Skocz do zawartości

"Kobiety nie kochają - jesteście pewni?


Rekomendowane odpowiedzi

Post kieruję do Panów o poglądach takich jak @Ragnar1777 czy @EMKEJ. Bo słyszę to już któryś raz i nie wiem czy się śmiać czy płakać czy może potakiwać im z politowaniem :D

 

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie, bo taką właśnie miłością jest miłość do dziecka. A związku z tym podobną miłością często obdarza mężczyznę. To kobiety "kochają za mocno", to kobiety wybaczają zdrady, agresję, to one zakochują się w człowieku nie powłoce, to one zajmują się niedołężnymi rodzicami, kiedy ich bracia chcą ich odesłać do domu starców.

Jeśli kobieta nie potrafi kochać to nikt nie potrafi. 

Ale też chciałabym zadać pytanie jak definiujecie miłość czym ona dla Was jest i jak się objawia u Was, skoro jednocześnie głosicie, że każda kobieta jest taka sama i nie należy się zbyt angażować emocjonalnie? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 11
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fit Daria napisał:

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie, bo taką właśnie miłością jest miłość do dziecka

Moja najdroższa z najdroższych.
Powiedziałem, że nie potrafią kochać w domyśle chodzi o mężczyzn.
Nigdy nie powiedziałem, że nie kochają dzieci(własnych oczywiście tylko ze swojej krwi).
Ba, zdarzało mi się często wspomnieć, że dzieci są jedynymi istotami ludzkimi jakimi kobieta potrafi obdarzyć miłością.
Oczywiście tylko dlatego, że jest to jej część siebie, hehe czyli paradoksalnie wracamy do narcyzmu pań.

 

 

2 minuty temu, Fit Daria napisał:

A związku z tym podobną miłością często obdarza mężczyznę.

Panie nic nie dają za darmo i bezwarunkowo i to tym bardziej mężczyźnie.
Po to są shit testy.

 

 

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

To kobiety "kochają za mocno", to kobiety wybaczają zdrady, agresję, to one zakochują się w człowieku nie powłoce, to one zajmują się niedołężnymi rodzicami, kiedy ich bracia chcą ich odesłać do domu starców.

Po pierwsze "kochają" tylko samców alfa.
Gdy beta zdradzi czy po prostu człowiek bez siły i agresji - pańcia nigdy nie wybaczy, bo nie musi. Szybko znajdzie lepszego bolca.

Niedołężnymi? Kobiety?
Powiem ci coś.
Koleżanka mojej mamy i jej mama opiekowały się chorym ojcem, ale tylko dlatego, że ten człowiek wykazywał siłę, rozstawał po kątach i traktował je jak szmaty :) 
Ten człowiek był samcem alfa. Był ponoć dobry mężem i ojcem dopóki nie zachorował. Kobiety potrafią być wierne ale tylko samcom alfa.
A o kobietach chcących oddać rodziców do domu starców wspomniał @trop ;) 
Co prawda to nie byli rodzice pańci, ale jednak.

 

 

6 minut temu, Fit Daria napisał:

Ale też chciałabym zadać pytanie jak definiujecie miłość czym ona dla Was jest i jak się objawia u Was, skoro jednocześnie głosicie, że każda kobieta jest taka sama i nie należy się zbyt angażować emocjonalnie? 

Miłością można nazwać relację po 10 latach.
GDy budzisz się rano i nie odstrasza cię widok kobiety bez makijażu :) 
Gdy mimo wszystkich sprzeczności, kłótni potraficie dojść do porozumienia i wyciągnąć wnioski zamiast szukać gałęzi :) 
Gdy jesteście do siebie baaardzo podobni(przeciwieństwa się nie przyciągają).
Gdy oboje czerpiecie korzyści w związku.
Gdy oboje siebie podziwacie.
Oraz gdy masz świadomość, że ta osoba skoczy za tobą w ogień :) 
Gdy nie musisz testować i sprawdzać partnera :) 

Miłość nie pojawia się tak o.
Nie ma miłości od pierwszego wejrzenia :) 
 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłość może odczuwać ewentualnie mistyk/osoba oświecona. 

