Skocz do zawartości

Praca dla Sary.


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, PamMorrison napisał:

Jasne. Jak się jest pewnym, tego co chcesz robić. Polski do podstaw wystarczy i może zobaczyć, czy jej to odpowiada.

No ale ona mówi, że wiąże z tym przyszłość :) Uznałem zatem, że już liznęła lekko tematu. Jeśli jednak nie to okey, wtedy Polski może wystarczyć na kilka dni żeby zobaczyć co i jak, potem od razu w angielski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krugerrand napisał:

Oj znamy, znamy:D

No właśnie mam wątpliwości! 

 

@self-aware Bo to dwie różne sprawy, bloga na word pressie chce pisać rekrecyjnie, a przyszłość wiąże w tym frot-endem ( html, css, java script) i to oczywiście trzeba od razu po angielsku, bo raczej inaczej się nie da :D Bo język html jest tylko po angielsku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

 

Najbardziej widziałabym się w pisaniu jakiś felietonów, jak jeszcze z mojego kręgu zainteresowań to już w ogóle byłaby bomba, ale do tego trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. 

To chcesz pisać felietony czy programować?

Myślę, że wystarczy dobrze pisać, papierek(świadectwo) do tego nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria - Spoko ;) Po polsku też są materiały i jest ich całkiem sporo, ale pierwszy lepszy problem w pracy i będziesz musiała szukać po angielsku ;) Teraz idę w Wordpressa i mam nadzieję, że mi się to opłaci. Natomiast jesli Ty chcesz taki typowy front to zapewne głównie musisz cisnąć w JSa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fit Daria napisał:

Z zakresu licealnego zdecydowanie bardziej Polski, bo z tego byłam najbardziej obkuta, bo zdawałam rozszerzenie, moim pierwszym kierunkiem była polonistyka :D 

Powinnaś pisać wątki na bazie feminizmu i Twojej wizji. Może byś została nową " Kazmierą sztuką"

Chociaż byłabyś w opozycji do nas no ale znalazłabyś swoich zwolenników. Zacznij coś pisać bloga itp a nóż coś się uda :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PamMorrison napisał:

To chcesz pisać felietony czy programować?

Póki co felietony, bo to umiem i lubię robić.

Docelowo chce programować, bo z tego raczej jest dużo lepszy zarobek ;) 

 

@self-aware Tylko WP? Ty programowanie robisz jako coś dodatkowego czy główne zajęcie?

Mnie strasznie zależy na pracy zdalnej. Bo studia też zawaliłam, nie przez problemy intelektualne, bo do egzaminu się w godzinę potrafiłam przygotować i zdać na 4, ale właśnie z chodzeniem na zajęcia. 

 

@SzatanKrieger W końcu zacznę i będę się u Was reklamować :D 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria

Mi już wystarczy życia w błędzie na wieki. Życzę sobie iść prosto do celu, jak na razie nikt mi nie ukazał lepszych poglądów i stylu życia niż starosłowiańskie metody oraz po części MGTOW z którym się zgadzam. Ciężar, który odczułem znikł w ogromnej ilości, kiedy uznałem iż kobiety do szczęścia mi nie potrzeba, było to jak wyzwolenie z łańcuchów niewoli .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura, hurra!!! Niemcy zasłużenie nie wyszli z grupy ☺️

 

A tak co pobieżnie zaobserwowałam, to ta Sara czy Fit Daria i itd., to pewnie szycha z MOSAD? 

Ciekawe? Jakiś konkretny cel, czy dla zabicia czasu? Tego typu udzielanie się.

 

Przepraszam, ale tak się cieszę, że aż "bredzę" - Wybaczcie ☺️.  

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nefertiti napisał:

Ciekawe? Jakiś konkretny cel, czy dla zabicia czasu? Tego typu udzielanie się.

Ona jest dobrą osobą, tylko zniszczoną przez społeczeństwo i najbliższych - tak ja to odbieram.

Tutaj jest szansa na odzyskanie czegoś co jej ukradziono, przynajmniej ja to tak odczuwam. Nie ma sensu jej dokuczać, każdy atak to wołanie o pomoc tym bardziej tworzenie tysiąca konta. Z każdą chwilą, która ona tu siedzi komórka za komórką wchodzą w nią rzeczy o których tu mówimy, jestem przekonany iż przed wbiciem a teraz to jest już dziewczyną z innymi poglądami.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fit Daria napisał:

Tylko WP? Ty programowanie robisz jako coś dodatkowego czy główne zajęcie?

