Jump to content

Recommended Posts

Nie znam się, ale kupiłem auto za 1.000zł. Te auto było kupione od młodego gościa, a on kupił  je od starszego gościa co miał pełne zniżki i płacił za OC na rok 250zł.

Nikt z nas nie przerejestrował tego auta na siebie, czyli jeździliśmy na  tego Pana OC i teraz do tego gościa młodego przyszedł regres oc 1500zl .

Pytanie czy do mnie też przyjdzie? Ten młody gość miał auto 5 miesięcy a ja 3miesiące.  Dalej mam te auto i zaraz kończy się OC na nie i myślę co zrobić sprzedać auto czy zezłomować , aby nie płacić tego regresu bo po prostu nie mam kasy. Nawet na paliwo nie mam.

Też nie mam zniżek na OC.

Auto w PZU

Porady?

Edited by cojarobie
Link to post
Share on other sites

Często z OC bywa tak, że ludzie kupują polisę na dwie raty. Jeśli w między czasie auto jest sprzedane, gdy nie jest opłacona druga część polisa jest ważna na danych zasadach do połowy ważności umowy (opłacone pół roku). Po tym czasie nowy właściciel OC kupuje na siebie, taniej lub zwykle drożej, niezależnie ile płacił poprzedni właściciel. 

 

Brat ma dwie opcje, sprzedać choćby za 800zł albo poczekać do końca OC i zezłomować. 

 

Jeśli jednak nie będziesz nim jeździł, złomując od razu możesz odzyskać zaległe składki za np ostatni miesiąc, choć nie będzie to dużo z 250zł.

 

Osobiście bym sprzedał komuś teraz, póki jest jeszcze coś warte. Możesz wystawić bezpłatnie na gumtree czy sprzedajemy. Ew na olx, wpisując w kategorię "auta na części", w opisie dajesz tylko całość. Jak się nie sprzeda albo płacisz, albo kasacja. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.