Skocz do zawartości

Nowe prawo w Szwecji utrudni uprawianie seksu


SzejkNaftowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że to kiedyś się stanie. Lewactwo wpada na coraz durniejsze pomysły. Wymyślmy teraz coś durnego: hmmmm... a może by tak na każde zbliżenie do kobiety dostawać pozwolenie na piśmie? Załatwione ?.

 

Od 1 lipca w Szwecji na każdy kontakt intymny potrzeba wyraźnej zgody obu stron. Jeśli zgody wyrażonej słowami, gestami (jak to potem udowodnić?) lub wyrażonej w inny jasny sposób nie będzie wtedy mamy do czynienia z gwałtem. Powstała nawet specjalna aplikacja do wyrażania "elektronicznej zgody".

 

Nie uzyskanie wyraźnej zgody będzie tzw. "gwałtem przez zaniedbanie". Od teraz aby skazać kogoś za gwałt nie będzie trzeba ustalać czy ta osoba w ogóle miała taki zamiar.

 

Jak zwykle pomysłowi przyklaskują organizacje walczące o prawa kobiet natomiast niektórzy szwedzcy prawnicy uważają, że przepisy są niejasne.

 

Ciekawe w jaki sposób będzie można nadużyć tego prawa bo ciężko udowodnić zgodę, która rzekomo była wyrażona słownie a tym bardziej gestem. Więc pewnie wszystko będzie załatwiane czytelnym podpisem na karteczkach, ewentualnie przez aplikację - inaczej będą nam musieli wierzyć na słowo. Rozumiem, że to prawo jest dla dobra obywateli aby uniknąć nieporozumień ale jakoś nigdy nie musiałem się pytać partnerek o "wyraźną zgodę na seks" bo wszystko samo szło... myślę, że to by psuło zbliżenia, studziło namiętność. A może się mylę? Co o tym myślicie Bracia? Jak bardzo nowe prawo zmieni tamtejsze społeczeństwo?

 

źródło: https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/groteskowe-nowe-prawo-w-szwecji-uprawianie-seksu-bedzie-znaczaco-utrudnione-aa-nzk7-qvbc-6pPC.html

  • Haha 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koszwil właśnie weryfikuję bo brzmi jak żart. No cóż...

https://www.bbc.com/news/world-europe-44230786

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/rape-law-sweden-sex-without-consent-metoo-a8367996.html

(polecam przeczytać artykuł z BBC bo ma nawet nieco ciekawszy wydźwięk...)

 

Dobra, uruchamiam tryb jasnowidzenia... co będzie za 5 lat? Niezadowolona z seksu (lub nie mająca pewności czy w stosunek został wykonany z najwyższą starannością) kobieta to kobieta zgwałcona? Hmmm... pasuje idealnie do nowych Szwedzkich zwyczajów godowych :D. Co jeszcze? Znaczek Volvo zamienić przynajmniej na symbol bigender xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. To co u nich zostało wprowadzone za jakiś czas przyjdzie do nas, i teraz tak: 

jak przyjdzie do nas to szybko podepnał się do tego feministki to raz, a po drugie mase Pań zacznie albo szantażować swoich partnerów, tudzież mężów i się posypią pozwy o gwałty, przemoc seksualną, itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SławomirP napisał:

To jest nawet dobre! Potem może będzie można sprawdzić przebieg każdej Pani po wejście w historię takiej elektronicznej zgody, a nawet z kim się puszczała i kiedy!

Jeśli będą aplikacje, to automatycznie powstanie rejestr stosunków, a z czasem czarny rynek handlu taką wiedzą. Ludzie będą za to niezły hajs płacić. Strach się bać. I jak zwykle biednemu wiatr w oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.