 

Kobieta odczuwa pożądanie do silnego mężczyzny. Ewentualnie przywiązanie po paru latach.

 

Do dziecka odczuwa instynkt macierzyński. Tak jak 80% zwierzęt. Uważasz np. że surykatka/ bóbr / dzika kaczka odczuwa miłość do swoich młodych? ? Matka musi dbać o młode za wszelką możliwą cenę. Biologia i tyle w temacie.

 

Wszystko kwestia chemii w naszym ciele, nic więcej. Tak samo jak my mężczyzni odczuwamy pociąg do ładnych kobiet + przywiązanie po jakimś czasie. 

 

Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa, do wszystkich i wszystkiego. Więc proszę nie mylmy tego z hormonami.

 

Jeżeli chcesz poczytać o miłości to polecam:

- bhagavad gite

- wykłady De Mello

- twórczość Swamiego Ramy 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fit Daria napisał:

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie, bo taką właśnie miłością jest miłość do dziecka. A związku z tym podobną miłością często obdarza mężczyznę.

Kobieta nigdy nie obdarza bezinteresowną (taką jak do dziecka) miłością mężczyznę. Notabene ta bezinteresowna miłość do dziecka jest również różna - mocniejsza do syna, do córki słabsza. To syn jest najważniejszym mężczyzną w życiu kobiety.

 

Kobieta może się zakochać w szkole średniej. Potem w wieku dojrzałym ta "miłość" jest tylko uwarunkowana tym co w zmiana za tą "miłość" facet może ofiarować - bezpieczeństwo fizyczne, psychiczne a głównie materialno - logistyczno - finansowe.

 

Nie ma miłości - są zależności. Resztę sobie kobiety jak i mężczyźni czasem tylko dośpiewują co by ładnie się nazywało lub wyglądało.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba @jaro670 pisał, że kobieta kocha zasoby faceta dzięki którym może wygodnie żyć. 

Mi wystarczy jak kobieta czuje do mnie szacunek, a wiadomo co należy zrobić żeby go zdobyć. 

Kocha, nie kocha, mam to w D, do niczego mi to nie potrzebne.

Brawa dla autorki za matrixowe wałkowanie. 

 

Edytowane przez IgorWilk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria Wiem, że to ty z kolejnego multikonta stworzyłaś sobie pulchniutkie alter-ego z problemami. No, ale skomentuję. Trzeba być kretynem i mieć tupet, żeby stwierdzić, że tylko kobieta kocha. To jakbym przy porodzie kobietę trzymał za rękę i mówił - no wiem kochanie jak się czujesz, rozumiem. Nie byłaś ani nie będziesz mężczyzną więc nie wiesz jak mężczyzna kocha. Wybaczanie zdrad to nie miłość a frajerstwo. Swoją drogą zdefiniuj słowo miłość. Możesz przytoczyć też kilka fragmentów poezji napisanej przez kobiety i traktujące o miłości. Christina Aguillera i Jennifer Lopez się nie liczą.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze raz powtórzę ulubioną sentencję mojej najdroższej FitDarianny :) :
Ja zawsze powtarzam, że kobieta nie wie co to honor, wdzięczność, przyzwoitość względem ex/partnera oraz przede wszystkim miłość.
Jedyne co to z tą przyzwoitością może być różnie, ale to tyczy tylko silnych samców, jak nie najsilniejszych(przykład z dziś w pracy - chuj, ale boski w łóżku, najlepszy, nikt go nie pobije) 

Tak wiem, kochasz to czytać, kotek ;) 

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, widzę, ze mamy chyba kolejny wątek mający na celu wywołanie gówno burzy. Ciekawe do jakich rozmiarów rozrośnie się tym razem i jaki będzie tu znowu pokaz nieumiejętności odpowiadania na argumenty drugiej strony, przekręcania wypowiedzi, ataków i oczywiście robienia z logiki wiadomo czego i kogo?

