi.

Facet, który nie potraf opanować wulgaryzmów przy dzieciach i kobietach to zwykły burak i buc! Dymanie byle czego i byle gdzie jest równie ambitne i subtelne jak granie melodii pierdami! 

Umówmy sie ! Męskość to nie tyle co kilogramy mięśni i broda. To też styl życia. Facet ma być oparciem dla rodziny, dzieci kobiety. A jak kobieta go nie szanuje, powinien sprawnie ją pożegnać. Prawdziwy facet się szanuje, gotów jest nieść pomoc, gdy widzi, że ta jest potrzebna. Facet uśmiecha się subtelnie do kobiety a nie klepie nowo poznanej Karyny w dupę i rzuca tekstem co tam mała ? Ruchasz się ?

Mężczyzna zdobywa!

 

Edytowane przez Still
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Still said:

Obecnie idolem kobiet wkraczających w życie jest min. J. Bieber. Koleś ma być wzorem faceta dla młodych kobiet? Postać bezbarwna, nuda , badziewna. Gdzieś czytałem, że media porównują go do 2Pac'a. Dla mnie jest to niewiarygodne aż zabawne.

Ja mam taką teorię ,że został on "wybrańcem" i został do tej roli desygnowany. Miał jakiś tam potencjał ale reszta to po prostu plan kogoś wysoko postawionego. Kilka operacji plastycznych i mamy chłopca ,który z piwniczaka staje się "celebrytom". A to ,że śpiewa kiepsko to pal licho w dzisiejszej erze technologii. 

 

20 minutes ago, Still said:

Męskość to nie tyle co kilogramy mięśni i broda. To też styl życia.

Tu się zgadzam. Dodam od siebie ,że to też świadomość swoich słabości, praca nad nimi i akceptacja siebie. Problem taki ,że jest bardzo mało miejsc gdzie można się tego uczyć. A ktoś przecież musi pokazać drogę bo bez tego się błądzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mądrze tam napisał "prawdziwy" jak trzeba wziąć na garb cudze dziecko, gdy trzeba ślub bo pannie kończy się termin itp. Ja mam to w dupie jaki mam być tym bardziej wg istot, które same siebie nie rozumieją a jak pojawi się kwadratoszczękowy to mu wskakuje na bolca nie zważając na nic. Urodziłem się mężczyzną muszę tylko przetrawić biało-rycerskie gówno, którym mnie karmili od małego. Będę sobie Piotrusiem Panem z zasadami i zdrowym egoizmem. A czy skończę jako samotny wilk to już mnie to nie obchodzi za bardzo bo już lepiej tak niż goły i wesoły z alimentami na 20 lat. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Still napisał:

Być facetem w naszych czasach, to nie to samo co kiedyś. Ni jak się łączy z tym co było normalne, zrozumiałe. Idąc ulicą, widzę popierdalających "facetów" w damskich ciuszkach, na nóżkach maja obcasy, zachowaniem przypominają kobiety. Marzą o byciu delikatnym, zniewieściałym. Na przeciwności losu, porażki, reagują płaczem lub wymachiwaniem rączkami niczym kobieta widząca myszke. Coraz mniej jest "real good men ", widać ich ale zdecydowanie mniej niż kiedyś.

Zdecydowanie przesadzasz.
Gdzie ty się obracasz? :)

Właśnie mój kumpel na facebooku w jakimś temacie o bokserach wpisał
" cicho tam bo połamię nosy!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kogoś takiego jak prawdziwy mężczyzna, dlatego, że jest to postać stworzona przez kobiety, na podstawie przeczytanych romansów i oglądania telenoweli. Nie da się być takim facetem, bo dla każdej kobiety zestaw cech takiego faceta będzie inny.

