Skocz do zawartości

Masa na kalistenice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci, sprawa tak jak w tytule.

 

 

Z Ćwiczeń robię: pompki zwykłe, na 1 ręce, wykroki, przysiady na 1 nodze, dipy, podciągnięcia, mostki, czasem wznosy nóg. 

Chcę być sprawny, silniejszy (silny już jestem) ale też trochę przybrać na masie (65/174). Brzuch mam twardy, koledzy mogą nawalać w niego pięściami,a są wysportowani i nic. No ale brzuszek okryty jest kałdunem ochronnym (tłuszczowym). Mięśnie coś tam się rozbudowują, tylko....

 

 

 

Co jeść i jak często ? Jem dużo białka: jajka, orzechy i dalej mam tłuszcz na brzuchu, mięśnie coś tam powoli rosną ale na wadze nie ma dużych zmian.

 

 

A zapomniałbym, trenuje prawie codziennie ( głównie na siłę zgodnie z zasadami z książki "Nagi Wojownik"). Czasem zrobię trening na masę ( do wyniszczenia mięśni) tylko jak często taki trening stosować na przykład w przypadku podciągnięć ? Ile razy w tygodniu i w ilu seriach mam doprowadzić do tego stanu ? W skazanym niby piszą żeby robić po 2 serię na masę raz w tygodniu, ale kumple z większymi mięśniami mówią żeby robić więcej serii i ćwiczyć częściej ..

Jakie są wasze porady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest trening na mase w kalistenice sam jak ćwiczyłem to preferowałem tylko taki. 

 

Wszystko z podwieszonym obciążeniem. Szybka faza pozytywna powolna negatywna przy powtórzeniach.

 

Ps. Pas zrobiłem z łańcucha, kawałka rury gumowej na biodra i karabinka 

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na masę lub redukcję to jest dieta a nie trening:). Tak że najpierw trzeba ogarnąć michę. Bilans kaloryczny ustawić sobie na zero.Czyli staramy się  tyle samo "spalić" kalorii co zjemy. Nie patrzymy na wagę ciała a na to co w lustrze ew. można się pomierzyć. Dobrze jest zrobić badanie poziomu BF. Dzięki czemu będziemy się orientować czy idzie nam w tłuszcz czy w mięśnie. 

Do tego jakiś przemyślany trening i jedziemy minimum 8 tygodni. Po czym patrzymy co się zmieniło. I pamiętajmy tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo tak że aby zrzucić "brzuch" poziom BF musi spadać całościowa( tak na marginesie 6-pak staję się widoczny gdy poziom tkanki tłuszczowej spadnie poniżej 10%). Aby "spalić" 1 kg tkanki tłuszczowej należy wydatkować ok. 7000 kcal. Przy mojej masie(100 kg) gdybym przebiegł maraton(teoretycznie) "spaliłbym aż 4500 kcal.:).

Co do treningu z obciążeniem tylko i wyłącznie własnego ciała to spokojnie można trenować codziennie. No ja dałbym sobie jeden góra dwa dni w tygodniu na regenerację. pzdr.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to staram się trenować jak najczęściej żeby nie przemęczyć mięśni; przeważnie. Czasem do wyczerpania mięśni. Nie prowadzę dziennika treningowego.

 

 

Ale idąc tym tokiem myślenia:

 Masa powinna iść trochę szybciej w górę, po prostu spróbuję jeść więcej ryżu, może coś zdziałam tym :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, jestem aktualnie na ketogenicznej diecie, schodzi mi lipomastia(moja zmora) i po bokach ale jednak zaczynam się robić "suchy". Kiedyś byłem endomorfikiem ale przez pieprzonego dukana mocno mi mięśnia spadło, a na keto jest wcale albo bardzo małe palenie mięśni :(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.