Skocz do zawartości

Słownik języka kobiet – tłumaczenie na męski


Rekomendowane odpowiedzi

Ona mówi:

- Och, ale jestem gruba/niska/mam chude nogi/mam duże stopy.

 

Ona nie chce, abyś potwierdził niezaprzeczalny fakt. Ona chce, abyś zaprzeczył, np. tak:

- Kochanie, wspaniale wyglądasz i twoje stopy są jak najbardziej w porządku, a to, że szyjesz buty na zamówienie, niczego nie oznacza. Ty Yeti moje, ty, cmok cmok.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sytuacja z pracy, koleżanka okłamała mnie prosto w oczy na temat klientów.

 

Po wyjściu klientów zwróciłem jej uwagę, że wkurzyła mnie tym, że w takiej sprawie mnie okłamała (zwalając tym problem na mnie) i że myślałem, że jest poważną osobą. 

 

A ona na to: masz problemy emocjonalne i że ona przymykała oczy na moje wybryki wiele razy. 

 

Po czym wybiegła z lokalu i wróciła zapłakana. Ze swojego menu serwuje mi teraz ciche dni. :)

 

Tak, ja mam problemy emocjonalne kiedy ona łga. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok kwiatki z weekendu..

 

Jak kocham to nigdy bym nie zdradziła!

...

by po jakimś czasie powiedzieć z moim ex spotykałam się i miałam sex będąc z innym chłopakiem w związku (no ale sami wiecie co dalej...to już nie było to i uczucie się wypaliło)!

nawet nie chciało mi się wytknąć braku logiki

 

Z niewiastą FBW - ona mówi - ja będąc w jakimkolwiek związku gdzie uprawiam sex (tutaj wyraźnie miała na myśli naszą relację FBW) nie uprawiam nigdy sexu z innymi mężczyznami...

Oczywiście próba reklamy... Niewiaście zapomniało się, że sama mi powiedziała, że dwa tygodnie wcześniej po gaciach dał jej je ex przez cały weekend a ja poprawiłem we wtorek...

Ot znowu nie dałem po sobie poznać, że wyłapuje takie smaczki plus w ogóle nie robi to na mnie wrażenia...

Edytowane przez Pytonga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2019 at 12:21 AM, panicz74 said:

"Nie znajdziesz sobie lepszej ode mnie". Znaczy to tyle, że wyczuła swoją wyższą wartość matrymonialną nad partnerem.

Myślę, że nie wszyscy się z tym zgodzą. To raczej próba dowalenia byłemu, bądź próba "emocjonalnej sugestii", bądź poczucie emocjonalnej niższości i próba podbudowania własnego ego.

--

1 hour ago, Pytonga said:

Jak kocham to nigdy bym nie zdradziła! 

...

by po jakimś czasie powiedzieć...

czy ktoś ma też takie, bądź jakiekolwiek doświadczenia z tym/tego typu zapewnieniem o wierności, bo mi to brzmi, przynajmniej u ciebie, jak próba autoreklamy cnoty* osoby bez większego wahania zdradzającej.

 

* cnota - walor, przymiot, zaleta; prawość, szlachetność, zacność;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minut temu, arachill napisał:

"Jesteś miglancem."

miglanc

Słownik wyrazów bliskoznacznychpodobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • aparat; bajerant; bumelant; cwaniak; darmozjad; kanciarz; kiciarz; krętacz; kuglarz; leniuch;leniwiec; leń; leser; lewe ręce; macher; matacz; nierób; nygus; obibok; ospalec; oszukaniec;oszust; próżniak; spryciarz; szachraj; szalbierz; szuler; wałkoń
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arachill napisał:

"Jesteś miglancem."

