Skocz do zawartości

Pływanie, a budowa sylwetki.


gryczany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was Bracia, chciałbym się dowiedzieć od was czy pływanie, bieganie, przysiady, pompki, brzuszki i podciąganie na drążku może pozwolić mi zbudować i wyrzeźbić ładną sylwetkę?
Nie będę ukrywał, że nie mogę chodzić na siłownię i dźwigać żelastwa z powodu złej kondycji wzroku. 

Podczas badań lekarskich w pracy stwierdzili, że prawdopodobnie mogę chorować na jaskrę mimo tak młodego wieku, ale po dokładniejszych badaniach mam wyniki dobre, lecz powinienem zapomnieć o dźwiganiu ciężkich przedmiotów. 

Nie chcę siedzieć w domu z piwem przed komputerem, gdyż to byłaby kara dla mnie.

Od zawsze lubiłem sport i starałem się biegać i pływać. 

Oczywiście standardowo wprowadzę wraz z rozpoczęciem treningów dietę, w której wyeliminuję jedzenie śmieciowe i alkohol.
Chciałbym poznać opinię kogoś kto jest w temacie.
(Dla ułatwienia jestem bardzo szczupłej budowy ciała, więc nie chodzi mi tutaj o zrzucenie zbędnych kilogramów, tylko o poprawę sylwetki) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zawsze chciałem umieć pływać...

 

54 minuty temu, gryczany napisał:

pozwolić mi zbudować i wyrzeźbić ładną sylwetkę?

Tak i nawet się nie zastawiaj, tylko bierz się od razu.

Edytowane przez Johnsons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gryczany napisał:

Nie ukrywam, że chciałbym przytyć parę kilogramów. 
Na 174 wzrostu ważę 58 kg, więc jestem bardzo szczupły.
Nie chcę wyglądać jak napakowany kulturysta, tylko jak na poniższym zdjęciu. :)

Z tym zestawem co napisałeś można wyglądać dużo lepiej, tylko pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze będzie Ci mało. Ja jak zacząłem ćwiczyć ważyłem 66kg. Mówiłem że jak będę ważył 75 to już będę fajnie wyglądał i wystarczy. Później było 80kg i tak do 90 i nadal jest mało :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1992 napisał:

Z tym zestawem co napisałeś można wyglądać dużo lepiej, tylko pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze będzie Ci mało. Ja jak zacząłem ćwiczyć ważyłem 66kg. Mówiłem że jak będę ważył 75 to już będę fajnie wyglądał i wystarczy. Później było 80kg i tak do 90 i nadal jest mało :)

Za pewnie urośnie, ale przy moim ryzyku zachorowania na jaskrę raczej powstrzymam się od dźwigania ciężarów. 
Interesowałem się tematem kalisteniki, lecz nie umiem ocenić na ile mógłbym sobie pozwolić wykonując solidny trening. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gryczany napisał:

Za pewnie urośnie, ale przy moim ryzyku zachorowania na jaskrę raczej powstrzymam się od dźwigania ciężarów. 
Interesowałem się tematem kalisteniki, lecz nie umiem ocenić na ile mógłbym sobie pozwolić wykonując solidny trening. ;)

Ciężko powiedzieć, myślę, że to już powinien ocenić lekarz, żeby sobie nie zrobić krzywdy. Z tego co wiem kalistenika tj. stanie na rękach, pompki na poręczach itd. też są dosyć obciążające

Edytowane przez adam1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego właśnie założyłem temat odnośnie samego pływania, pompek, przysiadów i innych ćwiczeń bez wykorzystywania sprzętu i jakie mógłbym efekty uzyskać z tego. :)
Lekarz mi zabronił kategorycznie ćwiczyć z obciążeniami, lecz co do reszty ćwiczeń stwierdził, że sam mam ocenić kiedy odczuwam że ciśnienie w oczach się mi podnosi. :)
A nie ukrywam, że praca którą w przyszłości będę wykonywał może utrudnić mi przeprowadzenie treningu ze sprzętem i taka forma aktywności odpowiadałaby mi bardzo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Johnsons said:

Kurcze, zawsze chciałem umieć pływać...

A probowales sie nauczyc?

To proste, jedyne co trzeba to pozbyc sie strachu przed woda.

Jak to zrobic?

Leziesz do wody do piersi, kucasz, rzecz jasna oczy otwarte, siedzisz poki ci nie zabraknie powietrza.

Powtorzyc 1000 razy.

 

Zeby plywac wystarczy polozyc sie na plecach i leciutko machac nogami.

Jedyna rzecz - bez paniki, masz sie poddawac wodzie, byc jak meduza.

Niestety wiem ze lęk przed wodą paralizuje ludzi i tu sie konczy nauka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryczany wiem ,ze to meczaca moze byc swiadomosc ale... odpusc sobie.Z tego co pamietam jaskra objawia sie wyzszym cisnieniem w oku prawda? A podczas jakiegokolwiek wysilku zwiekszasz te cisnienie co rowna sie "wspieranie" choroby. Ja tez jak sie dowiedzialem o skoliozie musialem zaniechac cwiczen na silowni gdyz nie moge obciazac kregoslupa osiowo czyli wiele cwiczen odpada na start. 

