Skocz do zawartości

Portal informacyjny/gazeta, szukam redaktorów.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, tworzę nowy portal który będzie taką jakby gazetą internetową poświęconą sprawom męskim - szukam chętnych do zamieszczania tam swoich felietonów.

 

Mile widziane tematy poważne, ale i nie zawsze super poważne.

 

Myślę że szybko to się rozwinie, a ci którzy się dobrze sprawdzą w roli redaktora, będą mogli się wypromować i różne drogi to przed nimi otworzy.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu forumowiczów byłoby chętnych i już trzymają klawiatury w gotowości bojowej, ustawieni w blokach startowych, żądni sławy i apanaży, onieśmieleni potencjalnymi lajkami, już są w ogródku i już się witają z gąską. Ale każdy może pisać? Jakaś weryfikacja? Napisanie rzetelnego, porządnego, zgodnego z faktami felietonu a jednocześnie by był ciekawy, zabawny i z jajem i żeby wstydu nie było dla nas na podłej kafeterii to bardzo duża sztuka i wymaga to sporego talentu. Nie każdy podoła temu zadaniu. Sam wiesz ile godzin trzeba poświęcić na napisanie kilku znośnych dla czytelnika akapitów. I żeby w trakcie czytania on się nie znudził i nie przełączył na redtube, bo tam ciekawiej.

 

Marek, zdaję sobie doskonale sprawę, że nie jesteś w stanie czytać każdego posta, ale wiesz mniej więcej kto jest aktywny na forum i jakie ma pióro/klawisz w kompie. Może warto byłoby zaproponować konkretnej osobie (o ile ma czas i ochotę) by skrobnęła taki ów felieton, just for fun i bez zobowiązań. To byłaby tylko luźna propozycja dla danej osoby, a nie przymusowe wywoływanie jej do tablicy. No chyba że jest to wolna amerykanka i każdy może. Ty rozdajesz karty.

 

Tematy poważne i mniej poważne. Could we have more details?

 

A od napisania felietonu do bycia pełną gębą redaktorem to kręta, usłana minami, krwią, potem i łzami naznaczona baaardzo daleka droga.

 

A tak w ogóle to taki felieton to poważna sprawa, a nie opisywanie pstrągów na stadionie?

Edytowane przez Magician
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pewne zasady do przestrzegania, żeby nie łamać prawa i zachowywać pewien poziom.

 

Tematyka to:

 

Wszystko co jest związane z męskością w ogólności i na luzie i na poważnie.

 

Czyli sytuacja mężczyzn w naszym pięknym kraju, plusy, minusy, problemy wszelakiej natury.

 

Felietony o zjawiskach negatywnych, które mężczyzn dotykają. Takie tematy bardziej na poważnie.

 

Problemy dnia codziennego, problemy mniej codzienne. 

 

 

Sport, ekonomia, moda męska, psychologia, socjologia, nauka, technika, ciekawostki itp.

 

Każdy kto ma coś ciekawego do przekazania, potrafi to ubrać w słowa, zadba o rzetelne podanie źródeł jeśli się będzie na nich opierał, dostanie szansę. 

 

Namiastka tego była już na samczym runie, jako felietony czytelników. A teraz ma to przybrać formę portalu informacyjnego.

 

Wybrani dostaną dostęp do strony, jako redaktorzy, czyli osoby mogące zamieszczać felietony.

 

Będziecie mogli zaistnieć jako autorzy tekstów na portalu prasowym, będziecie mogli się zrealizować w tej roli.

 

Powinno wyjść z tego coś fajnego. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest niejeden człowiek, który naprawdę umie pisać - na forum z racji wielości tematów to niestety gdzieś tam ginie w tym chaosie, a na portalu a,la gazetowym będzie to główną a nie dodatkową częścią.

 

Myślę że kiedyś takim fajnym miejscem była eioba, teraz upadłym. 