 

Taki tekst wczoraj usłyszałem od kobiety którą znam kilkanaście lat. Co o nim myślicie ? :)

Znaczenie raczej negatywne, ale ponieważ kobieta kiedy gani, to chwali, i na odwrót, to traktowałbym raczej jako komplement. ?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia:

- lubię netflixa i podróże - "nie mam zainteresowań i szukam kogoś, kto zapewni mi rozrywkę"

- cenię ludzi z pasją - "miej hobby, ale nie krótkofalarstwo czy zbieranie znaczków, tylko najlepiej dobre samochody, sporty ekstremalne, wspinaczka górska, żebym mogła się pochwalić na Instagramie"

pisz pierwszy i coś więcej, niż "hej" - "dobra, rycerzyki! pokażcie, co potraficie, a ja się z was pośmieję, może nawet koleżankom pokażę wasze wypociny"

nie jestem zboczona - "pisze do mnie wielu z was, większość to brzydcy incele, nie liczcie na cokolwiek z mojej strony"

jestem zołzą - "daję sobie furtkę, żeby móc księżniczkować"

ładny chłopak z ciebie - "wyglądasz, jak dziecko/niedojrzale"

te twoje zabaweczki (o rzeczach, które służą do realizacji mojej pasji) - "nie traktuję twojego hobby poważnie/nie będzie można na tym zarobić/nie będzie można się pochwalić"

- ale mi zimnooo - "podobasz mi się i chciałabym, żebyś mnie przytulił"

przytulnie tu u ciebie - "masz strasznie mały pokój, nie stać cię na więcej?"

 

A teraz sam poproszę o tłumaczenie:

- nie chcę mieć dzieci, wkurzają mnie, nie nadaję się na matkę

- no idź teraz, zadzwoń do mamusi, poskarż się, jak ci źle

czuję się, jak dziwka (w rozmowach o życiu, nie w łóżku; dziewczyna na poziomie, studia III stopnia)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wolnystrzelec napisał:

A teraz sam poproszę o tłumaczenie:

- nie chcę mieć dzieci, wkurzają mnie, nie nadaję się na matkę

- no idź teraz, zadzwoń do mamusi, poskarż się, jak ci źle

czuję się, jak dziwka (w rozmowach o życiu, nie w łóżku; dziewczyna na poziomie, studia III stopnia)

Mam problemy z emocjami, chujowo mi ze sobą, z Tobą, ale nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Nie daję Ci tego, co myślę ze powinnam. j.w.

 

Wygląda na chwilowe obniżenie nastroju, kilka dni przed okresem (jeśli to jednorazowe uwagi).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wolnystrzelec napisał:

A teraz sam poproszę o tłumaczenie:

- nie chcę mieć dzieci, wkurzają mnie, nie nadaję się na matkę

...z Tobą.

24 minuty temu, wolnystrzelec napisał:

- no idź teraz, zadzwoń do mamusi, poskarż się, jak ci źle

...shit test.

Uśmiechnąć się, nie reagować.

24 minuty temu, wolnystrzelec napisał:

czuję się, jak dziwka (w rozmowach o życiu, nie w łóżku; dziewczyna na poziomie, studia III stopnia)

Mów mi, że nie jestem!

 

(qrewa, jakie rozkminy ? Dobrze ciągnie chociaż, że chce Ci się w to bawić?)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza odp na mojego smsa z zaproszeniem na kawę... 

 

Może na kawę, pogadac znalazłabym sposób i czas. 

Ale Ty nie po to chcesz się ze mną spotkać. 

Możesz sobie myśleć, że jestem tchórzem... Ale i nie chce też, dawać Ci jakichś nadziei. (pisownia oryginalna, mężatka) 

