Skocz do zawartości

Przybranie masy ciała


Chciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

Mam pewien problem.

Otóz od zawsze byłem chudy. 

Siłownia co raz po 2-3 miesiączne cykle.

Głównym problemem są widoczne żebra oraz obojczyki.

Miesiąc temu poddałem się znowu podczas ponad półrocznego treningu 3-4 razy w tygodniu z planem oraz znajomym trenerem z siłowni, który dawał wskazówki oraz układał plan pod moje możliwośći.

Trening był typowo siłowy 2-3h dziennie po którym ledwo wracałem z domu.

Jeść jjem dużo. Czasami zdarza się zjesc 3-4 obiady dziennie. Mama i dziewczyna czasami sa w szoku ile ja potrafię zjeść, więcej niż dorosły chłop.

Micha pilnowana w ten sposób że nie trzymam planu tylko na bieżaco liczę i wedle tego dobierałem składniki. 

Waga przy której zaczynałem pół roku temu 62kg 172cm wzrostu wiek 22 lata.

Waga po półrocznym treningu 74kg.

Masa mięśniowa znacznie się zwiększyła a także siła. 

Lecz niestety żebra i obojczyki praktycznie nie znikneły.

I o ile teraz czuję się ok w towarzystwie bez koszulki, tak te żebra szczególnie nie dają spokoju. z lewej i prawej można policzyć 3 żebra.

Macie jakieś porady jak z tym zadziałać?

Przy takim treningu jak teraz to za 4-5 lat się zakryją.

Z góry dzięki za porady;)

Btw. Utrzymać sztywną michę, będzie cięzko, ze względu takiego ze w domu by mnie zabili że nie chcę jeść z Nimi. Tak samo dziewczyna że nie chcę Jej kolacji oraz innych smakołyków + studia w innym mieście dzienne, czyli tak zwane słoiki. Dlatego też liczyłem składniki na bieżąco. Gdy brakowało dorzucałem w innym posiłku który szykowałem sam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening 2-3h? 1,5h max.

12kg w pół roku to  mało? WTF?!

 

Za dużo marudzisz, napierdalaj i tyle. Zmiany ciała zachodzą w długim terminie. 

 

I co Ty się dupą przejmujesz? mi raz laska powiedziała "jak chcesz się spotykać z fit laską, to musisz dbać o moją michę", powiedź jej to samo, a jak ma problem to nara. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2-3h dziennie.

Najpierw 10-15min bieżni potem 15 min rozgrzewki 1-1.5h treningu efektywnego potem rozciąganie i znów bieżnia. 

Pozatym dolicz kolejki na siłowni i się schodzi.

Nie chodzi mi o to żeby wyglądać jak bóg, gdyż mieśnia nawet bez napinki są wyraźnie zarysowane.

I przypominam że mi nie chodzi o wagę o mięśnia tylko coś z tłuszczem żeby zakryć wystające kości.

Jak dla mnie mógłbym ważyc i te 68kg ale chciałbym żeby nie było widać tych kości.

BTW. Ostatni miesiąc się poddałem też z braku czasu związanego z rodziną, pracą i sesją.

W wakacje tylko pompki gdyż nie będzie gdzie ćwiczyć, a po wakacjach powrót na siłownię, ale chciałbym coś z tymi koścmi zrobić.

Edytowane przez Chciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mazel napisał:

Genetyki nie oszukasz, a jak chcesz zalać się tłuszczem to po co katujesz tą bieżnie po treningu? Ja dokładałem aeroby po treningu tylko w trakcie redukcji, a tak to tylko zwiększasz spalanie kalorii na których przecież Ci zależy.

Bo potrzebuję kondycji bardziej niż tego tłuszczu, ale mam nadzieję że ktoś miałby pomysł co z tym zrobić, ale jak nic się nie uda no to klops;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kalorii zjadasz wg swojego liczenia? Poza tym 12 kg w pół roku to dużo, zwłaszcza że jak Ci żebra nadal widać to znaczy że większość to masa mięśniowa a nie tłuszcz. Ile masy tracisz po pół roku nie ćwiczenia? W sumie utrzymywać masę czy szczupłą sylwetkę jest łatwiej niż robić postępy, więc przy niedużym nakładzie sił (treningów) powinno to nie schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samiec00sex w trakcie cyklu treningowego 3300- 4000 kcal

liczone ok 2-2.5g białka na kg ciała

6-7g na kg węgli

i ok 2g tłuszczu na kg.

ostatnie 2 miesiące 2-3 razy dziennie do posiłku dolewałem łyżkę stołową oliwy.

Tłuszczu na ciele mam bardzo mało.

A jak widać mimo bieżni i tak są duże przyrosty.

