Skocz do zawartości

"Większość zwierząt hodowlanych to kobiety"


Kespert

Rekomendowane odpowiedzi

5114dbfe516d099fe68c1dc6be79e0c2.png

 

Oryginalny link: http://roslinnastrona.pl/2018/06/19/dlaczego-feministki-powinny-walczyc-o-prawa-zwierzat/

 

Na początku chciałem umieścić tą informację w kategorii żartów; zresztą znalazłem ją właśnie na stronie z memami. Ale po zastanowieniu, jest to niemal idealna psychomanipulacja, przykład na sposób myślenia co niektórych osób, i także twarda statystyka ujęta w chwytliwy slogan. Bo rzeczywiście, w kategorii np zwierząt hodowanych na mleko, buhajów jest jedynie mały procent. Tym niemniej takie postawienie sprawy albo podwyższa status zwierząt i zrównuje go z ludzkim... albo panie feministki właśnie zrównały ludzi ze zwierzętami.

 

Jestem ciekaw jak ten artykuł odebrali inni - tym niemniej ze względu na potencjał tematu, zapraszam wyłącznie do kulturalnej dyskusji, która nie zaszkodzi forum. Co właściwie pomyśleliście jak pierwszy raz przeczytaliście ten tekst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest mem dla jaj. "Samice" zostały zamienione na "kobiety". Reszta, technicznie, powiedzmy się zgadza.

Nikt tego nie traktuje zbyt poważnie. To jest po prostu śmieszne na zasadzie kontrastu bądź porównania kury znoszącej jajka z kobietą. Technicznie jak najbardziej poprawne ale nawet bardziej wrażliwi tego nie będą brać zbyt poważnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.