Mnie strasznie zależy na pracy zdalnej. Bo studia też zawaliłam, nie przez problemy intelektualne, bo do egzaminu się w godzinę potrafiłam przygotować i zdać na 4, ale właśnie z chodzeniem na zajęcia.

 

Główne zajęcie.

 

Marzę o pracy przez internet ;) Nienawidzę dojazdów do pracy i z powrotem, cenię swój czas. Dodatkowo chciałbym nie mieć bossa nad sobą... To po prostu najlepsze co można zrobić dla samego siebie. Nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc "tylko WP". Ogarnięcie tego całościowo i porządnie nie jest wcale takie "tylko". Mówię tutaj o porządnej nauce PHP, również OOP, pisaniu pluginów, porządnym, czystym kodzie, SEO itd. itp. W poprzedniej firmie pracowałem tylko na WP i szef, który siedzi w tym z 10 lat dalej uczy się nt. tego ciągle czegoś nowego. Ja osobiście ogarniam też dość dobrze JS (w kontekście fajerwerków na stronach, praca z DOM) i to może pomóc te strony jeszcze bardziej ulepszyć. Fajnie jest umieć zrobić prosty efekt i nie zaciągać do tego całej biblioteki. Ja chcę iść w tworzenie motywów po rozmowie z kolegą z forum bo sposób w jaki on zarabia jeest idealnie tym czego oczekuje od życia. Czyli siedzę w domu + to co robię może z czasem być dochodem pasywnym + ogólnie nauka Wordpressa na poziom baaaardzo dobry wymaga czasu, ale jak już ogarniesz to potem można się spokojnie douczać nowych, pojawiających się rzeczy. W przypadku typowego JSa to jest tak dynamicznie rozwijane, że musisz non stop czytać o nowościach, codziennie jakiś nowy framework czy inne cuda a ja nie chcę spędzić całego życia nad tym.

 

 Jedyny strach z WP jest taki, że ta opcja może minie za ileś lat, 5, 10, 15 (świat IT rozwija się bardzo dynamicznie) i wtedy będę w dupie, no ale takie ryzyko jest w każdym zawodzie. No i może do tego czasu dorobię się już kasy i zacznę inwestować też w inne źródła dochodu.

Edytowane przez self-aware
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Fit Daria said:

No właśnie takich komentarzy się spodziewałam. Ale jestem pod wrażeniem jestem, że jest ich tak mało. 

Propozycja wydawala mi sie warta uwagi jak dla dziewczyny bez wyksztalcenia, bez ambicji i bez wielkiej motywacji do pracy.

Edytowane przez Unhomme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

aaa to co innego, jak się na coś uprę to koniec. Szkoda tylko, że nie potrafię się uprzeć na takich rzeczach jak nauka czy ćwiczenia :D

Nie bądź taka skromna :D

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

I ostatnio nie zakładam nowych kont :P 

Cóż Saro, nikt nie jest doskonały :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, self-aware napisał:

Marzę o pracy przez internet ;) Nienawidzę dojazdów do pracy i z powrotem, cenię swój czas. Dodatkowo chciałbym nie mieć bossa nad sobą... To po prostu najlepsze co można zrobić dla samego siebie.

Z tym sie całkowicie zgadzam.

Nie miałam nic złego na myśli, wydaje mi się, ze WordPress daje mniej możliwości niż JS, no i JS jest bardziej uniwersalny. No, ale jak masz plan i lepiej się czujesz w WP to spoko ;) 

 

8 minut temu, Unhomme napisał:

Propozycja wydawala mi sie warta uwagi jak dla dziewczyny bez wyksztalcenia, bez ambicji i bez wielkiej motywacji do pracy.

Wykształcenie zdobywam, ambicję mam, jedynie z ostatnim mogę się z Tobą zgodzić ;)

Ale nic mnie więcej nie skłoni do pracy własnym ciałem, więc dzięki za propozycję. 

