Skocz do zawartości

Mleko z mlekomatu - fejk czy lepsze niż sklepowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłam, rzekomo prosto od krowy niepasteryzowane, piję i nie czuję tej cudowności. Owszem ładniej pachnie, sklepowe od Piątnicy to po prostu śmierdzi, ale z mlekomatu w smaku troszkę nijakie jak woda z mlekiem, to tak powinno być czy na wsi prosto od krowy ma intensywny smak? Zobaczę, czy w ogóle zrobi się z tego zsiadłe. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno piłam mleko świeżo wydojone będące w szczelnym obiegu (nie ma kontaktu z włosami, powietrzem itp).

3,9% tłuszczu, temp. 3stopnie. - było przepyszne :)

Mleko tradycyjnie dojone na wsi ma kontakt z powietrzem itp. ...zapach/smak może być zniekształcony (kwestia czystości rąk, wymienia ). Jest smak intensywniejszy.

 

Co do mlekomatu - widocznie mleczko jest chrzczone;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłam ostatnio jakieś 4 lata temu z mlekomatu i byłam zadowolona, Czułam różnicę, bardzo mi smakowało. Miało ponad 4% tłuszczu. Jak dłużej poleżało to robiła się z niego pyszna maślanka. Ze sklepowego nigdy nie uzyska się takiej maślanki - jedyne co to kwaśnieje ale przy tym jest dość gorzkie ;) . 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dwa lata temu latem pijałem mleko takie prosto od krowy pijąc ciepłe to różnica jest w smaku zdecydowana. Ale jak można się nieźle pos...ć po takim mleku. Kwaśne się szybko robi jak postoi w cieple i jest świetne do młodych ziemniaczków, fasolki itp Z takiego pełnotłustego mleka powinno się osadzić ok 10% śmietany Choć kupując 0,5 ciężko coś zrobić z taką śmietaną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie do najbliższego mlekomatu jest za daleko, żeby z tego zrobić zwyczaj. Ale może jak będę się przymierzał do domowego zrobienia serów/twarogu to się wybiorę i kupię z 5L. Póki co opędzam się sklepowym mlekiem tzw. "świeżym" w butelkach. Jest niskopasteryzowane i dość smaczne. Też szybko się psuje. Ale nie próbowałem go na nic przetwarzać. Może mógłby ktoś z łatwym dostępem do "mlekomatowego" zrobić porównanie ze "świeżym"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rnext napisał:

Ale może jak będę się przymierzał do domowego zrobienia serów/twarogu to się wybiorę i kupię z 5L.

żeby zrobić klinkę białego to z 5L to takie minimum. Ja bym polecał, jeśli masz możliwość wyjechać za miasto i popytać na wsi i kupić od rolników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam regularnie mleko w mlekomacie (akurat był dość blisko), niestety mlekomat przenieśli i wróciłam do tzw. świeżego z lodówek.

Mleko kupowałam głównie dla córki, smakowałam parę razy, ale szczerze mówiąc nie czułam żadnego wyjątkowego smaku. Może gdybym na co dzień kupowała UHT to bym poczuła różnicę, nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.