 

~~~~~

 

Nie myśl, że jestem taka łatwa! Ale jak przyjadę na kawe, weź mnie na ostro :)

 

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Dobrze ciągnie chociaż, że chce Ci się w to bawić?

Ja się w to nie "bawię". To teksty trzech różnych znanych mi kobiet, z żadną z nich nie byłem w związku i być nie zamierzam. O zgrozo!

Byłem ciekawy, co można z tego wyczytać. Dzięki, chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolnystrzelec napisał:

no idź teraz, zadzwoń do mamusi, poskarż się, jak ci źle

Wg. mnie to jedna z prób odcinania Cię od rodziny i znajomych. Stara zagrywka kobiet, aby nikt inny nie dowiedział się o ich zagrywkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była też taka sytuacja u mnie:

kilka lat młodsza internetowa kumpela wpadła w odwiedziny na weekend. Planowaliśmy to od jakiegoś czasu. Z mojej strony żadnych planów seksualno-matrymonialnych, stricte koleżanka, czuję do niej zwyczajną sympatię. Ona do mnie też bez jakichś podtekstów raczej.

Pracuję w dość prestiżowym zawodzie, ale kasa z tego jest przeciętna. Mieszkałem wtedy z koleżankami w dwupokojowym mieszkaniu w bloku.

Moja kumpela nie była niczym zainteresowana. Proponowałem różne wyjścia, ale kręciła nosem. Musiałem ją nawet namawiać, żebyśmy poszli razem na imprezę z muzyką, którą lubi.

Spędziliśmy dość nudno prawie 3 dni, bo jeszcze byłem białym rycerzem i pytałem, czy w dane miejsce chce iść, zamiast po prostu postanowić.

O ile przed tym weekendem sporo pisaliśmy, gadaliśmy, byliśmy bardzo ok kumplami, o tyle później kontakt wyraźnie się osłabił, ale żadnych uwag wprost. Jak to odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dobry materiał o tym, że język kobiet = język kłamstw.

 

Plus porcja tłumaczenia kobiecych frazesów, na ich prawdziwe znaczenie.

  • Koleżanka mnie namówiła na portal randkowy - wstydzę się że szukam faceta przez neta.
  • Jesteś za dobry dla mnie i nie zasługuję na ciebie - spierdalaj pantoflarzu bo mnie nudzisz.
  • Zdzwonimy się kiedyś - nie dzwoń do mnie już bo mi się nie podobasz i nie odbiorę.
  • Eksperymentowałam kiedyś w seksie ale teraz szukam normalnego związku - wiele facetów mnie przeleciało i sypiałam także z żonatymi i w trójkątach, ale znudziło mi się bycie dziwką.
  • Chciałabym mieć ładny pierścionek, kobieta kosztuje - sponsoruj mnie frajerze.
  • Nie całuje się i nie idę do łóżka na pierwszym spotkaniu - wiele razy dałam dupy na pierwszym spotkaniu bo poleciałam na wygląd faceta, ale on mnie w chuja zrobił bo na drugi dzień już nie zadzwonił.
  • Jestem nieufna do facetów - wielu mnie przeleciało bo poleciałam na ich wygląd i dobry bajer i mam już dość.
  • Potrzebuje czasu by się do ciebie przekonać - mam innych adoratorów, którzy mnie kręcą i nie wiem na którego z nich się zdecydować.
  • Czy masz prawo jazdy? - czy masz auto by wozić moją dupę i być darmową taksówką?
  • Chce być sama na razie i nie jestem gotowa na związek - miałeś swoje 5 minut i nie podobasz mi się jako partner i kończymy znajomość.
  • On jest tylko kolegą - daję mu dupy regularnie ale nieoficjalnie bo on ma żonę.
  • Potrzebuje przestrzeni i nie lubię zazdrośników - lubię zdradzać.
  • Mam ochotę na dobrą kawę - zasponsoruj mnie w drogiej kawiarni.
  • Nadajemy na innych falach - jestem wielką damą, a ty jesteś dla mnie nikim.
  • Jestem niezależna i sama mogę sobie zapłacić za obiad - albo zapłacisz za ten obiad albo spierdalaj frajerze, bo jedynie umawiam się z takimi co fundują.
  • Lubię jak mężczyzna się mną zajmuje w łóżku - lubię jak facet liże mi cipę.
  • Oczekuję partnerstwa w związku - ma być tak jak ja chcę.
  • Zerwaliśmy ze sobą - porzuciłam go z dnia na dzień.
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.