Skocz do zawartości

Pomocy z OC Prawo


cojarobie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się, ale kupiłem auto za 1.000zł. Te auto było kupione od młodego gościa, a on kupił  je od starszego gościa co miał pełne zniżki i płacił za OC na rok 250zł.

Nikt z nas nie przerejestrował tego auta na siebie, czyli jeździliśmy na  tego Pana OC i teraz do tego gościa młodego przyszedł regres oc 1500zl .

Pytanie czy do mnie też przyjdzie? Ten młody gość miał auto 5 miesięcy a ja 3miesiące.  Dalej mam te auto i zaraz kończy się OC na nie i myślę co zrobić sprzedać auto czy zezłomować , aby nie płacić tego regresu bo po prostu nie mam kasy. Nawet na paliwo nie mam.

Też nie mam zniżek na OC.

Auto w PZU

Porady?

Edytowane przez cojarobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często z OC bywa tak, że ludzie kupują polisę na dwie raty. Jeśli w między czasie auto jest sprzedane, gdy nie jest opłacona druga część polisa jest ważna na danych zasadach do połowy ważności umowy (opłacone pół roku). Po tym czasie nowy właściciel OC kupuje na siebie, taniej lub zwykle drożej, niezależnie ile płacił poprzedni właściciel. 

 

Brat ma dwie opcje, sprzedać choćby za 800zł albo poczekać do końca OC i zezłomować. 

 

Jeśli jednak nie będziesz nim jeździł, złomując od razu możesz odzyskać zaległe składki za np ostatni miesiąc, choć nie będzie to dużo z 250zł.

 

Osobiście bym sprzedał komuś teraz, póki jest jeszcze coś warte. Możesz wystawić bezpłatnie na gumtree czy sprzedajemy. Ew na olx, wpisując w kategorię "auta na części", w opisie dajesz tylko całość. Jak się nie sprzeda albo płacisz, albo kasacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.