Skocz do zawartości

Testy psychlogiczno-psychiatryczne dla pracujących z dziećmi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawia mnie fakt czy osoby, które mają pracować z dziećmi są badanie pod względem psychologicznym. Zapewne np. taki przyszły lekarz pediatra przechodzi mnóstwo różnych testów. Ale co np. z nauczycielami w przedszkolu. To zawód gdzie dominują panie. A panie również mogą mieć skłonności seksualne do małych dzieci. O czym niestety nie mówi się głośno. Gdy mowa o pedofili, to tylko w stosunku do mężczyzn. Cóż mamy medycynę pracy, ale czy 5 minutowa rozmowa wystarczy, by poznać potencjalnie niebezpieczna osobę dla dzieci. Czy osoba która chce pracować z dziećmi nie powinna przejść bardzo dokładnych badań pod okiem i psychologa i lekarza psychiatry. By zminimalizować szansę, że trafi się pedofil / pedofilka, ale też psychopata czy po prostu osoba nie nadająca się do pracy z dziećmi ?

 

To ciekawy artykuł na temat problemu pedofili wśród kobiet:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17943350,Seksuolog_sadowy__Nie_dowierzamy__ze_pedofilem_moze.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłonności nie oznaczają, że ktoś im ulegnie, więc z testami dla rodziców bym nie przesadzał. 

 

Dla nauczycieli niestety nie ma. Pierwsze słyszę, że są dla lekarzy (pediatrów), naprawdę?

 

Przydały by się też badanie duchowieństwa pod kątem różnych tego typu odchyleń jeśli mają pracować czy to z dziećmi czy osobami starszymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piter_1982 napisał:

Dla nauczycieli niestety nie ma. Pierwsze słyszę, że są dla lekarzy (pediatrów), naprawdę?

 

 

Nie wiem. Dlatego napisałem zapewne. Należałoby spytać lekarza. Ale rzadko się słyszy o molestowaniach dokonanych przez lekarzy. Za to o nauczycielach bardzo często. No, ale że nie słychać, to nie znaczy, że tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.