Wątek założony ze znakiem zapytania, a widzę już szanowna autorka raczyła sobie odpowiedzieć na własne pytanie, na dodatek w sposób jasno pokazujący, że pola do dyskusji tu nie ma. Po co więc szanowni Bracia odpisywać i wdawać się w jakiekolwiek polemiki, co już inne wątki pokazały, że jest bezsensowne. Nieważne, że wielu z nas przeżyło i doświadczyło co innego niż w początkowym poście, autorka przecież wie najlepiej.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocha podobna miłością, ale jakże inną. Gdzieś tu się przewinęło, albo na forum, albo w którejś z audycji. Kobiety kochają za coś, nie potrafią pokochać bezinteresownie, jak robią to mężczyźni. 

Miłość matki do dziecka czy miłość ojca do dziecka, to jest zupełnie inna miłość. 

Edytowane przez typiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kobiety potrafią kochać i to nie tylko dziecko, chociaż ja czasem "matkowałam"  swoim facetom, bo jestem z natury opiekuńcza, więc może coś w tym jest. :D  Myślę że nie powinno się nadużywać słowa "kocham", bo takie bezinteresownie i głębokie uczucie jednak rzadko się zdarza, ale ze 100% pewnością mogę powiedzieć po czasie, że raz coś takiego przeżyłam, chociaż wszyscy tutaj twierdzą, że to niemożliwe. :)

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie z tematu - tak, jesteśmy. 

 

Jeśli chodzi o obszerniejsze wyjaśnienie, dlaczego jesteśmy pewni to w ostatnim temacie w którym @Fit Dariapopiskiwałaś (bo merytoryczna dyskusja to to nie była) napisałem szerzej, odsyłam:

 

Zastanów się sama, co tu robisz, bo to naprawdę bezcelowe. Widzieliśmy "bezwarunkową miłość" kobiet wiele razy. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Fit Daria said:

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie, bo taką właśnie miłością jest miłość do dziecka

To prawda, i to jest jedyna miłość na którą kobietę stać (nie obrażając oczywiście). 

 

38 minutes ago, Fit Daria said:

A związku z tym podobną miłością często obdarza mężczyznę.

Na początku haj hormonalny nazywasz miłością. Ale gdy się kończy zaczynasz widzieć ,że nie wszystko jest takie świetne w partnerze. Zaczyna się pogarda, brak szacunku, dowalanie, testowanie. Nic takiego nie powinno mieć miejsca w miłości ,która akceptuje bezwarunkowo (czyli tak jak jest). Gdy partner kończy dawać emocje staje się "bezużyteczny" i zaczyna się poszukiwanie innego. Nie brzmi jak miłość, prawda? 

 

41 minutes ago, Fit Daria said:

To kobiety "kochają za mocno"

Emocje. Badbojów, alkoholików, gangsterów, morderców, psychopatów. 

 

43 minutes ago, Fit Daria said:

kobiety wybaczają zdrady, agresję

Znów, emocje. 

 

43 minutes ago, Fit Daria said:

to one zakochują się w człowieku nie powłoce

:lol:

 

43 minutes ago, Fit Daria said:

to one zajmują się niedołężnymi rodzicami, kiedy ich bracia chcą ich odesłać do domu starców

Rodziców w to bym nie mieszał, tutaj może pojawić się jakiś sentyment w połączeniu z poczuciem winy (przecież oni mnie wychowywali przez XX lat, jestem im coś winna itp.)

 

44 minutes ago, Fit Daria said:

Jeśli kobieta nie potrafi kochać to nikt nie potrafi

Wszystko albo nic, toksyczne myślenie. Można kochać ale SIEBIE. 

 

Jak już pisałem, kobiety kochają emocje. Nie napiszę nic odkrywczego ale one są jak baterie, akumulatory na emocje. Jak ich zabraknie (najlepiej tych negatywnych) są puste i szukają dalej. 

