Skocz do zawartości

Tani, mały laptop do prostych zadań.


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

 Panowie, potrzebuję laptopa, który ogarnie sprawy typu Word, Excel, trochę pośmigam po necie i w zasadzie tyle. Żadnych gier, aplikacji, czysta praca na prostych programach. Chciałbym też, żeby był mały i poręczny, do 13 cali. Żaden 2w1.

 

 Czy laptop w stylu: 2gb ramu, proc Intel Atom/Pentium, grafika: Intel hd 400 ogarnie temat? 

 

Kiedyś kupiłem jakiegoś laptopa za 1200, (specyfikacja podobna do tej na górze) ale poinstalowałem na nim gierek i innych pierdół i po pół roku był praktycznie nie do użycia.

 

 Budżet do 1.300, no 1.500 to już naprawdę max.

 

 Rzucił mi się w oczy Acer aspire V5:

 

4gb ramu, proc: AMD c-70, grafika: AMD Radeon HD 6290. 

 

 Może coś takiego?

 

 Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele spełni Twe wymagania, Szukaj CPU i3 a może nawet i5. 4 gm ramu optymalnie będzie. Jak dasz radę to nawet 8.

W takiej kwocie świetne są polesingowe, nie wiem czy będzie Ci pasowało. Sam dorwałem biznesowego Della w okolicach tysiąca (Allegro). Dosłownie kilka lat temu, jak wchodził na rynek - chyba z 6 tyś kosztował.

Mały i poręczny to ultrabook.

Tego z Atomem, 2 gb ramu to odstaw. Koniecznie.

V5 jest ,,średni" (tzn po środku) tego co możesz mieć. Nie najgorszy nie najlepszy w tym budżecie.

 

Aaa i dodaj do niego SSD - nawet 128 gb (okolice 200-300 zł). Wzrost szybkości + 170%

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do zastosowań które wymieniłeś, proponuję nowy sprzęt na gwarancji z jak najlepszym procesorem, i3 czy i5 w zakładanym budżecie.

Ale z:

Z minimalną ilością ram (min. 4gb), ale z 2 gniazdami na płycie.

Ze zwykłym talerzowym HDD, w przyszłości sobie wymienisz na większy czy SSD.

 

Prawda jest taka, że pamięć czy dysk możesz wymienić/dodać bez specjalnych umiejętności, zwykle są dedykowane otwory na spodzie laptopa, by go w prosty sposób rozbudować/ulepszyć.

 

@OdważnyZdobywca @rycerz76 @Perun Panowie, autor wątku zastanawia się nad |AMD c-70| to już wskazuje że nie jest na czasie z "tematem". Z tymi pofirmowymi różnie bywa, sektory na dyskach uszkodzone, partycje ukryte, klucze na bios. Niech lepiej kupi gotowca nowego, którego odpali, poda imię i tyle.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań poszukałbym poleasingowego laptopa biznesowego - np. Lenovo Thinkpad z pancerną obudową.

Do 1500 zł to kupisz na lajcie z przynajmniej 8GB RAM, procesorem i5 i dyskiem SSD. Kumplowi takiego dzisiaj doradziłem, tylko 14 cali - 888 zł na allegro.

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?order=qd&offerTypeBuyNow=1&price_to=1500&price_from=1300&wielkosc-matrycy=12" - 12.9"

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, t0rek napisał:

np. Lenovo Thinkpad z pancerną obudową.

Potwierdzam, do tej pory czasami siedzę na X201 z i5-520m i 6gb, i śmiało mogę polecić, ale trzeba uważać bo thinkpady miewają duże przebiegi, coś jak passat w tdi.

Za 1500 można kupić całkiem świeży. Za 1/3 tej kwoty niebawem biorę X220. 

Krąży opinia, że z roku na rok seria ThinkPad staje się mniej pancerna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam Panasonic CF-19 - polisingowy na Core Duo z 4gb ramu i dyskiem SSD 120 GB to wydatek rzędu 1200-1400 zł,  dotykowy ekran, wbudowany modem GSM, obrotowy dotykowy ekran i magnezowa obudowa, laptop cichy z pasywnym chłodzeniem i wodoszczelny, wytrzymuje przy zamknieh klapie najechanie Skoda Fabia.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że korzystałem z Nokia Bootklet 3g i był wręcz genialny ale to już było lata temu. 10 cali, intel Atom, windows 7 starter, 120 gb dysku, intel GMA 500, 1gb ram. Najbardziej ceniłem go za długi czas trzymania baterii. Cena obecnie to 200-300 zł .  Wady: stary (wiadomo Nokia) i o grach można pomarzyć (chodź śmigałem ostro w sapera i warcaby windowsowe po całych nocach). Tak wspominam tylko jakbyś myślał o czymś naprawde tanim.
NOKIA BOOKLET 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest "poniemiecki" musiałem spolszczyć klawiaturę naklejkami, na wyświetlaczu oryginalna poliwęglanowa osłona brak rys - stan bardzo dobry, wszystkie zaślepki w komplecie wygląda jak nowy - ma dwie małe ryski na obudowie. Pomimo noszenia bez etui nic się nie dzieje, spadł mi że stołu że dwa razy nawet śladu nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potrzebuje doradzić komuś zakup laptopa. Max 1500 zł, nowy z Win 10, 15 cali. Użytkowanie raczej w domu przez kobietę ale tylko do całego pakietu Office, poczta, YouTube, internet itp. 

