Skocz do zawartości

Mapy hydrogeologiczne - budowa studni.


Rekomendowane odpowiedzi

   Ostatnim czasem chodzi mi po głowie pomysł wybudowania studni na mojej działce, ale nie mam pojęcia na jakiej, lub czy w ogóle występują u mnie w okolicy wody podskórne. Bo może są, ale 70m pod ziemią, a mnożąc to przez 300zeta/m wychodzi mała fortuna, żeby się dokopać. Chodzę więc jak głupi od dwóch dni po całym internecie i nie jestem wstanie znaleźć sensownych map hydrogeologicznych, lub też jakichkolwiek innych. Ktoś mądry może wie, gdzie znaleźć takie informacje, bo widziałem na kilku stronach, że dostęp do takich map jest płatny... Może ktoś mądrzejszy wie, gdzie znaleźć takie mapy/informacje, a może od razu lepiej zadzwonić do urzędu gminy i się dowiedzieć co i jak? 

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
On 6/29/2018 at 5:38 PM, Gromisek said:

może od razu lepiej zadzwonić do urzędu gminy i się dowiedzieć co i jak?

Lepiej do firmy, która robi odwierty. Oni wstępnie szacują czy jest ciek i na jakiej głębokości. Samo zbadanie działki nie jest drogie.

 

On 6/29/2018 at 9:18 PM, JoeBlue said:

Ty sie martw jak zdobyc 2000 pln.

To chyba przy założeniu, że woda będzie na głębokości 5-6m, ale to i tak wyjdzie drożej, bo trzeba kupić pompę itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można rozejrzeć się po złomowiskach i z kilku wyrzuconych zrobić nową,

Po co zaraz kupować?

 

Wywiercić studnię też samemu można.

Nie tak dobierali się do ropy?

Patrz film "Tu się poleje krew".

Albo po prostu spytaj starych chłopów co pamiętają czasy gdy kopało się studnie samemu.

Szpadlami rzecz jasna.

PS:

Ja WIDZIAŁEM jak to się robi.

 

Woda albo jest do tej głębokości albo bawisz się w wykopy głębinowe a to się robi górnictwo, o ile wiem to od 30+ metrów, pozwolenia zupelnie innego rodzaju itp.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poszukać różdżkami, można zrobić samemu z drutu lub kupić gotowe. Łatwo się nauczyć, może instruktarz czy filmik w necie wystarczy. Mnie wujek meliorant pokazał o co chodzi o od razu złapałem. Także mogę szukać wody, do jakich głębokości to działa to nie wiem.  Ale nie wiele kosztuje. Nie znajdziesz będziesz szukał firmy 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał pan powiedział ile by to kosztowało (nie, aż tak dużo jak myślałem), ale tak jak braci pisali zostało jeszcze pompy kupić i inne pierdoły. Także projekt przesunięty na następne lata, bo na razie mam inne koszta i działeczkę będę dostosowywał pod zamieszkanie/dłuższe mieszkanie wiosna/lato w kolejnych latach. Dziękuje barciom za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.