W trakcie postoju jak np teraz to 1700-2500 kcal gdyż nie czuję potrzeby na więcej no i apetytu nie ma jak w trakcie treningu. Na michę też nie zwracam uwagi. Jjem jak uważam.

Waga i mięśnia się utrzymają tak samo.

Edytowane przez Chciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę przytyć i zwiększyć masę, ale zasadniczo mi sie nie chce :P. Tzn. ćwiczę sobie w domu trochę, ale hujowa ekto-genetyka robi swoje. Przytyłem te 2 kg do 71 kg (czyli z 10 za mało mniej więcej). Podziwiam wszystkich ludzi którym się chce przewalać żelastwo :P. Też mam kości na wierzchu. Denerwujące ale pewnie łatwo tego sie nie pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek25 Nie mam zdjęć i nigdy nie robiłem, i nie miałem myśli robić, gdyż ćwiczę dla siebie, a nie żeby komuś rozsyłać, czy patrzeć na siebie i się zachwycać sobą, gdyż nie ma nad czym;)
Aż tak jak mówicie nie wyglądam, po prostu zarysowane, a zarazem lepiej od większości kolegów

Tak na szybko zdj problemu https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Cr~35mUYYrAbQqlyhhguHhZQou100~
@radeq na urządzeniu byłem 11.01.2018 i wynosiło 11.2%

Edytowane przez Chciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowy, 2-3h, na masę.... ten co to układał chudzielcowi musi zginąć.

 

Ćwiczysz 3 razy w tygodniu po ok. 40mim do 1h długie przerwy między seriami.

 

Poza tym leżysz i wpierdalasz wstajesz jak najmniej z łóżka.

 

Białko 2g\kg masy ciała

Węgle 4-6g\kgmc

Tłuszcz 1,2g\kgmc

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFloratorStosowałem ale 2/3 zalecanej jednorazowej dawki i tylko przed snem, gdyż w ciagu dnia jak spożyje to przez 5-6h nie mogę nic jeść, a jak spożyję przed snem to na następny dzień mam wilczy apetyt.

 

Czyli w sumie stosowane jako wspomagacz apetytu bardziej niż odżywka;)

Edytowane przez Chciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chciak

 

To dobrze. Moze dzieki temu masz przyrost 12 kg w 6 mies. 

 

Ja tez stosuje wieczorem po obiedzie i po silowni. Jak mialem mozliwosc to jadlem 2 dziennie. Jest to w sumie “bomba” z weglowodanow i bialka ktora dobije ci “deficyty” gdy np za malo zjadles w dzien.

 

Nie wyobrazam sobie mojego przerostu masy (mam naturalna niedowage i zbyt szybki metabolizm) bez tego specyfiku i regularnych cwiczen. Tez nie jadlem wg instrukcji, roznie bywalo ale zoladek sie rozciaga pamietaj.

 

Jedz to nadal. !!

 

Ja stosowalem firmy “Me..-R..x” Supreme Size Up. Domyslisz sie jaka bo nie moge tu pisac aby nie bylo reklamy niechcacy.

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wystającymi żebrami raczej nic nie zrobisz (taki układ kostny). Jedynie chyba zalanie tłuszczem pomoże lub gigantyczna masa.  Sam niestety męczę się z przytyciem. Na siłowni w dodatku schudłem a mój trening to godzinka FBW + w tym 10min bieżni i 5 na rozgrzewke, rozciąganie. Mam jakiś Isolate protein ale ciężko się to pije i często zapominam.

 

Edit. 

Pijecie z wodą? Codziennie czy tylko w dniu treningu?

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego kalkulatora:

 

https://kalkulatorkalorii.net/trening/88-180-silownia+srednio+intensywnie)/700#wynik

 

możesz wypalać w ciągu treningu 1500 kcal i później mieć przez 2-3 dni przyśpieszoną przemianę materii, czyli musisz spożywać nawet ponad 4000 kcal żeby zalewać się tłuszczem. Proponuję produkty mączne, pierogi, pyzy, bułki, pączki. Do tego oczywiście białko i warzywa, żeby witaminki były. Powinno coś przybyć. 

 

A tak na marginesie wagę masz optymalną, jeśli utyjesz możesz wyglądać nieproporcjonalnie, będziesz wydawał się niższy i brzydszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wkleić zdjęcie jak te obojczyki i żebra wyglądają bo nie mogę sobie wyobrazić w czym problem.

Chyba po prostu masz  taką genetykę i nic nie poradzisz.

Ćwiczyć 3-4 h dziennie to nie jest dobry pomysł. Wystąpi przetrenowanie i będziesz  notował stagnację i minimalne lub żadne przyrosty. 

Miałeś pół roku bonusu kiedy przyrosty są najszybsze gdy zaczyna się trening. Teraz już będzie mocno pod górkę.

Więc musisz mądrze trenować i regenerować organizm, trening co drugi dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.