W co bardziej iść? Lepszy procesor czy więcej RAM - 4 GB da jeszcze radę czy brać już 8 GB.

 

 

@Mosze Red jak kupowałem kiedyś mi doradził (dziękuję) i laptop do tej pory sprawuje się znakomicie jak na moje potrzeby.

 

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Dziękuję. Ja po wejściu na ceneo zgłupiałem od tej ilości sprzętu.

Ten pierwszy HP bardzo fajny i parametry ok chyba - ale możliwe, że jestem w tyle z tym co jest na czasie teraz w sprzęcie.

Koleżanka ma skromny budżet - no chyba, że jej dołożę ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny tani laptop nigdy nie będzie dupy urywał, ale akurat ten HP ma bardzo rozsądną konfigurację w tym przedziale cenowym, 4 wątkowy procesor, SSD, 8 giga RAM. 

 

Do normalnego poza growego/ specjalistycznego użytkowania spokojnie wystarczy.

 

Jak ktoś korzysta tylko z pakietu office, używa kompa do YT, social media, maila i tym podobnych to spokojnie starczy.

 

Ja bym mimo wszystko celował w tego z 3 linka, parametry podobne (ciut większy SSD) ale Fujitsu jest lepiej wykonany czytaj lepsze tworzywo użyte do wykonania obudowy, większa trwałość klawiszy itp.

 

HP prawdopodobnie zacznie się sypać po jakichś 3 latach, a to zasilacz padnie, a to jakiś klawisz przestanie kontaktować, a to martwy pixel na ekranie, a to luźne zawiasy i matrycy nie można ustawić jak się chce i trzeba będzie do niego dokładać na drobne naprawy, tu stówka wtopiona, tam stówka wtopiona na naprawę, w Fujitsu takie rzeczy się rzadziej zdarzają. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mosze Red napisał:

HP prawdopodobnie zacznie się sypać po jakichś 3 latach, (....) Fujitsu takie rzeczy się rzadziej zdarzają. 

To niestety tylko radosna opowieść z drzewa sandałowego. Nie należy dokonywać automatycznej projekcji swoich doświadczeń z daną marką na inne jej produkty. A przynajmniej nie w świecie podproducentów/podwykonawców/poddostawców jakim jest świat produkcji komputerów. To klasyczny błąd. Ergo, BS z tym Fujikiem, znanym też obecnie jako "pakiet kontrolny 51% w dziale PC ma Lenovo i robi produkcję i R&D".

Wszystko się psuje  i wszystko potrafi być zawodne.

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bierzecie pod uwagę laptopy używane, poleasingowe?

 

Wiem, że nowy to nowy, ale na komputery w twoim budżecie to po prostu szkoda pieniędzy. Jakby on kosztował te 60-70% ceny detalicznej, to nie ma sprawy. Można brać.

Dlaczego o tym piszę? Bo za kwotę ok 1200zł można kupić laptopa używanego, biznesowego, z jeszcze lepszych materiałów, z roczną gwarancją, z parametrami podobnymi do drugiego Fujtsu, którego podał @Mosze Red.

 

Jeszcze kwestia systemu. Windows 10 to taki system, że jak trafisz to będzie działał dobrze, jak nie trafisz to będziesz kurwiał na czym świat stoi. Od czego to zależy czy trafisz? A ch.. wie!. Znam kilka przypadków wykrzaczenia systemu po aktualizacji i niestety nic nie pomagało. System przy starcie pokazywał Bluescreen z kodem błędu QR i się resetował. W jednym przypadku znalazłem rozwiązanie po kilku godzinach, w drugim powiedziałem znajomemu, żeby zainstalował sobie siódemkę i będzie miał spokój.

 

Do poczytania najnowsze znalezisko z wykopu:

https://www.wykop.pl/link/5130225/microsoft-myslal-co-by-tu-zepsuc-w-windowsie-10-padlo-na-menu-start-dzwiek/

 

Pytałeś na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa do biura. Moje dwa typy:

-na matrycę (ma być matowa, najlepiej żeby nie męczyła wzroku, i żadnych 1366x768 pikseli, bo przy arkuszu kalkulacyjnym taka rozdzielczość to gówno nie obszar roboczy)

- klawiatura (wygodna, dobrze gdyby był blok alfanumeryczny obok)

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.