Skocz do zawartości

Pływanie, a budowa sylwetki.


gryczany

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, gryczany napisał:

Jestem świadom tego. 
Nawet jeśli wyłącznie bym biegał i pływał mogę jakąś sylwetkę zbudować? 

 

Biagnie I pływanie ro masz wieczne cardio, więc nie urosniesz. Jedyne co to się wyrzezbic możesz. Jesteś chudy, to szybko pójdzie. Z reszta popatrz na biegaczy czy pływaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, typiarz napisał:

Biagnie I pływanie ro masz wieczne cardio, więc nie urosniesz. Jedyne co to się wyrzezbic możesz. Jesteś chudy, to szybko pójdzie. Z reszta popatrz na biegaczy czy pływaków. 

Właśnie o taką sylwetkę mi chodzi. :)
Nie chcę być napakowany jak już w poprzednim poście wspomniałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok powinien być dla Ciebie priorytetowy, ja bym się wstrzymał z jakimikolwiek ćwiczeniami do zakończenia badań. Sylwetkę jak się już upewnisz co do stanu zdrowia zrobisz zawsze, natomiast jeżeli pogorszy Ci się wzrok- możesz go już nie odratować. Nawet minimalne ryzyko nie jest warte by je podejmować przy konsekwencjach jakie może Ci to przynieść. Dmuchaj na zimne i wstrzymaj się aż lekarze będą pewni co do Twojego stanu zdrowia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, gryczany said:

Nie chcę być napakowany jak już w poprzednim poście wspomniałem. ;)

Pływanie jest najlepsze na konkretną, męską sylwetkę. W dodatku pływacy bardzo się podobają kobietom. To taka postura szerokie ramiona, duża klata, mocne ręce, mała dupa, umięsnione łydki. Baby to lubią.
Pływam od zawsze. To naprawdę dobra sprawa dla mężczyzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Johnsons said:

Tzn. nie to żebym bał się wody czy coś, tylko świadomość, że pod nogami nic nie ma, a ja się nie umiem utrzymać na wodzie - no to jest to

Pod tym wzgledem boisz sie, kazdy sie boi procz niemowlakow, to lęk atawistyczny.

 

Wiesz moze albo i nie.

Cialo ludzkie SAMO utrzymuje sie na wodzie, odrobina ciala jest na wierzchu bo jest lzejsze od wody.

Rzecz w tym zeby tym co jest na wierzchu byl nos (usta masz zamkniete) a nie dupa.

Masz byc jak meduza, fala ją przewija i buja, jest jak galareta, ty tez masz tak dawac unosic sie wodzie.

 

Wiecej madrosci ci nie przekaze.

Zacznij od kucania, z głowa pod woda, poczuj jak cie woda unosi, trzymaj sie czegos lekko zebys mogl sie wyciagnac gdy zlapiesz stracha.

Scisnij nos rekami i poloz sie na dnie.

OSWOJENIE sie - slowo klucz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Granatowy napisał:

Wzrok powinien być dla Ciebie priorytetowy, ja bym się wstrzymał z jakimikolwiek ćwiczeniami do zakończenia badań.

Wzrok jest dla mnie priorytetowy, dlatego zmieniłem pracę na taką gdzie nie wykonuję żadnej pracy fizycznej. 
Dbam o oczy biorąc witaminy i odpowiednie suplementy (chroniące układ nerwu wzrokowego - który jak wiadomo wysokie ciśnienie niszczy ) i nie dźwigam czegokolwiek co czuję sam po sobie że w głowie mi ciśnienie podnosi.
Doinformowałem się u paru okulistów, że pływanie nie powinno mieć żadnego wpływu na moje oczy, lecz sam po sobie mam ocenić podczas wysiłku czy odczuwam wzrastające ciśnienie. 

Myślę, że zarzucę sobie pływanie 2-3 razy w tygodniu dla poprawy kondycji. 

Reszty ćwiczeń nie będę ruszał gdyż i tak najbardziej kręci mnie właśnie pływanie. 
Jedynie chciałem wiedzieć, czy regularnie pływając przy mojej budowie (174,58) jestem wstanie cokolwiek spróbować wyrzeźbić, czy raczej całe życie będę chuderlak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gryczany said:

Jestem świadom tego. 
Nawet jeśli wyłącznie bym biegał i pływał mogę jakąś sylwetkę zbudować? 

 

Tak możesz jak byłem młodszy unikałem siłowni robiłem pompki przysiady podciąganie oraz pływanie ale dawałęm dupy z dietą wyglądałęm szczupły ale z fajnym ciałem.

Dlatego działaj ale kontroluj dietę skoro jesteś szczupły to szybko u Ciebie będzie widać "kaloryferek" pamiętaj aby robić pompki seriami.

