Skocz do zawartości

Podstawy ludzkiej natury- źródła wiedzy


Ali

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Bracia, dzisiaj chciałbym Was o coś zapytać. Mianowicie od jakiegoś czasu, z tylu głowy chodzi mi pewna mysl. Skoro kobietami rządzą naturalne instynkty to musi być tak również z ogółem jako z ludzmi(wiem Ameryki nie odkryłem). Generalnie ludzie z grubsza są egoistyczni, leniwi i narcystyczni. Jednak to są bardzo szczątkowe informacje. I tu pojawia się pytanie. Czy macie jakieś źródła z , których mógłbym czerpać wiedzę odnośnie podstaw ludzkiej natury? Niby nie powinno się wszystkich wrzucać do jednego wora , jednak człowiek jest człowiekiem i ma swoje odruchy. Chciałbym je poznać abym mógł wiedzieć czego się spodziewać po ludziach bym nie był zaskoczony , jakimś „dziwnym” zachowaniem. Znacie jakieś ksiazki,artykuły, kanały na u2b czy cokolwiek co zgłębia powyższy temat?  Oczywiście zalet tych fundamentów nie muszę wymieniać bo, wydają się być one oczywiste. Jeśli temat był poruszany na forum przepraszam i proszę o skasowanie go. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci choćby film Sama Peckinpaha "Nędzny psy". 

 

Tam jest m.in. ciekawie pokazana natura kobiet. Więcej na razie nie zdradzę. 

Tytuł filmu został zaczerpnięty z pism chińskiego filozofa Lao-Tzu, który pisał: "Niebo i Ziemia nie są ludzkie i traktują ludzi jak nędzne psy". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.