 

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś umieszczał swoje artykuły u siebie i u nas, ja tak latami robiłem gdy pisałem na samczym runie, dla dodatkowej reklamy i żeby być zauważonym. Jak widać, opłaciło się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jeszcze nie czuję się jeszcze tak mocno doświadczony w pisaniu, ale może zaproponować to komuś spoza forum? Dużo ludzi sensownie pisze na grupie na fb "Jak jest w męskiej supremacji" albo na stronie "Partia Mężczyzn". Sam jak jeszcze się poduczę, to mogę robić, ale to tak za pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna koncepcja. Sława i rozgłos, który przyniesie setki wielbicielek chcących za wszelką cenę udowodnić, że przedstawiane poglądy są nie zgodne z rzeczywistością :D Pół żartem, pół serio. To zaszczytne stanowisko ale kryje się za nim praca i zaangażowanie bo poprzeczka Marka jest na prawdę wysoko. Gdybym tylko był młodszy i nie miał tyle na głowie achhh...... skromnie i lekko nieśmiało zgłosiłbym swoją kandydaturę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piter_1982 napisał:

A może zgodziłbyś się przetłumaczyć parę tekstów.

Ja też mogę. A ile płacą od wersu??

 

6 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Z chęcią bym się zabrał za to gdybym potrafił pisać składnie no ale niestety widocznie mam inne przeznaczenie

Jakiś Ty skromny. Nastukał 648 postów i nie umie niby pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician

Dzięki za miłe słowa ale wiesz moje posty to najzwyklejszy spam ! :D 

Są tu ludzie, którzy naprawdę potrafią świetnie wytłumaczyć pewne zagadnienia ja zapewne bym tylko się ośmieszył no i mam składnię jak nawalony pisarz :D  

Natomiast Ty zawsze masz poprawnie językowo wszystko napisane, także próbuj !

Pozdrawiam.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

moje posty to najzwyklejszy spam !

Gdyby tak było, to by Cię tu już dawno nie było. Mod jest tu sprawny i zaradny. Sam nie czuję jak rymuję.

 

Podoba mi się pomysł utworzenia nowej przyszłej platformy informacyjnej i nie omieszkam coś tam spłodzić a rezultaty będą szybciejsze niż 9 miesięcy umysłowego zaciążenia.

 

Ktoś dał hasło by zapraszać obcy narybek by tworzyli artykuły. Myślę, że sami dalibyśmy radę, jest tu sporo myślącego (na wszystkie 5 stron świata) chłopa licząc na metr kwadratowy, Tomko, Ixdead (lekko mroczny), TheFlorator, Quo Vadis, zuckerfrei i kilku wielu innych.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych obcych, mamy na forum tyle talentów że nie trzeba, zresztą z obcymi nie chcę się bratać.

 

Wszystko jest do dyskusji, zrezygnujemy z terminów, konieczności okresowego wpisywania się, pisze ktoś jak ma ochotę.

 

Wiadomym jest, że jak ktoś systematycznie pisze i rozpieści tym swoich fanów, to z czasem otworzą się przed nim różne, ciekawe możliwości, mając ludzi można stworzyć co się chce w sieci. Ktoś kto pisze rzadziej, będzie miał później mniejsze możliwości, ja musiałem pisać codziennie żeby się wybić, ale ja pisałem na blogu prywatnym, a wy będziecie pisali na portalu na którym będzie znacznie więcej wejść i czytelników.

 

Trzeba też postanowić co z błędami, tu jest pies pogrzebany i tego się boję. Są fajni pisarze, ale walą byki - i co wtedy?

 

Które wam się podobają style?

 

https://wordpress.com/theme/hive

 

https://wordpress.com/theme/patch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, hive jest bardziej elegancki, przyjemniejszy dla oka. 

 

@Marek Kotońskijeśli chodzi o błędy to może wprowadzić jakiś system akceptacji artykułów przez moderatorów przed publikacją. Na tym etapie można by było weryfikować pisownię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

To ma być na wp.com, ich hosting? Zdajesz sobie sprawę, że WordPress to jedna półka z Apple, Microsoft i resztą? Jak będą kontrowersyjne treści to podziękują/zablokują.

 

Własny hosting to dłuższa droga do sprawienia kłopotów przez życzliwych.

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem, żeby dać ujście pewnym przemyśleniom i innym taki, więc chętnie spróbuję i coś napiszę. Od dziś zacznę robić listę tematów, które będę chciał poruszyć, bo wiele spraw z czasem ucieka lub się zaciera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.