Możesz na ręce robić także ćwiczenia z krzesłami.

Powodzenia

 

Samym pływaniem i dietą jesteś w stanie coś wyrzeźbić ale pamiętaj o diecie abyś nie zaczął chudnąć i jak będzie brakowało materiału to ogranizm skonsumuje mięśnie.

Edytowane przez Pytonga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryczany

Chodzę na siłownie i nie zauważyłem aby działo mi się coś z oczami a z ciśnieniem też chyba mam problemy. Odnośnie oczu rób ćwiczenia rozluźniające. Był ostatnio nawet o tym temat na forum.

 

Co do pływania idź na kurs, to najlepszy sposób na przełamanie. Samemu będzie bardzo ciężko jeśli ktoś w dzieciństwie tego nie załapał. Sam lęku wyzbyłem się dopiero około 4 lata temu na wfie. 

 

Teraz problem mam tylko z oddychaniem przy kraulu i z oczami. Być może zatoki. Jakby ktoś coś wiedział w tej kwesti chętnie się dowiem. Jak to zbadać i ewentualnie leczyć. Aaa właśnie raczej nie nurkuj. Mi od tego oczy się robią całe czerwone (chyba ciśnienie). Pływam w okularkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisteniką można zbudować masę, tylko trzeba wiedzieć jak. Pompkami na 1 ręce, dipami, podciagnieciami i pistoletami (przysiady na 1 nodze) na pewno zwiększyła swoją masę. PS. Rób około 10 powtórzeń w serii, ale uważaj, zdrowie jest najważniejsze; wszystko z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko

Hmm pomyślmy, jak przepływam jedną długość basenu to brakuje mi powietrza. Czasem mi się nie udaje przepłynąć bez zmiany na żabkę. Patrzę na tych wszystkich emerytów i jestem w szoku jak pływają. Kilka okrążeń bez zatrzymania i jeszcze z nawrotką pod wodą.

 

Nie wiem jakoś przy kraulu się zapowietrzam. Normalnie wydycham powietrze w wodę a potem przechylam głowę na bok i biorę najgłębszy wdech jaki mogę. Mimo to z każdym takim wdechem czuję, że mam coraz mniej miejsca na tlen w płucach. Mimo tego, iż wydycham do końca i biorę pełny wdech.

 

W dodatku muszę sobie nakładać taki specjalny spinacz na nos bo jak woda się naleje to mnie tam w środku chyba boli (właśnie nie pamiętam ale coś jest nie tak). Jak śpiewałem też miałem problem z tlenem i się dusiłem. Stąd zastanawiam się czy to nie jest coś z zatokami. Do kraula się zanurzam. Przy żabce raczej nie mam większych problemów z oddechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti W kraulu bardzo ważna jest koordynacja i oddychanie. Oddychaj spokojnie, ustaw głowę jak torpeda niech obraca się tylko po osi szyi. Staraj się wydychać powietrze MIAROWO, żebyś jeszcze miał coś na kolejne wynurzenie. Wydychaj ustami tak jakbyś gwizdał i nosem. Dwa pchnięcia ręką i wdychasz z pod pachy ręki, która się wynurza. Zawsze naprzemiennie! Jak będziesz wydychał jak oszalały i brał duże hausty powietrza to dostaniesz hiperwentylacji i będziesz słabł. Na spokojnie - to jest bardzo szybki i wg mnie najbardziej efektywny (skuteczność w stosunku do wydatkowanej energii) styl jeśli się skoordynuje wszystko. Wtedy suniesz po wodzie.

 

Edit: Jeślu używasz zatyczek na nos to wypuszczasz ustami, ale zawsze sobie zostaw te kilka % w płucach. Ty masz brać wdech a nie zasysać powietrze ;). W moim prime-time przepływałem długość basenu, ale pod wodą a czas kraulem miałem 16.05 sek. Niby nic takiego, ale jakieś tam osiągnięcie jest. Koordynacja, musisz nabrać rozpędu i suniesz. Robiłeś sobie kiedyś spirometrię?

Edytowane przez Tomko
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływania- tutaj nie ma przełożenia to, że na przykład ktoś dobrze biega to będzie równie dobrym pływakiem, bo skoro biega to ma dobrą kondycję. W pływaniu ogromną rolę odgrywa technika, stąd nawet panowie z brzuszkiem są w stanie dobrze pływac, bo mają technikę, a ktoś wysportowany ledwo oddycha po dwóch basenach, ponieważ kuleje technika i pływa siłowo tracąc siły. I jeszcze jedna rzecz- pływacy mają dobrą sylwetkę, ale sporo pracy wykonują na siłowni, stąd też dobry wygląd. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.