Skocz do zawartości

Wizerunek współczesnego mężczyzny.


Przemek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia !

 

Inspiracją do założenia tego wątku była obserwacja kreowania wizerunku współczesnego mężczyzny przez media.

 

Nie jestem fanem telewizji, ale mimo wszystko każdego dnia choć przez chwilę zerkam w szklany ekran. Bracia, jestem mocno wkurwiony, i zniesmaczony tym, jak jesteśmy przedstawiani we wszelkiego rodzaju filmach, serialach, czy reklamach.

 

Mężczyzna przedstawiany jest jako miękki, nieudacznik, ciapa, ogólnie zależny od kobiet, które to z kolei przedstawiane są jako te bystre, mądre, potrafiące sobie poradzić w każdej sytuacji, i ratujące Nas biednych misiów od porażek. Jest to żałosne, i działające na naszą niekorzyść. Odnoszę wrażenie, że jest to robione celowo, by zaniżyć nasze poczucie wartości.

 

Jest kilka reklam, które szczególnie mocno irytują, jednak nie będę tutaj konkretnie podawał przykładów. Zastanawiam się, dlaczego współczesny mężczyzna jest przedstawiany jako nieudolna pokraka, która bez pomocy kobiet zginie jaj babka w Czechach.

 

Oczywiście nie mam na to wpływu, i tak na prawdę nie powinienem się tym przejmować, gdyż telewizja mocno koloryzuje pewne kwestie, ale jest to dla mnie żałosne.

 

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty pierwszy. Oczywiście nie masz an to wpływu.Najlepsze co możesz zrobić to ignorować te reklamy,a wizerunek faceta(obecnie używa się tego słowa jako synonim mężczyzny,ale kiedyś oznaczało ono ciamajdę,ciekawe),ciapy,pierdoły,zastępuj w twoim otoczeniu mężczyzną odważnym,rezolutnym,zaradnym,dając przykłąd samym sobą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek1991 Niski pułap produkcji to też nie jest przypadek. Każdy produkt ma swoją grupę docelową i pod taką jest dedykowany (grupa jest rozłożona a czynniki pierwsze, fachowcy znają ludzi dużo lepiej niż oni sami siebie).

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowo udowodnione jest, że oglądając TV człowiek jest w stanie lekkiej hipnozy. Kluczem jest stan w jakim informacje do Nas docierają. Większość z nich wchodzi do podświadomości pomijając świadomą barierę oceny: złe/dobre, prawda/fałsz, oszustwo/prawda, itp. Tam już w podświadomości zostają. Jak widać w ten sposób (wierzchołek góry w palecie zagrywek) masom można wpierdolić do głowy po prostu wszystko. Chyba nikt nie zaprzeczy obserwując społeczeństwa, że jest inaczej?

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, CzarnyR said:

Z drugiej strony jak nie ciapy to mega wysokie smv co też swoje robi. Później chcemy być jak oni supermani z tv.

No tak, mogę to nawet zaobserwować na sobie. Ogladajac zwykłą reklamę na bilbordzie porównuję się często do modela w reklamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby było inaczej w dobie feminizmu. Polecam pooglądać jakieś filmy z lat '80 i '90-tych, a nawet z początku 2000r. Widać różnice w kreowaniu bohaterów a także konkretnych wzorców, wystarczy spojrzeć z współczesnej perspektywy. Kultura zmienia się wraz z propagandą ale czy pamięta ktoś jeszcze jakie ludzie mieli wzorce wpajane 20, 30 czy 40 lat temu (wcześniej nawet nie mówię)?

 

Zmiany są nieuniknione choćby poprzez wpływ nowych pokoleń. Tak jak my chcieliśmy zmieniać świat będąc młodzi, tak młodzi teraz chcą zmieniać świat i w przyszłości również tak będzie. Taka jest kolej rzeczy. Każdy będzie chciał ulepszać ale i tak nikt nie spojrzy z perspektywy wszystkich bo przecież wszystkim i tak nie dogodzisz. Ale próby zawsze będą.

 

Dodatkowo im starsi jesteśmy tym bardziej boimy się zmian. W młodości kreujemy sobie nasze postrzeganie świata i staramy się tego trzymać uważając, że jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Gdy nadchodzą zmiany zaczynamy mieć wątpliwości a nawet się buntować. Nasze nabyte już doświadczenia powodują, że wolimy zostać we własnym światopoglądzie i z zasady odrzucić to co nowe.

 

Konflikt pokoleń zawsze był, jest i będzie. Zacząć można od spojrzenia na własną rodzinę, później na sąsiada i jeszcze dalej. Istotny chyba jest punkt obserwacyjny, bo jak to mawiał wybitny obserwator świata Ryszard Kapuściński:

 

'Z każdego miejsca na Ziemi świat wygląda inaczej'

 

Kurłłła... kiedyś to było... mówi samo za siebie. Następne pokolenie też będzie tak mówić tylko pewnie użyje innych słów. Mój 90-letni dziadek powtarza: 'Za moich czasów...'

 

P.S. Przynajmniej ja tak to widzę :). Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łapinski Nikt Ci nie chce nic wmawiać, ja tylko stwierdzam fakt, i myślę, że się ze mną zgodzisz w tym temacie ;)

 

Sam stwierdziłeś, że to bzdury i to jest prawda, mnie tylko wkurza fakt, że te bzdury są tak szeroko propagowane i utwierdzają Panie w ich błędnych przekonaniach co do mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemek1991 napisał:

Nikt Ci nie chce nic wmawiać, ja tylko stwierdzam fakt, i myślę, że się ze mną zgodzisz w tym temacie

Nie zgadzam się :)

A te kobiece dyrdymały ni jak nie mają się do rzeczywistości.
Jedyne co kobiety mogą zrobić to siać ten ferment, że faceci to pizdy.
A co im pozostało? Tzn tym kobietom? 
Chwytają się czego mogą żeby tylko dostać się do wyższych sfer.

Mogą sobie pomarzyć.
Lobby męskie jest zbyt silne. 
W polityce, w gospodarce, w literaturze, w nauce, w przemyśle.

AAAAAA kobiety niech sobie tam robią pazury, fryzury, tapety, gorsety, obiady, dzieciaki, tipsy, farbowanie włosów.
Jedyne co mogą to skrzeczyć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka miodu i łyżka gówna to BECZKA gówna.

Tak to dziala.

PS:

Lobby meskie ma zerowa sile oddzialywania w porownaniu ze stadem rozjuszonych samic.

Tyle k-wa wiem na 100%.

Gdyby bylo inaczej nie byliby obecnie wykastrowani z kazdego meskiego zachowania.

Nawet pieprzniecie piescia w stół jest toksyczne.

A nalezaloby pieprznac tak feministki zeby odbily sie od sciany z predkoscia swiatla.

Tak jednak sie nie zdarzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.