Pochodzilem po roznych specjalistach i okazalo sie ,ze moge cwiczyc ale wlasnie kalistenike (z umiarem). Troszke podupadlem na duchu wtedy pamietam. Moja rada dla Ciebie

Pozbieraj troche pieniedzy, przejdz sie po okulistach prywatnie i powiedz im o swoich zamiarach. Nie rob nic na wlasna reke bo w bardzo szybkim czasie mozesz sobie zniszczyc wzrok jedynie po to by suma sumarum zaliczac dupeczky(no nie wmowicie mi,ze to nie jest przyczyna zrodlowa dbania o siebie). Najpierw pozbieraj RZETELNE informacje a potem zdecyduj czy powinieneś to robić czy nie. Całe życie przed Tobą szkoda było by je zmarnować już teraz. Pozdrawiam Cie ciepło :)))

 

zeby dac Ci porownanie jak to dziala u Ciebie wyglada to tak jakbys mial raka pluc a przy tym palil, czyli kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem, ale to jest tylko moje zdanie to chodził bym na basen i na siłownię ale nie podnosił dużych ciężarów tylko trenował delikatnie na maszynach i ewentualnie hantlami. Pompki czy ćwiczenia w dużym pochyleniu ciała tj. w przypadku kalisteniki na pewno zwiększają ciśnienie w czaszce, ale to jest moje zdanie i nie jestem lekarzem ani nawet trenerem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gryczany napisał:

czy pływanie, bieganie, przysiady, pompki, brzuszki i podciąganie na drążku może pozwolić mi zbudować i wyrzeźbić ładną sylwetkę?

Wyrzeźbić - tak. Zbudować - nie. Nie spowodujesz tym rodzajem treningu żadnych sytuacji stresowych dla organizmu, aby mógł adaptować się, zwiększając swoją masę ciała do podołania kolejnym wyzwaniom.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JoeBlue napisał:

bez paniki,

Tiaa..

 

Kiedyś trzeba będzie spróbować.

 

Kolejne wyzwanie do zaliczenia.

 

Edit.

Tzn. nie to żebym bał się wody czy coś, tylko świadomość, że pod nogami nic nie ma, a ja się nie umiem utrzymać na wodzie - no to jest to

Edytowane przez Johnsons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ali Nie mam stwierdzonej jednoznacznie jaskry, ciągle jestem badany pod jej kątem.
Tydzień temu na badaniach (chodzę do prywatnej polikliniki gdzie mógłbym mieć zrobiony zabieg na jaskrę) wyszło, że moje wyniki są bez zmian, tj. prawidłowe pole wiedzenia, dno oka bez zmian, prawidłowe ciśnienie w prawym i lewym oku (miałem robione dobowe badanie ciśnienia oka i ani razu nie miałem ciśnienia ponad normę).

Jeżeli moje wyniki badań się powtórzą na kolejnych kontrolnych wizytach, to prawdopodobnie stwierdzą u mnie "taki typ urody", co z resztą na badaniach okresowych w pracy sam okulista mi stwierdził. 
Lekarka powiedziała, że nie powinienem dźwigać ciężarów, ale co do reszty ćwiczeń sam po sobie mam ocenić czy odczuwam podczas ćwiczeń wzrastające ciśnienie w oku. ;)

Nie chciałbym nic nie robić, gdyż to spowodowało by że zapewne w przyszłości się roztyję. ;> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dx51 napisał:

Wyrzeźbić - tak. Zbudować - nie. Nie spowodujesz tym rodzajem treningu żadnych sytuacji stresowych dla organizmu, aby mógł adaptować się, zwiększając swoją masę ciała do podołania kolejnym wyzwaniom.

 

Z tym się nie do końca zgodzę. Na początku, (myślę, że przez około pół roku) taki trening będzie szokiem dla organizmu. Jakieś 5-10 kg mięśni zbuduje jeśli wcześniej nie ćwiczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1992 napisał:

Z tym się nie do końca zgodzę. Na początku, (myślę, że przez około pół roku) taki trening będzie szokiem dla organizmu. Jakieś 5-10 kg mięśni zbuduje jeśli wcześniej nie ćwiczył

Owszem, jednak tak jak wspomniałem, organizm jest tak sprytnym mechanizmem, że zaadaptuje się tylko tyle, ile środowisko w jakim się jego użytkownik raczy go atakować zewnętrznymi bodźcami. Starasz się dźwigać więcej, ciało ci to zapewni, ale trzeba je zmuszać do tego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dx51 napisał:

Owszem, jednak tak jak wspomniałem, organizm jest tak sprytnym mechanizmem, że zaadaptuje się tylko tyle, ile środowisko w jakim się jego użytkownik raczy go atakować zewnętrznymi bodźcami. Starasz się dźwigać więcej, ciało ci to zapewni, ale trzeba je zmuszać do tego. 

Dokładnie, trochę ciało urośnie ale później bez progresji zatrzyma się w miejscu i ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.