Skocz do zawartości

Ćwiczenia, nabranie masy ciała a colitis ulcerosa


viko

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat choruję na colitis ulcerosa. Leczyłem się farmakologicznie od 2 lat, dodatkowo dochodzi do tego ziołolecznictwo.

Lekarz odradził mi ćwiczenia, ale to doprowadza do tego, że staje się mało aktywny fizycznie, a nie jest ze mną tak źle. Normalnie pracuję i funkcjonuję w społeczeństwie. Co prawda obecnie ważę tyle co nic, czyli około 58 kg, przy wzroście 174 cm. Bez aktywności fizyczniej po prostu czuję się słaby, i nawet nie mam apetytu jak zawsze miałem. Po ćwiczeniach czuję się znaczenie lepiej, czuję że żyję. Prowadzę dziennik w którym zapisuję co jadłem, jak często musze korzystać z toalety, oraz ile powtórzeń danego dnia zrobiłem. 

 

Czy chorując na colitis ulcerosa jest możliwe przybranie na masie + 20kg oczywiście stopniowo oraz ćwiczenia na barki, nogi, klatkę piersiową. Normalnie wykonuję ćwiczenenia takie jak pompki, przysiady. Moje pytanie pojawia się dlatego, że nie chcę zrobić z siebie kaleki, dlatego że słuchałem lekarza który po prostu zarabia na mojej chorobie. Dlaczego tak piszę? Dlatego, że niedawno musiałem odstawić leki które w znacznym stopniu wpływały na pogorszenie mojego zdrowia, a nie leczenie lub spowolnienie choroby. 

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem i mógłby coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.