 

Trzeba szanować siebie, i żyć na własnych zasadach. Ktoś chce być Bieberem ? W porządku, to jego sprawa. Chce być jak Ojciec Chrzestny ? Nie ma problemu, jego wybór. Jedyne czego można oczekiwać, to aby wzorować się na swoim idolu w sposób pozytywny, nie zatracając prawdziwego siebie, bo co innego jest się na kimś wzorować, a co innego kogoś udawać. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still wydaje mi się, że czerwona tabletka już zaczęła działać, siedzisz z tym piwkiem i zaczynasz TO wszytko widzieć. Tak, świat jest przekręcony jak kotlet mielony, wolałbym abyś napisał ze poszedłeś na rower przejechałeś 25km, prysznic, wtedy małe dobrze podchmielone małe piwko. Zasypiasz zmęczony. Jeżeli taki fizyczny trening przekułeś w dodatku w myślenie, że robisz to tylko dla siebie i nie ma potrzeby chwalenia sie tym na fb itd. To będziesz na dobrej drodze. Starzy gracze wiedzą OCB. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to robić to co się lubi i to co się musi, nie przejmować się zbytnio pierdołami i świadomie dysponować energią fizyczną i emocjonalną. I myśleć. I to wszystko, co potrzebne do bycia mężczyzną. Grunt to luz i wygodne buty- niby głupkowate powiedzenie, a tak trafiające w sedno.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Still napisał:

Idąc ulicą, widzę popierdalających "facetów" w damskich ciuszkach, na nóżkach maja obcasy, zachowaniem przypominają kobiety.

Do bardzo "męskich" rurek już się przyzwyczaiłem na ulicy chociaż nigdy bym tego na nogi nie założył. Przypuszczam, że jajka strasznie się grzeją w takim ustrojstwie. A za niedługą chwilę zacznie się lansować panów w legginsach. Pan Michał Szpak już działa prężnie w tym kierunku.?

 

Ale teraz zauważam inną ciekawą modę: "facet" jak wychodzi na miasto czy do sklepu po bułki to się zwyczajnie maluje, pudruje nos, robi czarne kreski wokół oczu, maluje paznokcie.

 

4 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Tylko ze ten Biber ma wyrzeźbione ciało tak jak wielu by chciało

Dopiero od niedawna tak wygląda. Teraz wygląda nieźle. Ale przez bardzo długi czas wyglądał jak cherlawy uczeń szkoły podstawowej a i tak laski na koncertach szalały na jego punkcie jak opętane.

 

Podoba mi się ten Don Corleone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Still napisał:

Jak oglądam obecnie co nie które filmy, widzę żałosny wizerunek faceta. Gangster nie jest już ubrany w garnitur, koszulę nie ma tego szorstkiego zimnego spojrzenia. Przedstawiają ich jako kretynów, pól debili w dziarach. W mas mediach pokazują wizerunek faceta dwojako. Na macho i hipstera. A gdzie klasa, wyrafinowanie? Pamiętacie Ojca Chrzestnego? Kobietom robiło się mokro na jego widok a faceci mieli szacunek do gościa z telewizora.

No i dobrze że ich tak przedstawiają, nie wiem dlaczego ludzie się tak podniecają tymi wszystkimi historyjkami o mafiozach don vito chłopcy z ferajny, och eh, tym się nie należy podniecać to należy piętnować, to zawsze działania na szkodę państwa i obywateli, ale kurłaa kiedyś to byli gangsterzy w garniturach jacy to goście byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi mężczyźni pachną potem, wódą i papierochami, z lekką nutką denaturatu.

Noszą w kieszeni klucz włoski i się myją raczej rzadko.

 

Taki to może chodzić i w rurkach. Ba, w legginsach może chodzić. Siatkowa koszulka też pasuje do wizerunku.

 

Co ja się będę rozpisywał.

 

Prawdziwy mężczyzna to klasyka żullizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Magician napisał:

Ale teraz zauważam inną ciekawą modę: "facet" jak wychodzi na miasto czy do sklepu po bułki to się zwyczajnie maluje, pudruje nos, robi czarne kreski wokół oczu, maluje paznokcie.

O panie, to chyba musisz mieszkać w dużym mieście. Gdzie indziej to by mu szybko wybili z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.