Skocz do zawartości

Szybkie odkochanie (się)


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mamy wysyp nieszczęśliwie zakochanych, porzuconych i takie tam, wciąż brnących w bagno kolegów, braci itd.

Nie potrafią się chłopy otrząsnąć, nie potrafią zapomnieć, nie potrafią z tym żyć.

Też to kiedyś przerabiałem i znalazłem technikę, która mi pomogła. Jestem sceptyczny jeśli chodzi o NLP a stąd ona pochodzi ale ponieważ już nie miałem innej to postanowiłem sprawdzić czy to działa, mimo, że nie wierzyłem w skuteczność. I dalej bym nie wierzył gdyby nie to, że już za drugim, trzecim razem zaczęło coś trybić i postanowiłem kontynuować, żeby sprawdzić jak to pójdzie dalej i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony - dość szybko wyzbyłem się negatywnych uczuć i zacząłem odzyskiwać kontrolę nad zjawiskiem. Polecam dlatego, że mi pomogło i mam nadzieję, że innym też pomoże. W razie gdyby nie to proszę o wrażenia ale naukowe, po przebadaniu na sobie. Technika nie jest cudem, nie pomoże ci zapomnieć ale pomoże wyeliminować negatywne uczucia i myśli o niej i o sobie samym. Trzeba ćwiczyć regularnie, raz dziennie, i po tygodniu będzie efekt a po dwóch będzie podwójny. Tylko trzeba regularności. I nastawienia,

 

Uprzejmie proszę tylko podawać wrażenia z użytkowania.

 

Wyobraź sobie pustą przestrzeń, miejsce, w którym nic nie ma, miejsce przypominające czarną otchłań. Całkowita ciemność, w której nic się nie mieści. Teraz w tej wielkiej pustej przestrzeni wyobraź sobie domek. Mały domek bez okien z jednym wejściem i drzwiami prowadzącymi do jego wnętrza. Drzwi posiadają klamkę, która oczywiście je otwiera i zamyka odpowiednio. Wejdź do wnętrza domku i usiądź na krześle, które stoi na samym środku. Siedź tam przez chwilę i teraz zacznij...Patrz swoimi oczami na to, co się w tym domku dzieje.

 

Odtąd w tym domku umieszczasz każdy przedmiot związany z osobą, którą kochasz, umieszczasz w nim przedmioty, obrazy, prezenty, które jej dawałeś, ławkę, na której zawsze siedzieliście, niech leci muzyka, której razem słuchaliście. Niech w tym domku umieszczona zostanie każda myśl, każda rzecz, która jest związana z tą kobietą. Ty dalej siedzisz na krześle i obserwujesz jak te przedmioty się tam lokują, przemieszczają z jakiegoś miejsca z Twej pamięci i znajdują nowe miejsce w środku tego domku.

 

Teraz umieść w tym domku osobę, która kochasz... Za chwilę powiesz jej, że musisz się z nią rozstać, że zostawiasz ją tutaj i opuszczasz to miejsce raz na zawsze i nigdy tu nie wrócisz. Powiesz jej, że czasem myślami będziesz wracał do tego miejsca. Jednak nigdy nie pomyślisz o niej, lecz o domku, w którym ją zamkniesz. Niech wyzwoli się z Ciebie każde złe, negatywne czy pozytywne uczucie, które z nią jest związane. Patrz na drzwi i pomyśl, że gdy dotkniesz klamki, otworzysz drzwi, przez które przejdziesz - zniknie to wszystko, co tu zostawiłeś. Wiesz, że gdy otworzysz teraz te drzwi to wyruszysz w nieznany Ci świat. Świat, który wydaje się teraz pusty, lecz wiesz, że oddalając się od domku, świat zacznie nabierać kolorów. Miej cały czas świadomość, że zaraz opuścisz ten dom..

 

Poświęć kilkanaście minut na ulokowaniu każdego przedmiotu w tym domu pamiętając o tym, że dom ten zaraz opuścisz z własnej woli. Zacznij mieć świadomość, że gdy przejdziesz przez drzwi i je zamkniesz, te miejsca i obrazy na zawsze znikną, będziesz musiał o nich zapomnieć...

 

Gdy zrobiłeś już wszystko, co do Ciebie należało. Wstajesz zdecydowanie z potężną odwagą i z wielką siłą w kierunku drzwi, otwierasz je, przechodzisz i wreszcie zamykasz. Od teraz jesteś ciekawy, co znajduje się na poza tym wszystkim, co zamknąłeś w domku, jesteś ciekawy miejsca i świata gdzie teraz jest pusta przestrzeń. Powoli oddalasz się od tego domu i idziesz w nieznane. Gdy powracają negatywne myśli związane z tęsknotą odwracasz się i widzisz jak daleko dom znajduje się już od Ciebie. Im dalej idziesz, tym dom staje się coraz mniejszy, nie słyszysz już wydobywających się dźwięków z niego. Po czym dom całkowicie znika....i zaczynasz podróż w nieznany Ci świat…

 

Resztę uczyni Twoja podświadomość. Rezultat musi być taki, że teraz każda myśl o tej kobiecie przeniesiona zostaje, do wnętrza tego domku i tam, po jakimś czasie widzisz tylko sam dom. Zmuś się przez kilka dni do zamykania każdej myśli o niej, w tym domku. Tak działa ludzki umysł, gdy myślimy o konkretnej rzeczy, aktywują się odpowiednie obszary naszego umysłu. Tworząc odrębną rzecz w pustej przestrzeni, tworzymy aktywność nowego obszaru w naszym mózgu, jednocześnie, gdy umieszczamy w nim przedmioty, które wywołują jakąś aktywność przenosimy je do nowego rejonu, tam je zamykając.

 

 

 

PS. Jest to wzięte z programu firmy Intercube, która już najwyraźniej nie istnieje, znalazłem na blogu kopię tej techniki. Umieszczam w celu ocalenia od zapomnienia, bo angielskiej wersji tego wynalazku nie znalazłem a polska jak widać też jakby znikła.

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.