Skocz do zawartości

Zna tu ktoś Pythona?


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem trochę zdesperowany, więc piszę tutaj i teraz. Jako że mam sesję i mnóstwo spraw na głowie, to jestem zmuszony prosić o pomoc. Do północy muszę wysłać pracę domową z programowania. Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że akurat tematu pracy z danymi jeszcze do końca nie ogarniam (jest parę problemów, a ze stresem ciężko pracować). 

Mam mało czasu. Musze to wysłać do dzisiaj do 23:55. Tym gorzej dla mnie. 

 

Więc oferuję 15 zł za zrobienie zadania - programu, które wyślę i które powinno działać. Wymiana wartości za wartość. Jesli nie będzie chętnych, to mogę się targować o cenę wyżej.

 

Treść zadania:

Quote

Napisz program, który:

  • Pyta użytkownika o nazwy dwóch plików (wejściowego i wyjściowego) i wczytuje je.
  • Plik wejściowy wczytywany jest linia po linii i tak (linia po linii) przetwarzany.
  • W pliku wyjściowym, na podstawie każdej linii pliku wejściowego, tworzona jest jedna linia pliku wyjściowego, według następujących zasad:
    • dane osoby są przepisywane bez zmian (do dwukropka włącznie);
    • z każdego z ciągów liczbowych (rozdzielonych średnikami) liczona jest średnia arytmetyczna i zapisywana do pliku wyjściowego (średnie także są rozdzielone średnikami);
    • w każdym ciągu liczby rozdzielone są przecinkami;
    • liczb może nie być wcale — wtedy dana linia jest przepisywana bez zmian.

 


Zakładamy, że dane są poprawne.

Przykładowy plik wejściowy:

 


 

Kazik: 2, 10, 3; 1, 1.5, 1.5, 2

Felek: 1; 3, 4; 1, 1, 1; 2

Pan Kowalski:

Edek: 1

 

 

 


Spodziewany plik wyjściowy:

 

 

 


 

Kazik: 5.0; 1.5

Felek: 1.0; 3.5; 1.0; 2.0

Pan Kowalski:

Edek: 1.0

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.