 

7 minut temu, Ksanti napisał:

aha jeszcze trochę i agentka kryptonim Sara stanie się meninistką

Z pewnością, macie to jak w banku :lol:

 

@Eleanor Póki co pobijam rekord jeśli chodzi o jedno konto bez bana na BS :D Aż się dziwię co się tym naszym Modom stało :D 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fit Daria napisał:

Nie miałam nic złego na myśli, wydaje mi się, ze WordPress daje mniej możliwości niż JS, no i JS jest bardziej uniwersalny. No, ale jak masz plan i lepiej się czujesz w WP to spoko ;) 

Teoretycznie tak bo ma miliard zastosowań. Natomiast wydaje mi się, że w przypadku WP łatwiej o pracę gdzie jesteś sama sobie szefem. Czy czuję się lepiej? W WP mam po prostu doświadczenie komercyjne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fit Daria napisał:
  • niefizyczną
  • dla introwertyczki
  • bez doświadczenia
  • bez języków obcych i prawa jazdy

Jeżeli masz status studenta, to zacisnąłbym zęby i poszukał pracy w sklepie, restauracji jako pomoc kuchenna, choć introwertyzm przeszkadza, bo co zrobisz jak klient będzie niesłusznie domagał się np. drugiego dania za darmo zacznie się wykłócać. Może posada kasjerki na jakimś skupie, np. złomu byłaby dobra. Przychodzą do niej goście z kwitami od pracowników, ile jakiego złomu dali, a ona uzupełnia dane do kwitów i wypłaca gotówkę. Oczywiście skupy są różne, jest sezon wakacyjny, to w skupach owoców/warzyw może być większy ruch. Może coś w banku jako kasjerka. Lub napisać książkę "50 Twarzy Greya" w realiach III RP, o biednej dziewczynie ze wsi, która przyjechała do małego miasteczka po pracę i "zdobyła" bad boya z PSL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krugerrand napisał:

Wyzbądź się ich. To pierwszy krok ku znalezieniu pracy, a następnie zawodowego spełnienia:)

Nie bardzo widzę związek między moją pracą, a tym, że Wy ani mnie nie znacie, ani nie rozumiecie :( 

 

@self-aware Rozumiem. Ja nie mam doświadczenia nigdzie, w zeszłym roku, na kongresie kobiet zainteresowałam się programowaniem ( jako branżą całkiem zdominowaną przez mężczyzn :P )  i trochę próbowałam javy, ale w końcu stanęło na front-endzie i w to chcę iść. A WP ogarniam głównie na potrzeby bloga. 

 

@Beckenbauer Aż się dziwię, że nic nie było o KFC, bo z Twoich poprzednich wypowiedzi zauważyłam jakąś fascynację tą restauracją :D A tak poważnie jak rzeczywiście byłabym pod bramką to bym myślała o zmywaku, ale mam nadzieję, że nigdy nie będę... To dla mnie zbyt duże upokorzenie :D 

 

A co do książki to tak, jest w planach, ale to kwestia kilku lat, a nie na już :D 

 

 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria - W tej branży bardzo wielu nice guy. Jak będziesz miała problem jakiś to rzucą się z obślinionym językiem na pomoc, widzę to po grupach na facebooku gdy jakaś kobieta pyta. Kolesie czasem nawet całe funkcje dla kobiet piszą. Zatem łatwo dasz radę (choć znajdą się kolesie, którzy uważają, że kobieta się do pracy tego typu nie nada i u nich pracy nie dostaniesz) :) Ponadto może i tu wejdą jakieś parytety, wywali się część mężczyzn i wprowadzi kobiety, więc i robota będzie prawie z automatu, chyba że chcesz coś swojego no to Cię to nie dotyczy.

 

Odnośnie języków, warto popróbować trochę tego, trochę tamtego. No ale skoro wybrałaś typowy Front, działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, self-aware napisał:

Choć znajdą się kolesie, którzy uważają, że kobieta się do pracy tego typu nie nada i u nich pracy nie dostaniesz)

Oczywiście, że znajdą. Miałam koleżankę, co starała się o staż ze SQL-u, powiedzieli jej, że u nich kobiety biorą tylko na testy. Czegoś takiego nie powinno być. Nie jestem za parytetami, ale nie dziwię się, że są takie pomysłu skoro występuję taki seksizm. Jest akcja, jest reakcja.

Nie chcecie parytetów? Walczcie z dyskryminacją.

 

Tak, chce swojego chcę robić strony. Idealnie by było gdyby dodatkowo by mi się udało grafikę ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.