Skocz do zawartości

Ankieta - nasze nawyki żywieniowe


Jesteś tym co jesz, czyli trupem albo warzywem  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jakiej jesteś diecie?

    • mięsna
    • wegetariańska
    • wegańska
    • często zmieniam
    • mieszana, z przewagą mięsa
    • mieszana, z przewagą warzyw
    • inna


Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym stopniu uważam że żarcie bez mięsa to nie żarcie :)

MIĘCHO! ❤️

 

ciekawe efekty daje odstawienie cukru jeśli ktoś sporo słodzi, czy wcina slodkich łakotków :D

 

od siebie polecam też 15 min przed każdym posilkiem picie octu jabłkowego :)

 

A no i nawadnianie! Chce nam się pić, mała szczypta soli na język i szklanka wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ksanti napisał:

Co robi ten ocet?

Pijąc 15 min przed każdym posiłkiem pobudza kwasy żołądkowe i jeszcze coś, dobrze działa na cerę, czasem wyskoczy pare na twarzy pryszczy ale szybko przygasają, nie mam z tym takich problemów jak rówieśnicy, myślę ze nawet po części samopoczucie poprawia :D

 

Kolega jak zaczał pić mówił że go bolał brzuch czasem, ale myślę że za dużo go brał po prostu, ja piję 1 łyżeczkę na 1/2 szklanki wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegetarianizm, ale od kilku miesięcy, ze względu na skazę białkową u córki, nie jem również nabiału.

I po początkowym "whyyyyy?" przyzwyczaiłam się do tego i myślę, że nabiał będę spożywać w bardzo niewielkich ilościach, o ile w ogóle.

Cera bardzo mi się poprawiła, nie miałam jakichś wielkich problemów, ale teraz jest po prostu piękna. Czytałam wcześniej, że spożywanie nabiału ma związek ze stanem cery, wiec jeśli ktoś ma problemy skórne powinien spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna czyli ja jem po prostu wszystko tylko regularnie i jedyne co to ograniczam cukier. Nie słodzę nic, nie jem słodyczy ( jak już to bardzo sporadycznie przy czym nie mam do nich ciągoty jak kiedyś). Jem zarówno mięso jak i dużo owoców (zwykle w postaci smoothie) i warzyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 17:27, Johnsons napisał:

Jak to jest z tym brakowaniem składników odżywczych?

Czy wegetarianizm jest drogi w utrzymaniu?

Nie, nie jest drogi. Jest wręcz tańszy od diety mięsnej. To oczywiście zależy czy gotujesz sam czy kupujesz gotowe produkty.

Przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie ma mowy o niedoborach. W diecie roślinnej bardzo ważne są warzywa strączkowe - źródło pełnowartościowego białka -ciecierzyca, soczewica, fasole. 

Mięso daje więcej szkody niż pożytku, nawet dietetycy od niego zniechęcają, szczególnie czerwonego. Jak ktoś lubi gotować to można zrobić roślinnego burgera dużo lepszego i zdrowszego. 

Odkąd przeszłam na wegetarianizm, przeszły problemy żołądkowe, typu zgaga czy niestrawność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Obawiam się, że nie :D. Kiedy miałam najbardziej restrykcyjną odmianę - weganizm, jeszcze mnie feminizm nawet nie interesował i żyłam w słodkim świecie, nieświadoma istnienia czegoś takiego jak bracia samcy.

Ale czekaj, jak rozmawiałam z mięsożercami, dając argumenty przeciw jedzeniu innych istot to też było trollowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dieta wegańska!

To styl życia, wybory, a nie jakaś dieta od do. Jak widzę te panny które przechodzą od 1 na „dietę” wegańską to mnie skręca. 

 

Wszytko powierzchownie, na pokaz. 

A buty skórzane. 

 

 

Ja nie jem mięsa, ileś tam lat, za wegetarianina się, nie uważam. 

 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfreiJest dieta wegańska i weganizm.

Dieta dotyczy tylko jedzenia.

Weganizm to styl życia odrzucający wszystko do czego zostały wykorzystywane zwierzęta - produkty spożywcze, ale też ubrania i dodatki pochodzące od zwierząt typu skóra czy jedwab, odrzucenie kosmetyków testowanych na zwierzętach etc. Byłam aktywistką Otwartych Klatek jak i akcji "sklepy bez futer" i nie, nie na pokaz. 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzywa, mięso max dwa razy w tygodniu, nie jem kurczaków ani świnek - indyk albo wołowina.

Po za tym raz w tygodniu ryba. Unikam smażonego, głównie jem warzywa duszone z ryżem i przyprawami, kasza, żadziej makaron i ziemniaki.

Mam niezdrowy nawyk - jem późno śniadanie - 10/11- rano nic nie zjem.

Unikam słodyczy i przekąsek, piję głównie wodę niegazowaną, zielona herbatę i niestety codziennie kawa z rana - mocna i słodka. Nie tykam napojów gazowanych, Cola/Pepsi. Taką dietę trzymam już długi czas i lepiej się czuję, staram się nie jeść na mieście - nie zawsze wychodzi to z powodu pracy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fit Daria napisał:

Ale czekaj, jak rozmawiałam z mięsożercami, dając argumenty przeciw jedzeniu innych istot to też było trollowanie? 

