Skocz do zawartości

Gdzie po kredyt, żeby się nie władować w spiralę długów?


cojarobie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wiktor90 napisał:

Jeśli ktoś nabierze pożyczek i z góry będzie miał zamiar odstąpienia od umowy tylko po to, żeby nie płacić kosztów, a następnie powinie mu się noga i nie spłaci pożyczki w terminie, to musi liczyć się z ryzykiem, że pożyczkodawca złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Można mieć postawione zarzuty karne z pełnymi tego konsekwencjami. 

 

Jak dla mnie jest duża szansa odmowy wszczęcia dochodzenia(negatywne przesłanki procesowe - 17 k.p.k)

 

Jednak nie bawiłbym się w to ponieważ informację o odstąpieniu od umowy są teraz przechowywane w BIK.

 

Owszem po spłacie równowartości można wycofać zgodę na przetwarzanie danych,(kredytodawca nie będzie miał prawnie usprawiedliwionego celu), ale dalej czasem smród może zostać.

 

Jak to jest jakaś jednorazowa sytuacja i chcesz pożyczyć coś na szybko(wiesz, że oddasz) to możesz się tak zabawić.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pozyczal w banku a nie u rodziny - splacalbym do dzisiaj i duzo dluzej.

Siostra powiedziala - ja odsetek nie biore, nie jestem bankiem.

To pozwolilo mi wylezc z gowna jakim jest kredyt dosc szybko.

Pozniej sie jej odwdzieczylem, bedac na czysto moglem tak zrobic a kasa wtedy i pozniej zostala w rodzinie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale śmieszy mnie ten temat :D

 

Autor zapytał się o nieskomplikowany kredyt - potem więcej już się w temacie nie odezwał

 

... a na dodatek większość odpowiedzi nakłaniała gościa by nie brać kredytu bo to zło ostateczne :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest dla mnie argument, nie bierz kredytu, bo jak stracisz pracę, to jak będziesz płacił...

No a jak chcesz żyć, jeśli już stracisz pracę (bez kredytu) ?

Poza tym, dobrze jest umieć coś zrobić, jest mnóstwo pracy, tylko trzeba chcieć ją znaleźć, może są jakieś mało płatne, ale tymczasowo i taka się nada. Ludzie płaca kredyty mieszkaniowe i też żyją, a firmy które mają horrendalne raty, leasingi ?

Przecież nawet najlepiej prosperująca firma może paść, gdyby wszyscy tak asekuracyjnie żyli, to nie wiem, kto by te wielomilionowe inwestycje robił... ? 

Odpowiadając na pytanie w temacie, obczaj ofertę zapomnianego już Banku Spółdzielczego,swego czasu mieli dobre oferty.

Edytowane przez Leniwiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 4.07.2018 o 21:49, JoeBlue napisał:

A ja z toba.

Kiedy bralem duzy kredyt stanalem na glowie zeby go splacic tak szybko jak to mozliwe, w ciagu kilku lat.

I dobrze zrobilem bo prawie pod koniec splaty zredukowali mnie z pracy.

Gdybym placil jak najmniej - dzis spalbym pod mostem.

 

Kredyt nie jest normalny, to zło a na zło czlowiek sie zgadza tylko gdy jest konieczne.

Kredyt to NIEWOLA.

Szef moze cie wyzwac od najgorszych a ty i tak nie pisniesz bo kolejna rata czeka.

Slyszalem takie rzeczy na wlasne uszy.

Ja sam - nawet gdy mialem kredyt - nikt o tym nie wiedzial bo JA wiedzialem ze wtedy i mnie beda wyzywac a ja nie pisne.

Majac natomiast zapas kasy na kilka miesiecy - gdy szef zaczal marudzic - powiedzialem mu ze chyba pora pierdolnac w diably te robote.

I nie musialem.

On odpuscil bo przeszedlem jego shit test spiewajaco.

TO jest WOLNOŚĆ.

 

Nomen omen - on pierwszy wylecial z roboty i to wcale nie tak dlugo po naszej rozmowie.

Poszedl po podwyzke argumentujac ze ma kredyt.

Lepiej nie mogl zrobic.

 

w sensie to ironia, czy rzeczywiście dostał tą podwyżkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2018 o 22:17, Leniwiec napisał:

Dziwny jest dla mnie argument, nie bierz kredytu, bo jak stracisz pracę, to jak będziesz płacił...

No a jak chcesz żyć, jeśli już stracisz pracę (bez kredytu) ?

 

 

Budując fundusz awaryjny w wysokości kilkumiesięcznych dochodów. Wyebią to spox, obecnie jest taki Arbeitsmarkt że w kwartał powinno się znaleźć porównywalną robotę. Co więcej, dzięki zapasowi kasy i braku długu nie przyjmiesz byle jakiego stanowiska od janusza z firmy-krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.