Skocz do zawartości

Walka z niższym przeciwnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zakładam że jest na tym forum troche ludzi obytych w sportach walki. Ostatnio nurtuje mnie pewne zagadnienie. Jak walczyć z niższym przeciwnikiem? Z zasady niższy skraca dystans od razu zanim jeszcze dojdzie do walki (np w barze). Zastanawiam się jak tego uniknąć  (w razie czego). Mam 184 cm wzrostu i jestem dość szczupły (81 kg) ale cenię sobie swoją sprawność i nie chce z siebie robić żywego behemota chodząc na siłownię. Ostatnio miałem kilka mało przyjemnych sytuacji i zastanawiam się jak uniknąć skracania dystansu przez niższego bez wychodzenia na tchórza. Z zasady niższy przeciwnik po skróceniu dystansu jest szybszy od wyższego bo wtedy atut zasięgu jest zniwelowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste trzymać na dystans:)(kopnięcia frontalne a jeśli chodzi o ręce to proste ew. sierpy). Co do tego na jakim dystansie powinno się walczyć to można się dowiedzieć na pierwszym treningu bokserskim. Ja mimo 180 cm wzrostu mam krótkie ręce i dla mnie najlepiej jest dążyć do zwarcia.  Zresztą jeśli chodzi o bójki barowe to zawsze powtarzam "krzesłem go krzesłeemm!!.:).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdy jesteś atakowany przeciwnik uważa,że wygra. Gdy jesteś duży to zazwyczaj przychodzą we 2 lub cokolwiek co uznają,że da im to przewagę. Schodzenie na kąty, rzuty, obrona przed sprowadzeniem. 

A przede wszystkim zmień towarzystwo na takie gdzie nie biją. 

Edytowane przez Ramzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać dystans na długość wyciągniętej ręki. Jeśli podchodzi, odpychasz go i cały czas trzymasz na takim dystansie. Nie wiem czy miałeś do czynienia z MT ? Z doświadczenia wiem, że świetnie działa klincz na niskich. Jeśli nie wie jak z niego wyjść, to możesz go tak trzymać cały dzień :d Z tego możesz go ściągnąć głowę na kolana i po zawodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.