Tak. Bo wpieprzasz się w czyjeś życie na siłę. To jak ktoś je to jego sprawa.

 

Jestem najbardziej rozwiniętą istotą na Ziemi. Wszystkie inne gatunki są mi podległe i mogę z nimi zrobić co zechcę.

Taka jest moc człowieka. Może to być brutalne, ale tak jest. Nie mam zamiaru walczyć z naturą.

Nie ja to wymyśliłem, że niektóre gatunki żywią się innymi.

Olaboga, nawet niektóre rośliny zjadają biedne zwierzątka.

Jak ktoś ma o to pretensje, to proszę je kierować tam na górę, do źródła.

 

Sam też lubię mięsko i jem je prawie codziennie. Do tego mieszanki warzyw, jak najbardziej.

Owoce pare lat temu przestały mi smakować. Jeśli już to zmiksowane w postaci smoothie od czasu do czasu.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie dobre podejście @wojkr. Jeżeli ktoś je mięso to nie za często, w jaskini się z mięsem nie przelewało, a od tamtego czasu za wiele się nie zmieniło. 

 

 

Ps. Najlepsi są weganie, co jak się spija idą na kebab. Bo dziś jestem pod wpływem to nie mam diety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślałem nad przejściem na wegetarianizm, ale ze względu na to, że moim hobby jest siłownia nigdy tego nie zrobię. Nie ma co ukrywać - białko z mięsa najlepiej się przyswaja. Poza tym dieta wegetariańska jest oczywiście droższa od kultowego ryżu, brokuł i piersi z kurczaka.

Edytowane przez Amnesia Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Drizzt napisał:

Jestem najbardziej rozwiniętą istotą na Ziemi. Wszystkie inne gatunki są mi podległe i mogę z nimi zrobić co zechcę.

Taka jest moc człowieka. Może to być brutalne, ale tak jest. Nie mam zamiaru walczyć z naturą.

Jest silniejszy. Tak jak mężczyzna jest silniejszy od kobiety, a dorosły od dziecka. Czy to znaczy, że ma prawo je krzywdzić? Zwierzęta odczuwają ból tak samo jak ludzie, a to co się dzieje za ścianami rzeźni jest...nie da się tego opisać. Dlaczego nie zgadzamy się na krzywdę wobec psów i kotów, a wobec świń, krów i kur już tak? Jaką logiką kierują się ludzie jedne zwierzęta traktując jak przyjaciół, a drugie jak mięso? 

 

Wkleję to, ale jak ktokolwiek z Was to obejrzy będę w wielkim szoku, ale jest tu wyjaśnione wszystko, dlaczego jemy mięso, dlaczego jest to niehumanitarne i WYUCZONE oraz to, że człowiek nie jest mięsożercą i nie potrzebuje go, żeby przeżyć: 

 

@Amnesia Haze Są nawet kulturyści na diecie wegańskiej, dobrze zbilansowana dieta roślinna może dać nawet więcej energii do mięsnej. 

 

@Towarzysz_Winnicki To jest problem wielu wegetarian  - właścicieli kotów, bo tak kot jest w 100% mięsożerny i musi jeść mięso, ale np pies już nie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fit Daria napisał:

człowiek nie jest mięsożercą i nie potrzebuje go, żeby przeżyć

Internetu też nie potrzebujesz żeby przeżyć, a krzywd ze sobą niesie tyle, że ho ho.

Może bądź konsekwentna i pójdź za ciosem?

 

10 minut temu, Fit Daria napisał:

WYUCZONE

To, że chodzisz na dwóch nogach w sumie też. Ale czy to jest powód, żeby z tego rezygnować?

Lepiej nam się chodzi na dwóch nogach, a dieta zawierająca mięso jest dla organizmu po prostu lepsza, bardziej kompletna.

Dlatego ogółem ludzkość wybrała, to co lepsze dla nich, a nie dla świnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) W domu rodzinnym mam owczarkę niemiecką długowłosą, jak przywoziłam jej wegańskie przysmaki to wpierdzielała, aż jej się uszy trzęsły :D 

Mój kolega całe życie karmił psa karmą wegetariańską i piesek był zdrów jak ryba. 

 

@Drizzt

Cytat

 dieta zawierająca mięso jest dla organizmu po prostu lepsza, bardziej kompletna.

No właśnie chodzi o to, że nie jest. Cholesterol, hormony, tłuszcze trans, dietetycy odradzają nawet z punktu zdrowotnego jeść mięso i jeśli już to tylko drób i ryby. 

Cytat

 

Dlatego ogółem ludzkość wybrała, to co lepsze dla nich, a nie dla świnek.

 

 

 

To ta sama logika co miała Adolf H, dla nich było lepsze pozbycie się Żydów, ale wątpię, żeby ktokolwiek tu to pochwalał. Zreszta Gary właśnie o tym mówi, że to co się dzieję w rzeźniach to holocaust XXI wieku. 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.