 

Ostatnio jestem w kontakcie z moją znajomą, którą znam z terapii. Znam jej sekrety ona zna moje. Jakiś czas temu była w związku z gościem. Koleś kręcił, kłamał, bzykał ją dobrze itp. Mówiła mi ,że go kocha, że to jest to, że teraz czuje ,że żyje, chce dziecka bla bla bla. No i koleś ją zostawił dla jakiejś kobietki ,której zrobił dziecko. Co owa Pani zrobiła, na spotkaniu ze mną zaczęła go oczerniać, że dzieciak, ,że nieodpowiedzialny, że nie wie co miała w głowie, że oglądał Dragon Balla (mówiła to z pogardą) . Więc jak to? Gdzie ta miłość, która była jeszcze x miesięcy temu? Przecież ona tak go kochała ,że jeździła do niego 12 godzin do DE. 

 

Do czego zmierzam. Mam wrażenie o ile nie pewność ,że słowo miłość stało się takim mało znaczącym słowem ,którego ludzie używają do określenia fajnych stanów odnośnie 2 osoby. A nie o to chodzi. Miłość najważniejsza to miłość do siebie. Do osoby, która zawsze będzie z Tobą i nie opuści Cię aż do śmierci (jak na ślubie hehe ;) )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, typiarz napisał:

Te glebokie I bezinteresowne uczucie zdarza się właśnie tylko i wyłącznie w stosunku do potomków. 

Tak, jak po porodzie nie utopi ich w beczce, wyrzuci w reklamówce na śmietnik, odda do okna życia albo odda do dziadków w cholerę bo dziecko przeskadza jej we wszystkim.  

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomko napisał:

Możesz przytoczyć też kilka fragmentów poezji napisanej przez kobiety i traktujące o miłości. 

Wyręcze autorkę.

"Łobuz kocha najbardziej"

Powtarzają jak mantrę, któraś to musiała napisać ale sławy się nie doczekała.

Dalsza część wiersza nieznana.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie, bo taką właśnie miłością jest miłość do dziecka. A związku z tym podobną miłością często obdarza mężczyznę. To kobiety "kochają za mocno", to kobiety wybaczają zdrady, agresję, to one zakochują się w człowieku nie powłoce, to one zajmują się niedołężnymi rodzicami, kiedy ich bracia chcą ich odesłać do domu starców.

Jeśli kobieta nie potrafi kochać to nikt nie potrafi. 

Ale też chciałabym zadać pytanie jak definiujecie miłość czym ona dla Was jest i jak się objawia u Was, skoro jednocześnie głosicie, że każda kobieta jest taka sama i nie należy się zbyt angażować emocjonalnie? 

 

 

 

Heh, miłość do dzieci jest uwarunkowana i przez to bezinteresowna - tyczy zarówno się to i kobiet i mężczyzn - takie mamy programowanie.

Co do mężczyzn, tu nie ma mowy o "kochaniu" a "kalkulowaniu" ;)

 

Da, kobiety wybaczają zdrady, agresję itd. oczywiście nie beciarzom a alfom ;)   Alfa uderzy w pysk podczas kłótni? Zdradzi z psiapsiółą? To przecież dowód na to jak bardzo kocha :D 

Coś takiego zrobiłby beciarz? A no to wtedy rozwód/rozstanie, za wszelką cenę zniszczenia mu życia - i tyle jeśli chodzi na temat tego kocha.. ehm, kalkulacji :D  

 

Co do zakochiwania się nie w powłoce, polecam kanał FACEandLMS - tam jest to świetnie wyłożone.

 

Co do zajmowania się biednymi, schorowanymi rodzicami :D  Jak to jest że gdy coś trzeba było pomóc dziadkom, ja z bratem zapierdalaliśmy (pomoc w remoncie, porządkach itd.) a siorka dżamprezowała wówczas a matka odpoczywała w domu na wolnym? Też mam kolejny przykład jak to kobita z mojej miejscowości, wykopała starszą do domu starców, mimo że ta nie chciała? Ten przykład podałaś strasznie zjebany, bo tu płeć nie ma nic do gadania.

 

Edytowane przez lxdead
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Kobieta jest jako jedyna potrafi kochać bezwarunkowo i bezinteresownie

 

giphy.gif

 

Mężczyzna jest jako jedyny potrafi podrapać się po jajach

 

 

Ps. Moje stwierdzenie jest znacznie bliższe prawdy, niż Twój cytat. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.